Kompletní zpráva OLAF k Čapímu hnízdu

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátoři: Administrativní odbor, Předsedající

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jan.Bednarik
Administrativní odbor
Příspěvky: 2788
Registrován: 24 říj 2017, 00:23
Profese: vývojář SW
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 6106 poděkování
Dostal poděkování: 7195 poděkování

Kompletní zpráva OLAF k Čapímu hnízdu

Příspěvek od Jan.Bednarik »

Dnes byl zveřejněn překlad zprávy OLAF o Čapím hnízdu na iHned.cz a Aktuálně.cz Může někdo z mandátového a imunitního výboru potvrdit, že se jedná o tu zprávu, a není to nějaký účelně sestavený podvrh? Pokud by teda tohle "potvrzení pravosti" neznamenalo porušení nějakých předpisů (to že ty noviny vydaly nějakou nepotvrzenou zprávu ještě nic neznamená, ale to potvrzení pravosti by mohl být únik informací ze spisu?).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Bednarik za příspěvky (celkem 6):
Ondrej.Profant, Vit.Fux, Jiri.Ulip, Petr.Vileta, Hana.Ancincova, Michael.Polak

„Vidíš-li, že se člověk mýlí, nehněvej se naň. Pomni, že není možné mýlit se schválně.“ Seneca

člen CF • člen a dělník v TO (vývoj a správa systémů) • člen AO • předsedající CF
RV (11/2019–3/2023) • předseda OLK (6/2018–11/2019) • místopředseda MS Olomouc (12/2017–6/2018)
jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481 • pište mi na Zulip

Uživatelský avatar
Jakub.Michalek
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 12336
Registrován: 22 čer 2009, 14:54
Profese: poslanec
Bydliště: Žižkov - Praha 3
Dal poděkování: 5377 poděkování
Dostal poděkování: 20687 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kompletní zpráva OLAF k Čapímu hnízdu

Příspěvek od Jakub.Michalek »

Cetl jsem zaver prekladu a ten podle pameti odpovida.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Michalek za příspěvky (celkem 7):
Jan.Bednarik, Jiri.Ulip, Ondrej.Kotas, Michael.Polak, Ivor.Kollar, Ondrej.Profant, Martin.Klima

Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů a vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Nenič mě, sloužím všem. :)

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34600
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31560 poděkování
Dostal poděkování: 25689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kompletní zpráva OLAF k Čapímu hnízdu

Příspěvek od Petr.Vileta »

Jan.Bednarik píše:Může někdo z mandátového a imunitního výboru potvrdit,
No jedině Jakub Michálek, ten to na Polici osobně četl - v angličtině. ;)

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Jiri.Janecka
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1809
Registrován: 13 dub 2012, 21:57
Profese: právník
Bydliště: Za Parkem 866, 252 29 Dobřichovice
Dal poděkování: 516 poděkování
Dostal poděkování: 2445 poděkování

Re: Kompletní zpráva OLAF k Čapímu hnízdu

Příspěvek od Jiri.Janecka »

Tak jsem si toho olafa přečetl a co k tomu říct...?
Asi že našim poslancům vůbec nezávidím, protože budou muset říkat A a přitom kvůli naším ostatním "programovým prioritám" nesmějí říkat B.
Protože co z EU pochází, to je přece dobré, jenom to trpí obvykle nějakým drobným deficitem...
Sám vím o dvou hotelech, které jsou postavené na úplně stejném principu. Formálně je to samostatná firma, ale kde by taková malá, sotva vzniklá firma vzala peníze na na ten zbytek 70-80 % co musí zaplatit z vlastních peněz? Samozřejmě u banky, kde jí to ale musí zařídit a zaručit nějaká jiná, velká firma. Která to udělá čistě z altruismu (to bude asi ten andělskej investor). Jak vidíte, kdyby se Babiš aspoň trochu snažil, tak tím andělem klidně mohl být.
Ve skutečnosti je každá taková akce hlavně pračka peněz pro tu velkou firmu a samozřejmě, nakonec ta udržitelnost se nějak udrží a za pár let ten majeteček bude patřit tam, kam patřit má.
Moc hezký je už ten začátek, jak "nezávislí posuzovatelé" přímo říkají, že s dodanými hausnumery to ekonomicky nevychází, což ale nevadí, protože se to dá napravit lepšími hausnumery. No, Babiš holt měl politické krytí, takže se s tím ani nemusel obtěžovat. Jinak musím říct, že když jsem někdy v roce 2005 o dotaci žádal, tak jsem opravdu nevěřil tomu, co po mně vlastně chtějí. Já jsem se jim po pravdě snažil vysvětlit, že opravdu nevím, jaké budu mít tržby za dva nebo tři roky a nechápal jsem, že oni po mně nechtějí nic jiného, než abych si to vymyslel a účetní mi to dala do tabulky. Jedinej rozdíl mezi mnou a Babišem byl v tom, že já jsem potřeboval aby mi to fungovalo, protože žádnej jinej byznys jsem neměl a z něčeho žít musím.

