KF Praha 11/2017 Nominace a volba do RV Praha

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Praha

Michal.Jokes
Člen KS Praha
Profese: organizátor, režisér, herec
Dal poděkování: 164 poděkování
Dostal poděkování: 694 poděkování

KF Praha 11/2017 Nominace a volba do RV Praha

Příspěvek od Michal.Jokes » 23 lis 2017, 18:24

Zdravím členové,
zakládám vlákno na pražskou nominaci a volbu do RV (současnému RV skončí mandát 15. 12 2017).

Navrhuji aby jednání proběhlo ve dvou bodech:
(1) Nominujeme lidi do republikového výboru pro volbu celostátním fórem (navrhuje se jen do 29.11.) volba CF už proběhla
(2) Zvolíme zástupce kraje ve výboru (s tímto budeme muset počkat až na výsledek voleb CF)
Pokud nikdo není proti, návrhy skupiny členů z bodu (1) budou uznatelné v bodu (2).

Takže ideálně bychom měli všechny, koho považujeme za vhodné kandidáty, nominovat do volby CF, a z těch nezvolených pak vybrat krajského zástupce, protože na to je čas.

V současnosti jsou našimi celostátními zástupci na RV: Olga Richterová, Lukáš Findeis, Dana Balcarová, Alexandr Mansurov, Lydie Bartošová a náš krajský zástupce je Jan Lipavský.

Prosím kandidáty aby se hlásili. Lhůta pro navrhování kandidátů Celostátnímu fóru končí 29. 11. 2017 v 9:00. My tedy budeme hlasovat 27. 11., hlasování bude trvat 48 hodin a bude jednokolové, všichni kandidáti s nadpoloviční většinou budou nominováni.
Volba CF již proběhla, bude ale následovat dovolba. Nadále je možné se hlásit do volby přes kraj. Termín krajského hlasování bude určen po skončení dovoleb na půdě CF. I druhá volba CF skončila s málem kandidátů - tato volba bude zahájena 2. ledna a bude trvat 48h

Přihlášení kandidáti: Informační okénko z volebního vlákna CF
OFFTOPIC[teze]Kandidatura
Kandidovat může člen strany a dle § 21 Navrhovaní kandidátů, odst. a) musí mít přihlášený kandidát aktuální a pravdivou osobní prezentaci na webu strany se svým úplným jménem, podobenkou a životopisem, splňovat předpoklady pro výkon funkce a získat řádnou nominaci, přičemž kandidáta do republikového předsednictva navrhuje krajské fórum svým usnesením nebo skupina členů. Nominace je nutné doručit nejdéle do konce doby pro navrhování. Přihlásit se můžete příspěvkem v tomto tématu. V příspěvku popište způsob, jakým budete funkci vykonávat, a uveďte, jakou máte k výkonu funkce způsobilost.

Lhůta pro navrhování kandidátů končí 29. 11.2017 v 9.00, pokud do té doby nebude navrženo aspoň 10 kandidátů, bude lhůta o 7 dní prodloužena, a to i opakovaně.
Rozhodující hlasování proběhne (v případě neprodloužení lhůty pro navrhování) 1.kolo 1.-4.12.2017; druhé kolo 8.-11.12.2017

Způsob volby
Republikový výbor se volí ve dvoukolovém systému. Hlasující nemusí použít všechny hlasy, které mají. Před prvním kolem se určí počet členů do republikového výboru, který se bude volit.
a) V prvním kole má každý hlasující tolik hlasů, kolik je kandidátů.
b) Do druhého kola postupují kandidáti, kteří získali nadpoloviční většinu hlasů. Pokud by do druhého kola nemělo postoupit víc kandidátů, než činí určený počet volených členů, jsou postupující kandidáti zvoleni v prvním kole a volba končí.
c) V druhém kole má každý hlasující tolik hlasů, kolik činí určený počet volených členů. Do republikového výboru jsou zvoleni kandidáti s nejvíce hlasy tak, aby počet zvolených kandidátů nepřesáhl určený počet volených členů.[/teze]
[otazka]Podle Stanov české pirátské strany, Čl. 9 Republikový výbor
[shrnuti](1) Republikový výbor upřesňuje předpisy přijaté celostátním fórem, připravuje podklady pro celostátní fórum a rozhoduje o některých dalších, zejména odborných záležitostech.

(2) Republikový výbor se skládá ze čtrnácti členů volených po jednom krajskými fóry a dalších deseti až třiceti členů volených celostátním fórem.

(3) Republikový výbor se svolává podle potřeby, na zasedání však nejméně jednou za tři měsíce. Zasedání republikového výboru, které nesvolává předseda strany, musí být řádně oznámeno.

(4) Předseda strany svolá zasedání republikového výboru do 14 dnů, požádá-li jej o to víc než pětina jeho členů.

