Krajská schůze prosinec 2017

Moderátoři: PKS Olomoucký kraj, Administrativní tým - OlK

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.
  • Krajský úkolovník se nachází na redmine.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy krajského sdružení nebo jeho registrovanými příznivci. Fóra místních sdružení se zobrazují pouze jejich členům a jejich registrovaným příznivcům.
  • Mezi registrované příznivce se můžete sami zařadit přidáním do příslušné skupiny v nabídce Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra.
Uživatelský avatar
Milos.Zmeskal
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 976
Registrován: 11 črc 2012, 21:31
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 986 poděkování
Dostal poděkování: 952 poděkování

Re: Krajská schůze prosinec 2017

Příspěvek od Milos.Zmeskal »

Já myslím, že to úplně nevadí. Rozeslal jsem, že si účast přislíbil a bohužel jsi vytížený. Sestimsmir. Ono není od věci udělat schůzi bez tebe, která bude míň diskuzní a víc faktická. Čekám hojnou účast zájemců o členství.
"Společnost mě nenávidí a já nenávidím ji. Její pravidla mě omezují, hodlám je porušit." James Cole
XOLK! XOLK! XOLK!

OFFTOPIC
73I 464 9IO
fb.com/milhauzz18
Uživatelský avatar
Martin.Svadlenka
Krajský zastupitel
Příspěvky: 1840
Registrován: 20 srp 2009, 22:24
Profese: elektromechanik
Bydliště: Přerov
Dal poděkování: 3012 poděkování
Dostal poděkování: 1644 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krajská schůze prosinec 2017

Příspěvek od Martin.Svadlenka »

Ten den mám koaliční schůzku v Přerově, tak se omlouvám
Boj s dezinformacemi nelze vyhrát pomocí dezinformací.
Krajský zastupitel v OLK, pěšák v operaci "Hrajeme svobodnou hudbu!" a aktivista Hnutí za pravdu o 11. září 2001.
Uživatelský avatar
Jan.Bednarik
Administrativní odbor
Příspěvky: 2788
Registrován: 24 říj 2017, 00:23
Profese: vývojář SW
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 6106 poděkování
Dostal poděkování: 7195 poděkování

Re: Krajská schůze prosinec 2017

Příspěvek od Jan.Bednarik »

Milos.Zmeskal píše:Schůze se koná 4. 12. 2017. Navrhujte program jednání.
Vyhlášeno na FB, rozesláno mailem.
Na program bych zařadil téma OlPiCe - seznámení členů kraje s naším novým, krajským, pirátským centrem, a možnostmi jeho využití. A taky bych nakousl možný projekt(y) OlPiCe do PaRo. Uzávěrka projektů je 8. prosince 12. prosince (prodloužili to), tak to můžeme případně dořešit v pátek na schůzi MS Olomouc.

Jedu v pondělí do Prahy omrknou poslaneckou sněmovnu, ale schůzi bych měl stihnout.

„Vidíš-li, že se člověk mýlí, nehněvej se naň. Pomni, že není možné mýlit se schválně.“ Seneca

člen CF • člen a dělník v TO (vývoj a správa systémů) • člen AO • předsedající CF
RV (11/2019–3/2023) • předseda OLK (6/2018–11/2019) • místopředseda MS Olomouc (12/2017–6/2018)
jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481 • pište mi na Zulip

Lubomir.Vlcek
Příspěvky: 328
Registrován: 21 črc 2017, 11:54
Profese: Výrobní inženýr v nadnárodní společnosti
Bydliště: Šumperk
Dal poděkování: 263 poděkování
Dostal poděkování: 289 poděkování

Re: Krajská schůze prosinec 2017

Příspěvek od Lubomir.Vlcek »

Ahoj všem,
se 100% jistotou, kvůli pracovnímu vytížení, se nemůžu dnešní schůze zúčastnit.
Dávám plné pravomoce v jednání Lukášovi Adamovi, s kterým jsme nastavili naše priority + definovali si výhledy na další měsíce. Každopádně budeme potřebovat pomoc zkušených, pro zprocesování všech činností. Jako velmi důležité považujeme čerpání z PaRo, kde návrh máme, ovšem pro dokončení (rozuměj podání), potřebujeme potvrzení, že postupujeme správně.

