Anketa: prezidentské volby 2018 - 1. kolo

Toto fórum slouží k orientačním průzkumům mezi členy.

Moderátoři: Administrativní odbor, Předsedající

Pravidla fóra
V tomto fóru se zjišťují pomocí anket názory členů na nějakou oblast (např. pokud přijde dotaz zvenku). Odpovídat na otázky zde mohou pouze členové strany.
Chcete-li vyvolat jednání nebo hlasování celostátního fóra, použijte Členské podněty.
Odpovědět

Kdo dostane váš hlas v 1. kole prezidentských voleb 2018?

Anketa končí za 17 pro 2017, 13:43

Jiří Drahoš
59
20%
Pavel Fischer
15
5%
Petr Hannig
2
1%
Marek Hilšer
123
43%
Michal Horáček
49
17%
Jiří Hynek
0
Žádná hlasování
Vratislav Kulhánek
0
Žádná hlasování
Mirek Topolánek
9
3%
Miloš Zeman
12
4%
Nikdo
7
2%
Půjdu až v druhém kole
5
2%
Nevím
8
3%
 
Celkem hlasujících: 289 - Celkem hlasů: 289

Uživatelský avatar
klivan
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1228
Registrován: 29 zář 2017, 21:17
Profese: lékař
Bydliště: Litoměřice
Dal poděkování: 472 poděkování
Dostal poděkování: 771 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa: prezidentské volby 2018 - 1. kolo

Příspěvek od klivan »

Petr.Vileta píše:
Marcel.Kolaja píše:Na "menší zlo" možná přijde čas v 2. kole.
Jen aby to nebyl výběr mezi velkým zlem a ještě větším zlem. :twisted:
Martin.Martin píše:
Njn, Hilšer se jeví jako nejliberálnější, ale Zemana by mohl porazit asi jen Drahoš...

Souhlas, Duo B+Z evidentně ohrožuje demokracii, již se nejedná jen o demontáž demokracie, ale přímo o kontrarevoluci a my všichni jim děláme akorát kompars. Je třeba rozbit spojenectví B+Z, je tu velké nebezpečí, že Zeman bude mít přes 50% a zvítězí v 1. kole a bude vymalováno. Tomu může zabránit jediné, že se vytvoří koalice "Antizeman", všichni proti Zemanovi a v druhém kole zvolit kohokoliv jen ne Zemana ( ale ani Topol, Hynek a Honing jsou to zemanovci a jejich příznivci budou volit v druhém kole Zemana.) V prvním kole mají ti 3 jmenovaní, za úkol rozklížit Atizemanskou koalici, (úkoluje je velký Vezír Putin) Pokud zvítězí Zeman, tak jsme zase o krok blíže k Východu, zvláště po té, co se B naštve na Brusel, kvůli zprávě OLAFu. Pak otočí "Velký kormidelník " kormidlem a ČR zamíří nekompromisně směr: Východ. , kupředu levá, zpátky ni krok, do náruče ruského Medvěda / Medvěděva,/ k velké radosti koalice 115. :D Před tím ještě "Velký kormidelník podojí "Unii" o nějaké ty dotace a pak už "objímačka" s Médou. :fet:
Naposledy upravil(a) klivan dne 10 led 2018, 14:06, celkem upraveno 3 x.
„Náš problém není v tom, že toho víme málo. Náš problém je, že mnoho z toho, co víme, není pravda.”
Will Rogers
Jiri.Janecka
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1809
Registrován: 13 dub 2012, 21:57
Profese: právník
Bydliště: Za Parkem 866, 252 29 Dobřichovice
Dal poděkování: 516 poděkování
Dostal poděkování: 2445 poděkování

Re: Anketa: prezidentské volby 2018 - 1. kolo

Příspěvek od Jiri.Janecka »

Jenom abyses ze svých snů neprobudil v náručí velkého vezíra.
Uživatelský avatar
Michael.Polak
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4106
Registrován: 21 dub 2009, 17:19
Profese: programátor, poskytovatel Internetu
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2897 poděkování
Dostal poděkování: 6677 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa: prezidentské volby 2018 - 1. kolo

Příspěvek od Michael.Polak »

Obrázek
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michael.Polak za příspěvky (celkem 4):
klivan, Vojtech.Pikal, Viktor.Mahrik, Jan.Mejsnar

@xChaos@f.cz | @xChaos@mastodon.pirati.cz | nyx.cz XCHAOS | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
zakládající člen | člen MS P6 | pozorovatel TO a KETů doprava/energetika | maloburžoazní centrista | zdání kompetence se vytváří absencí viditelné nekompetence

Uživatelský avatar
Michael.Polak
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4106
Registrován: 21 dub 2009, 17:19
Profese: programátor, poskytovatel Internetu
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2897 poděkování
Dostal poděkování: 6677 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa: prezidentské volby 2018 - 1. kolo

Příspěvek od Michael.Polak »

bape píše:Stejně tak prostě nemůžu pochopit, jak nějaký Pirát může podporovat něco tak brutálně antiPirátského, jako je Zeman. To bych rád pochopil.
Já bych byl opatrný v soudech... pokud má opravdu dřevěnou nohu, jak se proslýchá, tak je vlastně nejvíce piratizovaným prezidentským kandidátem :-)

(nicméně, je fakt vidět, že v téhle otázce nejsme tak jednotní, jako v otázce nevyslovení důvěry Babišově vládě...)