(5) Republikový výbor zejména

a) stanoví výši členských příspěvků a příspěvků registrovaných příznivců a lhůty pro zaplacení,
b) navrhuje zřízení komisí a odborů a schvaluje jejich statut,
c) schvaluje rozpočtová pravidla, pravidla hospodaření, rozpočet strany, výsledky hospodaření,
d) projednává a připravuje zprávy a návrhy pro celostátní fórum,
e) může schválit vzorové jednací a volební řády,
f) ukládá úkoly předsednictvu,
g) projednává a schvaluje základní programové a ideové dokumenty
h) projednává vyžádané průběžné zprávy předsednictva,
i) odpovídá za kandidátní listiny pro volby do veřejných funkcí, v mimořádných a odůvodněných případech může kandidátní listinu změnit,
j) rozhoduje v dalších celostátních záležitostech, kde by svolání celostátního fóra nebylo účelné nebo možné pro časovou tíseň,
k) projednává úkoly vrácené předsednictvem.[/shrnuti]
podle Organizačního řádu České pirátské strany,§ 9 Republikový výbor
[shrnuti]Republikový výbor má následující kompetence:

a) schvalování celostátní strategie strany (§ 2),
b) schvalování programových a ideových dokumentů,
c) vydávání vnitřních předpisů – např. pravidel pro členy a příznivce, organizačního řádu, rozpočtových pravidel, pravidel hospodaření a vzorového jednacího řádu,
d) schvalování strategických finančních rozhodnutí – např. schvalování rozpočtu strany a výsledků hospodaření a vydávání souhlasu se záměry, jejichž náklady přesahují prahovou hodnotu (§ 11 odst. 2 písm. b) pravidel hospodaření),
e) dohled nad republikovým předsednictvem – ukládání úkolů republikovému předsednictvu, projednávání úkolů vrácených republikovým předsednictvem (čl. 10 odst. 2 písm. h) stanov), projednání vyžádaných a průběžných zpráv republikového předsednictva,
f) zodpovědnost za kandidátní listiny pro volby do veřejných funkcí – dohled nad volební spoluprací a další úkoly podle volebního řádu,
g) příprava zpráv, návrhů a podkladů pro celostátní fórum,
h) rozhodování v dalších celostátních záležitostech, kde by svolání celostátního fóra nebylo účelné nebo možné pro časovou tíseň.[/shrnuti][/otazka]
77O 113 642
Krajský koordinátor Praha

Karel.Nejedlik
Kontrolní komise
Profese: Informatik
Dal poděkování: 762 poděkování
Dostal poděkování: 286 poděkování

Re: KF Praha 11/2017 Nominace do RV Praha

Příspěvek od Karel.Nejedlik » 24 lis 2017, 13:03

Michal.Jokes píše: V současnosti jsou našimi celostátními zástupci na RV: Olga Richterová, Lukáš Findeis, Dana Balcarová, Alexandr Mansurov, Lydie Bartošová a náš krajský zástupce je Jan Lipavský.
Líbí se mi ta "herní" strategie, jak budeme volit. Nicméně, pokud to správně chápu, tak všichni současní členové RV mají splněnou nominaci skupinou členů zde, stačí ji doručit sem. :) OFFTOPICLze nejspíš udělat hromadně, klidně bych to rovnou udělal, ale... O původních členech tak netřeba hlasovat. ;-)

Mám otázku na Lukáše, zda chce kandidovat vzhledem k jeho minulé účasti? (viz nominační vlákno) Pokud ano, tak čím byla ta nízká účast způsobena a zda to "příště" bude lepší?

Druhá otázka je, zda máme někoho nového? :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Karel.Nejedlik za příspěvky (celkem 2):
Michal.Zachar, Jiri.Dohnal
OFFTOPICObrázek

Michal.Jokes
Člen KS Praha

Příspěvek od Michal.Jokes » 26 lis 2017, 01:05

Super, asi je klidně doruč. I tak se může objevit někdo nový, kdo by tam rád :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Jokes za příspěvek:
Jiri.Dohnal
77O 113 642

Michal.Jokes
Člen KS Praha

Příspěvek od Michal.Jokes » 28 lis 2017, 21:55

Uzavírám přihlášky pro krajskou nominaci krajem, konstatuji, že se nikdo nepřihlásil, tudíž volba se nekoná.
Zdá se, že všichni naši lidé, co o to stáli, získali nominaci od CF, což je skvělé :-)

Ještě ale tohle vlákno neopouštějte, dostáváme se k bodu 2 popsaného postupu, kdy můžeme jednoho člověka poslat do RV prostou volbou KF. Otevírám k tomuto rozpravu, zájemci se mohou hlásit, předpokládám, že nejvíce se jich přihlásí až po volbě CF, která logicky vyprodukuje nějaké neúspěšné kandidáty, které pak můžeme do RV poslat touto cestou.