Taky budou naši poslanci vyslýchat nějakého policajta, co je údajně zkorumpovanej a proto by neměl pomlouvat jiného policajta, co prej momentálně zkorumpovanej není. Ale bohužel, jako obvykle, každej bude hájit svoji půlku pravdy. Přičemž v tomto případě, zcela v souladu s matematikou, 1/2 + 1/2 = 1, což v tomto případě ale neznamená jednoho policajta, ale celek. To se ale taky nesní řikat. Respektive, jak se normální člověk stane ústavním činitelem, tak už nesmí říkat, že je policie a justice zkorumpovaná. To už pak může maximálně mluvit o selháních jednotlivců. A i když je těch jednotlivců v součtu 99 %, tak prostě ten systém právního státu (teda až na ty lidi) máme úplně v pořádku. A kdyby to náhodou chtěl někdo opravdu,ale opravdu změnit, tak s ním zatočíme jako s Polákama.

Už vidím ty reakce, proč nepodám trestní oznámení na ty jiné hotely... Proč bych měl, dyť já jsem rád, že tam stojí. Mám aspoň kam zajít na kafe. Vlastně už ne, protože mi kafe bez cigára přijde zbytečné. A hlavně, protože se v cestovním ruchu pohybuji od malička, tak vím, že ani hotely ani sjezdovky, které by uspokojily současné nároky se bez dotací postavit nedají. Teda dají, ale to by nezaplatili ani ti, co si myslí, že jsou bohatí.

Takže boji s Babišem zdar! A hlavně si najděte trochu času na odmávnutí evropské legislativy, co se přece schválit musí. A opravdu si to neberte ve zlém, nezávidím vám a taky jsem nekandidoval, protože tyhle věci dělat nechci. Taky se omlouvám, že jsem nebyl na sjezdu, ale nějak mi to nevyšlo. V prosinci mi totiž přišly týden po sobě dvě kontroly a musím, prostě musím, ohledně toho popsat asi sto papírů. Jinak mám i dobrou zprávu - těch 30.000 pokuty za "špatnou odpověď" k EET mi odpustili. Takže teď se pustím do vyřizování papírů pro kontrolu z VZP, co se mi ohlásila na únor dnes ráno...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Janecka za příspěvek:
anonym2064
Uživatelský avatar
klivan
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1228
Registrován: 29 zář 2017, 21:17
Profese: lékař
Bydliště: Litoměřice
Dal poděkování: 472 poděkování
Dostal poděkování: 771 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kompletní zpráva OLAF k Čapímu hnízdu

Příspěvek od klivan »

Babiš má další problémy s dotacemi, nebo spíše jeho firma Panam.

Politik Zdechovský : cituji" :poukazuje, že principem dotací je, že vyspělejší státy pomáhají těm slabším, aby se jim vyrovnaly. „Proti tomu nic nemám. Potřebujeme dobudovat infrastrukturu, dálnice, železnice... Proč ale posíláme dotace miliardáři, druhému nejbohatšímu muži v zemi, který je v době rozhodnutí o vyplacení dotace shodou okolností ministrem financí? Tohle je přesně ten důvod, proč lidé nadávají na EU,“ uvedl na sociálních sítích Zdechovský.

Zdroj: https://globe24.cz/domov/51864-babis-ma ... ove-dotaci
„Náš problém není v tom, že toho víme málo. Náš problém je, že mnoho z toho, co víme, není pravda.”
Will Rogers
Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“