Volba předsednictva KS PLK

Moderátor: PKS Plzensky kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy krajského sdružení nebo jeho registrovanými příznivci. Fóra místních sdružení se zobrazují pouze jejich členům a jejich registrovaným příznivcům.
  • Mezi registrované příznivce se můžete sami zařadit přidáním do příslušné skupiny v nabídce Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra.
Lukas.Barton
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: Konstruktér
Dal poděkování: 465 poděkování
Dostal poděkování: 1531 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Volba předsednictva KS PLK

Příspěvek od Lukas.Barton » 01 led 2018, 21:08

Vážení členové,
tímto vyhlašuji volby předsednictva kraje na další dvouleté funkční období.

Jako první je volba předsedy kraje. Po domluvě na poslední schůzi tedy vyhlašuji termín do 9. ledna včetně na přihlášení kandidátů na předsedu a sesbírání podpory skupiny členů. Podporu lze sbírat obyčejným lajkováním pod přihlašovacím příspěvkem, nebo jiným vyjádřením v tomto jednání nebo i na schůzi kraje 8. ledna. V současné době máme 33 členů a je nutné minimálně 4 členi pro zařazení kandidáta pro volbu v tomto jednání.

Volba 1. kola předsedy bude probíhat mezi 10. lednem až 15. lednem 2018. Poté bude následovat případné druhé kolo a volba místopředsedů.

Vzhledem k tomu, že budu obhajovat funkci předsedy, tak předám předsedání tohoto jednání.
Chceš-li něco zničit, začni to dotovat.
Chceš-li něco utajit, dej to na pirátský web.
--------
Lukáš Bartoň
tel. 723 199 594

Pavel.Sramek
Krajské předsednictvo
Dal poděkování: 678 poděkování
Dostal poděkování: 584 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Volba předsednictva KS PLK

Příspěvek od Pavel.Sramek » 01 led 2018, 23:09

Přebírám předsedání tohoto jednání.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Sramek za příspěvky (celkem 3):
Lukas.Barton, Robert.Magni, Roman.Sedlacek
Předseda MS Plzeň
Pirátský zastupitel města Plzně - člen komise Finanční a pro eGovernment
Pirátský zastupitel městkého obvodu Plzeň 3 - člen kontrolního výboru
pavel.sramek@pirati.cz ; tel: 777 300 508

Milus.Kotisova
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: překladatelka
Dal poděkování: 237 poděkování
Dostal poděkování: 370 poděkování

Příspěvek od Milus.Kotisova » 06 led 2018, 15:04

Navrhuji na předsedu krajského sdružení Bohumila Koču.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Milus.Kotisova za příspěvky (celkem 8):
Frantisek.Hagara, Roman.Sedlacek, Vendula.Machova, Vendula.Polanova, Ales.Jakl, Vladimir.Vapenik, Pavel.Kasik, Robert.Magni
"Abychom si udrželi vnitřní klid, musíme úspěch i neúspěch považovat za stejně důležité." (Sri Chinmoy)
* * *
milus.kotisova@pirati.cz, 778 111 455
zakladatelka a kurátorka Pirátské putovní univerzity
https://www.facebook.com/groups/257921767995854/

Pavel.Sramek
Krajské předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavel.Sramek » 06 led 2018, 15:32

Milus.Kotisova píše:Navrhuji na předsedu krajského sdružení Bohumila Koču.
Bohumila Koču zaregistruji jako kandidáta, až mi dodá údaje o platbě svého členského příspěvku. Údaje o zaplacení jsem mu posílal 11.12. Poté jsem ho ještě urgoval, ať příspěvek zaplatí a oznámí mi to. Při poslední komunikaci mi řekl, že příspěvek zaplatil, ale na transparentním účtu se s jeho údaji ještě nic neobjevilo.

Prosím tímto Bohumila Koču, ať mi zašle info o platbě jeho příspěvku, ať se může stát členem a kandidovat.
Předseda MS Plzeň

Lukas.Barton
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: Konstruktér
Dal poděkování: 465 poděkování
Dostal poděkování: 1531 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukas.Barton » 07 led 2018, 10:20

Vážení Piráti,
rád bych se tímto přihlásil do volby předsedy KS PLK.

Funkci předsedy jsem vykonával několik let zpětně a jsem připraven na další funkční období. Se zvolením poslancem jsem se stal plně uvolněným z původního zaměstnání a politika se tak stala mojí hlavní pracovní náplní. V rámci krajských pondělků mám tedy vyhrazený čas, po který se mimo jiné mohu věnovat práci i pro kraj.

Předseda by měl být garantem zajišťující průběh jednání krajského fóra dle jednacího řádu, kde nikomu nebudou upírána jeho členská práva na účast, vyjádření se a hlasování. Ať jsem tedy předsedal jednání já, nebo někdo jiný, vždy jsem dohlížel na to, aby jednání probíhalo řádně, bez osobního ovlivnění předsedajícím a pokud došlo někdy k chybičce, tak jsem na ní předsedající upozornil. Nemělo by se předsedat s vyžadováním všech formalismů jednacího řádu, ale mělo by se postupovat v duchu tohoto předpisu s důrazem na dodržení práv každého jednotlivého člena.

