KF MSK 2/2018 - volba předsednictva

Fórum pro vážná jednání členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Moravskoslezsky kraj

Pravidla fóra
  • Na tomto fóru se vyhlašují závazná hlasování krajského fóra. Hlasovat mohou pouze členové místního sdružení.
  • Do tohoto fóra vidí a přispívají členové místního sdružení a jeho registrovaní příznivci (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).
  • Jednáním předsedá zpravidla krajské předsednictvo.
Zuzana.Klusova
Krajské předsednictvo
Profese: Asistentka, PR a média
Dal poděkování: 44 poděkování
Dostal poděkování: 197 poděkování

Re: KF MSK 2018 - volba předsednictva

Příspěvek od Zuzana.Klusova » 11 led 2018, 22:27

Děkuji Radimovi za shrnutí důležitých otázek na kandidáty. Jelikož je považuji za skvěle formulované a z tvého příspěvku jsem vytušila, že své odpovědi na ně už máš, nechceš se o místo v předsednictvu ucházet taky?
Přiznám se, že neznám podrobně historii tvého působení ve straně, ani případné vztahové detaily mezi členy, ale i kritický hlas je třeba a to zejména v téhle situaci, kdy se nutně potřebujeme posunout dopředu.

Co se týče komunikace se členy a příznivci, je to momentálně hodně slabé, téměř nulové. Osobně si myslím, že jedním z hlavních úkolů předsednictva by mělo být vypracovat proces začlenění a motivace členů a nastavení komunikačních kanálů v rámci kraje. To, že by program krajské schůze měl být částečně pevně daný naprosto souhlasím. Měl by zahrnovat vždy reporty z MS za uplynulé období, přehled plánovaných akcí apod.

Máme spoustu slabých míst a prostor pro zlepšování je velký, o to důležitější bude, jak proaktivně se k tomu postaví předsednictvo a jak bude kompetentní to všechno uřídit.

Komunálky budou klíčové, máme o sto procent lepší startovní pozici, ale potenciál ještě mnohem větší, teď hrozně záleží, jak ho využijeme a jestli to dotáhneme. Hlavní roli v tom podle mě hraje aktivizace členů a sdílení - to je naše síla, předávání nápadů, vzájemná podpora.
Já nápady mám, ale šetřím si je na grilování 8-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zuzana.Klusova za příspěvky (celkem 5):
rst, Petr.Kopecny, Jakub.Dedek, Pavlina.Novackova, Alena.Klocova

rst
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: ...
Dal poděkování: 668 poděkování
Dostal poděkování: 598 poděkování

Příspěvek od rst » 11 led 2018, 23:25

Zuzko díky, do předsednictva kraje zcela jistě kandidovat nehodlám. Chci se věnovat obvodu- Jihu. Jen jsem nastínil, jaká je moje představa řízení kraje. Já bych se třeba klonil i k tomu, aby nebyly na předsednictvo kraje nominace, ale aby se zájemci sami přihlašovali do volby, předstoupili se svou představou fungování kraje a kandidaturou. Nejlépe na krajské schůzi.
Tito uživatelé poděkovali autorovi rst za příspěvek:
Rostislav.Reha

David.Witosz
Garant programového bodu
Profese: inženýrský geodet
Dal poděkování: 166 poděkování
Dostal poděkování: 344 poděkování

Příspěvek od David.Witosz » 12 led 2018, 09:47

Jiri.Demel píše:Přidávám se tedy o boj na poslední pozice.
Nominuji - Pavel Kořízek

.... Hana Brňáková? David Witosz?
Zdravím.
Děkuji Jiří za dotaz a nyní odpověď má, co se týče případné kandidatury do PKS. V nynější době jsem předseda MS MOaP a zároveň garant Dopravy což obnáší pozici odborného asistenta Ondry Polanského a péči o tým garanta Dopravy. Přiznám se ,že toho mám nyní tolik, že v PKS bych nebyl schopen podávat výkon který by si toto stanovisko zasloužilo. Proto se omlouvám a tuto výzvu nepřijímám. Všem ostatním nominovaným držím palce ve volbě.

Pirátům ZDAR !!!
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Witosz za příspěvky (celkem 6):
Rostislav.Reha, Radek.Simkanic, Pavel.Korizek, Michal.Gill, Hana.Brnakova, Alena.Klocova
Hledejme vzdělání, právě proto, že cit je slepý, musíme mu svítit rozumem. Vzdělání hledejme praktické, ale také všeobecné a filosofické. Dnes zejména je také třeba vzdělání historického, politického. Mravnost dnes znamená do veliké míry mravnost politickou. Nedělejme rozdílu mezi politikou a mravností.

