CF 32/2017 Volba Republikového výboru

Celostátní fórum tvoří všichni členové a je nejvyšším orgánem Pirátské strany.

Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra
Na celostátním fóru se vyjadřujte slušně a k věci, na ostatní se obracejte jen prostřednictvím předsedajícího. Nepřístojnosti budou vykázány do samostatného vlákna. Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
Zamčeno
Martin.Kucera
Vedoucí administrativního odboru
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2156 poděkování
Dostal poděkování: 15464 poděkování

Re: CF 32/2017 Volba Republikového výboru

Příspěvek od Martin.Kucera » 28 pro 2017, 20:11

Já bych ještě navrhl, aby doba pro navrhování kandidátů byla jen do 9. 1. (tedy 13 dnů počítáno od včerejšího večera), tím pádem bychom mohli hlasovat už 12.-15. 1. Při zachování standardní čtrnáctidenní doby by hlasování vyšlo až na 19.-22. 1., přičemž je mizivá pravděpodobnost, že by ten jeden "navrhovací" den navíc vedl k objevení se nějakého dalšího kandidáta, nota bene s vysokou šancí na zvolení.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 5):
Frantisek.Kopriva, Ljuba.Polakova, Jiri.Rezek, Lenka.Kozlova, Ivo.Vlasaty
tel.: +420 778 702 711
NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM.

Ljuba.Polakova
Kontrolní komise
Profese: obchodník
Dal poděkování: 1763 poděkování
Dostal poděkování: 394 poděkování

Příspěvek od Ljuba.Polakova » 29 pro 2017, 09:53

Zdravím ctěné CF,
tisíceré díky za hlasy v 1. volbě a 2. dovolbě do RV. Hlasujícím pro mě díky, diky, díky, že Vám není jedno, za co naše strana utrácí a teprve utrácet bude (nevadí mi utrácet, ale musí to dávat smysl a musí být jasně stanovené kompetence). Nehlasujícím pro mě též děkuji za to, že mi otevřeli oči a dali mi jasně najevo, že znát naše předpisy a umět je používat do volby RV není důležité, marnotratně utrácet za placené pozice je přece prýma a hlásit se do RV, aniž bych uměla zahájit jednání je přece v pohodě. Byla by mi hanba. Je přece v pohodě, že nejsou stanovené kompetence budoucích managerů a je přece jedno, kdo si bude uzurpovat moc nad dobrovolníky. Dobrovolníci jsou naše gró, nikoliv placený aparát. Jen ať si zkusí nějaký manager mě jako 3 letého dobrovolníka na Pirátské lince zaúkolovat. Stačily volby do PS. Vím co moje dobrovolnická práce obnáší, dělám ji poctivě pro nás a bude-li mít jakýkoliv manager požadavky, řeknu mu/jí udělej si sám/ma. Bereš nehorázný prachy za 50% z toho co máš dělat a neděláš (viz smlouva Karolíny Sadílkové, splněna na 50% a teď jí dáme za 50% o 16 táců navíc, jako dře,ale ne na 100% za ty prachy, už jsem na to poukazovala v jednání RV na PR managera, všiměte si pls, že zastupuje psavce na našem webu, přes to, že to není její práce, ale práce psavců). Já beru hovno, ale mám boží pocit, když nám občan poděkuje za naší neúnavnou práci.
Děkuji za pozornost.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ljuba.Polakova za příspěvky (celkem 2):
Petr.Tkadlec, Giuseppe.Maiello
ljuba.polakova@pirati.cz, +420 775 405 125

Tobias.Esner
Administrativní odbor
Profese: člen Oblastní výkonné rady ČČK Praha 7
Dal poděkování: 4996 poděkování
Dostal poděkování: 3742 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tobias.Esner » 29 pro 2017, 11:42