Předseda by měl zastupoval kraj navenek a hájit jeho stanovisko. Vždy jsem dbal na rozlišování toho, co je můj osobní názor a co je stanovisko kraje. Nikdy nedošlo k tomu, že bych nerespektoval názor krajského fóra a pokud jsem někdy vyjadřoval svou myšlenku, která neodráží stanovisko kraje, vždy jsem patřičně uvedl, že jde o můj názor a mluvím sám za sebe. U předsedy se primárně předpokládá, že mluví za krajské fórum.

Za poslední funkční období (tedy za poslední rok) jsem se staral zejména o volby do sněmovny. V tomto roce nás čekají komunální volby, za které kraj, na místech mimo dvě existující MSka, nese odpovědnost. Jsem připraven pomoci místním skupinkám zastupovat Piráty v komunálkách a zároveň jsem připraven jednat se všemi těmito skupinkami a potencionálními kandidáty, zda jsou vůbec kompatibilní s Piráty a jejich programem. Zároveň jsem připraven i pomoci MS Plzeň, protože jsem v Plzni jediný, kdo se aktivně zaobíral kampaní v Plzni v minulých komunálních volbách a mám novému týmu co předat, zejména množství slepých cest, kudy už se nemá cenu znova vydávat. Ale i mnoho dobrých zkušeností a dobré praxe. V oblastech mimo MS vidím velký potenciál v postavení kandidátky v Klatovech a Rokycanech. Určitě za zmínku stojí některá místa, kde je alespoň jedna výrazná osobnost, která na sebe nabalí lidi okolo sebe, kupříkladu Stod, Domažlice, atd... Co se týče MS Tachovsko, tak zde má autonomii toto místní sdružení, nicméně i kraj jim může v komunálkách pomoci. Zejména pomocí krajského koordinátora.

Za poslední rok přibylo několik nových členů a zájemců o členství. Rád bych rozšířil krajské sdružení o další množství nových aktivních členů. Nicméně bych rád uvedl, že pouze počet členů není vypovídající. Mně jde především o aktivní členy, kteří mají chuť se zapojit do dění, občas k něčemu přiložit ruku k dílu, minimálně se aktivně účastnit hlasování. Piráti jsou stranou, která by si měla vybírat mezi uchazeči o členství a nepustit mezi sebe každého, kdo jen náhodou jde okolo a vyplní přihlášku. Proto, jak jsem již praktikoval v minulosti, jsem pro přijímání pouze lidí, kteří jsou kompatibilní s Pirátskými myšlenkami, jsou nekonfliktní vůči ostatním a budou přínosem pro Piráty, nikoliv potencionálním ohrožením. Sílu Pirátů vidím zejména v příznivcích a práci s lidmi mimo stranu, včetně budování vztahů s nimi. S některými lidmi je dobré spolupracovat jako s nezávislými občanskými aktivisty a některým lidem je třeba dát vyloženě najevo, že s nimi nechcete spolupracovat vůbec.

Rád si s vámi popovídám na pondělní předvolební schůzi v našem novém Pirátském centru.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Barton za příspěvky (celkem 9):
Magda.Dankova, Vaclav.Boucek, Pavel.Sramek, Frantisek.Hagara, Jiri.Rezek, Vladimir.Vapenik, Pavel.Kasik, Robert.Magni, Petr.Kopac
Chceš-li něco zničit, začni to dotovat.
Chceš-li něco utajit, dej to na pirátský web.
--------
Lukáš Bartoň
tel. 723 199 594

Pavel.Sramek
Krajské předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavel.Sramek » 07 led 2018, 19:02

Registruji kandidáta Lukáše Bartoně.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Sramek za příspěvky (celkem 2):
Vendula.Machova, Vladimir.Vapenik
Předseda MS Plzeň

Pavel.Sramek
Krajské předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavel.Sramek » 08 led 2018, 19:35

Na žádost Miluš Kotišové a projednání na krajské schůzi, aby nebyl poškozen možný kandidát Bohumil Koča, prodlužuji termín pro přihlášení kandidátů do 12.1.2018.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Sramek za příspěvky (celkem 6):
Petr.Vileta, Frantisek.Hagara, Vendula.Machova, Milus.Kotisova, Pavel.Kasik, Robert.Magni
Předseda MS Plzeň

Milus.Kotisova
Člen KS Plzeňský kraj

Příspěvek od Milus.Kotisova » 09 led 2018, 22:06

Lukas.Barton píše:Vážení Piráti,
Předseda by měl být garantem zajišťující průběh jednání krajského fóra dle jednacího řádu, kde nikomu nebudou upírána jeho členská práva na účast, vyjádření se a hlasování. Ať jsem tedy předsedal jednání já, nebo někdo jiný, vždy jsem dohlížel na to, aby jednání probíhalo řádně, bez osobního ovlivnění předsedajícím a pokud došlo někdy k chybičce, tak jsem na ní předsedající upozornil. Nemělo by se předsedat s vyžadováním všech formalismů jednacího řádu, ale mělo by se postupovat v duchu tohoto předpisu s důrazem na dodržení práv každého jednotlivého člena.
Lukáši,
předsednictví je podle mne víc než jen zajišťování schůzí a administrativa. Jakých máš 5-10 měřitelných cílů pro vnitřní rozvoj a aktivizaci života strany, tj. i členské a příznivecké základny (nad rámec organizování kampaně v komunálkách? (Na způsob 20 programových priorit vposlanecké sněmovně).

