KF ZlK 28/2017 CELOSTÁTNÍ FÓRUM/doprava+ubytování

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Předsedající, PKS Zlínský kraj, KoKS Zlínský kraj, Odbor ZlK - administrativni

Uživatelský avatar
Jan.Bednarik
Administrativní odbor
Příspěvky: 2789
Registrován: 24 říj 2017, 00:23
Profese: vývojář SW
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 6106 poděkování
Dostal poděkování: 7196 poděkování

Re: KF ZlK 28/2017 CELOSTÁTNÍ FÓRUM/doprava+ubytování

Příspěvek od Jan.Bednarik »

Petr.Tkadlec píše:Mě nepřijde mrhání daňových prostředků, když se naši členové svou účastní jaksi politicky "doškolí", když to stojí pár stovek. Já jsem flegmatik a nedokáží pochopit, že někdo přistupuje stejně k dobře využité stokoruně jako projebanému milionu. Sorry jako, ale to nedokáži.
EDIT: Jsme si to jako kraj rozhodli a myslím si, že máme na to svou autonomii. Chápu, že se to někomu nelíbí, ale nic neporušujeme a já si to rozhodně dokáži zdůvodnit i tím, že to není nijak nemorální, protože vím, že právě takovéto kroky nám pomůžou k lepšímu fungování kraje, což pak bude mít přínos pro celou společnost a opravdu se tady bavíme o stokorunách.
Vzhledem k počtu členů ZlK se nejedná se o stokoruny, ale tisíce. Dle tabulky PO má Zlínský kraj cca 20 členů. 20 členů x 2 noci x 270Kč = 10800Kč, plus další tisíce náklady na cesťáky. Není na místě to zlehčovat, že se jedná o stokoruny, protože to teoreticky mohou využít všichni, a musíte s tím v rozpočtu počítat už při schvalování.

Byli si všichni členové PKS vědomi, o jaké částky se jedná, když o proplácení ubytování a cestovného hlasovali? Z těch hlasování to totiž není vůbec zřejmé. Není ani zřejmé, komu jste to schválili - kdo o to proplácení může zažádat. Z formulace těch žádostí to vypadá, že jste to schválili buď Yvetě Martínkové, nebo úplně všem?

Já respektuji autonomii vašeho PKS. Ale nepřijde ti zvláštní, že jste jediné PKS, které o nečem takovém vůbec hlasovalo? Pokud je to morálně v pohodě, proč to proplácení dopravy a ubytování na CF není zavedeno plošně pro všechny členy strany?

Kdyby jsi si nezdůvodňoval, proč to není nemorální, tak tuhle diskusi nevedeme. A nejde jen o to, že je to nemorální, ale hlavně mi vadí, že nás to poškozuje v očích veřejnosti. Nemůžeme na jednu stranu bojovat proti mrhání veřejnými prostředky, a sami se podle toho nechovat.

Byl bych rád, kdyby se k tomu vyjádřili všichni členové PKS ZlK.
Petr.Tkadlec píše:Kdyby se jednalo o zájezd k moři, tak bych k tomu přistupoval jinak. Ale nejedná se o zájezd k moři.
Právě že se jedná o zájezd k moři... Ono to začne jako zájezd na CF. Ale když už jsme jeli na CF, tak příště rok to bude Mácháč. To je přece jen o pár stovek víc, tak o co jde? Další rok je to Balaton, šak o pár stovek navíc přece nejde, členy to stmelí, a na zájezdě se politicky doškolíme. A než se naděješ, jste u moře, a tobě to furt připadá morálně v pohodě... Můžeš si myslet, že ty bys k moři za peníze daňových poplatníků nejel, ale ono to tak prostě funguje (vážně doporučuji přečíst si tu knihu). Jakmile se vydáš po šikmé ploše, tak se vezeš. Pokud si teď obhájíš mrhání malými penězi, obhájíš si časem i mrhání většímy a velkými. Ale mrhání je mrhání, bez ohledu na částku.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Bednarik za příspěvky (celkem 3):
Josef.Kvasnicka, Hana.Ancincova, Ondrej.Kotas

„Vidíš-li, že se člověk mýlí, nehněvej se naň. Pomni, že není možné mýlit se schválně.“ Seneca

