CF 32/2017 Volba Republikového výboru

Celostátní fórum tvoří všichni členové a je nejvyšším orgánem Pirátské strany.


Moderátor: Předsedající

Pravidla fóra

Na celostátním fóru se vyjadřujte slušně a k věci. Nepřístojnosti budou vykázány do samostatného vlákna.
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.

Zamčeno
Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4733
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4340 poděkování
Dostal poděkování: 3683 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 32/2017 Volba Republikového výboru

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Si tu přihodím off-topic. Já jsem třeba dobrovolník prakticky nikdy nebyl, protože to tu nefungovalo vůbec, tak jsem hned musel vstoupit, sehnat dva kámoše a založit buňku. :D Takže jestli je někdo od nějakého data dobrovolník či člen, je taky docela irelevantní.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvky (celkem 2):
Michaela.Nepejchalova, Rostislav.Reha
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Tobias.Esner
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7802
Registrován: 22 čer 2013, 12:03
Dal poděkování: 5022 poděkování
Dostal poděkování: 3823 poděkování

Re: CF 32/2017 Volba Republikového výboru

Příspěvek od Tobias.Esner »

Oznámení moderátora:
No, moderovat tu zatím nebudu, i když je něco nahlášeno, jen poprosím, držte se prosím věcné komunikace když už "měření pindíků", tak prosím kultivovaně.
Děkuji
když si doručujete nominace, mám to brát jako že se hlásíte i ke kandidatuře? Omlouvám se, ale křišťálovou kouli jsem daroval Σίβυλλα.
Chápu, že nás už ta dovolba nebaví, ale stále bych uvítal, ba dokonce i trval nato, že si zachováme štábní kulturu, přece jenom se jedná o dovolbu do zákonodárné moci.
Věta: doručuji svoji nominaci, nepovažuji za totéž jako: Kandiduji do RV
OFFTOPICještě že je tu tolik okýnek, je to lepší jako ergoterapie :D
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tobias.Esner za příspěvky (celkem 2):
Michaela.Nepejchalova, Petr.Tkadlec
Tobias.Esner
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7802
Registrován: 22 čer 2013, 12:03
Dal poděkování: 5022 poděkování
Dostal poděkování: 3823 poděkování

Re: CF 32/2017 Volba Republikového výboru

Příspěvek od Tobias.Esner »

Oznámení moderátora:
a dost, Petře Vileto, uděluji Ti napomenutí.
Tímto žádám petra, aby se držel VĚCNÉ diskuze,
Tímto prosím Lukáše Nového, aby zde nepoužíval žádný ze svých účtů....
bylo zmoderováno, pro výstrahu
Tobias.Esner
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7802
Registrován: 22 čer 2013, 12:03
Dal poděkování: 5022 poděkování
Dostal poděkování: 3823 poděkování

Re: CF 32/2017 Volba Republikového výboru

Příspěvek od Tobias.Esner »

Je zde předsedající, který by toto jednání dopředsedal? prosím?
Uživatelský avatar
Stepan.Strebl
Člen KS Praha
Příspěvky: 338
Registrován: 16 lis 2016, 11:30
Dal poděkování: 441 poděkování
Dostal poděkování: 872 poděkování

Re: CF 32/2017 Volba Republikového výboru

Příspěvek od Stepan.Strebl »

