Anketa: prezidentské volby 2018 - 1. kolo

Toto fórum slouží k orientačním průzkumům mezi členy.

Moderátoři: Administrativní odbor, Předsedající

Pravidla fóra
V tomto fóru se zjišťují pomocí anket názory členů na nějakou oblast (např. pokud přijde dotaz zvenku). Odpovídat na otázky zde mohou pouze členové strany.
Chcete-li vyvolat jednání nebo hlasování celostátního fóra, použijte Členské podněty.
Odpovědět

Kdo dostane váš hlas v 1. kole prezidentských voleb 2018?

Anketa končí za 17 pro 2017, 13:43

Jiří Drahoš
59
20%
Pavel Fischer
15
5%
Petr Hannig
2
1%
Marek Hilšer
123
43%
Michal Horáček
49
17%
Jiří Hynek
0
Žádná hlasování
Vratislav Kulhánek
0
Žádná hlasování
Mirek Topolánek
9
3%
Miloš Zeman
12
4%
Nikdo
7
2%
Půjdu až v druhém kole
5
2%
Nevím
8
3%
 
Celkem hlasujících: 289 - Celkem hlasů: 289

rst
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 621
Registrován: 16 říj 2013, 17:40
Profese: ...
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 666 poděkování
Dostal poděkování: 609 poděkování

Re: Anketa: prezidentské volby 2018 - 1. kolo

Příspěvek od rst »

Jiri.Koudelka píše:
Radim.Stach píše:Můžete se mnou nesouhlasit, ale respektujte můj názor, tak jako respektuji já váš.
Dokážu respektovat, že má někdo jiný názor a očekává od kandidáta jiné odpovědi než já (na adopce, na uprchlíky a pod). Jenže jestli Zeman něco během posledních let předvedl, tak především, že názory mění tak jak je zrovna potřeba. O jeho zahraničních cestách dávno nerozhoduje jeho světonázor (natož aby byly v souladu s politikou vlády), ale ekonomické zájmy HomeCreditu. Zatímco na konci 90. let vyjednával náš vstup do EU, tak dnes jsou jeho největšími "přáteli" autokrati Putin a Xi Jinping. A pak je tu fakt, že ačkoliv duševně na tom asi ještě vcelku dobře, tak fyzicky je v dost strašném stavu. Opravdu máme zapotřebí, aby nás na mezinárodních konferencích zastupoval člověk, který je fyzicky nezvládá a u kterého bude malý zázrak, pokud se dožije konce funkčního období?
Proboha víš ty vůbec, že ty tvé USA vedl jako prezident člověk po obrně na invalidním vozíku? Jmenoval se Roosevelt, tak si to vygoogli. Ovšem tam byli a jsou mnohem nteligentnější a hodnotí obsak slov a vyřčených myšlenek a fakta, ne to jestli je někdo o holi, nebo na vozíku, či bez hendikepu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi rst za příspěvek:
Pavel.Cisar
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34600
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31560 poděkování
Dostal poděkování: 25689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa: prezidentské volby 2018 - 1. kolo

Příspěvek od Petr.Vileta »

Radim.Stach píše:Co se týká vulgárnějších citací Zemana, např. "kunda sem, kunda tam" tak je potřeba poslouchat, nebo číst celek, ne se jen zaseknout u slova kunda.
Tak především 1. občan státu by tohle slovo neměl vypustit z huby ani kdyby se praštil kladivem do prstu. On má být vzorem slušnosti, poctivosti, inteligence a dokonce i správného oblékání ke slavnostním příležitostem. I kdyby v něčem ve skutečnosti zaostával, alespoň na veřejnosti se má pokoušet předstírat, že je lepší. Na mě to naopak dělá dojem, že mnohdy naopak předstírá, že je ještě horší hulvát a "úplný idiot", než ve skutečnosti.
Radim.Stach píše:A alkoholik? To snad nemůžeš myslet vážně. 90% plnoletých obyvatel ČR jsou větší alkoholici než Zeman.
Znám spoustu lidí, co si dají denně dvě piva, někdo dokonce i 4, ale to není alkoholismus. Ovšem
Šest skleniček vína a tři panáky tvrdého alkoholu není žádné extrémní pití, zhodnotil ministr zdravotnictví Martin Holcát denní spotřebu alkoholu prezidenta Miloše Zemana.
https://domaci.ihned.cz/c1-60363900-hol ... remni-piti
Já si i ve svých "nejlepších časech" dal maximálně litr a půl běžného vína, ovšem pak jsem měl opici dva dny. Tohle už alkoholismus je. A Alkoholici pro svou závislost udělají cokoliv, třeba i vlastizradu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 5):
Zdenek.Hrib, Adam.Jaros, Frantisek.Hagara, Jan.Licka, Jiri.Kratky