člen CF • člen a dělník v TO (vývoj a správa systémů) • člen AO • předsedající CF
RV (11/2019–3/2023) • předseda OLK (6/2018–11/2019) • místopředseda MS Olomouc (12/2017–6/2018)
jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481 • pište mi na Zulip

Uživatelský avatar
Josef.Kvasnicka
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 35
Registrován: 02 říj 2017, 12:12
Profese: konstruktér
Bydliště: Kroměříž
Dal poděkování: 222 poděkování
Dostal poděkování: 61 poděkování

Re: KF ZlK 28/2017 CELOSTÁTNÍ FÓRUM/doprava+ubytování

Příspěvek od Josef.Kvasnicka »

Souhlasím s kolegou Bednaříkem. Hlavně je to velký průšvih kvůli PR, o plýtvání zdrojů od daňových poplatníků nemluvě. :roll:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Kvasnicka za příspěvky (celkem 2):
Jan.Bednarik, Ondrej.Kotas
Uživatelský avatar
Hana.Ancincova
Příspěvky: 560
Registrován: 15 říj 2017, 22:18
Profese: účetní, ekonomka
Bydliště: Hulín
Dal poděkování: 738 poděkování
Dostal poděkování: 1134 poděkování

Re: KF ZlK 28/2017 CELOSTÁTNÍ FÓRUM/doprava+ubytování

Příspěvek od Hana.Ancincova »

Peťo, vy sice jako předsednictvo máte k tomu autonomii, ale já a několik členů se s tebou už 4 dny handrkujeme, že se chystáte proplácet něco, u čeho nemáte jasně definované podmínky čerpání a dle mého názoru se z proplácení náhrad stává něco, co opravdu působí stylem "uděláme si vejlet". A argumentace, že jde o stokoruny, mě opravdu nadzvedává. Protože i kdyby té možnosti proplácení něčeho, u čeho ani nejsou definovaná pravidla, využila třeba jen třetina členů, tak nám ty náklady pěkně porostou.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Hana.Ancincova za příspěvky (celkem 2):
Ondrej.Kotas, Jan.Bednarik
Statutární náměstkyně hejtmana Zlínského kraje,
Členka Kontrolního výboru města Kroměříže.
Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4747
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4369 poděkování
Dostal poděkování: 3706 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ZlK 28/2017 CELOSTÁTNÍ FÓRUM/doprava+ubytování

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Není to žádný průšvih z hlediska PR, prosím kde se vzalo 20 lidí x 2 noci. Laskavě tady nedesinformujte ostatní. A i kdyby to bylo celkově 10.000 a těch 40 lidí se nějak naškrábalo, tak s tím stále nemám žádný problém. Víc mě třeba sere, že za 3 psavce jsme ochotni měsíčně utratit 135.000 - viz návrh rozpočtu.

Co se týče ostatních krajů, tak nevím, proč to proplácení si v těchto věcech taky nezavedou. U nás byl už historicky problém se scházet na schůzi, protože dávat 200 na dopravu bylo pro některé rozhodující... My jsme nevymysleli toto proplácení teď, ale již v minulosti. Akorát na to nebyli finance, tak se to nedělo. Jestli chcete, aby se to zavedlo celorepublikově, tak si to přes své krajské zástupce v RV zkuste protlačit do rozpočtu. Já osobně nerad zavádím nějaké systémové řešení, když je tady ta možnost to řešit individuálně.

A když jsme tady bombardováni jedním argumentačním faulem za druhým. Tak si taky jeden přidám. Nechceme si opravdu nechat radit z krajů, kde to zjevně úplně nefunguje. Naší prioritou je support členů. Že se jim zaplatí ubytování v laciném hostelu mi nijak špatné nepřijde. Klidně bych bral i levnější variantu v podobě spacáku a tělocvičny jak v letech minulých, ale tuto možnost pořadatele nenabízí.
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4747
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4369 poděkování
Dostal poděkování: 3706 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ZlK 28/2017 CELOSTÁTNÍ FÓRUM/doprava+ubytování

