KF Pha 3/2018 Kodex kandidáta (rozprava)

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Praha

Roman.Kucera
Republikový výbor
Profese: IT
Dal poděkování: 9598 poděkování
Dostal poděkování: 17315 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF 3/2018 Kodex kandidáta (rozprava)

Příspěvek od Roman.Kucera » 24 led 2018, 15:16

Jo, tady těch verzí tolik, že opravdu nevím, o které se jedná.
Já bych tam přidal podmínku, že mandátu ZHMP se musí vzdát každý, kdo BYDLÍ v nějaké městské části. Protože tím, že v ní bydlí, ji automaticky zvýhodňuje a lobuje pro ni, což je evidentní konflikt zájmů!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 7):
Tomas.Murnak, Barbora.Hruzova, Jan.Mejsnar, Ondrej.Kallasch, Pavel.Hajek, Vaclav.Fortik, Milan.Dadourek
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!

Tomas.Murnak
Místní předsednictvo
Profese: softwarový operátor
Dal poděkování: 357 poděkování
Dostal poděkování: 246 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas.Murnak » 24 led 2018, 15:22

Přesně, pro pražské zastupitele bych vytvořil speciální distrikt na způsob státu Washington D.C, který bude pod přímou správou Magistrátu. :D
Roman.Kucera píše:Jo, tady těch verzí tolik, že opravdu nevím, o které se jedná.
Já bych tam přidal podmínku, že mandátu ZHMP se musí vzdát každý, kdo BYDLÍ v nějaké městské části. Protože tím, že v ní bydlí, ji automaticky zvýhodňuje a lobuje pro ni, což je evidentní konflikt zájmů!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Murnak za příspěvky (celkem 2):
Pavel.Hajek, Milan.Dadourek
Tomáš Murňák,
předseda MS Praha 13,
zastupitel ZHMP

E-mail: tomas.murnak@pirati.cz
Profil: https://praha.pirati.cz/lide/tomas-murnak/
Facebook: https://www.facebook.com/tomas.murnak

Zdenek.Hrib
Garant programového bodu
Profese: konzultant
Dal poděkování: 807 poděkování
Dostal poděkování: 2401 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek.Hrib » 24 led 2018, 15:58

Roman.Kucera píše:Takže když budu chtít kandidovat na magoš, nebudu moct na P7? Dobrá magořina. P7 přenecháme Čižinskýmu. Starostovi MČ P7, Radnímu Prahy a poslancovi. Úžasnej nápad.
Můžeš kandidovat a dokonce můžeš mít i být neuvolněný zastupitel na HMP i MČ zároveň.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zdenek.Hrib za příspěvek:
Vit.Simral

Ondrej.Profant
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: Poslanec
Dal poděkování: 13526 poděkování
Dostal poděkování: 7364 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondrej.Profant » 24 led 2018, 18:24

Roman.Kucera píše:Jo, tady těch verzí tolik, že opravdu nevím, o které se jedná.
Pokud nejsi schopný (já si spíš myslím ochotný) orientovat se v psaném vlákně o pár stránkách, kde je pár návrhů, tak opravdu nevím, co budeš dělat na zastupitelstvu, kde budeš prožívat byrokratickou férovku v jednom kuse. O nuancích např. zadávání veřejných zakázek nemluvě...
profant.eu, poslanec

Zdenek.Hrib
Garant programového bodu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek.Hrib » 25 led 2018, 12:19

no řekněme, že i já si dokážu představit lepší způsob jak řešit připomínkování a spolupráci na tvorbě dokumentů - ale na tomhle fóru by to vyžadovalo extrémní kázeň a dodržování štábní kultury, na což si myslím že nemáme úplně morale - doufejme že "nové fórum" to zohlední

Michal.Jokes
Člen KS Praha
Profese: organizátor, režisér, herec
Dal poděkování: 182 poděkování
Dostal poděkování: 700 poděkování

Příspěvek od Michal.Jokes » 30 led 2018, 00:28

Předsednictvo na základě připomínek upravilo předkládané usnesení, bylo upraveno v úvodním příspěvku (kde najdete i původní znění).

Upravená podoba usnesení:
Krajské fórum schvaluje Kodex kandidáta na kandidátní listině Pirátů pro volby do zastupitelstva hlavního města Prahy 2018 v následujícím znění.

Já, níže podepsaný, prohlašuji že spolu s přihlášením do primárních voleb:
1. jsem zveřejnil své čestné prohlášení o tom, spáchal-li jsem v minulosti trestný čin (včetně již zahlazených), a zavazuji se vzdát kandidatury, rozhodne-li předsednictvo krajského sdružení Praha o nevhodnosti mé kandidatury v souvislosti s tímto trestným činem,

2. jsem zveřejnil své čestné prohlášení o osobním zájmu k oblastem projednávaným zastupitelstvem, kde by mi se zřetelem k výsledku projednání věci mohla vzniknout osobní výhoda nebo újma anebo mám na věci jiný osobní zájem,

3. jsem zveřejnil své čestné prohlášení o tom, zda:
a) jsem společníkem nebo členem právnické osoby, včetně její identifikace,
b) jsem členem statutárního orgánu, členem řídícího, dozorčího nebo kontrolního orgánu právnické osoby, včetně její identifikace,
c) podnikám jako fyzická osoba, včetně předmětu činnosti,
d) vykonávám činnost v pracovněprávním nebo obdobném vztahu nebo ve služebním poměru, včetně identifikace zaměstnavatele,

4. jsem zveřejnil své čestné prohlášení o mém historickém členství v politických stranách (včetně těch před rokem 1989) a historických kandidaturách ve volbách do poslanecké sněmovny, senátu, Evropského parlamentu, uzemní samosprávy, České národní rady a Federálního shromáždění,