Hana.Brnakova
Místní předsednictvo
Profese: ředitelka NNO
Dal poděkování: 57 poděkování
Dostal poděkování: 26 poděkování

Příspěvek od Hana.Brnakova » 19 led 2018, 08:51

Zdravím vespolek,

děkuji Jirkovi Demlovi za důvěru, a že popřemýšlel i o mé maličkosti.Velmi si toho vážím. Zatím však vnímám, že moje místo, pracovní a morální podpora a energie má směřovat v tomto čase více do toho našeho MSka v Opavě.Navíc jsem hodně vytížená v práci (http://www.animaviva.cz), v opavském zastupitelstvu a kraj potřebuje hodně času a energie, kterou bych v tuto chvíli jen těžko hledala. Když do něčehu jdu, tak totiž po zralé úvaze a naplno nebo vůbec. Chci a jsem momentálně nastavená pomoct předně Pavlovi tady v Opavě, kdy je potřeba se nasoustředit také na ten komunál.Chci, abychom měli 10 zastupitelů. V budoucím období svou kandidaturu do KP nevylučuji.

Jinak souhlasím s hlasy, které vnímám, že více méně volají po zlepšení komunikace a koordinace. Ráda podpořím takového nominanta, který nám představí jasné vize a konkrétní cesty, kterými by chtěl přispět v předsednictvu kraje ke zlepšení stávajícího nastavení a k oné profesionalizaci strany, k prosazování pirátské politiky a k reálnému a smysluplnému řešení krajské pro blematiky.Pokud budeme mít takové zastoupení u kormidla MSK, dle mého názoru, lze očekávat další oslovení nás Pirátů dobrovolníky, příznivci, či nezávislými odborníky na daná témata.

Dovoluji si rovněž navrhnout, že každý z nominovaných by zde měl zavěsit něco o tom, o co mu jde a co konkrétně v rámci svého mandátu bude mít na starosti. Fajn by byla i jakási rekapitulace a (sebe)reflexe dosavadní činnosti stávajících členů, kteří se znova o členství v krajském předsednictvu uchází. Na stretku by pak mohli pronést svou osobní prezentaci v rozsahu max. 3 min (délka rozpravy na zastupitelstvu;-))...spíš než o "grilovačku" by tak šlo o malý trénink komunikačních a prezentačních dovedností. Možná si můžete říst : NA CO????....Jsem nová členka, neznám Vás (a nejspíš je nás na setkáních více takových) tak jako se třeba mnozí znáte mezi sebou. Jde mi o to dobře se rozhodnout bez jakýchkoliv osobních- subjektivních dojmů a zájmů.

Poslední douška: Ačkoliv nepatřím mezi ortodoxní příznivkyně G-kvót, mám za to, že by krajskému předsednictvu opravdu slušely i ženy. Velmi ocením všechny, kteří ocení svým hlasem a podporou dosavadní odvedenou práci,iniciativy, odpovědný přístup "služebně starších" Pirátek- kandidátek. Děkuji všem, kteří o této moji doušce regulerně popřemýšlí. :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Hana.Brnakova za příspěvky (celkem 4):
Jakub.Dedek, David.Witosz, Rostislav.Reha, Alena.Klocova

Petr.Kopecny
Člen KS Moravskoslezský kraj
Profese: Automatizační Inženýr a Astronom
Dal poděkování: 712 poděkování
Dostal poděkování: 1214 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Kopecny » 20 led 2018, 00:03

Jsem dost alergický na tyhle výlevy v rámci Gender kvót. Myslím, že nemají co dělat v politice Pirátů. Nebudu volit na základě pohlaví nebo toho že by to tam někomu slušelo, ale na tom, jestli si myslím že MSK nějak pozvedne. Proto budu podporovat Zuzku Klusovou (mino jiné), protože si myslím, že ona je právě tato osoba.

Měl bych tyto otázky na kandidáty do předsednictva:
- Jaký je váš názor na zakládání MS ?
- Jak hodláte vyřešit (řešit) problémy v komunikaci v MSK ?
- Zvládnete předsednictví MSK a vaši případnou aktivitu v RV zvlášť vzhledem k nadcházejícím volbám ?
- Jaký je váš názor na přijimání nových členů ?

Děkuji :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Kopecny za příspěvky (celkem 3):
Jiri.Demel, rst, David.Witosz
Petr Kopečný
Člen KS Moravskoslezský, správce Pirátského kalendáře
GSM: +420 731 552 845

Michal.Breskovec
Místní předsednictvo
Profese: IT
Dal poděkování: 318 poděkování
Dostal poděkování: 472 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal.Breskovec » 20 led 2018, 10:50

Petr.Kopecny píše:Jsem dost alergický na tyhle výlevy v rámci Gender kvót. Myslím, že nemají co dělat v politice Pirátů. Nebudu volit na základě pohlaví nebo toho že by to tam někomu slušelo, ale na tom, jestli si myslím že MSK nějak pozvedne. Proto budu podporovat Zuzku Klusovou (mino jiné), protože si myslím, že ona je právě tato osoba.