Pro informaci:
Jako předseda místního sdružení Šumpersko mohu s klidným srdcem oznámit, že aktivita je vysoká a naše aktivity jsou, s jasným výhledem na volby do obecních zastupitelstev, pevně definovány :-) :-) Nyní nastává samotná realizace
Uživatelský avatar
Petr.Lysek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 733
Registrován: 01 úno 2012, 21:37
Profese: projektant
Bydliště: Belgická 3, 79604 Prostějov
Dal poděkování: 1495 poděkování
Dostal poděkování: 1007 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krajská schůze prosinec 2017

Příspěvek od Petr.Lysek »

Ahoj,
bohužel se musím omluvit z dnešní schůze. Pracovní termíny před koncem roku doplněné nepříjemnou "rýmečkou" změnily poněkud mé plány na tento týden, minimálně na jeho začátek.
Místopředseda MS Prostějov
Zastupitel Statutárního města Prostějova
Krajský zastupitel v Olomouckém kraji
Email : Petr.Lysek@pirati.cz
Facebook : https://www.facebook.com/IgnaciusReilly
Profil: https://www.pirati.cz/lide/petr_lysek

"Lidé chtějí lži, aby měli podle čeho žít. Volají po nich." (Terry Pratchett:Národ)
Uživatelský avatar
Tomas.Karlik
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 241
Registrován: 07 lis 2013, 20:18
Profese: Student VŠ Logistiky
Bydliště: Přerov
Dal poděkování: 206 poděkování
Dostal poděkování: 208 poděkování

Re: Krajská schůze prosinec 2017

Příspěvek od Tomas.Karlik »

Ahoj pirátstvo

dávám sem zápis ze schůze 5.12.2017 : OFFTOPICKrajská schůze 4.12.2017 v Baru Peklo, Komenského 11

Přítomní členové:
Martin Šmída, Jakub Burget, Petr Kapounek, Michaela Skokanová, Giuseppe Maiello, Miloš Zmeškal, Radim Studený, Tomáš Karlík, Tomáš Svoboda

Přítomní hostí:
Paní Wagnerová
Pankáč

Zájemci o členství:
Hynek Kliment
Pavel Hrbáček

Činnovníci:
Zapisovatel - Tomáš Karlík
Předsedající - Petr Kapounek

Program:
1. PICE Olomouc
2. Zájemci o členství
3. Stav Místních sdružení a příprava na komunál
4. Nominace krajem Gueseppe do RP
5. Rozprava


18:15 Začátek schůze

P. K. - Zahájení, přivítání

Sestavíme pořad jednání - sestaven

==================1. Bod OL PICE=============================
T. Svoboda
Převzaty klíče, smlouvy od PICE. 10.12. bude Brainstorming v PICE ohledně funkcí a celkové fungování, zjištění možností co a jak, ulice 8. května 5, 18:00, neděle
Cena dohromady 30 000Kč/měsíc. (15000 a 15000, pulka jde z prispěvku na poslaneckou kancelář, pulka z kraje)
Smlouva je na 4 roky

================= 2. Bod Zájemci o členství =======================
Představování
Hynek Kliment - zájemce o členství. fotograf, zajímá se o umění, řezbář ze dřeva. Z prahy zná osobně Piráty, piráti jsou po dlouhé době rozumná volba, volič pirátů
Pavel Hrbáček - Příznivec Pirátů zajímá se o členství, piráti jsou mu sympatičtí, jediná možná volba.

=====================Bod 3. Stav místních sdružení===================
Tomáš Svoboda - Plány na komunál jsou vyjednávat se Zelenými, plán vytvořit koalici (koaliční kandidátka). Máme za úkol okomentovat minulé programy z komunálu, zaměřit se na významné věci, poohlížení se po kandidátech.
Chceme přizvat další lidi - Pro Olomouc, nestraníci?
M. Zmeškal - Zelení měli dříve neshody v koalici (Občané pro olomouc) versus (Pro Olomouc), MS volí předsednictvo
M. Šmída - Se ptá, byli jste osloveni STAN? - Ne - Pobavíme se na MS Olomouc

P. kapounek - Provedeme koordinační shcůzku jednotlivých MS, abychom měli jasnou představu co kde a jak v komunále.

Na Šumpersku je dobrá sestava lidí, je tam potenciál. Chtěji dělat kandidátku

T. karlík: Přerov - situace složitá, nejsme jednotní v dalším postupu. Švadla zastupitelem, nastoupil jako náhradník. SPP má osobnosti. MS nemá předsednictvo.

Kapounek: MS Prostějov: dva pirátsští zastupitelé v současnosti. sólo nechceme, chceme prověřené lidi. jednání o široké koalici. chceme vyhrát.

MS Tvrz: sešli jsme se v hospodě. máme předsednictvo. V Majetíně chceme v komunálkách kandidovat určitě. Brodek chceme taky.

Lipník: nevíme.

preferujeme kvalitu nad kvantitou.