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Mě přijde rozhodně minimálně 10x víc nemorální, že strana je schopna zaplatit pár vyvoleným plat kolem 45.000,- měsíčně a pak se taky bude handrkovat o pár drobných, který je určen pro support našich členů, díky kterým vůbec ty peníze máme. A stále se zde bavíme o ubytování v laciném hostelu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvky (celkem 2):
Matej.Krajca, Tomas.Cabla
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4747
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4369 poděkování
Dostal poděkování: 3706 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ZlK 28/2017 CELOSTÁTNÍ FÓRUM/doprava+ubytování

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Ještě co se týče PR, tak se to dá i dobře využít. "Piráti na rozdíl od jiných stran svým členům zajistili ubytování v levném hostelu..."
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Jan.Bednarik
Administrativní odbor
Příspěvky: 2789
Registrován: 24 říj 2017, 00:23
Profese: vývojář SW
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 6106 poděkování
Dostal poděkování: 7196 poděkování

Re: KF ZlK 28/2017 CELOSTÁTNÍ FÓRUM/doprava+ubytování

Příspěvek od Jan.Bednarik »

Petr.Tkadlec píše:Není to žádný průšvih z hlediska PR, prosím kde se vzalo 20 lidí x 2 noci. Laskavě tady nedesinformujte ostatní. A i kdyby to bylo celkově 10.000 a těch 40 lidí se nějak naškrábalo, tak s tím stále nemám žádný problém. Víc mě třeba sere, že za 3 psavce jsme ochotni měsíčně utratit 135.000 - viz návrh rozpočtu.
Je tam odkaz na tabulku členů, ve které je uvedeno, že ZlK má cca 20 členů. Teoreticky tam může každý člen strávit dvě noci - pá/so a so/ne. Tak by ty výpočty měly zhruba sedět.
Petr.Tkadlec píše: Co se týče ostatních krajů, tak nevím, proč to proplácení si v těchto věcech taky nezavedou. U nás byl už historicky problém se scházet na schůzi, protože dávat 200 na dopravu bylo pro některé rozhodující... My jsme nevymysleli toto proplácení teď, ale již v minulosti. Akorát na to nebyli finance, tak se to nedělo. Jestli chcete, aby se to zavedlo celorepublikově, tak si to přes své krajské zástupce v RV zkuste protlačit do rozpočtu. Já osobně nerad zavádím nějaké systémové řešení, když je tady ta možnost to řešit individuálně.
Nejde o to, aby se to dělo celorepublikově, ale nikde. Je naší povinností spravovat ty prostředky s péčí řádného hospodáře. Nelze z nich platit namátkové výhody členům strany. Já chápu, že pro někoho může být výlet na CF příliš nákladný. Ale jak jsem již zmínil, způsob jak to solidárně a spravedlivě vyřešit, aniž by to mohl někdo napadnout, by mohl být přes ty granty.
Petr.Tkadlec píše:Mě přijde rozhodně minimálně 10x víc nemorální, že strana je schopna zaplatit pár vyvoleným plat kolem 45.000,- měsíčně a pak se taky bude handrkovat o pár drobných, který je určen pro support našich členů, díky kterým vůbec ty peníze máme. A stále se zde bavíme o ubytování v laciném hostelu.
Je rozdíl platit někomu za práci s přínosem pro stranu, a zaplatit členům výlet. Tím nijak neobhajuji záměr vynaložit prostředky za ty psavce. To je ale jiný problém, který bych do této debaty netahal.
Petr.Tkadlec píše:Ještě co se týče PR, tak se to dá i dobře využít. "Piráti na rozdíl od jiných stran svým členům zajistili ubytování v levném hostelu..."
Myslíš na rozdíl od jiných stran, kde si členové tyhle věci platí normálně ze svého?!
Petr.Tkadlec píše:A když jsme tady bombardováni jedním argumentačním faulem za druhým. Tak si taky jeden přidám. Nechceme si opravdu nechat radit z krajů, kde to zjevně úplně nefunguje. Naší prioritou je support členů. Že se jim zaplatí ubytování v laciném hostelu mi nijak špatné nepřijde. Klidně bych bral i levnější variantu v podobě spacáku a tělocvičny jak v letech minulých, ale tuto možnost pořadatele nenabízí.
Nesouhlas tu vyjadřují i členové vašeho kraje. Ale tohle není otázka krajů. Já tu vyjadřuji názor jako člen CF. Protože tě ale asi nepřesvědčíme, zeptal jsem se na názor širšího okruhu členů strany.

