KF JČK 9/2017a dovolba 4 místopředsedy - OPAKOVANÍ

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: PKS Jihočeský kraj, Krajsti predsedajici, KoKS Jihočeský kraj, Administrativa-KS Jihočeský kraj

Na 4. místopředsedu Ks JčK je pro mě přípustný

Anketa končí za 07 led 2018, 19:04

Michal Horák
15
45%
Oldřich Máca
12
36%
Václav Urban
5
15%
Zdržuji se
1
3%
 
Celkem hlasujících: 26 - Celkem hlasů: 33

Uživatelský avatar
Jan.Novak
Republikový výbor
Příspěvky: 2444
Registrován: 22 čer 2010, 19:12
Profese: Politolog, Historik
Bydliště: Týn nad Vltavou
Dal poděkování: 4041 poděkování
Dostal poděkování: 2936 poděkování

KF JČK 9/2017a dovolba 4 místopředsedy - OPAKOVANÍ

Příspěvek od Jan.Novak »

Vzhledem k tomu, že u předchozího hlasování nebyly dodrženy všechny potřebné náležitosti vyhlašuji novou dovolbu 4. místopředsedy KS JčK.

Hlasování poběží vzhledem k předchozímu pochybení dvojnásobně dlouhou dobu, tedy 4 dny. V případě nutnosti druhého kola poběží hlasování klasicky 48 hodin.

Do volby se řádně přihlásili:

Michal Horák
Oldřich Máca
Václav Urban

Dovolujeme jen jednu pozici. V prvním kole hlasujeme o přípustnosti, v případném druhém určíme 4. místopředsedu. V prvním kole má každý tolik hlasů kolik je kandidátů.

K postupu je potřeba nadpoloviční většina hlasů.

Člen RV za JčK
Předseda kontrolního výboru zastupitelstva Jihočeského kraje
Zastupitel města Týn nad Vltavou

Uživatelský avatar
Jan.Novak
Republikový výbor
Příspěvky: 2444
Registrován: 22 čer 2010, 19:12
Profese: Politolog, Historik
Bydliště: Týn nad Vltavou
Dal poděkování: 4041 poděkování
Dostal poděkování: 2936 poděkování

Re: KF JČK 9/2017a dovolba 4 místopředsedy - OPAKOVANÍ

Příspěvek od Jan.Novak »

Ukončuji hlasování.

26 členů hlasovalo, k postupu bylo tedy potřeba 14 hlasů, tuto hranici překonal pouze Michal Horák (15). Stavá se tedy 4. místopředsedou, tímto mu gratuluji.

Do zápisu:

Michal horák 15
Oldřich Máca 12
Václav Urban 5

Zdržuji se 1

Člen RV za JčK
Předseda kontrolního výboru zastupitelstva Jihočeského kraje
Zastupitel města Týn nad Vltavou

Uživatelský avatar
Jiri.Princ
Příspěvky: 235
Registrován: 24 bře 2015, 12:07
Profese: Nepolitik, Obchodník
Dal poděkování: 70 poděkování
Dostal poděkování: 75 poděkování

Re: KF JČK 9/2017a dovolba 4 místopředsedy - OPAKOVANÍ

Příspěvek od Jiri.Princ »

Pirátskej volební system mám pocit dostává jednu trhlinu za druhou.

Ve volbě návrhu "Omezení kumulace funkcí" bylo 198 hlasů PRO návrh, 100 hlasů PROTI návrhu, a světe div se - 100 hlasů příznivců funkcionářů,
kteří se rozhodli mít i další období nad vším kontrolu volbu vyhrálo.
Dodnes, přes 2 pokusy není zvolen RV. Marek Necada má pravdu v tom, že system volby neposkytuje mechanismus, jak provést zodpovědnou
volbu. Dle mého je ustrašený a neobratně přeopatrný.

Naše, dnes už křečovitá, volba 4.krajského místopředsedy, která se s přestávkami vleče již nějaké 2 měsíce dnes snad již nikoho nezajímá.
Hlavní krajské posty byly rychle a bezpečně odhlasovány a život jde dál.

Neznám přesně mechanismus prvního kola druhé dovolby čtvrtého krajského místopředsedy. Honza 3.1.: "Dovolujeme jen jednu pozici,
v prvním kole hlasujeme o přípustnosti, k postupu je potřeba nadpoloviční většina HLASÚ.
Takže na postup do 2 kola musí stačit 17 hlasů? A volba - její první kolo se bude opakovat???????????????????
Proč prostě nemůže být Michal, Olda nebo Vašek zvolen jednoduchou, přímou volbou ? Kdo dostane nejvíc hlasů tak vyhrál.
Proč má být volba anonymní ? Já bych rád věděl při jakémkoli řešení věcí s kým jsem názorově blízko a za svoje postoje se nestydím.
Jirka
Oldrich.Maca
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 159
Registrován: 07 črc 2014, 10:29
Profese: Daňový poradce
Bydliště: Jindřichův Hradec
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 28 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF JČK 9/2017a dovolba 4 místopředsedy - OPAKOVANÍ