Martin.Kucera píše:
Stepan.Strebl píše:Myslím si, že jsem Piráty za dobu mého členství posunul správným směrem.
To přisvojování si zásluh za výsledky týmového úsilí jsi chytil od Jakuba?
A ty ses naučil popírání zásluh kde? Jestli něco považuji za zcela nemorální, tak je to tento způsob myšlení reprezentovaný tvou zbytečnou invektivou. Tak si to řekněme narovinu a uvažujme logicky. Od Jakuba pochází asi tak 70 % našich výstupů měřeno jejich hodnotou a nebýt jeho, neexistovaly by. Je jedno, kdo se na nich podílí. Já také část z nich tvořím a neprodávám je jako svůj úspěch. První verzi usnesení OKD jsem třeba navrhoval já na Jakubův popud. Ale bez Jakuba by neexistovalo. Beze mě ano. Pokud někdy on přestane pracovat, stroj (=strana) se zastaví na místě, protože nebude nikdo tvořit hodnotu - náš obsah. Dalších 20 % tvoří asi 10-20 lidí. Zbylých 10 % je zbytek strany - ten má většinou jen názor (a kritiku) přidávající takřka nulovou hodnotu. Paretovo pravidlo tu funguje krásně. Chápu, že se chceš pravdě vyhnout tím, že odepřeš zásluhy - je to pro tebe jediný proveditelný přístup k tomu, abys zvýšil svou hodnotu. Mohl bys jedině a) dělat víc a dohnat ty, co produkují, což nezvládneš b) přesvědčit ty, co produkují, aby pracovali míň, a uškodit všem, tedy i sobě, protože se na jejich práci vezeš. Jakub na mě byl často nepříjemný a častokrát jsem si říkal, jestli to mám zapotřebí. Ale nakonec jsem to vždy skousnul, protože ten člověk je vzácný úkaz, který jsem viděl párkrát za život a je mi ctí se od něj učit. Být tebou, zvážil bych podobný přístup a snažil se dosáhnout jeho úrovně, než se pokoušel ho stáhnout na svoji úroveň. Ale to je asi na jinou debatu. Když odejde třeba Dana, když už se přihlásila tím, že ti tvůj příspěvek lajkla, na stranu to nebude mít vliv. Pro někoho možná smutná realita, ale funkce a výkon jsou dvě nezávislé veličiny.
Martin.Kucera píše:
Stepan.Strebl píše: Ovlivnila mě v mém rozhodnutí kandidovat i kandidatura lidí, o jejichž charakterových kvalitách mám pochybnosti.
Tohle bys měl buď vzít zpět, nebo být konkrétní, aby se dotyční mohli bránit.
Rád budu konkrétní. Mám na mysli Honzu Nováka a své výhrady jsem sdělil. Dál to rozvádět nechci. Myslím, že KK už měla konat a on se tam teď hlásí. Jak kdyby z Janouška udělali vyšetřovatele :)
Martin.Kucera píše:
Stepan.Strebl píše:Vím, že ne všichni mě mají v oblibě. Já bych rád slyšel proč a vedl o tom otevřenou diskuzi.
Už jsi to slyšel mnohokrát v různých jiných vláknech.
Nevím o tom, že bych slyšel jakoukoli věcnou kritiku. Zatím si od tebe pamatuju jen útoky typu "korporátní fanatik", tedy nic věcného. Jenom "Štěpána nemám rád!", ale nic, z čeho bych se mohl poučit. Je to zářný příklad toho, že se lidé rozhodují (zejména) ve volbách na základě emocí a nikoli racionálně, protože nic věcného proti mně mít ani nemůžeš. Můžeš mi vytknout leda něco povrchního jako třeba styl komunikace. Vím, že bych měl v lidech vyvolávat příjemné pocity, abych byl zvolen. Ale také vím, že cokoli, co řeknu nebo udělám, nezmění tvůj názor na mě, potažmo názor dalších zde se vyjadřujících lidí. Jenže já bych chtěl být zvolen hlasy těch rozumných, kteří ocení to, že se nebojím nejít s davem, jak řekl Míra v nominaci (toto je jeden takový příklad, nikdo jiný by se to asi napsat neodvážil). Konstruktivní a věcnou zpětnou vazbu od lidí si však beru vždy k srdci a ti, kdo mi zpětnou vazbu skutečně dají s upřímným zájmem na tom, abych osobnostně rostl, tak jejich hlasu si budu vážit a o takové hlasy usiluji především.
Martin.Kucera píše:
Stepan.Strebl píše:Málokdo třeba ví, že jsem vstoupil do strany půl roku předtím, než vůbec nějaká pozice volebního manažera vznikla.
Vznik členství 10. 1. 2017, manažerskou smlouvu jsi měl od 1. 4. To je u mě necelý čtvrtrok.
viz post538741.html#p538741
Martin.Kucera píše:
Stepan.Strebl píše:Zapojil jsem se v podstatě ihned do činnosti strany jako dobrovolník a po večerech a nocích například připravil materiály v hodnotě stovek tisíc korun, které ovlivnily směřování naší strany a pirátské značky.
A mohli bychom ty materiály vidět? A dovědět se, jak jsi určil tu hodnotu "stovek tisíc korun"?
Z mojí tehdejší hodinové sazby 3000 Kč/hod, dělal jsem stejnou práci jako v mém tehdejším zaměstnání. Když jsi práci viděl, zpochybňuješ mé zásluhy. Když jsi ji neviděl, zpochybňuješ, že jsem jakoukoli práci vůbec odvedl či mohl odvést. Já odmítám tuto debatu tímto směrem vést. Nepotřebuji od tebe uznání (které stejně nedostanu, jen další kritiku a zpochybňování).
Martin.Kucera píše:
Stepan.Strebl píše:S mou daňovou reformou souvisí i návrh na zřízení jednoho inkasního místa,
To ovšem není vynález ani Pirátů, ani tvůj, to navrhovali už jiní dávno před námi.
Takže aspoň mojí daňovou reformu mi přiznáš? Dík.
Martin.Kucera píše:
Stepan.Strebl píše:Abychom mohli lidem ukázat, že jen neslibujeme, ale něco umíme a konáme, zapůjčil jsem straně vlastní software.
Software, který jsi sám vytvořil, nebo software, k němuž vlastníš uživatelskou licenci?
Ať už jsem jej vytvářel vlastníma rukama či nikoli, co to mění na tom faktu? Spletl sis myslím stranu. To, že kapitalisti pouze vykořisťují a hodnotu vytváří jen proletáři, co udělají tu práci vlastníma rukama, myslím prosazují jinde, ne u Pirátů ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Stepan.Strebl za příspěvek:
Jan.Novak
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18636
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33830 poděkování