5. jsem zveřejnil své čestné prohlášení o přijatých finanční podporách z veřejných zdrojů (zejména grantů a dotací) a získaných veřejných zakázkách za posledních 5 let, pokud byly vyšší než 100.000 Kč za kalendářní rok, včetně identifikačních údajů této podpory a zakázek, a to z pozice:
a) fyzické podnikající osoby,
b) statutárního zástupce podnikající či nepodnikající právnické osoby,
c) (spolu)vlastníka či člena řídícího/dozorčího/kontrolního orgánu právnické osoby,
d) (spolu)řešitele projektu podpořeného z veřejných zdrojů,

6. se zavazuji do 20 dnů po svém zvolení na kandidátní listinu do zastupitelstva hlavního města Prahy 2018 doručit předsednictvu krajského sdružení Praha své čestné prohlášení o majetku, a příjmech a závazcích v rozsahu dle zákona č. 159/2006 Sb., o střetu zájmů, jako bych byl uvolněným zastupitelem a souhlasím s jeho zpřístupněním osobám s prokázanou totožností v době před volbami a s jeho plným zpřístupněním v případě získání mandátu,

7. se zavazuji vzdát mandátu zastupitele hlavního města Prahy v případě, že se stanu uvolněným zastupitelem na městské části a rozhodnu se tuto funkci vykonávat a naopak se zavazuji vzdát mandátu zastupitele městské části, pokud se stanu uvolněným zastupitelem hlavního města Prahy a dám přednost funkci v zastupitelstvu hlavního města Prahy

8. se zavazuji řídit Volebním programem, Povolební strategií a Kodexem zastupitele Pirátského klubu v podobě, v jaké budou před volbami schváleny krajským fórem.

Tuto novou verzi bude možné komentovat do 2. 2. kdy přistoupíme k hlasování.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Jokes za příspěvky (celkem 4):
Tomas.Murnak, Karel.Nejedlik, Petr.Jedelsky, Roman.Semik
77O 113 642
Krajský koordinátor Praha

Zdenek.Hrib
Garant programového bodu
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Pha 3/2018 Kodex kandidáta (rozprava)

Příspěvek od Zdenek.Hrib » 30 led 2018, 01:13

6. se zavazuji do 20 dnů po svém zvolení na kandidátní listinu do zastupitelstva hlavního města Prahy 2018 doručit předsednictvu krajského sdružení Praha své čestné prohlášení o majetku, a příjmech a závazcích v rozsahu dle zákona č. 159/2006 Sb., o střetu zájmů, jako bych byl uvolněným zastupitelem a souhlasím s jeho zpřístupněním osobám s prokázanou totožností v době před volbami a s jeho plným zpřístupněním zveřejněním v případě získání mandátu,
pokud teda se tím myslí tohleto
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zdenek.Hrib za příspěvky (celkem 3):
Vit.Simral, Petr.Jedelsky, Jiri.Koudelka

Jitka.Novotna
Republikový výbor
Profese: student
Dal poděkování: 393 poděkování
Dostal poděkování: 431 poděkování

Příspěvek od Jitka.Novotna » 30 led 2018, 09:49

Me prijde divne ze to vzdavani se mandatu na pokyn predsednictva pouze v pripade v minulosti spachaneho tresneho činu. Proc ne i budouci proc ne i v pripade nalezeni zavaznych problemu u dalsich bodu nebo naopak muzeme to tam mit? Je to ze zakona vynutitelné?

Zdenek.Hrib
Garant programového bodu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek.Hrib » 31 led 2018, 12:50

Jitka.Novotna píše:Me prijde divne ze to vzdavani se mandatu na pokyn predsednictva pouze v pripade v minulosti spachaneho tresneho činu. Proc ne i budouci proc ne i v pripade nalezeni zavaznych problemu u dalsich bodu nebo naopak muzeme to tam mit? Je to ze zakona vynutitelné?
předpokládám, že pokud se to zjistí do data možné změny kandidátek, tak toho člověka lze vyškrtnout i bez jeho součinnosti (nebo ne?)

po zvolení to už jde pozbýt mandát jen z jeho vlastní vůle a to vynutitelné není.

Tomas.Murnak
Místní předsednictvo
Profese: softwarový operátor
Dal poděkování: 357 poděkování
Dostal poděkování: 246 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas.Murnak » 31 led 2018, 12:55

Vyškrtnout lze dva dny před volbami. Pokud bude pravomocně odsouzen nepodmíněně tak mandát zastupitele na rozdíl od sněmovny zaniká.
Zdenek.Hrib píše:
Jitka.Novotna píše:Me prijde divne ze to vzdavani se mandatu na pokyn predsednictva pouze v pripade v minulosti spachaneho tresneho činu. Proc ne i budouci proc ne i v pripade nalezeni zavaznych problemu u dalsich bodu nebo naopak muzeme to tam mit? Je to ze zakona vynutitelné?
předpokládám, že pokud se to zjistí do data možné změny kandidátek, tak toho člověka lze vyškrtnout i bez jeho součinnosti (nebo ne?)

po zvolení to už jde pozbýt mandát jen z jeho vlastní vůle a to vynutitelné není.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Murnak za příspěvky (celkem 2):
Zdenek.Hrib, Milan.Dadourek
Tomáš Murňák,
předseda MS Praha 13,
zastupitel ZHMP

E-mail: tomas.murnak@pirati.cz
Profil: https://praha.pirati.cz/lide/tomas-murnak/
Facebook: https://www.facebook.com/tomas.murnak

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Praha“