Senatní volby 2018

Fórum pro vážná jednání členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Moravskoslezsky kraj

Pravidla fóra
  • Na tomto fóru se vyhlašují závazná hlasování krajského fóra. Hlasovat mohou pouze členové místního sdružení.
  • Do tohoto fóra vidí a přispívají členové místního sdružení a jeho registrovaní příznivci (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).
  • Jednáním předsedá zpravidla krajské předsednictvo.
Jakub.Dedek
Koordinátor krajského sdružení
Profese: Student matematiky
Dal poděkování: 941 poděkování
Dostal poděkování: 727 poděkování

Senatní volby 2018

Příspěvek od Jakub.Dedek » 11 led 2018, 08:45

Vlákno pro senátní volby pro rok 2018 v Moravskoslezském kraji.

Jedná se o okresy č. 68 (Opava a okolí), č. 71 (Ostrava - Jih, Polanka nad Odrou, Proskovice) a č. 74 (Bohumín, Rychvald, Petřvald, Havířov, Horní Suchá, Stonava, Albrechtice).

Současný senátor s podporou Pirátů Václav Láska založil politické hnutí Senátor 21, kde je cílem pro horní komoru získat co nejvíce zkušených a respektovaných osobností a pozvednout tak důvěru v práci této instituce. Současný stav je ten, že by si kandidáti tohoto uskupení neměli konkurovat s kandidáty Pirátské strany a naopak, tedy pro nás, kam postavíme kandidáta my, tak ho nepostaví oni. Cílem není mít za nás senátorského kandidáta za každou cenu, ale mít v senátu osobnost, která bude v souladu se základními požadavky, které na naše zástupce klademe.

Rád bych tedy otevřel rozpravu pro jednotlivé okresy. Kandidáti se představí a napíšou kandidátskou řeč. Uvedou proč si myslí, že by měli reálnou šanci ve volbách. A proč by měli mít podporu místních obyvatel a Pirátu v kraji. Následně proběhne diskuze.
Naposledy upravil(a) Jakub.Dedek dne 11 led 2018, 09:04, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Dedek za příspěvek:
Jaroslav.Nemec
Dříve vládla ideologie, dnes máme naštěstí data.

Jakub.Dedek
Koordinátor krajského sdružení
Profese: Student matematiky
Dal poděkování: 941 poděkování
Dostal poděkování: 727 poděkování

Re: Senatní volby 2018

Příspěvek od Jakub.Dedek » 11 led 2018, 08:45

Zde je rezervováno na shrnutí.
Dříve vládla ideologie, dnes máme naštěstí data.

Pavlina.Novackova
Místní předsednictvo
Profese: úředník
Dal poděkování: 69 poděkování
Dostal poděkování: 120 poděkování

Příspěvek od Pavlina.Novackova » 11 led 2018, 12:09

Piráti Ostrava-Jih - podpora senátora:

Pro náš vol. okrsek souhlasím s tím, aby to byla osobnost.

Musí mít aspoň vztah k programu. Pro mě osobně není nutné, aby to byl člen, ale nechám na uvážení.

Zajímalo by mě, koho by sem Láska mohl dát.

Jinak o flek se uchází Jarda Němec, včera jsme slyšeli o Martinovi Tomáškovi, kdyby neměl láska žádnou "hvězdu", doporučuji v únoru duel těchto dvou.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavlina.Novackova za příspěvky (celkem 2):
rst, Jaroslav.Nemec
,,Když člověk dojde na konec života, měl by si při ohlédnutí říct víc než jen -Byl jsem tady-"

Petr.Kopecny
Člen KS Moravskoslezský kraj
Profese: Automatizační Inženýr a Astronom
Dal poděkování: 712 poděkování
Dostal poděkování: 1214 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Kopecny » 11 led 2018, 18:56

Portuse píše:Piráti Ostrava-Jih - podpora senátora:

Pro náš vol. okrsek souhlasím s tím, aby to byla osobnost.

Musí mít aspoň vztah k programu. Pro mě osobně není nutné, aby to byl člen, ale nechám na uvážení.