Re: CF 32/2017 Volba Republikového výboru

Příspěvek od Martin.Kucera »

Stepan.Strebl píše:
Martin.Kucera píše:
Stepan.Strebl píše:Myslím si, že jsem Piráty za dobu mého členství posunul správným směrem.
To přisvojování si zásluh za výsledky týmového úsilí jsi chytil od Jakuba?
A ty ses naučil popírání zásluh kde? Jestli něco považuji za zcela nemorální, tak je to tento způsob myšlení reprezentovaný tvou zbytečnou invektivou. Tak si to řekněme narovinu a uvažujme logicky. Od Jakuba pochází asi tak 70 % našich výstupů měřeno jejich hodnotou a nebýt jeho, neexistovaly by. Je jedno, kdo se na nich podílí. Já také část z nich tvořím a neprodávám je jako svůj úspěch. První verzi usnesení OKD jsem třeba navrhoval já na Jakubův popud. Ale bez Jakuba by neexistovalo. Beze mě ano. Pokud někdy on přestane pracovat, stroj (=strana) se zastaví na místě, protože nebude nikdo tvořit hodnotu - náš obsah. Dalších 20 % tvoří asi 10-20 lidí. Zbylých 10 % je zbytek strany - ten má většinou jen názor (a kritiku) přidávající takřka nulovou hodnotu. Paretovo pravidlo tu funguje krásně. Chápu, že se chceš pravdě vyhnout tím, že odepřeš zásluhy - je to pro tebe jediný proveditelný přístup k tomu, abys zvýšil svou hodnotu. Mohl bys jedině a) dělat víc a dohnat ty, co produkují, což nezvládneš b) přesvědčit ty, co produkují, aby pracovali míň, a uškodit všem, tedy i sobě, protože se na jejich práci vezeš. Jakub na mě byl často nepříjemný a častokrát jsem si říkal, jestli to mám zapotřebí. Ale nakonec jsem to vždy skousnul, protože ten člověk je vzácný úkaz, který jsem viděl párkrát za život a je mi ctí se od něj učit. Být tebou, zvážil bych podobný přístup a snažil se dosáhnout jeho úrovně, než se pokoušel ho stáhnout na svoji úroveň. Ale to je asi na jinou debatu. Když odejde třeba Dana, když už se přihlásila tím, že ti tvůj příspěvek lajkla, na stranu to nebude mít vliv. Pro někoho možná smutná realita, ale funkce a výkon jsou dvě nezávislé veličiny.
Ale prosímtě... Nikdy jsem nepopíral ničí jednoznačné zásluhy. Ale stejně tak ode mě nikdy neuslyšíš "to a to je zásluha člověka XY", pakliže je to výsledkem týmové práce. Ano, Jakub (ovšem toto jednání není o něm) je velice výkonný, což AFAIK nikdo nezpochybňuje. Ano, má spoustu dobrých nápadů (ale nelze tvrdit, že bez něj by na ně nikdo nikdy nepřišel (historie nás učí opaku).
BTW, já klidně přiznám (a ostatně jsem to už mnohokrát udělal), že na Jakubovu výkonnost nikdy nedosáhnu. Mj. proto, že Piráti u mě jsou až na třetím místě za rodinou a za prací která mě živí. (Z čehož je zjevné, že se nikdy nemůžou dostat výš než na místo druhé.)
Martin.Kucera píše:
Stepan.Strebl píše:Vím, že ne všichni mě mají v oblibě. Já bych rád slyšel proč a vedl o tom otevřenou diskuzi.
Už jsi to slyšel mnohokrát v různých jiných vláknech.
