Simona Stupenová

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: Personální odbor - celý, KoKS Pardubický kraj, PKS Pardubický kraj

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Odpovědět
simonastupenova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2
Registrován: 24 říj 2017, 22:03
Profese: student
Dostal poděkování: 4 poděkování

Simona Stupenová

Příspěvek od simonastupenova »

Jmenuji se Simona Stupenová, je mi 25 let a jsem studentkou politologie. Tento obor jsem si vybrala z důvodu, že se zajímám o veřejné dění a svět kolem sebe. Není mi lhostejné (i politické) prostředí, ve kterém mám žít a chtěla bych se aktivně podílet na jeho tvorbě. Od prvního ročníku střední školy jsem se věnovala novinařině, kdy jsem pravidelně přispívala do městských novin, zejména jsem reflektovala kulturní témata. Nyní píšu jako bloger pro začínající start up. Tímto směrem bych se do budoucna ráda vydala a svojí budoucí práci si představuji spíše jako digitální nomádění.
Upřímně jsem nikdy neuvažovala nad vstupem do politické strany. Letošní volby do PS mě ale přesvědčily, že politika není ztracená. Vídala jsem Piráty v médiích i na ulicích a udivilo mě, kolik mladých lidí se aktivně zapojuje. Cítila jsem jejich nadšení pro věc a chuť něco změnit. Najednou jsem se přistihla, že sdílím toto pirátské nadšení a ráda bych se podílela na dalších předvolebních kampaních. Jste totiž první strana, za kterou se nestydím, že jsem ji volila. Proto bych se ráda zapojila i do komunální politiky a snažila se prosadit co nejvíce pirátských (a vlastně i svých) myšlenek.
Tito uživatelé poděkovali autorovi simonastupenova za příspěvky (celkem 2):
DavidSmigura, Andrej.Ramaseuski
Uživatelský avatar
Pavel.Stepanek
Personální odbor
Příspěvky: 1393
Registrován: 29 pro 2010, 13:36
Profese: živnostník
Bydliště: U Stadionu 742, Chrudim
Dal poděkování: 1164 poděkování
Dostal poděkování: 1436 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Simona Stupenová

Příspěvek od Pavel.Stepanek »

Dobrý den,

Velice nás těší Váš zájem. O to víc, že jste žena, protože Pirátek je mezi námi stále málo. Hlásí se nám teď veliké množství nových zájemců o členství a máme z toho velikou radost. Proces přijímání však nechceme u nikoho uspěchat a přistupovat k němu obezřetně, abychom se nestali obětí nějakých pokusů o rozvrat zevnitř, k čemuž by mohla být naše strana, vzhledem k vnitřním procesům, náchylná. Vzhledem k relativně velkému úspěchu ve volbách nás nyní čeká organizačně náročnější období přelomu roku, a proto bych se nyní přikláněl k tomu, že bychom se mohli domluvit na osobní schůzce, která je jednou z podmínek přijetí a která může nám i vám pomoci udělat si o sobě navzájem ucelenější obraz, z kraje příštího roku. Do té doby bychom byli rádi, kdybyste se pomalu zapojila z pozice příznivce do procesů strany (především na foru).
Jsem si vědom toho, že to může být proces poněkud zdlouhavý, ovšem doufám, že jsem důvody, které nás k tomuto postupu vedou, dostatečně osvětlil. Nepředpokládáme v tomto období přijímání zásadních rozhodnutí. Naopak právě z kraje roku 2018 bychom rádi zřídili v rámci krajského sdružení alespoň 4 místní sdružení, agendu přijímání nových členů přenesli ve velké míře na ně a pustili se do příprav na komunální volby na podzim 2018, které budou z pohledu dalšího fungování strany, stejně zásadní, jako ty letošní do PS.
Pokud byste měla jakékoli otázky, neváhejte mě kontaktovat a ptát se buď zde v tomto vláknu, na mém emailu nebo i osobně na mém mobilu.

Velice Vám děkuji za váš zájem a podporu a budu se těšit na viděnou.