Zajímalo by mě, koho by sem Láska mohl dát.

Jinak o flek se uchází Jarda Němec, včera jsme slyšeli o Martinovi Tomáškovi, kdyby neměl láska žádnou "hvězdu", doporučuji v únoru duel těchto dvou.
Já jsem spíše pro to aby byl senátor člen Pirátů. Niméně, jsem ochotný si Martina Tomáška poslechnout. Otázka spíše zní, jestli vůbec má nějaký zájem.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Kopecny za příspěvek:
Pavlina.Novackova
Petr Kopečný
Člen KS Moravskoslezský, správce Pirátského kalendáře
GSM: +420 731 552 845

Jaroslav.Nemec
Asistent poslance
Profese: výtvarník
Dal poděkování: 2715 poděkování
Dostal poděkování: 1916 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jaroslav.Nemec » 14 led 2018, 16:10

Portuse píše:... se uchází Jarda Němec, včera jsme slyšeli o Martinovi Tomáškovi...
Děkuji za důvěru, kterou mi projevili v osobních rozhovorech jednotliví členové a příznivci. Nad možnosti účastnit se podzimní voleb jsem vážně uvažoval, ovšem do doby, než se objevil daleko lepší kandidát do senátních voleb za Piráty, Martin Tomášek.

Martina osobně mnoho let znám. Mimo společných kulturních aktivit a nejrůznějších společenských akcí jsme se pravidelně potkávali i jako členové Okrašlovacího spolku Za krásnou Ostravu (http://www.krasnaostrava.cz). Martin působí na Katedře české literatury a literární vědy FF OU (http://www.osu.cz/martin-tomasek/9997/). Mimo to, jste ho mohli potkat na mnohých diskuzích na nejrůznější společenské témata, kde vystupoval v roli moderátora, např. naposled v Centru Pant v diskuzi s Markem Hilšerem (https://www.facebook.com/MarekNaHrad/vi ... 120353502/). Ze starších bych mohl doporučit např. diskuzní panel k Černé kostce: https://youtu.be/iCwrGi9ja4o

S Martinem jsem o jeho kandidatuře v pátek večer tel. mluvil a mám velkou radost, že do toho jde. Tímto mu chci projevit plnou podporu a srdečně ho doporučuji podpořit.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jaroslav.Nemec za příspěvky (celkem 4):
Jakub.Dedek, rst, Veronika.Murzynova, Petr.Kopecny
předseda zastupitelského klubu Piráti Praha 2 / výtvarník, kurátor architektonických výstav
https://praha2.pirati.cz/lide/jaroslav-nemec/ / http://jarnemec.cz

Petr.Kopecny
Profese: Automatizační Inženýr a Astronom
Dal poděkování: 712 poděkování
Dostal poděkování: 1214 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Kopecny » 20 led 2018, 00:56

Tak jsem se sešel s Martinem Tomáškem, a musím říct, že mám z něj dobrý pocit. Dost jsme si rozuměli v klíčových tématech a myslím, že by to byl dobrý senátor. Samozřejmě jsme se oba shodli na tom, že bude třeba ještě další schůzka s ostatními. Jak na Jihu tak s celým MSK. O Jihu toho neví moc, ale protože je z Poruby tak to jde pochopit. Má nicméně dost dobré znalosti se školstvím a přišel mi velmi aktivní. Ubezpečil mě, že pokud si jej nevybereme tak se svět nezhroutí a bral to velice sportovně. Pročítal si náš program a Piráti mu sedli do noty. Je třeba zmínit, že ve volbách do parlamentu kandidoval za Zelené. Je to skušený řečník a nabídl nám například moderování debat nebo i korekce textů apod. Má rád aktivní kampaň. Myslí si, že sociální bydlení je dobrá věc, a měla by se řešit. Je pro decentralizaci pro školství a raději by více malých škol než velké giganty. Poviná školka je pro něj přijatelná, ale nelíbí se mu právě to donucení. Dobrovolnost by byla mnohem lepší variantou. Je pro poviné očkování dětí a proti hazardu. Je pro to, aby existoval protikuřácký zákon. Ptal jsem se ho i na poviné kvóty žen (protože tohle téma se několikrát u pirátů v MSK nakouslo) a myslí si, že to není dobré tyto kvóty zavádět. Můj celkový dojem je, že u mě obstál.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Kopecny za příspěvky (celkem 5):
Jakub.Dedek, Michal.Breskovec, Jaroslav.Nemec, Pavel.Korizek, Martin.Tomasek
Petr Kopečný
Člen KS Moravskoslezský, správce Pirátského kalendáře
GSM: +420 731 552 845