@xChaos@f.cz | @xChaos@mastodon.pirati.cz | nyx.cz XCHAOS | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
zakládající člen | člen MS P6 | pozorovatel TO a KETů doprava/energetika | maloburžoazní centrista | zdání kompetence se vytváří absencí viditelné nekompetence

Jiri.Janecka
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1809
Registrován: 13 dub 2012, 21:57
Profese: právník
Bydliště: Za Parkem 866, 252 29 Dobřichovice
Dal poděkování: 516 poděkování
Dostal poděkování: 2445 poděkování

Re: Anketa: prezidentské volby 2018 - 1. kolo

Příspěvek od Jiri.Janecka »

Michael.xChaos.Polak píše: Já bych byl opatrný v soudech... pokud má opravdu dřevěnou nohu, jak se proslýchá, tak je vlastně nejvíce piratizovaným prezidentským kandidátem :-)
Máš pravdu. A co toho vypije. Jestli on u těch klenotů nevrávoral schválně a nezjišťoval si nějaké podrobnosti o zabezpečení. Taky dokáže skoro každého spolehlivě urazit. Přitom na Ivana byl hodnej a kdyby se přeceda zbytečně nevykecával, že je abstinent, mohli spolu i při garmošce posedět.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Janecka za příspěvek:
Petr.Vileta
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34599
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31560 poděkování
Dostal poděkování: 25689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa: prezidentské volby 2018 - 1. kolo

Příspěvek od Petr.Vileta »

klivan píše:Duo B+Z evidentně ohrožuje demokracii ...
B&Z je zkratka z leteckých bitev druhé světové války a dodnes se používá v počítačových hrách. Znamená to Boom and Zoom, tedy česky něco jako Udeř a zmiz. Ono to dokonale sedí. Babiš udeří a Zeman zmizí a přenechá mu prezidentský úřad. Článek 66 Ústavy ČR. ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 2):
klivan, Leonard.Varga

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Frantisek.Hagara
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 250
Registrován: 07 říj 2016, 22:10
Bydliště: Plzeň 1
Dal poděkování: 599 poděkování
Dostal poděkování: 348 poděkování

Re: Anketa: prezidentské volby 2018 - 1. kolo

Příspěvek od Frantisek.Hagara »

neovar-kampan.jpg

mail: frantisek.hagara@pirati.czOFFTOPIC Děda kouká z okna paneláku a říká: „Ti studenti jsou dneska tak chudý, že kouřej jednu cigaretu v pěti lidech a ještě se tomu smějou.“

Ivan.Muzik
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 150
Registrován: 28 říj 2017, 19:37
Profese: ekonom
Bydliště: Třebíč
Dal poděkování: 159 poděkování
Dostal poděkování: 258 poděkování

Re: Anketa: prezidentské volby 2018 - 1. kolo

Příspěvek od Ivan.Muzik »

V začátcích téhle prezidentské ankety jsem se vyjádřil v tom smyslu, že není z čeho vybírat, že na základě vylučovací metody a s výhradami podpořím Zemana.
Pak mě ale jeden prezidentský prvovolitel přesměroval k jinému pojetí;
rozhodoval se mezi mladým Markem Hilšerem a některým z těch ostatních 'páprdů', jak on říká.
V mezidobí se pak ještě v tomhle vláknu rozvinula debata, který z kandidátů je pirátštější.
Myslím, že favorizovat kandidáty podle shody se stranickým programem není úplně dobrý přístup; kdyby nic jiného, řekli jsme si, že chceme prezidenta nadstranického.

Hledejme proto v prezidentovi pirátskou osobnost, ne pirátský program.
Hledejme pirátskou osobnost ne podle slov, hledejme pirátskou osobnost podle činů.