S přáním krásného dne

Pavel Štěpánek, předseda KS PAK České pirátské strany
@ pavel.stepanek@pirati.cz tel: 608879077
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Stepanek za příspěvek:
DavidSmigura

Centrální volební manažer
pavel.stepanek@pirati.cz
telefon: 770113647

Uživatelský avatar
Daniel.Lebduska
Místní předsednictvo
Příspěvky: 435
Registrován: 27 říj 2013, 10:54
Profese: Výkonný ředitel, marketér
Bydliště: Chrudim
Dal poděkování: 221 poděkování
Dostal poděkování: 486 poděkování

Re: Simona Stupenová

Příspěvek od Daniel.Lebduska »

Zdravím,

pro jistotu přidávám i sem - tuto neděli 19.11.2017 proběhne první povolební schůze v restauraci Pivovarka v Pardubicích - je to od 18:00. Adresa Palackého 250, Pardubice (je to kousek od pardbuckého pivovaru).

Jednou z podmínek přijetí člena je osobní setkání s krajským předsednictvem - to na této schůzi bude. Zvažte, zda stihnete přijít/přijet :-)

Dan
V naléhavých případech mne zastihnete na: +420 775 544 666
Uživatelský avatar
Pavel.Stepanek
Personální odbor
Příspěvky: 1393
Registrován: 29 pro 2010, 13:36
Profese: živnostník
Bydliště: U Stadionu 742, Chrudim
Dal poděkování: 1164 poděkování
Dostal poděkování: 1436 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Simona Stupenová

Příspěvek od Pavel.Stepanek »

Ahoj.

Po delší odmlce, způsobené volbami a pak i CF se vracíme k běžnému provozu a tím pádem i ke tvé žádosti o členství.
Budeme se muset ještě sejít a promluvit osobně.

Do záznamu však poprosím o odpovědi na následující otázky:

1) Která partaj ti byla nejsympatičtější než ses dozvěděl/a o Pirátech? Proč Piráti?
2) Četl/a jsi program Pirátů do PS 2017? Který bod ti přijde nejdůležitější a se kterým nesouhlasíš?
3) Jaký je tvůj názor na svobodu Internetu? Chápeš obsah pojmů jako např. blokování stránek, síťová neutralita, šifrování, digitální podepisování, kryptoměny, apod.?
4) Víš, co je to všeobecný základní příjem? Jak se k němu stavíš a z čeho by se měl financovat?
5) Co si myslíš o migraci do ČR?
6) Jak se stavíš k otázce rovnoprávnosti partnerského soužití gay a lesbických párů a možnosti adopce dětí takovými páry?
7) Co si myslíš o autorském zákonu a společnostech OSA nebo Intergram?
8) Jaké vnímáš největší problémy v otázce zahraniční politiky? Co si myslíš o EU, o NATO o anexi Krymu nebo o režimu KLDR?
9) Jaký je tvůj názor na legalizaci drog? Lze legalizovat všechny drogy, nebo jenom některé?
10) Kdo všechno by podle tebe měl zveřejňovat svá daňová přiznání, které instituce by měly zveřejňovat výši odměn svých zaměstnanců?
11) Co vnímáš ty osobně jako největší prioritu, kterou by ses z pozice člena Pirátů snažil/a prosadit?

Postačí nenáročné stručnější odpovědi.
Kontaktuj mě prosím na pavel.stepanek@pirati.cz nebo na 608879077 ohledně termínu osobní schůzky.

Pokud se chceš zapojit rovnou, můžeš pro účely komunálních voleb odpovědět v příštích týdnech nebo měsících i na otázky:
- jaké jsou problémy ve tvé obci
- jaka je tam stávající vládnoucí koalice
- je-li v obci strana (hnutí), s níž by se dalo spolupracovat
- jaké jsou tvé vazby na politiku
a pokud bys chtěla v obci kandidovat, uveď zhruba 5 bodu programu, který bys chtěla prosazovat

Rád bych si tě také přidal na facebook, pokud tam jsi. https://www.facebook.com/pavel.stepanek.98434

Budu se těšit na brzké shledání

PS: u Pirátů si všichni od začátku tykáme, proto se omlouvám, pokud to působí nezdvořile, leč zvyk je železná košile :)

Centrální volební manažer
pavel.stepanek@pirati.cz
telefon: 770113647

simonastupenova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2
Registrován: 24 říj 2017, 22:03
Profese: student
Dostal poděkování: 4 poděkování

Re: Simona Stupenová

Příspěvek od simonastupenova »