KSOLK bere na vědomí žádost členů Petra Karlíka a Martina Adámka na přesunutí do MS Přerov. Musí se dat žádost na foru.

========================== 4. Nominace krajem G. Maeilo a Jakub Burget ==================================

Maeilo: Úvodní slovo
Žádá náš kraj o podporu do RP.

Otázky:
M. Šmída: Žádal jsi i na jiném kraji o nominaci?
na kraji vlákno krajske-forum-olomoucky-kraj-f413/kf-ol ... 38353.html
Požádám ve Zlíně
Co placený aparát v Pirátech? Co preferuješ, co bys změnil? Jaké knihy si napsal? - Podporuji aby to zůstalo fungování strany na dobrovolnické bázi, ale v rozumné míře je proplácení možné. Úřednický aparát placený i koordinátoři, cesťáky taky, zybtek ne.
Jaké jsi napsal knihy? - Knihy: Vampyrismus a Magia posthuma, Vampyrismus v kulturních dějinách Evropy, Nástin dějin a literatury Lužických Srbů
Tvoje hlavní oblast politického zájmu? - Byl jsem garantem za obranu, otázka vysokého školství, mám praxi., Garant za kulturu
Který z odborů bys chtěl mít v gesci? - Chci aby strana rozumně rostla, asi personální odbor.
Co si myslíš o strategickém týmu? - Moc do toho nevidím. Hlasoval jsem pro, aby se ustavil.
Kolik času můžeš věnovat RP - Dám tomu tolik času, kolik budu moci.
První kroky v RP - Chuzka s PO
Kde vidíš Piráty za 4 roky? - Souhlas s KBurgetem, nastavit cíl v příštích volbách 20%, musíme zůstat otevření, demokratické principy musíme zachovat. Vyšší zodpovědnost.
Jak bude svět vypadat za 20 let? - Bude úplně jiný, musíme bojovat za liberální myšlenky. Udržení směru západu směrem demokratickým principům.


Otázky na Jakuba Burgeta, kandidáta do RP

J. Burget - Představuje se, jsem členem od 2013, jsem dlouhodobě konzistentní v pirátech, mám zkušenosti v RV. Na RP si čas udělám, pokud budu zvolen. Je potřeba udržet si dobrovolnictví ve straně. Měli bychom zůstat maximálně otevření. Hlídat rozrůstání.
CO si myslíš o strategickém týmu, co bys změnil? - Nejsme přiznivcem kumulování funkcní, ten model který máme teď bych moc neměnil.
Co bys přinesl nového do RP? Hlasovácí a jiný systémy strany? Technický problémy? - Zachovat základní principy Pirátů. Můj přínos by byl v legislativní fázi, ne po stránce IT systémů. Lidi neumí forum moc používat. Forum a PAD je funkční.
Kterou oblast v RP by sis chtěl vzít? - PO bych se nebránil, Legislativa je mi nejblíž - právní tým. Nechci se hrnout někam, kde tomu nerozumím.
Tvoje první kroky v RP - debata o rozložení odborů s RP
Jak to budeš mít s časem pro RP, je práce advokátního koncipienta a člena RP slučitelná? - V práci se změnili podmínky, můžu si práci lépe přizpůsobit, abych měl více volna.
Kde vidíš Piráty za 4 roky? Velký úsěch v zastupitelstvech, správně investované peníze do struktury strany, méně spolupráce s dalšími subjekty ve volbách (koalice, atd.). Zachovalá čitelnost pirátů v politice.
Co spolupráce s J. Michálkem? - Profesní spolupráce s ním v pohodě, jsem připraven být proti němu v opozici, pokud s ním nebudu souhlasit.
Jsi schopen být v RP s J. Michálkem ve smyslu spolupráce, to co on nemá, já doplním? - Myslím že vzhledem k našemu zaměření se můžeme dobře doplňovat a vyrovnávat své znalosti.
Lidi budou více osvobození od práce, bude potřeba se s tím vyrovnat, hrozbu vidím ve vzniku super nadnárodních korporací s neomezenou mocí. Ekonomika bude ztrácet potřebu lidské pracovní síly. Musíme zodpovědně využívat předbytky produkce.

=========== 5. Bod rozprava =============================
....
KONEC 21:00
Naposledy upravil(a) Vojtech.Pikal dne 15 dub 2018, 16:26, celkem upraveno 1 x.
Důvod: silent lock
Likvidátor černých skládek, pěkně jednu po druhé...
Ukliďme Česko! 2015, 2016, 2017, 2018?
XOLK!!! MS Přerov
Osud je to, co se stane, když neuděláš nic...
tel.: OFFTOPIC6o3558463
Zamčeno

Zpět na „Olomoucký kraj“