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Adam.Jaros
Příznivec Pirátů – Praha
Příspěvky: 928
Registrován: 30 dub 2012, 17:26
Profese: Teoretický alchymista
Dal poděkování: 2233 poděkování
Dostal poděkování: 2361 poděkování

Re: Anketa: prezidentské volby 2018 - 1. kolo

Příspěvek od Adam.Jaros »

Zeman v současnosti znásilňuje českou ústavu, jak je mu zrovna po chuti. https://www.lidovky.cz/vlada-duveru-pos ... _domov_ele
Zeman vytváří s Andrejem Babišem nebezpečný tandem. https://www.irozhlas.cz/komentare/prezi ... 050721_mis
Zeman lhal od naprostého začátku. https://www.youtube.com/watch?time_cont ... 1r2INhKZoc.
Zeman byl jedním z hlavních aktérů tzv. opoziční smlouvy. https://cs.wikipedia.org/wiki/Opozi%C4% ... AD_smlouva
Zeman omilostnil odsouzeného vraha, odmítá jmenovat profesory vysokých škol, chová se jako arogantní hovado,...

Tak a teď se zeptám, Radime: Ty, jako Pirát, cítíš, že tohle všechno je v naprostém pořádku a vrcholnou funkci našeho státu má zastávat právě tento člověk?
rst
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 621
Registrován: 16 říj 2013, 17:40
Profese: ...
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 666 poděkování
Dostal poděkování: 609 poděkování

Re: Anketa: prezidentské volby 2018 - 1. kolo

Příspěvek od rst »

No o přešlapech se kterými nesouhlasím jsem psal. Patří mezi ně i ta vulgarita, taktéž uvedeno. Kajínka pouštět neměl, s tím taky nesouhlasím. S milostí měli problém všichni naši prezidenti, ať to byl Havel, Klaus, tak i Zeman. Ten ale snad nevyprázdní věznice tak, jako jeho předchůdci.Co se týká Babiše, tam Zeman postupuje tak, jam mu to umožňuje ústava. Až ji bude porušovat, tak se jej zcela jistě zastávat nebudu. S Babišem si musí v první řadě poradit sněmovna a vydat jej k trestnímu stíhání. To ale potrvá roky. Zeman celou dobu prohlašuje, že vítěze voleb pověří sestavením vlády. Volby dopadly jak dopadly a dělat měsíc, dva po volbách mimořádné volby je šílenost. Mimořádné volby nikdy nic mimořádného nepřinesly, jen to stálo peníze a z voličů, jenž přišli k řádným volbám byli udělaní hlupáci. Co se týká opoziční smlouvy, tak podle mě byla nejlepším možným řešením v té době a ukázala, že tehdy se byť nesmiřitelní rivalové dokážou dohodnout a dokážou respektovat výsledek voleb. To že tam během trvání vzniklo několik vážných kauz je něco jiného. Ale vznik oné smlouvy považuji za přínos politické kultuře v ČR. Jako pirát s mnoha Zemanovými excesy nesouhlasím, ale pro mě je to už jsem psal nejméně špatné řešení a nevidím jiného kandidáta, který by pro mě byl volitelný. Ale točíme se stále dokola.
Tito uživatelé poděkovali autorovi rst za příspěvek:
Pavel.Cisar
Uživatelský avatar
Zdenek.Hrib
Republikový výbor
Příspěvky: 1623
Registrován: 03 říj 2013, 09:43
Profese: konzultant
Dal poděkování: 1057 poděkování
Dostal poděkování: 3286 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa: prezidentské volby 2018 - 1. kolo

Příspěvek od Zdenek.Hrib »

