KF LiK 2/2018: Podpora Hnutí Senátor 21 - ROZPRAVA

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Předsedající, Odbor LbK - administrativni, PKS Liberecký kraj, KoKS Liberecký kraj

Uživatelský avatar
Ondrej.Kolek
Příspěvky: 1878
Registrován: 20 pro 2011, 17:05
Profese: chemik (manažer vývoje)
Bydliště: Praha 3
Dal poděkování: 1652 poděkování
Dostal poděkování: 1326 poděkování

KF LiK 2/2018: Podpora Hnutí Senátor 21 - ROZPRAVA

Příspěvek od Ondrej.Kolek »

Zahajuji rozpravu o možnosti spolupráce s hnutím Senátor 21 reprezentovaným senátorem V. Láskou o podpoře kandidatury Michaely Tejmlové do senátních voleb 2018, a to v okrsku č. 35 (Jablonec nad Nisou).

Průběh vyjednávání podpory:
20. 11. 2017 Michaela Tejmlová nás oslovila, první jednání s ní proběhlo v Jablonci n/N (M. Tejmlová, O. Kolek).
30. 11. 2017 M. Tejmlová se následně představila 30. 11. na zasedání KF v Semilech.
01/2018 Oficiání oslovení předsedy KS LiK O. Kolka panem V. Láskou
24. 1. v 15:00 Proběhlo jednání (Jablonec n/N, Restaurace Ex, salonek) - přítomni: O. Kolek (Piráti), M. Tejmlová (kandidátka do Senátu), V. Láska (senátor) a Monika Shaw Salajová (jeho asistentka).
25. 1. 2018 I. Bartoš + V. Láska jednají v Praze)

Spolupráce s hnutím Senátor 21 se chystá napříč ČR a zřejmě vznikne klub Senátor 21/Piráti.

Email od V. Lásky (16. 1. 2018):
"Stál bych o to, aby Piráti byli oficiálně podporující stranou uvedenou na volebním lístku a na všech prvcích kampaně. Podrobnosti spolupráce zaneseme do vzájemné smlouvě. Primárně spolupráce mezi námi (Senátor 21) a Piráty v rámci celé ČR směřuje ke vzniku senátního klubu Senátor21/Piráti. Pokud bude možné i spolufinancování kampaně, tak to není podmínkou, ale přivítáme ho."
Výstup z jednání ze dne 24. 1. 2018:
Pro hlubší jednání o podpoře je třeba založit diskuzní vlákno na pirátském fóru KF LiK (což je zde), aby se mohla kvalifikovaně vyjádřit celá členská základna.
Do rozpravy se zapojí také strana navrhovatele (M. Tejmlová a senátor V. Láska).
Piráti řešící celorepublikově spolupráci s hnutím Senátor 21: Lukáš Černohorský, Vít Šimral.
Michaela Tejmlová bude na kandidátce jako nezávislá (bez politické příslušnosti).
Nejedná se o koaliční kandidátní listinu, ale o podporu. Na kandidátní listině budou uvedeny podporující strany (předpokládá se KDU-ČSL, ČSSD, SZ, Změna).
Cílem je získat 1 senátorský mandát, kdy mezi největší konkurenty v soutěži jsou ANO, ODS a STAN.
V případě souhlasu s podporou bude vypracována smlouva.
Piráti mohou nabídnout podporu v rámci vlastních informační kanálů a dobrovolnických kapacit (v souběhu s komunálkami v Jablonci n/N).
Volební management, strategie atd. řeší spíše hnutí Senátor 21.
Finanční podpora je vítaná, nikoliv povinná.

Doporučuji pročíst také základní teze hnutí Senátor 21.

Cílem rozpravy je přednesení představ navrhovatelů (M. Tejmlová, V. Láska) a prostor pro otázky a návrhy členů KF LiK.

EDIT (180418):
Jednání o smlouvě bude probíhat do 23. 4. 2018 24:00 h. Poté bude zahájeno hlasování, které potrvá 72 h. V případě, že KF schválí tuto smlouvu s případnými změnami, které navrhne, bude smlouva podepsána a spolupráce zahájena.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Kolek za příspěvky (celkem 4):
Tomas.Martinek, Dalibor.Zahora, Jakub.Michalek, Ida.Chuchlikova

"Podle ovoce poznáte dobrý či špatný strom"

Daniela.Weissova
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 1206
Registrován: 19 čer 2014, 11:48
Profese: dramaturg
Bydliště: Turnov, 5.května 26
Dal poděkování: 2988 poděkování
Dostal poděkování: 902 poděkování

