Setkání s poslancem

Fórum pro vážná jednání členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Moravskoslezsky kraj

Pravidla fóra
  • Na tomto fóru se vyhlašují závazná hlasování krajského fóra. Hlasovat mohou pouze členové místního sdružení.
  • Do tohoto fóra vidí a přispívají členové místního sdružení a jeho registrovaní příznivci (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).
  • Jednáním předsedá zpravidla krajské předsednictvo.
rst
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: ...
Dal poděkování: 668 poděkování
Dostal poděkování: 598 poděkování

Re: Setkání s poslancem

Příspěvek od rst » 20 led 2018, 10:13

J, už jsem slyšel, že má MSK pracovní skupinu někde na fb. Tam se bohužel nedostanu, takže nevím co tam probíráte.

Pavlina.Novackova
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Profese: úředník
Dal poděkování: 50 poděkování
Dostal poděkování: 83 poděkování

Příspěvek od Pavlina.Novackova » 20 led 2018, 10:58

Já se k tomu vyjadřuji takto:

už jsem řekla, že 20 000 Kč byl alternativní návrh, nechápu, proč se s tím pořád operuje. BYlo dáno do pléna, ať se s tím pracuje a počet se sníží.

Propagace:

Jsem pro MHD - už jsem prosila Zuzku, ať jí Michal Gill dá kontakt na lidi na DPO, se kterými se jednalo. Chci oslovit stejné, kteří s námi měli zkušenost, pokud se tam nevyměnili - podle mě je komunikační kontinuita důležitá. Pokud mi to tady Michal hodí (nebo na FB) do zítřka), tak to v pondělí mohu vyřídit, ať znám kalkulaci

OK, černý výlep nikoliv. Já jsem pro, je pravda, že reklamní smog je našim volebním tématem.

Včera jsme s Petrem a Radimem řešili RAdimův nápad -tedy, že by se nechalo vyrobit áčko nebo něco na ten formát na střechu auta a to se vždy někam přeparkovalo během cca 14 dní před kampaní. Áčko by bylo použitelné potom i v dalších kampaních. A je to reklama bez záboru :D

Plakátovací plochy jsou Rengl a Epona. Vše se platí.
A nějaké rozdávací bulletiny bych fakt chtěla - chceme tam dát přehled akcí, co plánujeme do voleb. Aspoň 500 ks. A ať to je o poslanci a o Jihu. Do roznosu zkusíme zapojit regP a zájemce o členství. Aspoň dostanou šanci se ukázat.

Placený FB ano. Asi jen MSK, na Jih se to bude jen sdílet.

Marta na mumblu mluvila se Zuzkou, že prý zkusí zjistit ceny tisku (moc ti děkuji!!! ).

Už mám sluchátka s mikrofonem, takže příští mumble absolvuji taky.

Forma akce:

Pochod po Jihu? To je tak na celý den, nutné přesuny MHD. A v únoru? Vždyť to může mrznout. A poslance bych na takový pochod netahala. Pokud něco takového, tak na jaře a bez poslance :) To zkusíme promyslet, není to úplně špatná myšlenka, jen se musí upravit. Ten Jih je fakt velký, víc jak 20 minut se jede z jednoho konce na druhý. Přímou tramvají. To je stejně daleko jako do centra.

Radim zjistí, zda by ta akce šla v kavárně Provence, a pokud ne, tak to bude v K-Triu v salonku. A prosím, než tady někdo začne psát, že to máme udělat v nějakém jiném podniku, tak:
- na Jihu jsou restaurace, které patří našemu mafiánovi nebo firmě, která přes restaurace pere špinavé peníze - to jsme se shodli, že tam ne.. Chceme podporovat drobné podnikání, nikoliv kolosy.
- je tu víc zaplivaných pajzlů a klasických hospod. Ok, jsou tady asi tři podniky, které jsou dost slušné, ale mi se moc nelíbí myšlenka Na pivo s poslancem. Je to sice lidové, ale jaký to bude mít výstup? To je takové spíš si potlachat.
- jedna kavárna patří naší příspěvkovce a tam je špatná atmosféra - protivná obsluha, hnusné kafe a zavírají na minutu přesně.
- v druhé nám to nedají k dispozici celé.
- a jinak tu není nic, jediná slušná kavárna se přestěhovala do centra. To není Hlavní třída v Porubě, kde se to teď úžasně zaplnilo, ani centrum. Tady je to fakt zanedbané. To se budeme snažit změnit.