Radim.Stach píše:Co se týká opoziční smlouvy, tak podle mě byla nejlepším možným řešením v té době a ukázala, že tehdy se byť nesmiřitelní rivalové dokážou dohodnout a dokážou respektovat výsledek voleb. To že tam během trvání vzniklo několik vážných kauz je něco jiného. Ale vznik oné smlouvy považuji za přínos politické kultuře v ČR.
OK, tady toho asi opravdu moc nevymyslíme :roll:

Ale jsou k tomu i pohyblivé obrázky, kdyby někdo třeba měl tu potřebu více informací ...
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1 ... me-nerusit
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zdenek.Hrib za příspěvky (celkem 9):
Vojtech.Pikal, Adam.Jaros, Petr.Vileta, Roman.Kucera, Zbynek.Konvicka, Jan.Adam, Jiri.Kratky, Jitka.Novotna, Ondrej.Moravcik
Uživatelský avatar
Martin.Smida
Republikový výbor
Příspěvky: 4040
Registrován: 12 črc 2012, 07:45
Profese: Kompostář
Bydliště: Majetín
Dal poděkování: 2909 poděkování
Dostal poděkování: 5338 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa: prezidentské volby 2018 - 1. kolo

Příspěvek od Martin.Smida »

asi s manželkou rozdělíme svoje hlasy mezi Fishera a Hilšera. a v druhém kole proti Zemanovi.
ač na každým kandidátovi bych našel nějakou mochu, na Zemanovi už se mi dneska líbí asi jen to, že fest kalí :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Smida za příspěvky (celkem 6):
Michaela.Nepejchalova, Adam.Jaros, Vlastimil.Efraim, Ivo.Vlasaty, Karel.Nejedlik, Martin.Duska
Uživatelský avatar
Michael.Polak
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4106
Registrován: 21 dub 2009, 17:19
Profese: programátor, poskytovatel Internetu
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2897 poděkování
Dostal poděkování: 6677 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa: prezidentské volby 2018 - 1. kolo

Příspěvek od Michael.Polak »

Mě je Hilšer sympatický, jenom se bojím, že hlas pro něj by mohl způsobit, že do 2.kola postoupí nakonec někdo bez šance porazit Zemana. Což mi, bohužel, přijde podstatné (i kdybych zcela ignoroval mezinárodní politiku, tak věk a Ovčáček jsou dobré důvody a taky, jak už tu zaznělo od jiných, nesouhlasím s ohýbáním české ústavy směrem k prezidentskému systému, o který se snaží Zeman s Babišem).

Drahoš tuhle šanci podle mě má, skutečně mi přijde většinově přijatelný (i když pro moje rodiče kupodivu přijatelný není, ale to nevím, co přesně znamená). Oslabení Drahoše pravděpodobně nepomůže k postupu do 2.kola Hilšerovi (ten by byl zajímavý a v 2.kole by mohl překvapit), ale spíše by tam postoupili Horáček nebo (nedej bože) Topolánek - kteří podle mě Zemana šanci porazit nemají (sám nevím, jestli bych v druhém kole volil Topolánka... Drahoše, Hilšera i Horáčka klidně).

Vím, že tohle byla otázka na 1.kolo, jenže já budu bohužel už v 1.kole taktizovat: minule jsem dal šanci Táně Fišerové (chtěl jsem podpořit ženskou kandidátku a ona byla jednoznačně nejsympatičtější) - a do 2.kola pak postoupil, kdo postoupil (přitom Dienstbierovi chybělo málo a jeho šance by bývaly nebyly nulové, podle mě byl konsensuálnějším kandidátem, než Karel Schwarzenberg).

Takže Hilšer, jestli zůstane v politice, má moje sympatie - možná někdy příště na prezidenta, možná nejdřív do Senátu, možná ať zkusí vstoupit k nám a jednou budeme mít Pirátského prezidenta. Jenže v současnosti těch experimentů bylo příliš - 9 stran v parlamentu, silná pozice Okamurovců a jejich potenciální podpora oligarchické Babišovy vlády, a tak dál... cítím prostě nějak asi i vzhledem ke svému věku (44) silnou potřebu hledání konsensu a ústupu od další polarizace všech proti všem...