Re: KF LiK 2/2018: Podpora Hnutí Senátor 21 - ROZPRAVA

Příspěvek od Daniela.Weissova »

Zdravím,
v zásadě nemám problém podpořit nezávislého kandidáta, pokud víme, že je to slušný člověk a vy znává podobné hodnoty a zaváže se, že nebude jednat proti straně. Ale mám problém, když vidím tu řadu podporujících stran. A ještě to spektrum. To fakt nevím, jak chce zároveň hájit jejich témata, když jsou v mnoha ohledech protichůdná. Asi nechci stát ve stejné řadě se Změnou, ČSSD, SZ a KDU-ČSL (pro mně je to taková oposmlouva). A promiňte, nevidím proto jediný důvod. Pokud nemůžeme postavit svého kandidáta a pokud nabízející kandidát o naši podporu stojí, tak ať si vybere. Nic ve zlém, ale tohle já nepodpořím.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Daniela.Weissova za příspěvky (celkem 3):
Vaclav.Fortik, Dalibor.Zahora, Ondrej.Kolek

Daniela Weissová
místopředsedkyně PKS Liberecký kraj a MS Turnovsko, krajská zastupitelka LB a předsedkyně sociálního výboru Lb kraje

Uživatelský avatar
Ondrej.Kolek
Příspěvky: 1878
Registrován: 20 pro 2011, 17:05
Profese: chemik (manažer vývoje)
Bydliště: Praha 3
Dal poděkování: 1652 poděkování
Dostal poděkování: 1326 poděkování

Re: KF LiK 2/2018: Podpora Hnutí Senátor 21 - ROZPRAVA

Příspěvek od Ondrej.Kolek »

Daniela.Weissova píše:Zdravím,
v zásadě nemám problém podpořit nezávislého kandidáta, pokud víme, že je to slušný člověk a vy znává podobné hodnoty a zaváže se, že nebude jednat proti straně. Ale mám problém, když vidím tu řadu podporujících stran. A ještě to spektrum. To fakt nevím, jak chce zároveň hájit jejich témata, když jsou v mnoha ohledech protichůdná. Asi nechci stát ve stejné řadě se Změnou, ČSSD, SZ a KDU-ČSL (pro mně je to taková oposmlouva). A promiňte, nevidím proto jediný důvod. Pokud nemůžeme postavit svého kandidáta a pokud nabízející kandidát o naši podporu stojí, tak ať si vybere. Nic ve zlém, ale tohle já nepodpořím.
Seznam těch stran mě u setkání taky překvapil. ČSSD a KDU-ČSL navíc v LiK nepřinesou moc procent navíc.
Spolupráce s těmito stranami je snáze představitelná na komunální úrovni, ale v horní komoře, kudy prochází zákony, to je jiná věc.
Na druhou stranu tam bude kandidovat M. Tejmlová a ta smýšlí liberálně.
Nejde o koalici, ale pouze o to, že tuto nezávislou kandidátku podpoří tyto strany. Není to koaliční kandidátka, ale kandidátka se společnou podporou.
Klíčový je návrh smlouvy, který jsme ještě neviděli.

Ale to by tu měla vysvětlit strana navrhovatele...

"Podle ovoce poznáte dobrý či špatný strom"

Uživatelský avatar
Tomas.Martinek
Republikový výbor
Příspěvky: 844
Registrován: 31 kvě 2012, 19:34
Profese: Student doktorského studia, OSVČ
Bydliště: Česká Lípa
Dal poděkování: 602 poděkování
Dostal poděkování: 1136 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF LiK 2/2018: Podpora Hnutí Senátor 21 - ROZPRAVA

Příspěvek od Tomas.Martinek »

Asi je nutné se spojovat, aby kandidát uspěl, protože vítěz bere vše. Osobně bych i kandidátku podpořil, ideálně kdyby byla domluva s klubem senátor 21 na celorepublikové úrovni. Osobně ji tolik neznám, pokud ovšem bude spolupráce výhodná i pro Piráty a nebudeme mít lepšího kandidáta, asi bych byl pro.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Martinek za příspěvek:
Ondrej.Kolek

Ing. Tomáš Martínek, člen poradního týmu k důchodové reformě MPSV, člen resortních týmů Finance a Informatika. Více info zde.