Takže:
Radim - zjistí kavárnu
Michal - dodá kontakty DPO, chtěla bych poprosit ještě o nějakou volební fottku Ondry, třeba bychom mohli použít. Plus seznam dobrovolníků, který není v tom seznamu, cos mi posílal. Určitě to má někdo evidované, kdyžtak to, prosím, sežeň, díky.
Marta - ceny tisku
Já - mám zajištěný salonek, fotky do bulletinu, dám dohromady texty, hledáme se Zuzkou možnosti toho áčka na auto, oslovuji zájemce a dnes nebo zítra i RegP kvůli roznosu.
Petr - zapůjčí auto.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavlina.Novackova za příspěvek:
rst
,,Když člověk dojde na konec života, měl by si při ohlédnutí říct víc než jen -Byl jsem tady-"

Ondrej.Polansky
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: ---
Dal poděkování: 1168 poděkování
Dostal poděkování: 878 poděkování

Příspěvek od Ondrej.Polansky » 20 led 2018, 11:13

Ahoj,

Jakub mě poprosil o nahození nějaké své představy, tak telegraficky: Myslím, že reklama v tomto případě nebude mít moc efekt. Daleko spíše by myslím pomohlo, kdyby co nejvíce lidí přemluvilo své příbuzné/známé, aby přišli. Jeden příslib účasti od kohokoliv má větší cenu než dvě stě rozdaných letáků. Ideálně bych viděl věnovat 90 % úsilí tímto směrem (osobní a adresné zvaní) a 10 % úsilí (nebo méně) věnovat neadresné reklamě. Představoval bych si to asi takto: Určitě všichni známe na Jihu pár lidí, kteří Piráty volili. Pokusil bych se je kontaktovat (osobně, telefonicky, v nejhorším emailem nebo fb zprávou), a požádal je o účast na této akci s tím, že poslanec jim chce poděkovat za hlas a chce se podělit o zážitky z prvních 100 dní ve sněmovně, a načrtnout, čeho by chtěl dosáhnout během prvního roku a po zbytek období. Zároveň s tím by byla beseda s otázkami a odpověďmi na libovolné téma. Nazval bych to třeba "na kafe s poslancem" (nebo klidně "na pivo s poslancem") ať to evokuje spíše neformální pohodové prostředí. Mimochodem, Radek Holomčík, Tom Vymazal nebo Franta Elfmark již takovéto akce od zvolení udělali nejméně každý dvě, určitě by stálo za to poptat se (třeba jejich asistentů), jak to dělají oni.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Polansky za příspěvky (celkem 7):
rst, Petr.Kopecny, Jiri.Demel, Jaroslav.Nemec, Jakub.Dedek, Pavlina.Novackova, Michal.Gill
tel. +420608584090
email: ondrej<tečka>polansky<zavináč>pirati<tečka>cz
------------------------------------------------
"Každá společnost, která je ochotna vzdát se soukromí, aby získala bezpečí, si nezaslouží ani jedno - a přijde o obé." Benjamin Franklin

Pavlina.Novackova
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Profese: úředník
Dal poděkování: 50 poděkování
Dostal poděkování: 83 poděkování

Příspěvek od Pavlina.Novackova » 21 led 2018, 23:16

Ahoj všem,

Ondra chce setkání 3. 3. 2018 (sobota) v 18:00 hod. Místo hledáme, chceme kavárnu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavlina.Novackova za příspěvek:
Michal.Gill
,,Když člověk dojde na konec života, měl by si při ohlédnutí říct víc než jen -Byl jsem tady-"

Ondrej.Polansky
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: ---
Dal poděkování: 1168 poděkování
Dostal poděkování: 878 poděkování

Příspěvek od Ondrej.Polansky » 22 led 2018, 12:06

Zde přidávám pro inspiraci dnešní setkání brněnských poslanců s veřejností: https://www.facebook.com/events/325876307917130/
tel. +420608584090
email: ondrej<tečka>polansky<zavináč>pirati<tečka>cz
------------------------------------------------
"Každá společnost, která je ochotna vzdát se soukromí, aby získala bezpečí, si nezaslouží ani jedno - a přijde o obé." Benjamin Franklin

Jakub.Dedek
Koordinátor krajského sdružení
Profese: Student matematiky
Dal poděkování: 571 poděkování
Dostal poděkování: 362 poděkování

Příspěvek od Jakub.Dedek » 22 led 2018, 12:25

Hezky, koukám, že tam je obrovský zájem.
All you need to do is follow... (Pink Floyd - The Wall)

Zuzana.Klusova
Krajské předsednictvo
Profese: Asistentka, PR a média
Dal poděkování: 28 poděkování
Dostal poděkování: 142 poděkování

Příspěvek od Zuzana.Klusova » 23 led 2018, 11:04

Ahojte, všechno jsem pročetla, kontaktovala Radka Holomčíka i pár dalších, jaký má být koncept celé akce. Takže posílám shrnutí:

1) Cíl akce - přiblížit se lidem, ukázat, že poslanci jsou pořád ti samí kluci jako dřív, co chodili do hospod a řešili věci u piva
Ondra by si měl vybrat podnik, kde se především on sám bude cítit uvolněně a pohodově, kam rád chodil- Tím se vylučují jakékoliv uzavřené salonky atd, neboť to odporuje smyslu celé akce.