Nevím o tom, že bych slyšel jakoukoli věcnou kritiku. Zatím si od tebe pamatuju jen útoky typu "korporátní fanatik", tedy nic věcného. Jenom "Štěpána nemám rád!", ale nic, z čeho bych se mohl poučit. Je to zářný příklad toho, že se lidé rozhodují (zejména) ve volbách na základě emocí a nikoli racionálně, protože nic věcného proti mně mít ani nemůžeš. Můžeš mi vytknout leda něco povrchního jako třeba styl komunikace.
Vytýkám ti dlouhodobý nedostatek transparence 1. Pirátské.
Dále ti vytýkám, že kvůli tomu, abys nemusel číst něčí kritické posty, zabraňuješ jiným číst posty tvoje. Tohle v případě, že jste oba členy téže pracovní skupiny, prostě nelze. Že je to vlastnost FB? Smůla, nikdo tu skupinu nenutil lézt na FB. Na fóru by to bylo v pohodě, tam si můžeš někoho dát do nepřátel aniž by to mělo ovlivnilo jeho možnost číst tvoje posty.
Mám pokračovat?
Martin.Kucera píše:
Stepan.Strebl píše:Zapojil jsem se v podstatě ihned do činnosti strany jako dobrovolník a po večerech a nocích například připravil materiály v hodnotě stovek tisíc korun, které ovlivnily směřování naší strany a pirátské značky.
A mohli bychom ty materiály vidět? A dovědět se, jak jsi určil tu hodnotu "stovek tisíc korun"?
Z mojí tehdejší hodinové sazby 3000 Kč/hod, dělal jsem stejnou práci jako v mém tehdejším zaměstnání. Když jsi práci viděl, zpochybňuješ mé zásluhy. Když jsi ji neviděl, zpochybňuješ, že jsem jakoukoli práci vůbec odvedl či mohl odvést.
To, že ti někdo za nějakou práci platil 3000/h, opravdu neplyne, že každá minuta tvé dobrovolné činnosti ve volném čase má hodnotu 50 Kč. Fakt ne. Kdybys kupříkladu dobrovolně hodinu uklízel v PiCe, odvedl bys práci v hodnotě 3000 Kč? Neodvedl.
A nezpochybňuji, že jsi ty materiály připravil, pouze bych rád věděl, o jaké materiály šlo, když "ovlivnily směřování naší strany a pirátské značky".
Martin.Kucera píše:
Stepan.Strebl píše:S mou daňovou reformou souvisí i návrh na zřízení jednoho inkasního místa,
To ovšem není vynález ani Pirátů, ani tvůj, to navrhovali už jiní dávno před námi.
Takže aspoň mojí daňovou reformu mi přiznáš? Dík.
Tam je možné, že jsi nějaké nové nápady přinesl, nicméně třeba myšlenka zrušit dělení soc. a zdrav. pojištění na části odvedené zaměstnancem a zaměstnavatelem tu taky byla už mnohem dřív.
Martin.Kucera píše:
Stepan.Strebl píše:Abychom mohli lidem ukázat, že jen neslibujeme, ale něco umíme a konáme, zapůjčil jsem straně vlastní software.
Software, který jsi sám vytvořil, nebo software, k němuž vlastníš uživatelskou licenci?
Ať už jsem jej vytvářel vlastníma rukama či nikoli, co to mění na tom faktu?
Hodně. Protože spousta členů dávno před tvým příchodem půjčovala straně svůj majetek (třeba nábytek či techniku do pirátských center, nebo software k vytváření materiálů) a nikoho ani nenapadlo se tím chlubit.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 2):
Michaela.Nepejchalova, Josef.Janu