Ahoj,
zde jsou mé odpovědi na otázky :)
1. Zelení. Piráti jsou údernější, mají lepší propagaci, lépe informují občany o své činnosti, programu, záměrech…Jsou více vidět.
2. Ano četla, jinak bych (nejen) Piráty nemohla volit. Vždy mě zajímá koho volím a potřebuji k tomu informace. Líbí se mi digitalizace státní správy a průhlednost hospodaření. Úplně bych se nevrhala do elektronických voleb, na to ještě nejsme připraveni a budeme až za několik let, ovšem musíme ujít dlouhou cestu.
3. Svoboda internetu je jako každá jiná svoboda, pokud bude potlačena, žijeme ještě v demokracii? Tato svoboda by měla být absolutní. V pojmech se základně orientuji.
4. Pro mě až moc levicové, každému by se to samozřejmě líbilo, ale není to proveditelné. Radši bych přidala starobním důchodcům, už tam totiž není z čeho financovat (než vymýšlet toto).
5. Že není čeho se bát. Migrace je přirozený jev, viz. migrační vlny.
6. Být dítětem, které bude vyrůstat v dětském domově, radši bych měla dva tatínky nebo dvě maminky. V adopci dětí homosexuálními páry nevidím žádný problém a vždy mě těší (i ve světě), když se schválí zákon, který je krokem vpřed. Žijeme už v dost vyspělé době, ale někteří jsou myšlením stále pozadu.
7. Z pohledu autora jsou autorská práva stejným nárokem jako má třeba zaměstnanec na mzdu. Ale OSA je zloděj.
8. Největší problém naší zahraniční politiky je ten, že nás reprezentuje nereprezentativní prezident (zkuste to říct třikrát rychle po sobě :D). EU a NATO jsou důležité organizace a jsem pro setrvání v nich a vyšší participaci. Všichni vystupovači z EU by se měli jednou pořádně projít po městě a podívat se, co všechno je z EU financováno. Do hodnocení situace na Krymu či KLDR se nechci úplně pouštět, protože na jedné straně tu existuje právo na sebeurčení, nevměšování se do vnitřních vztahů jiné země, suverenita…Na druhé straně tu máme humanitární intervence apod. Hledat pravdu někde, kde nežiji je těžké. Můj osobní názor je, že v KLDR panuje naprosto zvrácený režim, který nechápu, že může vůbec tak dlouho existovat.
9. Tvrdé drogy nelegalizovat, u lehkých v případě příjmu do státního rozpočtu.
10. Politici, vysocí státní úředníci…Stejně tak instituce financovány ze státního rozpočtu.
11. Připravit ČR na digitalizaci, jednou nám to všem ulehčí život. Zatím by bylo fajn, kdyby nepadala každá druhá internetová stránka při větším náporu uživatelů. (Včetně tohoto fóra, které se mi jednou podařilo shodit asi na den pouhým přidáním příspěvku :D). Nemohou existovat služby jen napůl, pokud chceme digitalizovat státní správu, musíme začít u poskytovatelů internetu. Opravdu se bojím, že kdyby tu jednou byly elektronické volby, dopadly by tak, že za a) všechno spadne, b) někdo se dostane do systému a upraví výsledky, c) někdo se dostane do systému a zneužije osobní údaje voličů…
Tito uživatelé poděkovali autorovi simonastupenova za příspěvky (celkem 2):
Pavel.Stepanek, V__
Uživatelský avatar
Pavel.Stepanek
Personální odbor
Příspěvky: 1393
Registrován: 29 pro 2010, 13:36
Profese: živnostník
Bydliště: U Stadionu 742, Chrudim
Dal poděkování: 1164 poděkování
Dostal poděkování: 1436 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Simona Stupenová

Příspěvek od Pavel.Stepanek »

Děkuji za odpovědi.

Rád bych tě pozval na krajskou schůzi, která proběhne v neděli 11.2. od 18ti hodin v České Třebové v pivovaru Faltus. Máme zde zarezervovaný multifunkční konferenční salonek s kapacitou 30 lidí.
Salonek je vybavený i dataprojektorem, takže bychom rádi prezentovali náš manuál ke komunálním volbám, pokud se podaří připravit. V prostorách budeme mít přiděleného číšníka a je možné se občerstvit místním pivem i dobrým jídlem. Na programu je i přijímání nových zájemců o členství.

schuze-ks-pardubicky-kraj-f788/krajska-schuze-v-ceske-trebove-11-2-2018-od-18ti-hodin-t39123.html

http://www.pivovar-faltus.cz/

Centrální volební manažer
pavel.stepanek@pirati.cz
telefon: 770113647

Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Pardubický kraj“