KF KvK 8/2018 Copywriter/ka - rozprava

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: KoKS Karlovarský kraj, PKS Karlovarský kraj

Uživatelský avatar
Michaela.Kleslova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 171
Registrován: 14 črc 2017, 10:37
Profese: Student
Dal poděkování: 161 poděkování
Dostal poděkování: 445 poděkování

KF KvK 8/2018 Copywriter/ka - rozprava

Příspěvek od Michaela.Kleslova »

Vážení Piráti a Pirátky,

ráda bych zahájila jednání ve věci Copywriter/ka. Jelikož v roce 2017, jsme měli copywriterku, placenou z krajských peněz, a zároveň vznikl schopný mediální tým, který vyprodukoval dobrovolně a bez nároku na honorář během krátkého času téměř všechny krajské tiskové zprávy, newslettery apod. od svého vzniku, navrhuji copywritera/ku nenajímat a ponechat kompetence mediálnímu týmu. Copywriterce se vyplatilo za rok 2017 42 000,- Kč.

Diskutovat o návrhu bude možné od 19.1.2018 - 26.1.2018 a hlasování proběhne od 27.1.2018 - 30.1.2018.

Prosím o diskuzi k tomuto návrhu.

Mnohokrát všem děkuji za vyjádření.:)
Uživatelský avatar
Jindrich.Cermak
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 254
Registrován: 22 kvě 2015, 13:53
Profese: politický analytik, zastupitel
Dal poděkování: 175 poděkování
Dostal poděkování: 350 poděkování

Re: KF KvK 8/2018 Copywriter/ka - rozprava

Příspěvek od Jindrich.Cermak »

Osobně nechápu, proč je k tomuto tématu rozprava. Na setkání/schůzi se poměrně jasně k tomuto tématu všichni vyjádřili. Stejně tak není v upraveném návrhu rozpočtu pro copywriterku samostatná kolonka.

Jindřich Čermák

radní pro školství a sport Karlovarského kraje
zastupitel města Karlovy Vary
předseda MS Karlovy Vary

Uživatelský avatar
Tomas.Trcka
Člen KS Karlovarský kraj
Příspěvky: 184
Registrován: 29 srp 2017, 15:01
Profese: tiskař/grafik
Bydliště: Sokolov
Dal poděkování: 364 poděkování
Dostal poděkování: 160 poděkování

Re: KF KvK 8/2018 Copywriter/ka - rozprava

Příspěvek od Tomas.Trcka »

Pepa Pavlovic to řekl celkem jasně. Já s ním plně souhlasím. Tedy za mě nenajímat. MT se s tím určitě popere:)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Trcka za příspěvky (celkem 2):
Jindrich.Cermak, Michaela.Kleslova
Tomáš Trčka
Piráti Sokolov
606 433 887
Uživatelský avatar
Michaela.Kleslova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 171
Registrován: 14 črc 2017, 10:37
Profese: Student
Dal poděkování: 161 poděkování
Dostal poděkování: 445 poděkování

Re: KF KvK 8/2018 Copywriter/ka - rozprava

Příspěvek od Michaela.Kleslova »

Jindrich.Cermak píše:Osobně nechápu, proč je k tomuto tématu rozprava. Na setkání/schůzi se poměrně jasně k tomuto tématu všichni vyjádřili. Stejně tak není v upraveném návrhu rozpočtu pro copywriterku samostatná kolonka.
Protože celé krajské fórum na schůzi nebylo, nebyl tam ani Petr Třešňák, kterého se to víceméně týká nejvíce. Myslím, že je fér dát možnost všem se k tomu vyjádřit, i když ji třeba nevyužijou. Týká se to krajských peněz, kolonka nekolonka. Kromě toho bude dobré, když to budeme mít probrané a odhlasované, kdyby v průběhu roka nastal nějaký problém.
Uživatelský avatar
Jindrich.Cermak
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 254
Registrován: 22 kvě 2015, 13:53
Profese: politický analytik, zastupitel
Dal poděkování: 175 poděkování
Dostal poděkování: 350 poděkování

Re: KF KvK 8/2018 Copywriter/ka - rozprava

Příspěvek od Jindrich.Cermak »