Martin.Kucera píše:Já bych ještě navrhl, aby doba pro navrhování kandidátů byla jen do 9. 1. (tedy 13 dnů počítáno od včerejšího večera), tím pádem bychom mohli hlasovat už 12.-15. 1. Při zachování standardní čtrnáctidenní doby by hlasování vyšlo až na 19.-22. 1., přičemž je mizivá pravděpodobnost, že by ten jeden "navrhovací" den navíc vedl k objevení se nějakého dalšího kandidáta, nota bene s vysokou šancí na zvolení.
registruji návrh B postupu, je někdo proti?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tobias.Esner za příspěvek:
Petr.Tkadlec
778 7O2 713,
___
Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod. Jan Werich

Tobias.Esner
Administrativní odbor
Profese: člen Oblastní výkonné rady ČČK Praha 7
Dal poděkování: 4996 poděkování
Dostal poděkování: 3742 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tobias.Esner » 29 pro 2017, 11:43

Frantisek.Kopriva píše:Pokud není nikdo proti, navrhuji zařadit do druhé dovolby všechny neúspěšné kandidáty.

Zároveň opakuji výzvu, aby členové celostátního fóra v prvním kole podpořili všechny aspoň trochu přijatelné kandidáty, aby se republikový výbor naplnil. Jako obhajující člen RV (a ostatní to zajisté potvrdí) jsem permanentně narážel na problém, že v RV bylo hodně agendy a málo lidí.

Je v zájmu nás všech RV naplnit (ideálně přiblížit se co nejvíce k horní hranici počtu členů). Současný trend, kdy máme problém naplnit minimální počet, paralyzuje RV a tím pádem některé důležité procesy ve straně jako třeba schvalování rozpočtu.
registruji návrh A, je někdo proti?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tobias.Esner za příspěvek:
Petr.Tkadlec
778 7O2 713,
___
Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod. Jan Werich

Mikulas.Ferjencik
Vedoucí mediálního odboru
Profese: student
Dal poděkování: 10292 poděkování
Dostal poděkování: 15851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik » 30 pro 2017, 13:00

Tobias.Esner píše:
Frantisek.Kopriva píše:Pokud není nikdo proti, navrhuji zařadit do druhé dovolby všechny neúspěšné kandidáty.

Zároveň opakuji výzvu, aby členové celostátního fóra v prvním kole podpořili všechny aspoň trochu přijatelné kandidáty, aby se republikový výbor naplnil. Jako obhajující člen RV (a ostatní to zajisté potvrdí) jsem permanentně narážel na problém, že v RV bylo hodně agendy a málo lidí.

Je v zájmu nás všech RV naplnit (ideálně přiblížit se co nejvíce k horní hranici počtu členů). Současný trend, kdy máme problém naplnit minimální počet, paralyzuje RV a tím pádem některé důležité procesy ve straně jako třeba schvalování rozpočtu.
registruji návrh A, je někdo proti?
Jsem proti zařazení všech kandidátů. Extrémně to znepřehledňuje volbu. Uvítal bych, kdyby kandidovali jen kandidáti s reálnou šancí na zvolení, pak je šance, že si hlasující přečtou kandidátské řeči atp.
Ljuba.Polakova píše:Zdravím ctěné CF,
tisíceré díky za hlasy v 1. volbě a 2. dovolbě do RV. Hlasujícím pro mě díky, diky, díky, že Vám není jedno, za co naše strana utrácí a teprve utrácet bude (nevadí mi utrácet, ale musí to dávat smysl a musí být jasně stanovené kompetence). Nehlasujícím pro mě též děkuji za to, že mi otevřeli oči a dali mi jasně najevo, že znát naše předpisy a umět je používat do volby RV není důležité, marnotratně utrácet za placené pozice je přece prýma a hlásit se do RV, aniž bych uměla zahájit jednání je přece v pohodě. Byla by mi hanba. Je přece v pohodě, že nejsou stanovené kompetence budoucích managerů a je přece jedno, kdo si bude uzurpovat moc nad dobrovolníky. Dobrovolníci jsou naše gró, nikoliv placený aparát. Jen ať si zkusí nějaký manager mě jako 3 letého dobrovolníka na Pirátské lince zaúkolovat. Stačily volby do PS. Vím co moje dobrovolnická práce obnáší, dělám ji poctivě pro nás a bude-li mít jakýkoliv manager požadavky, řeknu mu/jí udělej si sám/ma. Bereš nehorázný prachy za 50% z toho co máš dělat a neděláš (viz smlouva Karolíny Sadílkové, splněna na 50% a teď jí dáme za 50% o 16 táců navíc, jako dře,ale ne na 100% za ty prachy, už jsem na to poukazovala v jednání RV na PR managera, všiměte si pls, že zastupuje psavce na našem webu, přes to, že to není její práce, ale práce psavců). Já beru hovno, ale mám boží pocit, když nám občan poděkuje za naší neúnavnou práci.
Děkuji za pozornost.
Já tě třeba nevolil kvůli tomu, že se nesmyslně navážíš to našich placených lidí. Karolína smlouvu plní na víc než 100 % (měla úvazek na 4 dny, ale dala tomu rozhodně víc než full time - 5 dní plus řadu víkendů). V tuhle chvíli jí neplatí strana - smlouva jí skončila 11. prosince - a na její místo bude výběrové řízení (pokud to RV schválí). Na webu nezastupuje psavce, ale je tam jako kontaktní osoba pro média a tuhle činnost vykonává výborně. Příště bych poprosil o trochu respektu vůči lidem, co pro nás pracují.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Ferjencik za příspěvky (celkem 3):
Ivan.Bartos, Jan.Lipavsky, Jiri.Koudelka
Pirátský poslanec za Pardubický kraj. mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Martin.Kucera