Pokud není námitek hlasovat budeme víkend po ukončení hlasování CF, tedy od 15. 12., hlasovat budeme typicky dvoukolově, obě kola hlasování na sebe budou bezprostředně navazovat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Jokes za příspěvky (celkem 2):
Jan.Novak, Karel.Nejedlik
77O 113 642

Jitka.Novotna
Republikový výbor
Profese: student
Dal poděkování: 309 poděkování
Dostal poděkování: 376 poděkování

Příspěvek od Jitka.Novotna » 28 lis 2017, 23:22

Michal.Jokes píše: Prosím kandidáty aby se hlásili. Lhůta pro navrhování kandidátů Celostátnímu fóru končí 29. 11. 2017 v 9:00. My tedy budeme hlasovat 27. 10., hlasování bude trvat 48 hodin a bude jednokolové, všichni kandidáti s nadpoloviční většino budou nominováni.
Předpoklám že v úvodním textu je překlep a Michal Jokeš myslel hlasování 27.11. s lhutou 48 hodin (namísto data které bylo minulostí už v době kdy psal ten příspěvek)
48 hodin zatím neuplinulo a já bych se do voby ještě ráda přihlásila.

Rozhodla jsem se kandidovat do Republikového výboru za Prahu. Ve straně jsem aktivní posledních pár měsíců a tak věřím, že mě velká část z vás stihla poznat.

Organizovala předvolební PirateCon a pomáhala v kampani. Nyní se věnuje především technickému odboru a dění na Praze 8.

Dlouhodobě podporuji pirátské myšlenky hlavně ve světě opensource. Když hraju larpy, tak se záměrně vyhýbám intrikářských postavám a dělá mi problém nevyzradit všechny tajemství hned na začátku hry.

Sleduji dějí ve strategickém týmů mám zkušenosti ze spoustou dobrovolnických organizací a věřím, že bych mohla dobře zastoupit jak nový růst tak stabilní pirátské myšlenky.

Jsem člověk, který nemá daleko k činům, když vidím problém jdu ho opravit. Jakožto programátor jsem zvyklá myslet analyticky a hledat možné díry, side effecty a představovat si různé scénáře a domýšlet důsledky. Tento přístup chci používat v RV když půjde o předpisy. Jako pozorovatel jsem se zúčastnila dvou zasedání RV a aktuálně načítám vnitřní předpisy.

Věřím tedy, že mám potřebnou odbornost na to vykonávat mandát. Nemám žádnou jinou funkci ve straně a ani o ni nehodlám usilovat. Chtěla bych se naplno věnovat této jedné.

https://wiki.pirati.cz/lide/jitka_novotna
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jitka.Novotna za příspěvky (celkem 6):
Karel.Nejedlik, Alexandr.Mansurov, Ondrej.Profant, Bara.Soukupova, Jan.Lipavsky, Michal.Zachar

Michal.Jokes
Člen KS Praha

Příspěvek od Michal.Jokes » 29 lis 2017, 00:00

Ano... je to překlep. Díky za upozornění. Upravuji v původním příspěvku a registruji Tvojí kandidaturu.
Ondrej.Profant
77O 113 642

Jan.Hora
Krajské předsednictvo
Profese: IT analytik / Software developer (MSSQL)
Dal poděkování: 1616 poděkování
Dostal poděkování: 1869 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan.Hora » 29 lis 2017, 08:34

Dotaz - nominace do RP za kraj se budou řešit separátně nebo v rámci nominací do RV? Přiznám se že v tom mám bordel a v jednacím řádu jsem našel jen sekci o navrhování kandidátů, ze které jsem to nepochopil.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hora za příspěvek:
Jiri.Dohnal
PMS Praha 4
jan.hora@pirati.cz
Keep calm and practise Iaido
Původní username honza.hora (alias starého mailu ještě funguje, ale zvykejte si prosím na nový)

Michal.Jokes
Člen KS Praha

Příspěvek od Michal.Jokes » 01 pro 2017, 17:01

Honza.Hora píše:Dotaz - nominace do RP za kraj se budou řešit separátně nebo v rámci nominací do RV? Přiznám se že v tom mám bordel a v jednacím řádu jsem našel jen sekci o navrhování kandidátů, ze které jsem to nepochopil.
Separátně. Dnes to založím.
77O 113 642

Jan.Lipavsky
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: Analytik
Dal poděkování: 1009 poděkování
Dostal poděkování: 1423 poděkování

Příspěvek od Jan.Lipavsky » 04 pro 2017, 23:22

Ahoj,

hlásím se do volby krajského zástupce RV.
Mimochodem na této pozici jsem nyní v RV byl.