Měl bych tyto otázky na kandidáty do předsednictva:
- Zvládnete předsednictví MSK a vaši případnou aktivitu v RV zvlášť vzhledem k nadcházejícím volbám ?

Děkuji :-)
Na druhé straně, to, že je Zuzka kočka, také není ke škodě :evil:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Breskovec za příspěvek:
Zuzana.Klusova

Martin.Kucera
Vedoucí administrativního odboru
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2158 poděkování
Dostal poděkování: 20545 poděkování

Příspěvek od Martin.Kucera » 08 úno 2018, 08:52

Na žádost předsedy přebírám předsedání.
Aktuální seznam kandidátů je v post537419.html#p537419 ale někteří (Alena Klocová, Jakub Dedek, Martin Rédr, Pavel Kořízek) zatím kandidaturu nepotvrdili, takže prosím aby se vyjádřili.
Dále prosím všechny navržené, aby upřesnili, zda hodlají kandidovat na předsedu nebo jen místopředsedu.

Nechám ještě do neděle dobu pro navrhování, pak dva dny na rozmyšlenou a ve středu 14. 2. v 8.00 bychom zahájili 1. kolo hlasování o předsedovi, následovat bude případné 2. kolo a poté 1. a 2. kolo hlasování o místopředsedech. Každé kolo potrvá 48 hodin, mezi koly budou krátké administrativní prodlevy.
Je někdo proti, abychom s hlasováním přešli na Helios? Už se v něm víc než desetkrát naostro hlasovalo v rámci CF (a zítra začne další hlasování), takže problémy by vám to působit nemuselo.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvek:
Michal.Gill
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Petr.Kopecny
Člen KS Moravskoslezský kraj
Profese: Automatizační Inženýr a Astronom
Dal poděkování: 712 poděkování
Dostal poděkování: 1214 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Kopecny » 08 úno 2018, 22:05

...a bylo by taky fajn aby všichni kandidáti odpověděli na položené otázky :-)
Petr Kopečný
Člen KS Moravskoslezský, správce Pirátského kalendáře
GSM: +420 731 552 845

rst
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: ...
Dal poděkování: 668 poděkování
Dostal poděkování: 598 poděkování

Příspěvek od rst » 09 úno 2018, 14:36

Tak zase nic. Až na vyjímky nevíme s čím jde většina nominovaných do volby. Kdybych věděl, že to nabere takhle rychlý spád, tak navrhnu jako bod schůze představení kandidátů do vedení MSK a jejich představa fungování kraje. Je to důležité hlavně pro nové členy, žadatele o členství i příznivce, kteří neznají ostatní členy. Je to tak těžké? Po žadatelích o členství je vyžadováno grilování na schůzích, ale pokud jde o volbu vedení kraje, kde by se naopak ti žadatelé dozvěděli něco o současných členech, tak to v tichosti přejdeme. To není dobrá cesta.

Zuzana.Klusova
Krajské předsednictvo
Profese: Asistentka, PR a média
Dal poděkování: 44 poděkování
Dostal poděkování: 197 poděkování

Příspěvek od Zuzana.Klusova » 09 úno 2018, 15:12

Omlouvám se za prodlevu v komunikaci, věřte nebo ne, ale nestíhám, je toho fakt hodně. Takže budu stručná.

MS by se mělo zakládat až ve chvíli, kdy v dané části existuje tým, který prokazatelně delší dobu (cca rok minimálně) funguje. Rozuměj je schopný plánovat a pořádat akce, komunikuje s předsednictvem, zajímá se aktivně o dění v regionu, účastní se akcí, krajských schůzí a pod. Pak nevidím důvod, proč ne, pokud po tom touží. Na druhou stranu ani nevidím příliš mnoho přínosů, krom jisté skromné dávky autonomie.

problémy doufám už celkem úspěšně řeším. Nejde všechno hned, ale dělám pro to maximum. Vydala jsem první zpravodaj (snad jste dostali). Aktivně komunikuji se členy i příznivci, plánuji na každý měsíc akci, rozhovory se členy, snažím se gró obsahu na FB zaměřit na krajské věci a představovat naše lidi.

Ne, proto jsem stáhla kandidaturu do RV.

Není důvod, proč nepřijímat schopné lidi. Momentální praxe na schůzích, kde lidem vyčítáme, že nepřišli dříve a vysvětlujeme, že je vlastně radši nechceme, není konstruktivní. Samozřejmě obezřetnosti je třeba, ale nemůžeme se uzavírat. Jsem proto jít cestou registrování příznivce a schválení po lhůtě cca 6 měsíců. Lidi, které už známe a víme, že se podílí, klidně přijmout hned.

Stačí takto...? Snad jo..
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zuzana.Klusova za příspěvky (celkem 3):
Petr.Kopecny, Jakub.Dedek, Radek.Simkanic

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Moravskoslezský kraj“