Anketa: prezidentské volby 2018 - 1. kolo

Toto fórum slouží k orientačním průzkumům mezi členy.

Moderátoři: Administrativní odbor, Předsedající

Pravidla fóra
V tomto fóru se zjišťují pomocí anket názory členů na nějakou oblast (např. pokud přijde dotaz zvenku). Odpovídat na otázky zde mohou pouze členové strany.
Chcete-li vyvolat jednání nebo hlasování celostátního fóra, použijte Členské podněty.
Odpovědět

Kdo dostane váš hlas v 1. kole prezidentských voleb 2018?

Anketa končí za 17 pro 2017, 13:43

Jiří Drahoš
59
20%
Pavel Fischer
15
5%
Petr Hannig
2
1%
Marek Hilšer
123
43%
Michal Horáček
49
17%
Jiří Hynek
0
Žádná hlasování
Vratislav Kulhánek
0
Žádná hlasování
Mirek Topolánek
9
3%
Miloš Zeman
12
4%
Nikdo
7
2%
Půjdu až v druhém kole
5
2%
Nevím
8
3%
 
Celkem hlasujících: 289 - Celkem hlasů: 289

Uživatelský avatar
Marcel.Kolaja
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 5079
Registrován: 14 čer 2010, 15:27
Profese: kvestor Evropského parlamentu
Bydliště: Český Brod
Dal poděkování: 7466 poděkování
Dostal poděkování: 7689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa: prezidentské volby 2018 - 1. kolo

Příspěvek od Marcel.Kolaja »

ivan píše:Myslím, že favorizovat kandidáty podle shody se stranickým programem není úplně dobrý přístup; kdyby nic jiného, řekli jsme si, že chceme prezidenta nadstranického.

Hledejme proto v prezidentovi pirátskou osobnost, ne pirátský program.
Hledejme pirátskou osobnost ne podle slov, hledejme pirátskou osobnost podle činů.


Já už jsem našel;
je mladý, dynamický, nebojí se dělat věci nestandardně, vrhnout se do zdánlivě ne moc nadějného příběhu a s nadšním jej (do)táhnout do (věřme) zdárného konce.
Já budu volit MARKA, Marka Hilšera.
S tímto přístupem v zásadě souhlasím. Pak některé názory začínají být důležitější než jiné, protože od prezidenta očekávám orientaci na základní hodnoty společnosti a lidská a občanská práva. Tím se někteří kandidáti odepsali, např. "homosexuála bych nejmenoval ústavním soudcem" (Fischer), ale i "ne adopci homosexuály" (Drahoš), atd. Co se Marka Hilšera týče, je velmi sympatický tím, že je to občanský aktivista, ovšem v některých zásadních názorech se s ním nemohu shodnout (např. nařizování provozovatelům sociálních sítí, aby blokovali fake news, naznačuje, jakým způsobem by řešil problémy a do jaké míry zastává svobodu slova). Zatím u mě vyhrává Michal Horáček. Prakticky jediný zásadní problém, který s ním mám, je, že mi připadá zbytečně arogantní.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marcel.Kolaja za příspěvky (celkem 2):
Ondrej.Kotas, Janka.Michailidu

Marcel Kolaja
kvestor Evropského parlamentu

Uživatelský avatar
Vlastimil.Efraim
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2612
Registrován: 11 říj 2009, 23:08
Profese: sekáč
Bydliště: Olomouc, Morava, CZ, EU, Země, Slunce, Mléčná dráha
Dal poděkování: 555 poděkování
Dostal poděkování: 1188 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa: prezidentské volby 2018 - 1. kolo

Příspěvek od Vlastimil.Efraim »

Vypada to, ze pujdu volit Havloida. :)
Uživatelský avatar
Michael.Polak
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4106
Registrován: 21 dub 2009, 17:19
Profese: programátor, poskytovatel Internetu
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2897 poděkování
Dostal poděkování: 6677 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa: prezidentské volby 2018 - 1. kolo

Příspěvek od Michael.Polak »

Po shlédnutí superdebaty jsem se tak nějak utvrdil ve svém názoru, který jsem už uvedl, tak se nebudu opakovat, aby někdo neměl pocit, že mu vymývám mozek (žádné "kdo to nevidí jako já, je blbec", "každý musí vidět", "každý kdo má rozum", apod.)