Michaela.Kleslova píše: Protože celé krajské fórum na schůzi nebylo, nebyl tam ani Petr Třešňák, kterého se to víceméně týká nejvíce. Myslím, že je fér dát možnost všem se k tomu vyjádřit, i když ji třeba nevyužijou. Týká se to krajských peněz, kolonka nekolonka. Kromě toho bude dobré, když to budeme mít probrané a odhlasované, kdyby v průběhu roka nastal nějaký problém.
Tak asi jsem očekával, že jeho názor by mohl přetlumočit jeho nejbližší spolupracovník, tj. Pepa Pavlovic. Nevím, jestli mluvil i za Petra, ale jeho názor zazněl docela jasně.

Místo debaty nad copywriterem bych spíše očekával debatu nad obecnějším pokrytím toho cca. půl úvazku, který máme v rozpočtu vyčleněn (a kam se ostatně ten copywriter dá schovat). Takový dílčí krok je vysoce nekoncepční.

Navrhuji tuto rozpravu ukončit a nahradit ji rozpravou nad tím, co v kraji vlastně chceme od případné další placené síly.

Jindřich Čermák

radní pro školství a sport Karlovarského kraje
zastupitel města Karlovy Vary
předseda MS Karlovy Vary

Uživatelský avatar
Barbora.Hradecna
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 223
Registrován: 25 úno 2013, 11:49
Profese: OSVČ - Freelancer
Dal poděkování: 349 poděkování
Dostal poděkování: 244 poděkování

Re: KF KvK 8/2018 Copywriter/ka - rozprava

Příspěvek od Barbora.Hradecna »

Btw (a sorry za asi OT) ale, máme zápisy ze schůzí, na fóru? a mohla bych je vidět? nebo už se sem nedávají?
Uživatelský avatar
Petr.Tresnak
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 914
Registrován: 01 srp 2009, 20:48
Bydliště: Mariánské Lázně
Dal poděkování: 979 poděkování
Dostal poděkování: 1037 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF KvK 8/2018 Copywriter/ka - rozprava

Příspěvek od Petr.Tresnak »

Asi bych s tim neměl problém. Nevim tedy jak leden (asi budu muset zaplatit soukromě), ale únorový články mi uz připravuje. Pokudbto teď stopnu, potřebuji tedy do pondělí připravit 5 - 7 článku od mediálního týmu.
Perhaps most significantly, focus in the swarm is always on what everybody can do, and never what people cannot or must do .. R.F.
Uživatelský avatar
Jindrich.Cermak
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 254
Registrován: 22 kvě 2015, 13:53
Profese: politický analytik, zastupitel
Dal poděkování: 175 poděkování
Dostal poděkování: 350 poděkování

Re: KF KvK 8/2018 Copywriter/ka - rozprava

Příspěvek od Jindrich.Cermak »

Myslím si, že by asi nebyl problém ji pro tvé články hradit z peněz na "experty" z PS. Jen můj soukromý názor.

Jinak si myslím že v rámci kraje buď více vytěžovat napříč, nebo zrušit. Už několik měsíců po sobě nemáme, například, článek v Krajských listech...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jindrich.Cermak za příspěvek:
Barbora.Hradecna

Jindřich Čermák

radní pro školství a sport Karlovarského kraje
zastupitel města Karlovy Vary
předseda MS Karlovy Vary

Uživatelský avatar
Michaela.Kleslova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 171
Registrován: 14 črc 2017, 10:37
Profese: Student
Dal poděkování: 161 poděkování
Dostal poděkování: 445 poděkování

Re: KF KvK 8/2018 Copywriter/ka - rozprava

Příspěvek od Michaela.Kleslova »

Barbora.Hradecna píše:Btw (a sorry za asi OT) ale, máme zápisy ze schůzí, na fóru? a mohla bych je vidět? nebo už se sem nedávají?
Dávají, už je na fóru. Potřebovala jsem ještě doplnit informace z PS, které jsem během schůze nestihla zapsat.:)
Jindrich.Cermak píše:
Michaela.Kleslova píše: Protože celé krajské fórum na schůzi nebylo, nebyl tam ani Petr Třešňák, kterého se to víceméně týká nejvíce. Myslím, že je fér dát možnost všem se k tomu vyjádřit, i když ji třeba nevyužijou. Týká se to krajských peněz, kolonka nekolonka. Kromě toho bude dobré, když to budeme mít probrané a odhlasované, kdyby v průběhu roka nastal nějaký problém.
Tak asi jsem očekával, že jeho názor by mohl přetlumočit jeho nejbližší spolupracovník, tj. Pepa Pavlovic. Nevím, jestli mluvil i za Petra, ale jeho názor zazněl docela jasně.