„Vidíš-li, že se člověk mýlí, nehněvej se naň. Pomni, že není možné mýlit se schválně.“ Seneca

člen CF • člen a dělník v TO (vývoj a správa systémů) • člen AO • předsedající CF
RV (11/2019–3/2023) • předseda OLK (6/2018–11/2019) • místopředseda MS Olomouc (12/2017–6/2018)
jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481 • pište mi na Zulip

Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4747
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4369 poděkování
Dostal poděkování: 3706 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ZlK 28/2017 CELOSTÁTNÍ FÓRUM/doprava+ubytování

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Taky nemusíme z těch 173milionů utratit ani korunu a věnovat to na nějakou charitu. To mě přijde morální. Jo budu tady tahat kontext, protože náš rozpočet je 173 mega a ne výdaj do 10k za ubytování, které mi pro celou stranu přijde jako přínosné.
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Jan.Bednarik
Administrativní odbor
Příspěvky: 2789
Registrován: 24 říj 2017, 00:23
Profese: vývojář SW
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 6106 poděkování
Dostal poděkování: 7196 poděkování

Re: KF ZlK 28/2017 CELOSTÁTNÍ FÓRUM/doprava+ubytování

Příspěvek od Jan.Bednarik »

Petr.Tkadlec píše:Taky nemusíme z těch 173milionů utratit ani korunu a věnovat to na nějakou charitu. To mě přijde morální. Jo budu tady tahat kontext, protože náš rozpočet je 173 mega a ne výdaj do 10k za ubytování, které mi pro celou stranu přijde jako přínosné.
Váš rozpočet (ZlK) pro rok 2018 je 1 419k a ne 173 miliónů. Uvážíme-li, že 650k vyhradíte na volby, tak z toho zbytku je cca 10k za ubytování už znatelná částka. A to ani nepočítáme ty další náklady na proplácení cestovného bez nějakého stropu. To nelze předem dobře odhadnout, můžou to být stovky, ale klidně další tisíce z rozpočtu.

„Vidíš-li, že se člověk mýlí, nehněvej se naň. Pomni, že není možné mýlit se schválně.“ Seneca

člen CF • člen a dělník v TO (vývoj a správa systémů) • člen AO • předsedající CF
RV (11/2019–3/2023) • předseda OLK (6/2018–11/2019) • místopředseda MS Olomouc (12/2017–6/2018)
jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481 • pište mi na Zulip

Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4747
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4369 poděkování
Dostal poděkování: 3706 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ZlK 28/2017 CELOSTÁTNÍ FÓRUM/doprava+ubytování

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Jan.Bednarik píše:
Petr.Tkadlec píše:Taky nemusíme z těch 173milionů utratit ani korunu a věnovat to na nějakou charitu. To mě přijde morální. Jo budu tady tahat kontext, protože náš rozpočet je 173 mega a ne výdaj do 10k za ubytování, které mi pro celou stranu přijde jako přínosné.
Váš rozpočet (ZlK) pro rok 2018 je 1 419k a ne 173 miliónů. Uvážíme-li, že 650k vyhradíte na volby, tak z toho zbytku je cca 10k za ubytování už znatelná částka. A to ani nepočítáme ty další náklady na proplácení cestovného bez nějakého stropu. To nelze předem dobře odhadnout, můžou to být stovky, ale klidně další tisíce z rozpočtu.
Netahejme do toho pouze náš rozpočet. Celkový rozpočet je dokonce větší jak 173 milionů. Náš rozpočet je nějaký "vymyšlený" poměr z celkového rozpočtu a pořád jde o stejné peníze. Toto nám přijde rozhodně smysluplnější než třeba bezbřeze zaplatit 10k za reklamu. Ukaž mi prosím Váš rozpočet a pojďme se bavit, jak moc je smysluplný. Třeba jaká bude návštěvnost pirátského centra, jestli to je to tak důležité. Jestli to není náhodou jen nějaké místo, které bude sloužit pouze pro členy. Jaký bude mít přínos pro veřejnost. Pojďme si takto rozebrat pěkně položku po položce Vašeho rozpočtu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvky (celkem 3):
Tomas.Cabla, Jan.Mejsnar, Karel.Nejedlik
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Zlínský kraj“