Příspěvek od Oldrich.Maca »

ahoj

máš pravdu a je smutná olda
Uživatelský avatar
Lukas.Kolarik
Příspěvky: 832
Registrován: 05 zář 2013, 21:08
Profese: OSVČ
Bydliště: Katovice
Dal poděkování: 225 poděkování
Dostal poděkování: 1112 poděkování

Re: KF JČK 9/2017a dovolba 4 místopředsedy - OPAKOVANÍ

Příspěvek od Lukas.Kolarik »

Tak si to zrekapitulujme.
Volba byla vyhlášena.
V prvním kole, ve kterém bylo přihlášeno 6 kandidátů obdrželi nadpoloviční počet hlasů 3 kandidáti. V druhém kole došlo k jejich seřazení.
Protože krajské předsednictvo má mít 5 členů, ale měli jsme pouze 4 byla spuštěna dovolba.
Do té se přihlásili tři kandidáti a hned v prvním kole získal nadpoloviční většinu jeden kandidát a stal se místopředsedou.
Byla podána námitka proti volbě, protože nebyla volba řádně oznámena.
Předsedající námitku uznal a vyhlásil novou volbu.
Ta dopadla stejně jako volba předchozí.
Dle pravidel všechno v pořádku.
Pokud si myslíš že ne, kontaktuj předsedajícího - tedy Honzu Nováka.
Pokud se Ti nezdá volební systém Pirátů, jediná možnost je ho změnit členským podnětem.
Jak založit členský podnět je tady-. Klidně s tím rád pomůžu, pokud navrhneš, jak by sis to představoval jinak.
Případně se můžeš spojit s Markem a pracovat na změně s ním.
Víc k tomu asi nemám co dodat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Kolarik za příspěvek:
Ivo.Vlasaty
Nikdo není na světě úplně zbytečný, i ten největší hlupák slouží alespoň jako špatný příklad.
------------------------------------------

tel: 777279221, email: lukas.kolarik@pirati.cz, Profil
Uživatelský avatar
Lukas.Kolarik
Příspěvky: 832
Registrován: 05 zář 2013, 21:08
Profese: OSVČ
Bydliště: Katovice
Dal poděkování: 225 poděkování
Dostal poděkování: 1112 poděkování

Re: KF JČK 9/2017a dovolba 4 místopředsedy - OPAKOVANÍ

Příspěvek od Lukas.Kolarik »

jinak ještě k omezení kumulace funkcí:

žádná z možností se nedostala do druhého kola. Navíc u změny stanov je třeba třípětinová většina, a ne nadpoloviční.
možná, že kdyby se příznivci omezení kumulace funkcí, byli schopni se domluvit mezi sebou a postavili jeden schopný návrh, tak by asi prosel.

V 1. kole hlasovalo 236 členů, pro postup do 2. kola tedy bylo zapotřebí 142 hlasů (třípětinová většina).
Jednotlivé možnosti obdržely tyto počty hlasů:
Návrh A - 69
Návrh B - 65
Návrh C - 64
Ukončení projednávání bez přijetí usnesení - 100

Žádná možnost tedy neobdržela počet dostatečný pro postup do 2. kola. Jednání končí bez přijetí usnesení.
Nikdo není na světě úplně zbytečný, i ten největší hlupák slouží alespoň jako špatný příklad.
------------------------------------------

tel: 777279221, email: lukas.kolarik@pirati.cz, Profil
Uživatelský avatar
Jan.Novak
Republikový výbor
Příspěvky: 2444
Registrován: 22 čer 2010, 19:12
Profese: Politolog, Historik
Bydliště: Týn nad Vltavou
Dal poděkování: 4041 poděkování
Dostal poděkování: 2936 poděkování

Re: KF JČK 9/2017a dovolba 4 místopředsedy - OPAKOVANÍ

Příspěvek od Jan.Novak »

Mám tam drobnou chybičku, nikoliv nadpoloviční polovina hlasů, ale hlasujících (protože jeden člověk může rozdat více hlasů).