Příspěvek od Martin.Kucera » 30 pro 2017, 13:42

Mikulas.Ferjencik píše:Jsem proti zařazení všech kandidátů.
Lhůta pro konsensuální přijetí ale už uplynula.
Mikulas.Ferjencik píše:Uvítal bych, kdyby kandidovali jen kandidáti s reálnou šancí na zvolení, pak je šance, že si hlasující přečtou kandidátské řeči atp.
To já taky. Toho ovšem nedosáhneš vyřazením těch bez reálné šance (třeba těch, kteří dostali nanejvýš polovinu z počtu hlasů potřebných pro zvolení), protože si stejně seženou novou nominaci.
Mikulas.Ferjencik píše:Příště bych poprosil o trochu respektu vůči lidem, co pro nás pracují.
Respekt si musí každý zasloužit, ten nevynutíš ani nenařídíš.
Pokud má Ljuba dojem, že Karolína neodváděla práci, za kterou byla placená, tak jsi asi nedostatečně vysvětlil, co všechno dělala a co všechno ten nový PR manager dělat bude.
BTW, fakt ti přijde normální, aby se na mediální prezentaci práce vynakládaly prostředky srovnatelné s prostředky vynaloženými na tu práci samotnou?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 2):
Michaela.Skokanova, Rostislav.Reha

Mikulas.Ferjencik
Vedoucí mediálního odboru
Profese: student
Dal poděkování: 10292 poděkování
Dostal poděkování: 15851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik » 30 pro 2017, 13:52

Martin.Kucera píše: To já taky. Toho ovšem nedosáhneš vyřazením těch bez reálné šance (třeba těch, kteří dostali nanejvýš polovinu z počtu hlasů potřebných pro zvolení), protože si stejně seženou novou nominaci.
Ne, spousta kandidátů má soudnost a nebudou si pachtit po nominaci znovu, když vědí, že neuspěli o parník, navíc spousta lidí získala nominaci přes hromadné podněty.
Martin.Kucera píše: BTW, fakt ti přijde normální, aby se na mediální prezentaci práce vynakládaly prostředky srovnatelné s prostředky vynaloženými na tu práci samotnou?
Prostředky na práci jsou 40 milionů ročně v platu poslanců, 12 milionů ročně v platech jejich asistentů, X milionů ročně v expertovném, X milionů v dobrovolnické práci. I kdybychom dali na PR 10 milionů, skutečně to nebudou prostředky srovnatelné s prostředky vynaloženými na práci samotnou. Navíc PR často je i ta práce samotné - mediální tlak a tlak veřejnosti, je poměrně efektivní způsob, jak pomoci prosazování našich návrhů a bez PR se nedá vytvořit.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Ferjencik za příspěvky (celkem 4):
Ivan.Bartos, Vojtech.Pikal, Zdenek.Hrib, Jakub.Michalek
Pirátský poslanec za Pardubický kraj. mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Martin.Kucera