VaclavLaska
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7
Registrován: 10 čer 2015, 00:48
Profese: Senator
Dostal poděkování: 20 poděkování

Re: KF LiK 2/2018: Podpora Hnutí Senátor 21 - ROZPRAVA

Příspěvek od VaclavLaska »

Dobrý den všem, popořadě k Vašim dotazům či argumentům. Spolupráce mezi Senátorem 21 a Piráty bude celorepubliková. Do několika dnů bude na světe společné memorandům a vzájemně se podpoříme minimálně v deseti volebních obvodech. Ohledně dalších stran, které žádáme o podporu M. Tejmlové... Víte, to je jednoduchá senátní matematika. Totalitní strany jsou tři. Demokratických osm až deset. Nedojde-li k dohodám mezi demokratickými silami, uvidíme v druhých kolech souboje komunistů a Aňáků. Můžete mít osm skvělých demokratických kandidátů. A stejně prohrajou se třemi totalitními. Prostě matematika. Proto mimo širokou spolupráci s Piráty žádáme pro naše kandidáty podporu i dalších stran ad hoc v každém obvodě. A ta spolupráce spočívá především v "nekonkurenci". To je základ. Jestli bude spolupráce obsahovat více, rozhodnou smlouvy mezi Senátorem 21 a podporujícím subjektem. Podporující subjekty mezi sebou nejsou v žádném smluvním ani jiném vztahu. Tedy přirovnání k "oposmlouvě" není tedy příliš trefné. Od Pirátů chceme především faktickou "lidskou" podporu, prezentaci pirátské značky v kampani a bude-li zájem i finanční dohodu. To samé poskytne Senátor 21 kandidátům nominovaným Piráty v jiných obvodech. Cíle spolupráce (jak se dočtete v memorandu) je vznik společného senátního klubu Senátor 21 a Piráti. Pokud jsem nějaký dotaz opomněl či nedostatečně vysvětlil, prosím o jeho opětovné položení. Díky Václav Láska
Tito uživatelé poděkovali autorovi VaclavLaska za příspěvky (celkem 3):
Roman.Semik, Ondrej.Kolek, Vit.Fux
Michaelatejmlova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 13
Registrován: 24 led 2018, 17:03
Profese: právnička
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 17 poděkování

Re: KF LiK 2/2018: Podpora Hnutí Senátor 21 - ROZPRAVA

Příspěvek od Michaelatejmlova »

Dobrý den, bývá zvykem, že se kandidát/ka do Senátu zaváže podporující straně/hnutí, že bude prosazovat legislativní návrhy přicházející do Senátu v souladu s nimi. U Pirátů bych navrhovala např. následující oblasti:
• Omezení byrokracie a boj proti nesmyslným dotacím a plýtvání v EU dotacích na české úrovni
(toto téma jsem aktivně prosazovala již v rámci evropských voleb 2014)
• Stop vyvádění zisků nadnárodních firem (toto téma jsem aktivně prosazovala již v rámci evropských voleb 2014))
• Podpora částečných úvazků a práce z domova
• Státní podpora rodin s dětmi do jedné plošné dávky bez prokazování příjmu či žádosti o daňové odpočty (osobní zkušenost matky i znalost právních předpisů sociálního zabezpečení, kdy o nich radím v rámci Vaše Evropa – Poradenství – poradenství o EU právech)

Tyto programové priority jsou zmíněné i ve volebních programech ostatních stran, se kterými vyjednáváme, jen maličko jinak formulované (v případě zájmu dodám konkrétní znění jejich programových bodů, jen je to obsáhlejší, tak to sem zatím nedávám).

Ráda odpovím další dotazy. Srdečně zdravím.
Jinak v příloze přidávám ještě krátké představení.
Přílohy
SENATOR_21_Kandidatka_Tejmlova_3c.pdf
Přestavení Tejmlová Senátor 21
(2.88 MiB) Staženo 83 x
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michaelatejmlova za příspěvky (celkem 4):
Roman.Semik, Ondrej.Kolek, Ida.Chuchlikova, Vit.Fux
Jaroslav.Sida
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 49
Registrován: 12 lis 2014, 10:47
Profese: právník + kavárník
Dal poděkování: 19 poděkování
Dostal poděkování: 66 poděkování

Re: KF LiK 2/2018: Podpora Hnutí Senátor 21 - ROZPRAVA

Příspěvek od Jaroslav.Sida »