EDIT: Psal jsem Markovi Nečadovi, že se rád připojím do pomoci s reformou volebního systému, pokud se chce přidat někdo další určo mu napište taky. :)

Člen RV za JčK
Předseda kontrolního výboru zastupitelstva Jihočeského kraje
Zastupitel města Týn nad Vltavou

Ljuba.Polakova
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 489
Registrován: 18 dub 2011, 16:11
Profese: obchodník
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 1787 poděkování
Dostal poděkování: 404 poděkování

Re: KF JČK 9/2017a dovolba 4 místopředsedy - OPAKOVANÍ

Příspěvek od Ljuba.Polakova »

Tož upřesnění k námitce. Václav žádnou námitku nepodal. Pokud chci podat námitku, je potřeba, aby zaznělo, v tomto případě, podávám procedurální námitku a napíšu proti čemu. Potom je potřeba důvodovka, což je oznámení Václava, že se něco nestalo. Pro námitku je potřeba sehnat si podporu skupiny členů, aby mohla být řádně vypořádána a nesmí být nikdo proti. Moje poznámka byla jen nesouhlasem, nikoliv proti námitce, pre námitka nebyla podána a neměla skupinu členů pro podporu. Nechápu na základě čeho se dovolba opakovala, ani nevím, jak si ji Václav vydobyl. Což je vlasně jedno, pre je smutný, že ani předsedající, ani přeceda, neumí členům vysvětlit, jak mají námitku podat a co je proto potřeba, aby byla platná. Dovolba byla pouhým rozhodnutím na základě ničeho, jen rozhodnutím předsedajícího, což není možné. Mrzí mě, že s Jdř nakládáte dle vlastní libosti, jen když se hodí, nikoliv dle toho, co Jdř umožňuje. Jen hlavně aby byli všichni spokojeni. To je fakt na pováženou.
Díky za pozornost.

Edit: oprava chyby
Naposledy upravil(a) Ljuba.Polakova dne 11 led 2018, 06:43, celkem upraveno 1 x.
ljuba.polakova@pirati.cz, +420 775 405 125
Uživatelský avatar
Lukas.Kolarik
Příspěvky: 832
Registrován: 05 zář 2013, 21:08
Profese: OSVČ
Bydliště: Katovice
Dal poděkování: 225 poděkování
Dostal poděkování: 1112 poděkování

Re: KF JČK 9/2017a dovolba 4 místopředsedy - OPAKOVANÍ

Příspěvek od Lukas.Kolarik »

Jednací řád nestanovuje přesné znění podání námitky.
§ 11 Námitka
(1) Námitka je návrh postupu, kterým celostátní fórum zvažuje návrat k předchozímu stavu při zpochybnění správnosti jeho postupu. Všechny námitky je třeba podat bezprostředně po tom, co nastala namítaná skutečnost.

(2) Pokud celostátní fórum námitce vyhoví, obnovuje se stav před namítanou skutečností a k namítané skutečnosti a následujícímu postupu se nepřihlíží. Jinak celostátní fórum v postupu pokračuje a k další stejné námitce nepřihlíží.
V tomto příspěvku Václav upřesňuje, že se o námitku jedná.

Proti nikdo nebyl a i ty sama píšeš, že nemáš s opakováním volby problém.
Ljuba.Polakova píše:..... Pro mě za mě si to hlasování můžeme klidně zopáknout.......
Předsedající námitku uznal, což je jeho právo. Jediné co tedy šlo dělat bylo podat námitku proti postupu předsedajícího.

To se nestalo, zazněla jen kritika volebního systému celkově.

Já si myslím, že postup předsedajícího byl v tomto případě správný, ale je to určitě věc výkladu JdŘ, můžeme se obrátit na příslušné orgány s předběžnou otázkou. Pokud bude zájem sepíšu to.

Myslím ale, že vzhledem k výsledkům obou voleb to nic nezmění.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Kolarik za příspěvky (celkem 3):
Jan.Novak, Martin.Mareda, Ivo.Vlasaty
Nikdo není na světě úplně zbytečný, i ten největší hlupák slouží alespoň jako špatný příklad.
------------------------------------------

tel: 777279221, email: lukas.kolarik@pirati.cz, Profil
Ljuba.Polakova
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 489
Registrován: 18 dub 2011, 16:11
Profese: obchodník
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 1787 poděkování
Dostal poděkování: 404 poděkování

Re: KF JČK 9/2017a dovolba 4 místopředsedy - OPAKOVANÍ

Příspěvek od Ljuba.Polakova »

Já si myslím, že postup předsedajícího byl v tomto případě správný, ale je to určitě věc výkladu JdŘ, můžeme se obrátit na příslušné orgány s předběžnou otázkou. Pokud bude zájem sepíšu to.
To fakt neni nutný, jsem ráda, že už je dovoleno. OK, jestliže jste vzali v potaz to co Václav napsal jako námitku, tak už jste měli vzít v potaz i můj hlas proti a Václav si měl sehnat skupinu členů, to psal i Jéňa. Ta tam není a opakovačka byla zbytečná, jestli mi rozumíš. Jako že jednomu vyhovíte a druhýmu ne.
Pěkně prosím, aby příště převzal předsedání někdo, kdo má možnost rozesílat SZ, třeba někdo z místopředsedů (v tý době už byli zvoleni), abychom předešli zbytečným zmatkům. Díky.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ljuba.Polakova za příspěvek:
Lukas.Kolarik
ljuba.polakova@pirati.cz, +420 775 405 125
Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Jihočeský kraj“