Příspěvek od Martin.Kucera » 30 pro 2017, 14:40

Mikulas.Ferjencik píše:
Martin.Kucera píše: To já taky. Toho ovšem nedosáhneš vyřazením těch bez reálné šance (třeba těch, kteří dostali nanejvýš polovinu z počtu hlasů potřebných pro zvolení), protože si stejně seženou novou nominaci.
Ne, spousta kandidátů má soudnost a nebudou si pachtit po nominaci znovu, když vědí, že neuspěli o parník, navíc spousta lidí získala nominaci přes hromadné podněty.
Takže takoví kandidáti, kteří mají soudnost, zkrátka mohou prohlásit, že stahují kandidaturu.
Martin.Kucera píše: BTW, fakt ti přijde normální, aby se na mediální prezentaci práce vynakládaly prostředky srovnatelné s prostředky vynaloženými na tu práci samotnou?
Prostředky na práci jsou 40 milionů ročně v platu poslanců, 12 milionů ročně v platech jejich asistentů, X milionů ročně v expertovném, X milionů v dobrovolnické práci. I kdybychom dali na PR 10 milionů, skutečně to nebudou prostředky srovnatelné s prostředky vynaloženými na práci samotnou. Navíc PR často je i ta práce samotné - mediální tlak a tlak veřejnosti, je poměrně efektivní způsob, jak pomoci prosazování našich návrhů a bez PR se nedá vytvořit.
Mám samozřejmě na mysli prostředky vynaložené ze stranické kasy na ty různé managery a psavce.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 2):
Ivo.Vlasaty, Dana.Balcarova

Frantisek.Kopriva
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: poslanec
Dal poděkování: 4384 poděkování
Dostal poděkování: 2536 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frantisek.Kopriva » 30 pro 2017, 16:24

Martin.Kucera píše:
Mikulas.Ferjencik píše:Jsem proti zařazení všech kandidátů.
Lhůta pro konsensuální přijetí ale už uplynula.
Mikulas.Ferjencik píše:Uvítal bych, kdyby kandidovali jen kandidáti s reálnou šancí na zvolení, pak je šance, že si hlasující přečtou kandidátské řeči atp.
To já taky. Toho ovšem nedosáhneš vyřazením těch bez reálné šance (třeba těch, kteří dostali nanejvýš polovinu z počtu hlasů potřebných pro zvolení), protože si stejně seženou novou nominaci.
Mám nápad na kompromisní řešení. Pokud by to předsedající akceptoval a nikdo nebyl proti, stáhl bych svůj předchozí návrh postupu. Navrhuji, aby předsedající vyzval soukromou zprávou všechny neúspěšné kandidáty, aby zde v případě zájmu opět potvrdili kandidaturu. Co vy na to?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Kopriva za příspěvky (celkem 3):
Karel.Nejedlik, Mikulas.Ferjencik, Jakub.Dedek
osobní web |< >| veřejný kalendář |< >| Facebook |< >| Twitter

* člen výboru pro evropské záležitosti a výboru pro obranu
* delegát PS PČR v Parlamentním shromáždění Rady Evropy
* jednatel republikového výboru Pirátů

Martin.Kucera

Příspěvek od Martin.Kucera » 30 pro 2017, 18:58

Čili navrhuješ uznání předchozích nominací u těch kandidátů, kteří zde výslovně potvrdí svoji kandidaturu (poté, co je k tomu předsedající vyzve v SZ)?
To by snad mohl být přijatelný kompromis.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 7):
Mikulas.Ferjencik, Petr.Vileta, Tobias.Esner, Frantisek.Kopriva, Jakub.Dedek, Vojtech.Pikal, Giuseppe.Maiello

Zamčeno

Zpět na „Celostátní fórum“