Takže můj hlas pro Drahoše není vyjádřením nekritického nadšení z něj (snad jen, že symbolizuje kontinuitu akademické tradice, odstartované ještě za Rakouska Hlávkou, které podle mě v podmínkách ČR nahrazují na konzervativním křídle roli, kterou jinde v Evropě hraje církev - ano, možná právě tohle je ten český "umírněný konzervativismus", který marně hledal Klaus až se nakonec zbláznil a v zoufalství obrátil pro inspiraci do Ruska).

V dané chvíli je to střet dvou tak či onak konzervativních a tradicionalistických kandidátů - ale ta varianta kterou reprezentuje Zeman, je mi prostě méně sympatická.

Za normálních okolností by to samozřejmě byl Hilšer... ale v současném dvoukolovém většinovém systému bohužel nemáme ten luxus (kdybychom prosadili reformu většinového systému, ve kterém by člověk mohl označit kromě preferovaného kandidáta ještě "náhradníka" (jedoho nebo více) - například systémem více sloupců s poli pro zakřížkování a možností umístit do každého ze 2-3 sloupců právě jeden křížek - tak by kandidáti jako Hilšer měli daleko lepší šance. (Mělo by se s tím něco dělat, nebo časem ti přiměřeně konsensuální, ale nevýrazní kandidáti dojdou úplně a dopadne to u nás jak americké prezidentské volby).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michael.Polak za příspěvky (celkem 9):
Frantisek.Hagara, Jan.Bednarik, Vojtech.Pikal, Vit.Fux, Hana.Ancincova, Jan.Adam, Karin, Milan.Klajn, Jaroslav.Kamen

@xChaos@f.cz | @xChaos@mastodon.pirati.cz | nyx.cz XCHAOS | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
zakládající člen | člen MS P6 | pozorovatel TO a KETů doprava/energetika | maloburžoazní centrista | zdání kompetence se vytváří absencí viditelné nekompetence

Uživatelský avatar
klivan
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1228
Registrován: 29 zář 2017, 21:17
Profese: lékař
Bydliště: Litoměřice
Dal poděkování: 472 poděkování
Dostal poděkování: 771 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa: prezidentské volby 2018 - 1. kolo

Příspěvek od klivan »

Proč nevolím Zemana. Něco na tom bude. :D

https://www.youtube.com/watch?v=9ggjGu5oe1Q
Tito uživatelé poděkovali autorovi klivan za příspěvek:
Jan.Bednarik
„Náš problém není v tom, že toho víme málo. Náš problém je, že mnoho z toho, co víme, není pravda.”
Will Rogers
Uživatelský avatar
bape
Příznivec Pirátů – Vysočina
Příspěvky: 31
Registrován: 10 úno 2013, 11:31
Profese: Invalidní důchodce
Bydliště: Jihlava
Dal poděkování: 137 poděkování
Dostal poděkování: 65 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa: prezidentské volby 2018 - 1. kolo

Příspěvek od bape »

Vojtech.Pikal píše:Anketu, kde budou moci hlasovat i příznivci lze založit vedle, ve vnitrostranické diskuzi.
Mohl by ji někdo založit, prosím? Já bohužel nevím jak na to.
Uživatelský avatar
Jan.Bednarik
Administrativní odbor
Příspěvky: 2788
Registrován: 24 říj 2017, 00:23
Profese: vývojář SW
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 6105 poděkování
Dostal poděkování: 7195 poděkování

Re: Anketa: prezidentské volby 2018 - 1. kolo

Příspěvek od Jan.Bednarik »

bape píše:
Vojtech.Pikal píše:Anketu, kde budou moci hlasovat i příznivci lze založit vedle, ve vnitrostranické diskuzi.
Mohl by ji někdo založit, prosím? Já bohužel nevím jak na to.
Tady je.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Bednarik za příspěvky (celkem 4):
bape, Ludek.Blaha, Vojtech.Pikal, Tomas.Svoboda

„Vidíš-li, že se člověk mýlí, nehněvej se naň. Pomni, že není možné mýlit se schválně.“ Seneca

člen CF • člen a dělník v TO (vývoj a správa systémů) • člen AO • předsedající CF
RV (11/2019–3/2023) • předseda OLK (6/2018–11/2019) • místopředseda MS Olomouc (12/2017–6/2018)
jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481 • pište mi na Zulip

Odpovědět

Zpět na „Zjišťování názorů členů“