Místo debaty nad copywriterem bych spíše očekával debatu nad obecnějším pokrytím toho cca. půl úvazku, který máme v rozpočtu vyčleněn (a kam se ostatně ten copywriter dá schovat). Takový dílčí krok je vysoce nekoncepční.

Navrhuji tuto rozpravu ukončit a nahradit ji rozpravou nad tím, co v kraji vlastně chceme od případné další placené síly.
Parafrázuji tvá slova, že bych jako koordinátor měla očekávat nejhorší možný scénář, pak tedy nechápu, s čím máš problém :) Považuji za naopak vhodné, že rozprava vznikla, aby se i Péťa mohl vyjádřit osobně, protože přesně jak si řekl, nevíme, jestli Pepa mluvil i za Petra.:) Připadá mi neakceptovatelné z toho vynechat kohokoliv (kord Péťu, kterého se to týká nejvíc), když jde o krajské peníze.

Debatu nad půl úvazkem není problém zahájit, na téhle debatě trvám. :)
Petr.Tresnak píše:Asi bych s tim neměl problém. Nevim tedy jak leden (asi budu muset zaplatit soukromě), ale únorový články mi uz připravuje. Pokudbto teď stopnu, potřebuji tedy do pondělí připravit 5 - 7 článku od mediálního týmu.
Asi jsem se špatně vyjádřila, články, co se týkají kraje (vycházející v krajských denících napříkald) by měl řešit mediální tým. Souhlasím s Jindrou, že by se měla hradit z peněz na "experty", jestli se to týká tvých článků.:)
Uživatelský avatar
Petr.Tresnak
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 914
Registrován: 01 srp 2009, 20:48
Bydliště: Mariánské Lázně
Dal poděkování: 979 poděkování
Dostal poděkování: 1037 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF KvK 8/2018 Copywriter/ka - rozprava

Příspěvek od Petr.Tresnak »

Jindrich.Cermak píše:Myslím si, že by asi nebyl problém ji pro tvé články hradit z peněz na "experty" z PS. Jen můj soukromý názor.

Jinak si myslím že v rámci kraje buď více vytěžovat napříč, nebo zrušit. Už několik měsíců po sobě nemáme, například, článek v Krajských listech...
Michaela.Kleslova píše:....

Asi jsem se špatně vyjádřila, články, co se týkají kraje (vycházející v krajských denících napříkald) by měl řešit mediální tým. Souhlasím s Jindrou, že by se měla hradit z peněz na "experty", jestli se to týká tvých článků.:)
No, to sice teoreticky lze, pokud jde o propagaci práce poslance. Tam s tím problém nemám, byť by to primárně mělo být využito na administrativu a přípravu legislativy.
Nicméně napsat do veřejného fóra, abych expertovné z PSP použil na propagaci práce KS a MS mi připadá poněkud nešťastné. Už vidím ty hejty všech těch, co si to zde čtou jen z toho důvodu, aby na nás "něco" vyhrabali. A že jich nebude málo :(

Ale ve své podstatě mne to zas tak trápit nemusí. Nechám řešení na svých nástupcích. Třeba budou mít dobré literární střevo, aby si ty tiskovky celé zkoordinovali a revidovali sami, případně za pomoci krajského MO.
Tímto tedy prosím i o vytvoření vlákna krajského MO ve fóru, které bude z principu přístupné pouze členům (aby neunikaly ven polotovary TZ) a můžou začít tvořit.
Perhaps most significantly, focus in the swarm is always on what everybody can do, and never what people cannot or must do .. R.F.
Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Karlovarský kraj“