Proč si myslíš, že nemáme dělat kampaň do senátních voleb?

Ale i k té adminsitrativě, ráda bych také viděla něco jako Výroční zprávu o kraji za rok 2017 (zhruba stejný formát jako celostátní, byť stručnější, včetně inventáře apod).

Díky za odpovědi.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Milus.Kotisova za příspěvek:
Robert.Magni
"Abychom si udrželi vnitřní klid, musíme úspěch i neúspěch považovat za stejně důležité." (Sri Chinmoy)
* * *

Milus.Kotisova
Člen KS Plzeňský kraj

Příspěvek od Milus.Kotisova » 09 led 2018, 22:18

Od srpna není aktualizována wikina: https://wiki.pirati.cz/regiony/plzensko/start.
aktuální není dokonce ani plzeňská stránka pirati.cz (tam jsem mimochodem stále vedená jako koordinátorka): https://www.pirati.cz/pripoj-se/plzensko/
Tito uživatelé poděkovali autorovi Milus.Kotisova za příspěvek:
Robert.Magni
* * *

Bohumil.Koca
Příznivec Pirátů – Plzeňský kraj
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 20 poděkování

Příspěvek od Bohumil.Koca » 12 led 2018, 12:20

Potvrzuji, že se hlásím do volby na předseda kraje.

Zde je moje kandidátská řeč a zdůvodnění, proč kandiduji.

Milí piráti,

máte (máme) za sebou velmi úspěšný rok. Díky práci a pomoci všech členů se strana stala parlamentní. Tento úspěch přinesl pirátům nejen obrovskou radost, ale přinesl i nové úkoly a výzvy.

Nejen pro nově zvolené poslance, ale pro celou členskou základnu. Bez další tvrdé práce se může úspěch stát pouhou epizodou. A prvním krokem úspěšného pokračování je dle mého názoru práce „zespoda“, z regionů, tzn. i z našeho Plzeňského kraje.
Potřeba rozšířit a stabilizovat členskou základnu, zjednodušit a zprofesionalizovat činnost krajského vedení, připravit potenciál ( lidský i technický ) pro další volby – nejen parlamentní, ale i senátní a komunální jsou jen některé z úkolů pro nové vedení kraje.
Garantem, hybnou silou, motivátorem těchto procesů by měl být předseda krajského sdružení.

A já bych rád pro tuto novou etapu nabídl své služby. Myslím si, že má dosavadní životní i pracovní praxe, znalost komunální politiky mi poskytla již dostatek zkušeností ,že si dovolím se o místo předsedy ucházet.
Níže připojuji nástřel podstatných témat, kterým by se nový předseda a nové vedení mělo věnovat. Vše popisuji jen v bodech a velmi stručně. V případě vašeho zájmu jsem ochoten o všem diskutovat osobně – individuálně i skupinově s každým z vás.

Úkoly:
1) vytvořit novou organizační struktury v regionu
rozšíření počtu místopředsedů ze 2 na 4 – společně s předsedou bude mít vedení 5 členné zastoupení – garance většího názorového pohledu ( ve vedení by měl být vždy automaticky zastoupen člen každé efektivně fungující místní skupiny )
realizace výběrového řízení na pozici koordinátora regionu

2) zpracovat strategii na efektivní využití krajského pirátského centra
využití pro krajské koordinační schůzky
zázemí pro Plzeňskou místní skupinu
místo, kde se budou mít možnost setkat členové z celého kraje.
prostor, kam za nimi mohou přijít běžní lidé a seznámit se s činností ČPS
místo komunikace do veřejného prostoru města

3) zpracovat strategii na vytvoření funkční sítě místních skupin - inspirací je tachovská skupina
vytipování vhodných lokalit
zajištění lidského potenciálu
stanovení pravidel pro činnost
zpracování plánu udržitelné podpory těchto skupin
zorganizovat KRAJSKÉ KOLO PARTICIPATIVNÍHO ROZPOČTU (pro začátek jen na malou částku 10 000-15 000 Kč)

4) zpracovat strategii na senátní a komunální volby
vytipování potenciálních kandidátů na spolupráci s Piráty ( z řad nezávislých zastupitelů )
osobní návštěvy a konzultace
podpora nově vzniklých kandidátek

Těším se na Vaše dotazy.

Bohouš
Tito uživatelé poděkovali autorovi Bohumil.Koca za příspěvky (celkem 4):
Milus.Kotisova, Frantisek.Hagara, Petr.Vileta, Pavel.Kasik

Odpovědět

Zpět na „Plzeňský kraj“