Klimeš Jaroslav

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: Personální odbor - celý, PKS Pardubický kraj, KoKS Pardubický kraj

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Odpovědět
Jaroslav.Klimes
Člen KS Pardubický kraj
Příspěvky: 2
Registrován: 17 říj 2017, 19:37
Profese: OSVČ
Dostal poděkování: 9 poděkování

Klimeš Jaroslav

Příspěvek od Jaroslav.Klimes »

Přeji hezký večer, tímto žádám o vstup do pirátské strany. Je mi 56 let jsem OSVČ a bydlím v Poličce. Pirátskou stranu sleduji dlouho, líbí se mi její pohled na politiku a společnost vůbec . Myslím, že je to taková štika v politickém moři. Jsem přesvědčen, že program zaujme jak mladé, tak i občany starší. Chtěl bych pomoci při prosazování volebního programu a získávat co nejvíce příznivců a potencionálních voličů. Sympatická je mi i osoba předsedy pana Bartoše a v neposlední řadě bílá a černá jsou moje barvy.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jaroslav.Klimes za příspěvky (celkem 4):
Daniel.Lebduska, Andrej.Ramaseuski, Ondrej.Cesik, DavidSmigura
Uživatelský avatar
Pavel.Stepanek
Personální odbor
Příspěvky: 1398
Registrován: 29 pro 2010, 13:36
Profese: živnostník
Bydliště: U Stadionu 742, Chrudim
Dal poděkování: 1164 poděkování
Dostal poděkování: 1442 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimeš Jaroslav

Příspěvek od Pavel.Stepanek »

Dobrý den,
velice se omlouvám za prodlení s odpovědí, ale jistě chápete, že v předvolebním období jsou určité oblasti činnosti upozaděny ve prospěch kampaně. Hlásí se nám teď veliké množství nových zájemců o členství a máme z toho velikou radost. Proces přijímání však nechceme u nikoho uspěchat a přistupovat k němu obezřetně, abychom se nestali obětí nějakých pokusů o rozvrat zevnitř, k čemuž by mohla být naše strana, vzhledem k vnitřním procesům, náchylná.
Vzhledem k relativně velkému úspěchu ve volbách nás i nyní čeká organizačně náročnější období přelomu roku, a proto bych se nyní přikláněl k tomu, že bychom si mohli domluvit osobní schůzku, pokud bude z Vaší strany zájem, ve formátu - Vy a dva členové krajského předsednictva, která je jednou z podmínek přijetí a která může nám i vám pomoci udělat si o sobě navzájem ucelenější obraz. Poté bychom byli rádi, kdybyste se pomalu zapojil z pozice příznivce do procesů strany (především na foru) a po Novém roce bychom uspořádali schůzi, kam bychom rádi pozvali všechny zájemce, kteří se do té doby ještě přihlásí a na této schůzi vaše přijetí odhlasovali.
Jsem si vědom toho, že to může být proces poněkud zdlouhavý, ovšem doufám, že jsem důvody, které nás k tomuto postupu vedou, dostatečně osvětlil. Nepředpokládáme v tomto období přijímání zásadních rozhodnutí. Naopak právě z kraje roku 2018 bychom rádi zřídili v rámci krajského sdružení alespoň 4 místní sdružení, agendu přijímání nových členů přenesli ve velké míře na ně a pustili se do příprav na komunální volby na podzim 2018, které budou z pohledu dalšího fungování strany, stejně zásadní, jako ty letošní do PS.
Pokud byste měl jakékoli otázky, neváhejte mě kontaktovat a ptát se buď zde v tomto vláknu, na mém emailu nebo i osobně na mém mobilu.

Velice Vám děkuji za váš zájem a podporu a budu se těšit na viděnou.