Ovšem připouštím, že snad všichni letošní kandidáty (s vyjímkou de-facto lobbyisty Hynka a s vyjímkou Topolánka, který v ní už, s odpuštěním, byl) do politiky patří - a to bohužel i Hannig, se kterým nesouhlasím velmi silně a výrazně, ale přesto musím připustit, že vystupoval jako silná osobnost. Jinak i Topolánek byl ale velmi vtipný ("bylj jsem proti ruské agresi, ještě než to bylo cool!").

Fakt bych v politice i do budoucna rád viděl Horáčka, Hilšera i Fišera. Protože prostě jisté názorové proudy ztělesňují na daleko vyšší a sofistikovanější úrovni, než to, co známe v minulosti. Fakt by to měli zkusit třeba do Senátu.. Hilšer by pak se pravděpodobně po jistých korekcích mohl sblížit s Piráty a do určité míry ano, byl by to v jiné době ideální pirátský prezidentský kandidát (možná za příštích 5 let?). A chápu důvody, které vedou mladší členy k tomu, že mu důvěřují...

Ale svoje rozhodnutí prostě (jakkoliv jsem možná zmanipulovaný rafinovaným marketingem - kdo ví...) měnit nehodlám... a pozítří holt uvidíme.

@xChaos@f.cz | @xChaos@mastodon.pirati.cz | nyx.cz XCHAOS | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
zakládající člen | člen MS P6 | pozorovatel TO a KETů doprava/energetika | maloburžoazní centrista | zdání kompetence se vytváří absencí viditelné nekompetence

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34642
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31595 poděkování
Dostal poděkování: 25704 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa: prezidentské volby 2018 - 1. kolo

Příspěvek od Petr.Vileta »

Michael.xChaos.Polak píše:P... do politiky patří - a to bohužel i Hannig, se kterým nesouhlasím velmi silně a výrazně, ale přesto musím připustit, že vystupoval jako silná osobnost.
Debatu jsem nestihl zkouknout, ale zato jsem se z dnešních zpráv dozvěděl, že Hannig dnes u soudu podpořil Bartoše. Jenže Adama B. Bartoše, který dělá Hannigovi tiskového mluvku. U mě přes tohle nejede vlak. Zeman s Konvičkou, Hannig s A.B.Bartošem. To nelze. :evil:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 3):
Frantisek.Hagara, Petr.Lysek, Michael.Polak

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Michael.Polak
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4106
Registrován: 21 dub 2009, 17:19
Profese: programátor, poskytovatel Internetu
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2897 poděkování
Dostal poděkování: 6677 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa: prezidentské volby 2018 - 1. kolo

Příspěvek od Michael.Polak »

Z mých Internetů - přehled transparentnosti jednotlivých kampaní (bohužel obrázek nelze na toto fórum embednout)
https://hlidacipes.org/wp-content/uploa ... transp.png
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michael.Polak za příspěvek:
Marcel.Kolaja

@xChaos@f.cz | @xChaos@mastodon.pirati.cz | nyx.cz XCHAOS | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
zakládající člen | člen MS P6 | pozorovatel TO a KETů doprava/energetika | maloburžoazní centrista | zdání kompetence se vytváří absencí viditelné nekompetence

Uživatelský avatar
Michael.Polak
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4106
Registrován: 21 dub 2009, 17:19
Profese: programátor, poskytovatel Internetu
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2897 poděkování
Dostal poděkování: 6677 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa: prezidentské volby 2018 - 1. kolo

Příspěvek od Michael.Polak »

Petr.Vileta píše: Jenže Adama B. Bartoše, který dělá Hannigovi tiskového mluvku. U mě přes tohle nejede vlak. Zeman s Konvičkou, Hannig s A.B.Bartošem. To nelze. :evil:
Proboha, samozřejmě že to nelze a že je pro mě nepřijatelný, tohle samozřejmě vím. Těch důvodů je asi tak nekonečno.