Martin.Tomasek
Profese: vysokoškolský učitel
Dal poděkování: 19 poděkování
Dostal poděkování: 27 poděkování

Příspěvek od Martin.Tomasek » 28 led 2018, 22:18

Zdravím Vás. Dovolte mi, abych se trochu představil. Budete-li mít jakékoliv další dotazy, rád na ně odpovím.
Martin Tomášek

Českou pirátskou stranu jsem poznal díky Jardovi Němcovi a později i Ondrovi Polanskému a Lukáši Černohorskému. V komunálních volbách 2014 jsem fandil myšlence koalice Jsme Ostrava (Piráti & Zelení), a mrzelo mě proto pirátské zklamání z této spolupráce. Na Pirátech oceňuji především liberálnost, transparentnost, cílevědomost, systematičnost, pracovitost, vytrvalost a snahu hledat neotřelá, odvážná řešení. Nabídka kandidatury do senátu za Piráty mě proto okamžitě zaujala, přestože jsem o senátorství nikdy předtím neuvažoval ani nesnil.
K dispozici mohu dát své komunikační schopnosti, orientuji se v problematice vzdělávání, především vysokém a středním, dlouhodobě sleduji stav životního prostředí, zajímám se o sociální otázky a vliv médií na jedince a společnost. Jsem přesvědčený demokrat, důsledně obhajuji lidská a občanská práva, dávám přednost postupnému vývoji před revolučními změnami, názorově se ve mně snoubí tolerance vůči jinakosti a úcta k tradičním hodnotám (např. zachování rázu krajiny, ochrana přírody). Odmítám jakékoliv formy násilí a manipulace, včetně korupčního a oligarchického jednání, které popírá rovnost práv a příležitostí.
Jih považuji za extrémně těžký obvod, který je pro mě výzvou. Chci se seznámit s jeho potřebami a problémy (mj. účastí na schůzích zastupitelstva), rád bych se podílel i na tvorbě programu a následné kampani ke komunálním volbám. Jako případný senátor bych vůči obyvatelům obvodu plnil roli ombudsmana, (spolu)pracoval bych ve prospěch města a kraje a v senátu pomáhal naplňovat program Pirátů.

Občanské a politické působení
Nebyl jsem a nejsem členem žádné strany. Organizací debat s lídry jsem se nicméně v polovině devadesátek podílel na neúspěšné ostravské předvolební kampani Svobodných demokratů (bývalé Občanské hnutí). Od té doby jsem měl jako volič názorově nejblíže ke Straně zelených. V roce 2017 jsem byl osloven, abych Zeleným pomohl s ostravskou kampaní, v jejímž rámci jsem moderoval několik debat. Nakonec jsem se rozhodl kandidovat jako nezávislý na nevolitelném místě.
Mnohem lepší pocit mám ze svých občanských aktivit. Od roku 2009 jsem ve Fiducii začal moderovat debaty věnujícím se problémům Ostravska: Černé kostce (2009, 2016), OD Ostravica-Textilie (2012), čistoty ovzduší (2012, 2016), tzv. smršťování Ostravy (2014) a budoucnosti jejího centra (2015). Kromě toho jsem zde vedl řadu veřejných dialogů s literárními vědci a dalšími osobnostmi. Ve spolupráci s Centrem PANT jsem dosud moderoval dvě debaty věnované památce tábora Hanke, diskusi s prof. Janem Sokolem, novinářem Erikem Taberym (všechny 2017) a prezidentským kandidátem Markem Hilšerem (2018). V letech 2013 až 2015 jsem byl místopředsedou Akademického senátu Ostravské univerzity, předtím členem AS FF OU. Jsem zakládajícím členem okrašlovacího spolku Za krásnou Ostravu (od 2013), dobrovolným dárcem krve (od 2015) a členem programové rady Centra PANT (od vzniku 2017). Jako rodina dlouhodobě podporujeme organizace Člověk v tísni, Amnesty International, Hnutí Duha a Greenpeace.