Míšu osobně znám a pro mě je to jednoznačně nejlepší kandidát. Ačkoliv je na jabloneckém zastupitelstvu v opozici, vystupuje, bojuje, rve se. Myšlenkově a hodnotově je velmi blízko pirátskému programu a s piráty významně spolupracuje. Podporu ostatních stran nevidím jako problém. V boji o senátorské křeslo bude mít velmi silného protikandidáta a je třeba hledat podporu v širším portfoliu stran.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jaroslav.Sida za příspěvky (celkem 3):
Ondrej.Kolek, Marek.Forster, Ida.Chuchlikova
Uživatelský avatar
Ondrej.Kolek
Příspěvky: 1878
Registrován: 20 pro 2011, 17:05
Profese: chemik (manažer vývoje)
Bydliště: Praha 3
Dal poděkování: 1652 poděkování
Dostal poděkování: 1326 poděkování

Re: KF LiK 2/2018: Podpora Hnutí Senátor 21 - ROZPRAVA

Příspěvek od Ondrej.Kolek »

Hodlám tuto kadidaturu podpořit a pokud to neprojde přes krajské sdružení, učiním tak osobně :-)

Problém demokratických stran je obzvláště v poslední době v tom, že se nedokážou domluvit a překročit svůj vlastní stín (nemyslím zásadovost).
Nesmlouvavé lpění na svém písečku a neschopnost spolupracovat vedly k nástupu komunismu po 2. sv. válce a do značné míry pracuje proti nám i teď.
ODS bude mít vlastního koně a tato strana není o nic lepší, než ty z našeho seznamu. STAN nasadí taky někoho za sebe, protože v LiK jsou silní (o naši podporu nežádali). TOP09 je v LiK mrtvá. ANO nemá smysl komentovat.

Zahoďme předsudky a začněme už uvažovat státnicky...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Kolek za příspěvek:
Vit.Simral

"Podle ovoce poznáte dobrý či špatný strom"

Vit.Simral
Člen KS Praha
Příspěvky: 372
Registrován: 13 čer 2016, 12:41
Profese: Radní hl. m. Prahy
Dal poděkování: 446 poděkování
Dostal poděkování: 772 poděkování

Re: KF LiK 2/2018: Podpora Hnutí Senátor 21 - ROZPRAVA

Příspěvek od Vit.Simral »

Ahojte všem,

za sebe mohu říci, že

a) široká podpora liberálů by byla výhodou. Nevím, jak to mají nastavené ČSSD a KDU u vás, ale v Praze mají obě strany své liberální křídlo, se kterým se dá mluvit a které se snažíme zvenku podporovat. Třeba i tím, že jím nabídneme společného kadidáta do Senátu.

b)podpora pirátského programu nebo minimálně jeho podstatné klíčové části by měla být součástí koaliční smlouvy respektive smlouvy o podpoře kandidáta. S tím pomůžu, vytvořím nějaké modifikovatelné varianty.

c) se Senátorem 21 dáváme dohromady memorandum o celorepublikové spolupráci, které brzo předhodíme CF k posouzení.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vit.Simral za příspěvky (celkem 2):
Roman.Semik, Ondrej.Kolek
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13423
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34738 poděkování
Dostal poděkování: 17613 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF LiK 2/2018: Podpora Hnutí Senátor 21 - ROZPRAVA

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Taky zdravím liberecké pirátstvo! :)

Já budu Vítkovi oponovat - není to přímo k vaší kandidátce, protože tu neznám - moje připomínky jsou v obecné rovině.

Zvláště po debatě pražských kandidátů se mi potvrdil názor, že to nejsou pirátští senátoři (např. všichni kromě senátora Michálka víceméně proti referendu). Vítek je vidí liberálně, já spíše konzervativně.

Já chápu snahu nějak v senátu zabodovat, ale podle mě by to nemělo být za cenu toho, že tam zvolíme senátory, kteří následně budou hlasovat proti našemu programu. To se děje už nyní (např. Michálek hlasoval pro CETA, a bylo toho víc). S větším počtem nepirátských senátorů to bude jen narůstat a dlouhodobě nás to poškodí - je to přeci jen na 6 let.

Přijde mi férovější klidně ty lidi podpořit, nestavět za každou vlastního kandidáta, ale nevydávat je současně za piráty.
Konečně nic tak zásadního nehrozí - ANO a spol. nemůže nyní získat ústavní většinu v senátu ani omylem. Není důvod dělat teď za každou cenu tyhle kotrmelce. Úspěch Pirátů se povedl i z toho důvodu, že rostli postupně. Takhle se musí i na senát, ne dělat učelové koalice za každou cenu. Loni se zcela racionálně odmítla koalice se Zelenými a teď budeme něco velmi podobného dělat do Senátu? Nemáme to zapotřebí. Přejí dobrou volbu v rozhodování. ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 3):
Ondrej.Kolek, Daniela.Weissova, Ida.Chuchlikova

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Liberecký kraj“