S přáním krásného dne

Pavel Štěpánek, předseda KS PAK České pirátské strany
@ pavel.stepanek@pirati.cz tel: 608879077
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Stepanek za příspěvek:
DavidSmigura

Centrální volební manažer
pavel.stepanek@pirati.cz
telefon: 770113647

Uživatelský avatar
Daniel.Lebduska
Místní předsednictvo
Příspěvky: 435
Registrován: 27 říj 2013, 10:54
Profese: Výkonný ředitel, marketér
Bydliště: Chrudim
Dal poděkování: 221 poděkování
Dostal poděkování: 486 poděkování

Re: Klimeš Jaroslav

Příspěvek od Daniel.Lebduska »

I zde doplním, že pan Klimeš nám pomáhal již v první fázi kampaně - rozdával Pirátské listy a merch ve svojí restauraci v Poličce a roznášel tam noviny. Pomáhal s roznosem i druhé várky Pirátských listů.

Formálně se představil na schůzi v Litomyšli U Mědvěda.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Daniel.Lebduska za příspěvky (celkem 2):
Pavel.Stepanek, DavidSmigura
V naléhavých případech mne zastihnete na: +420 775 544 666
Uživatelský avatar
Vit.Fux
Příspěvky: 1319
Registrován: 24 led 2012, 16:41
Profese: Programátor
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 9888 poděkování
Dostal poděkování: 2538 poděkování

Re: Klimeš Jaroslav

Příspěvek od Vit.Fux »

Ahoj, mohl bys nám prosím zkusit do záznamu odpovědět jak vidíš následující otázky?

1. Proč my a ne někdo jiný? Popiš strany, na kterými (bys) uvažoval/a, a proč jsi je zavrhl/a.
2. Jaký máš názor na legalizaci drog? Legalizoval/a bys konopí? LSD? Heroin?
3. Co si myslíš o státních dotacích? V zemědělství? V průmyslu? V ohledu na rozvoj podnikání?
4. Co si myslíš o OSA, Intergramu a autorském zákonu?
5. Kde vidíš největší díru/nebezpečí v ochraně soukromí a svých osobních údajů?
6. Kde si myslíš, že je hranice mezi svobodou projevu a rozumným omezením kvůli hanobení rasy a vyzývání k násilí?
7. Co si myslíš o imigraci do ČR?
8. Co nejvíc pálí Českou republiku?
Jaroslav.Klimes
Člen KS Pardubický kraj
Příspěvky: 2
Registrován: 17 říj 2017, 19:37
Profese: OSVČ
Dostal poděkování: 9 poděkování

Re: Klimeš Jaroslav

Příspěvek od Jaroslav.Klimes »

Ahoj,
1.Program pirátské strany sleduji dlouho, je mi sympatický, stejně jako vystupování Ivana Bartoše a myslím, že pirátská strana může přinést oživení a modernizaci na politické scéně.Zároveň je to strana suverénní, nezkorumpovaná a nezkompromitovaná.Spolu s piráty mne je sympatický STAN, přesto upřednostňuji piráty, jsou dynamičtější a dravější.
2.Ač nejsem přítel omezování svobody, v tomto případě bych to ponechal jenom pro lékařské účely
3.Myslím si, že dotace všeho druhu jsou semeniště korupce a měli by být zrušeny, bez ohledu na to, že jsou určeny jenom určité skupině
4.jako podnikatel jsem měl co dočinění s Osou a Intergramem, být to v mé moci, tak tyto organizace zruším. Je to další systém byrokracie a vytváření teplých místeček. O autorském zákonu platí to samé. Pokud by někdo měl mít nárok na jakési poplatky, tak by měli popř. jít z rozhlasu, nebo televize.
5.V nedokonalých zákonech a dále vytvářených různých nesmyslných regulací. Člověk by měl nárok, pokud tím neohrozí zdraví, život a bezpečnost státu na ochranu soukromí.
6.Myslím, že platí to, co v bodu 5., každý člověk by měl mít možnost svobodného projevu, pokud tím neuráží důstojnost lidí a k násilí vyzývat jedině v případě ohrožení bezpečnosti a svobody země.
7.Mělo by se v omezené míře vyhovět, ale daná skupina se musí podřídit zákonům státu, nesmí ohrozit bezpečnost obyvatel a naší země.
8.V hlavní míře přebujelost byrokracie a stále nové a nové omezování života lidí formou nesmyslných regulací, nařízení a omezování volného podnikání. A v neposlední řadě nízká vzdělanost, neboť nevzdělaní lidé snadno podléhají populistickým manipulacím. Pokud člověk není s něčím spokojen, neměl by mít strach se veřejně vyjádřit, zapojit se do politického života a chtít něco změnit.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jaroslav.Klimes za příspěvky (celkem 5):
DavidSmigura, Vit.Fux, Daniel.Lebduska, Andrej.Ramaseuski, Pavel.Slezak
Uživatelský avatar
Pavel.Stepanek
Personální odbor
Příspěvky: 1398
Registrován: 29 pro 2010, 13:36
Profese: živnostník
Bydliště: U Stadionu 742, Chrudim
Dal poděkování: 1164 poděkování
Dostal poděkování: 1442 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimeš Jaroslav