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Annette.Heidlova
Člen KS Praha
Příspěvky: 318
Registrován: 03 led 2013, 02:11
Profese: Interní tester
Dal poděkování: 281 poděkování
Dostal poděkování: 220 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 32/2017 Volba Republikového výboru

Příspěvek od Annette.Heidlova »

Ahoj,

kandiduji do RV, nominována jsem byla Míšou Krasovou a její nominace byla podpořena členy zde.

Pro ty, kteří mne ještě neznají, tak odkaz na můj profil je zde. ;)

Jako svoji řeč nechávám tu, se kterou jsem již kandidovala. :)
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18636
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33830 poděkování

Re: CF 32/2017 Volba Republikového výboru

Příspěvek od Martin.Kucera »

Aneta.Heidlova píše:Ahoj,

kandiduji do RV, nominována jsem byla Míšou Krasovou a její nominace byla podpořena členy zde.
V téhle třetí dovolbě již předchozí nominace neplatí, viz post538432.html#p538432
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 2):
Petr.Tkadlec, Tobias.Esner

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Michael.Polak
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4106
Registrován: 21 dub 2009, 17:19
Profese: programátor, poskytovatel Internetu
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2897 poděkování
Dostal poděkování: 6677 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 32/2017 Volba Republikového výboru

Příspěvek od Michael.Polak »

Já jsem v RV už byl a klidně bych se přihlásil znovu, v roce 2018 ale Piráti pro mě nebudou téma č. 1, plánuju být hodně na cestách, apod.

Jestli někoho zajímá, podle čeho se budu rozhodovat, tak podle aktivity na fóru (počty příspěvků, poděkování, apod.). Rozhodoval jsem se tak i v předchozích kolech.

@xChaos@f.cz | @xChaos@mastodon.pirati.cz | nyx.cz XCHAOS | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
zakládající člen | člen MS P6 | pozorovatel TO a KETů doprava/energetika | maloburžoazní centrista | zdání kompetence se vytváří absencí viditelné nekompetence

Uživatelský avatar
Jan.Novak
Republikový výbor
Příspěvky: 2444
Registrován: 22 čer 2010, 19:12
Profese: Politolog, Historik
Bydliště: Týn nad Vltavou
Dal poděkování: 4042 poděkování
Dostal poděkování: 2936 poděkování

Re: CF 32/2017 Volba Republikového výboru

Příspěvek od Jan.Novak »

Michael.xChaos.Polak píše:Já jsem v RV už byl a klidně bych se přihlásil znovu, v roce 2018 ale Piráti pro mě nebudou téma č. 1, plánuju být hodně na cestách, apod.

Jestli někoho zajímá, podle čeho se budu rozhodovat, tak podle aktivity na fóru (počty příspěvků, poděkování, apod.). Rozhodoval jsem se tak i v předchozích kolech.
Takže třeba Lukáš Nový favorit číslo jedna? :-)
Oznámení moderátora:
nepochopil jsem věcnost tohoto příspěvku, spíš ho považuji za OT
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Novak za příspěvek:
Ludek.Blaha

Člen RV za JčK
Předseda kontrolního výboru zastupitelstva Jihočeského kraje
Zastupitel města Týn nad Vltavou

Zamčeno

Zpět na „Celostátní fórum“