Obecné údaje
Narodil jsem se 26. května 1969 ve Frýdlantu v Čechách. Od tří let jsem vyrůstal v Rychnově nad Kněžnou, kde jsem vystudoval gymnázium (1983–1987). Ve studiích jsem pokračoval na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci (1987–1994; zprvu čeština a němčina, po revoluci čeština a filozofie; Mgr.). Od roku 1992 jsem učil devět let češtinu a základy společenských věd na Wichterlově gymnáziu v Ostravě-Porubě. Od roku 1997 jsem začal pracovat jako literární historik v Ústavu pro regionální studia Ostravské univerzity (dnes Centrum pro regionální studia). Od roku 2001 dodnes působím na Katedře české literatury a literární vědy Ostravské univerzity jako odborný asistent, učím především českou literaturu 19. století a připravuji budoucí středoškolské učitele. V roce 2004 jsem dokončil doktorské studium (Ph.D.). Bydlím v Porubě, jsem ženatý (od 1991) a mám dvě dospělé děti. Domluvím se anglicky a německy (mám ale ještě na čem pracovat).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Tomasek za příspěvky (celkem 3):
Jakub.Dedek, Jaroslav.Nemec, Petr.Kopecny

Michal.Breskovec
Místní předsednictvo
Profese: IT
Dal poděkování: 318 poděkování
Dostal poděkování: 472 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal.Breskovec » 29 led 2018, 12:03

Dobrý den a děkuji za představení.
Máte pravdu, že situace na Jihu není jednoduchá.
Dám Vám takovou "DVTV.cz" otázku, jak moc, chcete být senátorem?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Breskovec za příspěvek:
Martin.Tomasek

Martin.Tomasek
Profese: vysokoškolský učitel
Dal poděkování: 19 poděkování
Dostal poděkování: 27 poděkování

Příspěvek od Martin.Tomasek » 29 led 2018, 22:31

Michal.Breskovec píše:Dobrý den a děkuji za představení.
Máte pravdu, že situace na Jihu není jednoduchá.
Dám Vám takovou "DVTV.cz" otázku, jak moc, chcete být senátorem?
Pěkný večer.
Říkal jsem už panu Kopečnému, že to pro mě není otázka bytí a nebytí. Pokud mi ale dáte důvěru, udělám maximum proto, aby byl výsledek co nejlepší, i kdyby se měl odrazit pouze na úspěchu Pirátů v komunálních volbách.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Tomasek za příspěvky (celkem 3):
Petr.Kopecny, Jaroslav.Nemec, Jakub.Dedek

Michal.Breskovec
Místní předsednictvo
Profese: IT
Dal poděkování: 318 poděkování
Dostal poděkování: 472 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal.Breskovec » 30 led 2018, 20:25

Tázal jsem se z prostého důvodu, kandidatura není snadná věc, vyžaduje výrazné nasazení, mnoho času, určitý diskomfort třeba i osobní oběti a může se projevit i značná míra frustrace z řady věcí. Byl bych rád, aby kandidát za Piráty měl touhu být senátorem, alespoň takovou, aby všechno zmíněné překonal a zvítězil. Zmiňují to i z toho důvodu, že Jih je skutečně obtížný obvod a ta frustrace se může dostavit značná - já jsem třeba po právě skončených prezidentských volbách cítil extrémní frustraci a vztek a stále se z toho dostávám a hledám chuť cokoliv podnikat na politickém poli.
Jde mi tedy o to, jestli jste na něco takového připraven, schopen a ochoten se s tím vyrovnat.

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Moravskoslezský kraj“