OpenID

Technický odbor působí v oblasti správy, údržby a vývoje technických systémů strany a jejích technických zařízení a poskytuje servis ostatním orgánům strany.

Moderátor: Technický odbor

Uživatelský avatar
jnxkkghv
Příspěvky: 118
Registrován: 14 lis 2017, 23:19
Profese: Rychlopravář Biblí Kralických
Dal poděkování: 33 poděkování
Dostal poděkování: 173 poděkování

Re: OpenID

Příspěvek od jnxkkghv »

OpenID connect imho zapnutej je, jenom to nevykecava takovy veci jako email nebo jmeno, je to ciste prihlaseni. WebFinger jsem meli, stacilo zadat pirati.cz a slapalo to, pod novym vedenim to ale jako kopu dalsich vedi dokurvili a webfinter tedy neslape.
dobrman, to je prostě takovej ... noo .. prostě dobrman
| ‒ | – | — | ― | … | „ | “ | ‚ | ‘ | » | « | ½ | ¼ | ¾ | × | ‰ | ® | © | ™ | Fotku Stierlitze jako avatara mi zakazali, toz sem nahodil catvatara.

Obrázek
Uživatelský avatar
Tomas.Klapka
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1985
Registrován: 30 kvě 2010, 18:50
Profese: discordian pope
Dal poděkování: 1715 poděkování
Dostal poděkování: 3357 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: OpenID

Příspěvek od Tomas.Klapka »

Jan.Bednarik píše:Můžete prosím upgradovat konfiguraci pirátského OpenID aby tam fungoval OpenID Connect (s WebFingerem)?

Makám na novém registru lobistických schůzek a hodilo by se mít funkční OpenID Connect na pirátském OpenID. Nejenom kvůli tomu registru.
Myslím, že Webfinger je podmínka jen pro použití emailu jako OpenID URL.
Použití OpenID URL by mělo fungovat i bez Webfinger. ;)

You'll be redlacep!

Uživatelský avatar
Martin.Rejman
Člen KS Liberecký kraj
Příspěvky: 558
Registrován: 29 říj 2013, 15:08
Profese: magician
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Dal poděkování: 384 poděkování
Dostal poděkování: 1163 poděkování

Re: OpenID

Příspěvek od Martin.Rejman »

Jan.Bednarik píše:Můžete prosím upgradovat konfiguraci pirátského OpenID aby tam fungoval OpenID Connect (s WebFingerem)?

Makám na novém registru lobistických schůzek a hodilo by se mít funkční OpenID Connect na pirátském OpenID. Nejenom kvůli tomu registru.
Ahoj, nové přihlašování bude přes SSO servere, který OpenID connect podporuje dle norem. Finalizuje se nastavení, v nejbližších dnech bude zpřístupněn veřejně. Bude tedy možné si tam zařídit účet a následně tam nastavit Tvoji aplikaci tak, aby se mohla autorizovat.

Zdraví
Martin
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Rejman za příspěvky (celkem 2):
Jan.Bednarik, Vojtech.Pikal
Uživatelský avatar
Jan.Bednarik
Administrativní odbor
Příspěvky: 2789
Registrován: 24 říj 2017, 00:23
Profese: vývojář SW
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 6106 poděkování
Dostal poděkování: 7199 poděkování

Re: OpenID

Příspěvek od Jan.Bednarik »

Tomas.Klapka píše:Myslím, že Webfinger je podmínka jen pro použití emailu jako OpenID URL.
Použití OpenID URL by mělo fungovat i bez Webfinger. ;)
OpenID Connect zřejmě potřebuje WebFinger vždy, i pro přihlašování přes URL. Když jsem to debugoval, padalo to na na nějakých requestech obsahujících ".well-known/webfinger". Ale úplně podrobně jsem to nezkoumal.
Martin.Rejman píše: Ahoj, nové přihlašování bude přes SSO servere, který OpenID connect podporuje dle norem. Finalizuje se nastavení, v nejbližších dnech bude zpřístupněn veřejně. Bude tedy možné si tam zařídit účet a následně tam nastavit Tvoji aplikaci tak, aby se mohla autorizovat.

Zdraví
Martin


Supr, díky, to bude stačit :-)

„Vidíš-li, že se člověk mýlí, nehněvej se naň. Pomni, že není možné mýlit se schválně.“ Seneca

člen CF • člen a dělník v TO (vývoj a správa systémů) • člen AO • předsedající CF
RV (11/2019–3/2023) • předseda OLK (6/2018–11/2019) • místopředseda MS Olomouc (12/2017–6/2018)
jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481 • pište mi na Zulip

Uživatelský avatar
Martin.Rejman
Člen KS Liberecký kraj
Příspěvky: 558
Registrován: 29 říj 2013, 15:08
Profese: magician
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Dal poděkování: 384 poděkování
Dostal poděkování: 1163 poděkování

Re: OpenID

Příspěvek od Martin.Rejman »

Tak nové SSO již běží na https://auth.pirati.cz .

Účty lze zatím zakládat libovolně, po přechodu do ostrého provozu budou účty přeneseny z fóra a synchronizovány.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Rejman za příspěvky (celkem 3):
Ivor.Kollar, Marek.Necada, Jan.Bednarik
Uživatelský avatar
Vaclav.Klecanda
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 642
Registrován: 17 říj 2012, 15:11
Profese: programator
Bydliště: Tabor
Dal poděkování: 250 poděkování
Dostal poděkování: 805 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: OpenID

Příspěvek od Vaclav.Klecanda »

Ahoj, nejake novinky?
Par poznamek:
- libi se mi dokumentace https://github.com/openlobby/openlobby- ... /decisions, tak si to predstavuju
- misto https://pad.pirati.cz/p/loboevidence pouzit issues na githubu?
Uživatelský avatar
Jan.Bednarik
Administrativní odbor
Příspěvky: 2789
Registrován: 24 říj 2017, 00:23
Profese: vývojář SW
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 6106 poděkování
Dostal poděkování: 7199 poděkování

Re: OpenID

Příspěvek od Jan.Bednarik »

Vaclav.Klecanda píše:Ahoj, nejake novinky?
Par poznamek:
- libi se mi dokumentace https://github.com/openlobby/openlobby- ... /decisions, tak si to predstavuju
- misto https://pad.pirati.cz/p/loboevidence pouzit issues na githubu?
Ahoj, zareagoval jsem v příslušné diskusi k registru. Issues na githubu budu více využívat až se to trochu ustálí (po nasazení stable verze).

„Vidíš-li, že se člověk mýlí, nehněvej se naň. Pomni, že není možné mýlit se schválně.“ Seneca

člen CF • člen a dělník v TO (vývoj a správa systémů) • člen AO • předsedající CF
RV (11/2019–3/2023) • předseda OLK (6/2018–11/2019) • místopředseda MS Olomouc (12/2017–6/2018)
jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481 • pište mi na Zulip

Odpovědět

Zpět na „Technický odbor“