Já už jsem našel;
je mladý, dynamický, nebojí se dělat věci nestandardně, vrhnout se do zdánlivě ne moc nadějného příběhu a s nadšním jej (do)táhnout do (věřme) zdárného konce.
Já budu volit MARKA, Marka Hilšera.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Muzik za příspěvek:
Frantisek.Hagara
Uživatelský avatar
klivan
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1228
Registrován: 29 zář 2017, 21:17
Profese: lékař
Bydliště: Litoměřice
Dal poděkování: 472 poděkování
Dostal poděkování: 771 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa: prezidentské volby 2018 - 1. kolo

Příspěvek od klivan »

ivan píše:V začátcích téhle prezidentské ankety jsem se vyjádřil v tom smyslu, že není z čeho vybírat, že na základě vylučovací metody a s výhradami podpořím Zemana.
Pak mě ale jeden prezidentský prvovolitel přesměroval k jinému pojetí;
rozhodoval se mezi mladým Markem Hilšerem a některým z těch ostatních 'páprdů', jak on říká.
V mezidobí se pak ještě v tomhle vláknu rozvinula debata, který z kandidátů je pirátštější.
Myslím, že favorizovat kandidáty podle shody se stranickým programem není úplně dobrý přístup; kdyby nic jiného, řekli jsme si, že chceme prezidenta nadstranického.

Hledejme proto v prezidentovi pirátskou osobnost, ne pirátský program.
Hledejme pirátskou osobnost ne podle slov, hledejme pirátskou osobnost podle činů.


Já už jsem našel;
je mladý, dynamický, nebojí se dělat věci nestandardně, vrhnout se do zdánlivě ne moc nadějného příběhu a s nadšním jej (do)táhnout do (věřme) zdárného konce.
Já budu volit MARKA, Marka Hilšera.
Hezkej posun od "páprdy " Zemana :D , ovšem riskuješ, že Paprdík bude zvolen v 1. kole, protože porazit Zemana může jen a pouze Drahoš, který má dostatečný potenciál v 2. kole stáhnout hlasy poražených kandidátů na sebe. Pokud by se zázrakem dostal Hilšer, do 2, kola, tak on ten potenciál nemá, protože ho budou volit mladí, ale pro starší voliče je tento "plašan" nevolitelný. Bohužel politika musí být někdy pragmatická a někdy volit menší zlo, než nechat svůj hlas propadnout, ale to pochopíš, až časem. V tvých 18 letech to po tobě nemůžeme chtít, nebyli jsme jiní. :D
„Náš problém není v tom, že toho víme málo. Náš problém je, že mnoho z toho, co víme, není pravda.”
Will Rogers
Uživatelský avatar
Jan.Bednarik
Administrativní odbor
Příspěvky: 2788
Registrován: 24 říj 2017, 00:23
Profese: vývojář SW
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 6105 poděkování
Dostal poděkování: 7195 poděkování

Re: Anketa: prezidentské volby 2018 - 1. kolo

Příspěvek od Jan.Bednarik »

ivan píše:V začátcích téhle prezidentské ankety jsem se vyjádřil v tom smyslu, že není z čeho vybírat, že na základě vylučovací metody a s výhradami podpořím Zemana.
Pak mě ale jeden prezidentský prvovolitel přesměroval k jinému pojetí;
rozhodoval se mezi mladým Markem Hilšerem a některým z těch ostatních 'páprdů', jak on říká.
V mezidobí se pak ještě v tomhle vláknu rozvinula debata, který z kandidátů je pirátštější.
Myslím, že favorizovat kandidáty podle shody se stranickým programem není úplně dobrý přístup; kdyby nic jiného, řekli jsme si, že chceme prezidenta nadstranického.

Hledejme proto v prezidentovi pirátskou osobnost, ne pirátský program.
Hledejme pirátskou osobnost ne podle slov, hledejme pirátskou osobnost podle činů.


Já už jsem našel;
je mladý, dynamický, nebojí se dělat věci nestandardně, vrhnout se do zdánlivě ne moc nadějného příběhu a s nadšním jej (do)táhnout do (věřme) zdárného konce.
Já budu volit MARKA, Marka Hilšera.
Palec nahoru za tenhle posun v uvažování. Já jsem šel ještě dál. Prezident není předseda strany, a tak dobrý prezident nemusí být nutně pirát.

Prezident je především reprezentativní funkce. Já hledám kandidáta, který tu reprezentativní funkci bude zastávat s respektem a pokorou k lidem a Ústavě české republiky. Kdo má politicko-reprezentativní zkušenosti v české politice a ideálně i na mezinárodním poli. Kdo věci řeší věcně, slušně, a dříve myslí než mluví. Jestli se názorově shodneme je pro mě vedlejší.

Tyto představy o prezidentovi pro mě nejlépe splňuje pan Drahoš.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Bednarik za příspěvky (celkem 3):
Frantisek.Hagara, Petr.Vileta, klivan

„Vidíš-li, že se člověk mýlí, nehněvej se naň. Pomni, že není možné mýlit se schválně.“ Seneca

člen CF • člen a dělník v TO (vývoj a správa systémů) • člen AO • předsedající CF
RV (11/2019–3/2023) • předseda OLK (6/2018–11/2019) • místopředseda MS Olomouc (12/2017–6/2018)
jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481 • pište mi na Zulip

Odpovědět

Zpět na „Zjišťování názorů členů“