Veronika Murzynová

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: Odbor - personalni, PKS Moravskoslezsky kraj

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Odpovědět
Veronika.Murzynova
Člen KS Moravskoslezský kraj
Profese: Operations manager
Dal poděkování: 190 poděkování
Dostal poděkování: 185 poděkování

Veronika Murzynová

Příspěvek od Veronika.Murzynova » 11 led 2018, 14:04

Ahoj,

nastal čas se představit tady na fóru - tímto tedy oficiálně žádám o členství :) S čekací dobou problém nemám, chci hlavně pomoct tam, kde vidím svůj potenciál - tedy v práci "v poli" jako součást týmu dobrovolníků i organizátorů, někde kde budu moct použít třeba svou léty vypracovanou angličtinu či analytické schopnosti a talent na "spravování věcí" - od techinky, přes procesy až po mezilidské vztahy ;) Myslím, že práce se najde víc než dost.

Stručně CV: původem jsem z Orlové, po gymplu jsem studovala 1,5 roku v Brně aplikovanou fyziku - astrofyziku a rok mediální studia a žurnalistiku. Poté jsem strávila 8 let v Anglii - zprvu jako au-pair, pak v "normálních" zaměstnáních - většinou ve službách od základních po vyšší manažerské pozice. V průběhu let jsem se vrátila k dálkovému studiu na Open University s plánem dokončit BSc. příští rok (aplikovaná fyzika, IT management). Jako doplněk k mé současné práci si také ve volných chvílích dělám certifikát na front end web development.
Zpět v ČR jsem od červa 2017. Měla jsem tak akorát času si všechno rozmyslet a chvíli pozorovat; rozhodnutí zažádat o členství v Pirátech je u mne výsledkem dlouhodobějšího zájmu o politický aktivismus všeobecně a tuto stranu jako takovou.

Níže jsem překopírovala otázky, které byly kladeny jednak na první schůzi, které jsem se zúčastnila, druhak pod představeními jiných zájemnců:

1. Proč my a ne někdo jiný? Popiš strany, na kterými (bys) uvažoval/a, a proč jsi je zavrhl/a.
Jako (téměř) každého teenagera mé generace mě silně poznamenal rychlý nástup výpočetní techniky a internetu do všech oblastí; včetně následné snahy státu tyto věci regulovat a omezovat a zároveň neschopnost státního aparátu tzv. držet krok. V jednadvacátém století je opravdu bizarní, že při návratu z dlouhodobého pobytu v cizině musí člověk měsíc obíhat úřady dvakrát dokola s balíkem papírů, a že někteří úředníci nejsou schopni používat společné systémy EU pro např. ověření příspěvků do národního pojištění... Ideových průniků s Piráty mám samozřejmě více, než jen digitalizaci, přitahuje mne zejména otevřenost strany ven i dovnitř a jasná formulace priorit, programu a při komunikaci s občany.
V UK jsem byla 2 roky členem místní buňky Labour v londýnské části Lewisham. Labour tam fungovali na velmi podobných principech a v lokální komunitě jsme opravdu udělali hodně dobré práce; v tomto duchu bych chtěla pokračovat i v ČR.

2. Jaký máš názor na legalizaci drog? Legalizoval/a bys konopí? LSD? Heroin?
Tl;dr: ano. Líbí se mi tvz. "dekriminalizace", která proběhla velice úspěšně v Portugalsku - z toho bychom si měli vzít vzor. U lehkých drog typu konopí nevidím důvod proti úplné legalizaci, jako např. alkohol či tabák. Samozřejmě je zapotřebí širší společenské diskuze a spoooooousty vysvětlování, ale my k tomu dospějeme.

3. Co si myslíš o státních dotacích? V zemědělství? V průmyslu? V ohledu na rozvoj podnikání?
Dotace dle mého názoru mají smysl tam, kde selhává volný trh, tedy v odvětvích, která nejsou dlouhodobě rentabilní. Nicméně např. v zemědělství jsme svědky, kdy na dotace dosáhnou i velké podniky, což likviduje konkurenci a odrazuje malé podnikatele. To už je ale otázka boje s korupcí a změny systému přidělování dotací. Upřímně, moc do toho nevidím, v tomhle tématu se ráda "dovzdělám".

4. Co si myslíš o OSA, Intergramu a autorském zákonu?
OSA je zastaralá insituce, která zaspala asi tak v polovině 20. století a celý ten kolotoč s poplatky za prázdná média, Intergramem, koncesionářskými poplatky atd. by zasloužil rozbít a postavit znovu a lépe.

5. Kde vidíš největší díru/nebezpečí v ochraně soukromí a svých osobních údajů?
Ve světle ohrožení internetové neutrality v USA, tzv. "Snoopers Charter" v UK, snahy represivních složek státu... well, skoro všude. Bohužel toto nebezpečí všichni podstupujeme víceméně dobrovolně, ať už používáním soc. sítí, nezabezpečeného emailu, sdílením příloš mnoha informací na fórech (ha!) atd.

6. Kde si myslíš, že je hranice mezi svobodou projevu a rozumným omezením kvůli hanobení rasy a vyzývání k násilí?
Použiju stručně svůj oblíbený citát, že "svoboda jednoho končí tam, kde začíná svoboda druhého". Ideál je, že lidi se v první řadě berou jako lidi, a rozdíl v barvě kůže, genderu a vyznání nemá na vzájemné chování vliv.

7. Co si myslíš o imigraci do ČR?
Migrace je nevyhnutelným příznakem globálního světa, děla se a dít se bude, i kdybychom se stavěli na hlavu.
Vítám společný postup v rámci EU. Po osmi letech v opravdu multikulturní společnosti mi některé názory mých spoluobčanů přijdou nebezpečné, nicméně je to opět jen příznak politické kultury a vzestupu populismu, proti kterému bychom měli bojovat právě informováním o skutečných faktech a postupnou změnou aspoň ve svých rodinných bublinách.

8. Co nejvíc pálí Českou republiku?
Absence jakékoliv politické kultury v "tradičních" politických stranách a hnutích. Radikalizace části společnosti na jedné, a nezájem o veřejný prostor na druhé straně.

To je na začátek víc než dost. Ptejte se na co chcete, já na co chci odpovím :D
Tito uživatelé poděkovali autorovi Veronika.Murzynova za příspěvky (celkem 7):
Leonard.Varga, HOI21MiloslavDorda, Jakub.Dedek, rst, Rostislav.Reha, Ondrej.Polansky, Zuzana.Klusova

Jiri.Demel
Republikový výbor
Profese: IT manager
Dal poděkování: 120 poděkování
Dostal poděkování: 452 poděkování

Re: Veronika Murzynová

Příspěvek od Jiri.Demel » 12 led 2018, 11:27

Děkuji za představení a účast na schůzích.
Nejhorší je aktivní blbec.

Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Moravskoslezský kraj“