Příspěvek od Pavel.Stepanek »

Ahoj.

Předem děkuji za zaslané odpovědi.
Po delší odmlce, způsobené volbami a pak i CF se vracíme k běžnému provozu a tím pádem i ke tvé žádosti o členství.
Budeme se muset ještě sejít a promluvit osobně.

Do záznamu však poprosím o odpovědi na následující otázky:
(vím, že jsi už odpovídal na otázky Víta, který byl možná až příliš horlivý a nepočkal na naši vlastní baterii otázek, proto prosím vynech otázky, na které bys odpovídal podruhé)

1) Která partaj ti byla nejsympatičtější než ses dozvěděl/a o Pirátech? Proč Piráti?
2) Četl/a jsi program Pirátů do PS 2017? Který bod ti přijde nejdůležitější a se kterým nesouhlasíš?
3) Jaký je tvůj názor na svobodu Internetu? Chápeš obsah pojmů jako např. blokování stránek, síťová neutralita, šifrování, digitální podepisování, kryptoměny, apod.?
4) Víš, co je to všeobecný základní příjem? Jak se k němu stavíš a z čeho by se měl financovat?
5) Co si myslíš o migraci do ČR?
6) Jak se stavíš k otázce rovnoprávnosti partnerského soužití gay a lesbických párů a možnosti adopce dětí takovými páry?
7) Co si myslíš o autorském zákonu a společnostech OSA nebo Intergram?
8) Jaké vnímáš největší problémy v otázce zahraniční politiky? Co si myslíš o EU, o NATO o anexi Krymu nebo o režimu KLDR?
9) Jaký je tvůj názor na legalizaci drog? Lze legalizovat všechny drogy, nebo jenom některé?
10) Kdo všechno by podle tebe měl zveřejňovat svá daňová přiznání, které instituce by měly zveřejňovat výši odměn svých zaměstnanců?
11) Co vnímáš ty osobně jako největší prioritu, kterou by ses z pozice člena Pirátů snažil/a prosadit?

Postačí nenáročné stručnější odpovědi.
Kontaktuj mě prosím na pavel.stepanek@pirati.cz nebo na 608879077 ohledně termínu osobní schůzky.

Pokud se chceš zapojit rovnou, můžeš pro účely komunálních voleb odpovědět v příštích týdnech nebo měsících i na otázky:
- jaké jsou problémy ve tvé obci
- jaka je tam stávající vládnoucí koalice
- je-li v obci strana (hnutí), s níž by se dalo spolupracovat
- jaké jsou tvé vazby na politiku
a pokud bys chtěl v obci kandidovat, uveď zhruba 5 bodu programu, který bys chtěl prosazovat

Rád bych si tě také přidal na facebook, pokud tam jsi. https://www.facebook.com/pavel.stepanek.98434

Budu se těšit na brzké shledání

PS: u Pirátů si všichni od začátku tykáme, proto se omlouvám, pokud to působí nezdvořile, leč zvyk je železná košile :)

Centrální volební manažer
pavel.stepanek@pirati.cz
telefon: 770113647

Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Pardubický kraj“