Jenže přesto připouštím, že jeho vystupování se zprofesionalizovalo (ve srovnání např. s Pitomiem a zejména jeho lidmi - no, inu, ti ale mají víc voličů, protože jsou svým voličům "bližší"..což je legrační paradox)

@xChaos@f.cz | @xChaos@mastodon.pirati.cz | nyx.cz XCHAOS | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
zakládající člen | člen MS P6 | pozorovatel TO a KETů doprava/energetika | maloburžoazní centrista | zdání kompetence se vytváří absencí viditelné nekompetence

Uživatelský avatar
Marcel.Kolaja
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 5079
Registrován: 14 čer 2010, 15:27
Profese: kvestor Evropského parlamentu
Bydliště: Český Brod
Dal poděkování: 7466 poděkování
Dostal poděkování: 7689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa: prezidentské volby 2018 - 1. kolo

Příspěvek od Marcel.Kolaja »

Michael.xChaos.Polak píše:Z mých Internetů - přehled transparentnosti jednotlivých kampaní (bohužel obrázek nelze na toto fórum embednout)
https://hlidacipes.org/wp-content/uploa ... transp.png
Díky! Jsem rád, že to podporuje moje finální rozhodnutí: Michal Horáček. Přeji všem šťastnou volbu!

Marcel Kolaja
kvestor Evropského parlamentu

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34642
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31595 poděkování
Dostal poděkování: 25704 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa: prezidentské volby 2018 - 1. kolo

Příspěvek od Petr.Vileta »

Sakra skleróza, tohle jsem si zapomněl doma. :roll:
out0008.jpeg
Nechtěl jsem obtěžovat volební komisi kvůli nové sadě lístků, tak jsem tam hodil ten poslední. ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
klivan

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Ivan.Muzik
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 150
Registrován: 28 říj 2017, 19:37
Profese: ekonom
Bydliště: Třebíč
Dal poděkování: 159 poděkování
Dostal poděkování: 258 poděkování

Re: Anketa: prezidentské volby 2018 - 1. kolo

Příspěvek od Ivan.Muzik »

Tak jsme vsadili na správného koně – 123 hlasujících pirátů + x nehlasujících + y příznivců (+ moje maličkost ;) ).
Na rozdíl od neutrálního respetkive univerzálního Drahoše, kde je těžko vylišit hlasy skutečně pro Drahoše od hlasů proti Zemanovi, u Marka jsou to navzdory rozšířeným pochybnostem o jejich účelnosti hlasy jednoznačně odevzdané Markovi. Hlasy získané ne na bázi sponzorských dotací, ale poctivě, po pirátsku odedřené v terénu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Muzik za příspěvek:
Michaela.Nepejchalova
Karel666
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1017
Registrován: 02 říj 2017, 20:16
Profese: Mám
Dal poděkování: 187 poděkování
Dostal poděkování: 311 poděkování

Re: Anketa: prezidentské volby 2018 - 1. kolo

Příspěvek od Karel666 »

Marcel.Kolaja píše:
Karel666 píše:
bape píše:Všem členům, ale zvláště těm co chtějí volit Zemana a Haniga, bych rád připoměl Programové priority Pirátů pro volbu prezidenta republiky 2018 https://wiki.pirati.cz/program/prezident2018.
Super, takže třeba Topolánek toto vše má :D
Co tě přimělo si to myslet?
Nu, přečetl jsem si odkaz co tam Bape dal, přečetl jsem si program kandidátů a něco o nich věděl z médií a fakt jsem zjistil, že ten seznam je špatnej. A znovu přečetl jeho příspěvek a nějak nedokážu pochopi, že toto mohl napsat a vynechat třeba tak do očí bijící osobu jako Topolánek...

Hele, četl jsi si odkaz, co napsal a pak moju odpověĎ nebo jsi jenom bezmyšlenkovbitě napsal něco? Já jaksi nevidím rozdíl mezi Zemanem a topolánkem, když si přečtu programové priority, ale nechám se poučit, jaký zásadní rozdíl je, že nemusí být mezi těmi třema? Co je tak skvělého na tomto pánovy?
Odpovědět

Zpět na „Zjišťování názorů členů“