2) Propagace - je to low cost akce, která by se měla pravidelně opakovat, lidi by si na to měli v daném podniku zvyknout a chodit pokecat, posedět pravidelně.
Důležité je domluvit se s majitelem/obsluhou, aby to byly tak trochu fandové Pirátů a umožnili vylepit plakáty přímo v daném podniku. Pak samozřejmě můžeme rozšířit na výlep plakátů i jinde, letáčky. To je na nás, ale zvažme opravdu efektivitu. Pokud na Jihu opravdu neexistuje jediný vhodný podnik, Ondra tam nikam už léta nechodí a nemůžeme se na ničem shodnout...uvažujme o jiném místě konání - nějký klub v centru? Celkově to nemá mít charakter přednášky, semináře, ale velmi neformálního povídání. Tudíž vyplňování anket/formulářů mezi účastníky naruší atmosféru, takže z mého pohledu v tomto případě nedoporučuji.

3) Termín jsme s Ondrou posunuli na 18.3. - Neb 3. března bude Piratecon a bylo by nešťastné dělat dvě akce v jednom víkendu (kvůli propagaci i lidem).

Oslovila jsem tedy Martu Oškerovou, ať zpracuje zatím grafiku na plakát. Zbytek, až odsouhlasíme.

Tak pojďte do toho, ať už se pohneme. Už z toho asi začínáme být všichni unavení a to rozhodně není cílem. Jen chci poprosit, nenaštvěte se nikdo. Není to mířeno proti ničí aktivitě ani nápadům. Všichni chceme, ať je ta akce úspěšná a měla by mít všude podobný formát. Pokud budete chtít, můžeme místo toho udělat na Jihu třeba kulatý stůl k problematice dopravy nebo kultury, architektury. Akci nazveme a pojmeme jinak a může se zrealizovat tak, jak budete chtít.

Dík za reakce...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zuzana.Klusova za příspěvky (celkem 2):
Jakub.Dedek, Michal.Gill

rst

Příspěvek od rst » 23 led 2018, 19:15

Ono se to Zuzko docela hýbe, ale neustále se to mění. Zajistil jsem místo, rezervačku jsem změnil, protože do termínu Ondrovi vešly jiné povinosti a opět se to celé mění? Tak se nejdříve dohodněte na konceptu akce a datu a pak se můžou dělat další kroky. Pro mě je to maličkost zavolat a říct, že piráti potřebují opět změnit termín, nebo od rezervace odstupují. Jen to působí trochu nedůvěryhodně pro partaj.

Zuzana.Klusova
Krajské předsednictvo
Profese: Asistentka, PR a média
Dal poděkování: 28 poděkování
Dostal poděkování: 142 poděkování

Příspěvek od Zuzana.Klusova » 23 led 2018, 19:37

Radime to si samozřejmě uvědomuju, i to, že jsme řešili spoustu různých možností a je to únavné. Nicméně já jsem se o tom, že už jsi to rezervoval dozvěděla dnes od Pavly. Hned jsem psala, že nechceme zavírat salonek, takže žádný pronájem max rezervace stolu. Pavle jsem rekla, ze navrhuji udelat anketu ohledne mista.
Kdo vsechno to tedy chce udelat v Provence a Ondra Vam to finalne potvrdil?
Mel toho ted hodne, cekala jsem, az to proberem trochu v klidu, coz se stalo dnes rano. Dosli jsme jeste k tomu, ze je lepsí sobota nez nedele, jelikoz v nedeli je v restauracich prazdno.

rst

Příspěvek od rst » 23 led 2018, 21:56

Anketu vítám. Chtěli jsme udělat akci v kavárně, nebo restauraci, ktrá nepatří místnímu " mafiánovi" a je na úrovni. Což na jihu moc výběr není. Šlo nám o to, mít akci na jihu odkud se Ondra vydal do světa. V Provence salónky nejsou, má velmi přijemný interiér a atmosferu a akce by byla otevřená pro veřejnost, protože pro veřejnost je myšlena.
Edit: měli bychom si najít koordinátora akcí, který dostane danou akci na starosti a vymyslí ji od A do Z. Když to bude řešit 10 lidí tak jako doposud , tak se nikam nedostaneme.

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Moravskoslezský kraj“