Pro jednoduchost uvedu svoji kandidátskou řeč, kterou jsem uvedl ve volbě CF:

Letošní rok je pro naši stranu přelomovým. Po dlouhé a náročné kampani jsme se dostali do Poslanecké sněmovny. Získali jsme tak unikátní možnost prosazovat pirátskou politiku způsobem, o kterém se nám doteď jenom zdálo (a mně to celé jako sen stále ještě někdy připadá).

Díky neuvěřitelnému volebnímu výsledku jsem byl zvolen poslancem za Prahu z 5. místa. Se zvolením jsem nepočítal. Nicméně jsem dal výpověď v práci a začal se naplno věnovat práci poslance, a stal se tedy politikem na plný úvazek. Mezi hlavní témata, kterým se chci věnovat v Poslanecké sněmovně, patří zahraniční politika, evropská politika a obrana.

V rámci Pirátů se ještě okrajově podílím na chodu mediálního odboru, kde jsem během kampaně pečoval o komunikaci na sociální sítích (do budoucna bych tuto agendu rád předal manažerovi online komunikace).

Dále jsem členem místního sdružení na Praze 6 a zahraničního odboru.

V RV se zasadím:
  • o přípravu strany na komunální volby v roce 2018; potřebujeme postavit silnou podpůrnou strukturu (MO, FO, PO, AO, TO) pro kraje a místní sdružení, abychom mohli postavit silné kandidátky a udělali super kampaň; v Praze aspirujeme na to, abychom postavili primátora, rozsekli tak gordický uzel korupce a konečně změnili fungování magistrátu v moderní a efektivní organizaci; stejně tak máme možnost vyslat naše zástupce na desítky až stovky radnic a začít měnit kulturu politiky i tam.
  • podporu transformace strany, která je nezbytná k tomu, abychom měli funkční a efektivní aparát a abychom využívali peníze ze státních příspěvků, co nejefektivněji a neplýtvali s nimi; takový aparát nemá ovládat stranu, ale sloužit jako servis pro nás ostatní, kteří se chceme věnovat politice.
  • zapojení nově příchozích Pirátů ("piratizace"). Máme nyní několik tisíc lidí, kteří se hlásí k nám do strany jako členové nebo příznivci. Tyto lidi bychom neměli odmítnout, ale postarat se o jejich zapojení. Neznamená to automaticky z nich udělat členy, ale je potřeba jim vysvětlit základní myšlenky pirátského hnutí a přenést na ně naši kulturu otevřenosti a spolupráce ("sharing is caring"). Neustále vysvětlovat přínos věcí jako evidence lobbistických kontaktů, demokratické minimum apod. K tomu musíme mít připravené kapacity jednak na úrovni vedení krajů a místních sdružení, ale i v centrálním vedení strany.
  • propojení pirátského poslaneckého klubu se stranou. Nechceme, abychom dopadli jaké jiné strany, kde poslanecký klub korumpuje zbytek strany tím, že si najímá zbytek strany jako své asistenty, ani nechceme, abychom se uzavřeli a nekomunikovali se stranou. Potřebujeme do klubu nabrat ty nejlepší z nejlepších, kteří budou pracovat na konkrétních tématech a své výstupy aktivně sdílet do zbytku strany, stejně tak budou přijímat podněty pro svoji práci. RV může výrazně napomoci tomu, abychom správně nastavili informační toky, vystavět expertní skupiny poslanců, asistentů, garantů, analytiků a dalších aktivních členů, abychom uměli rychle reagovat na aktuální dění a přicházeli sami s návrhy, co změnit.
  • o pořízení nových informačních systémů, které nám pomůžou lépe komunikovat, a postrčí nás k vymýšlení nových nápadů a následně je dovolí dotáhnout do konce. To abychom dokázali, co nejlépe prodávat naši každodenní práci, abychom v souboji marketingu byli stále originální, ale také věcní a nesklouzávali k samoúčelné reklamě, abychom se vždy drželi "data-driven" přístupu, že se nejdříve zamyslíme, co je pro naši zemi/politiku/stranu nejlepší a teprve potom se zabývali tím, jak to budeme mediálně komunikovat a nesklouzli do populismu.
  • dál rozvíjet naši pirátskou politiku, tedy politiku liberální, středové, proevropské strany s důrazem na ochranu soukromí a transparenci státu a místních samospráv, tu vetkávat na úrovni RV do našeho programu a do způsobu práce naší strany. Za 4 roky bychom měli mít ambici dostat se do vlády.
Díky,
Honza Lipavský
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Lipavsky za příspěvky (celkem 8):
Ondrej.Profant, Lydie.Bartosova, Martin.Hradela, Eva.Horakova, Jiri.Dohnal, Michal.Zachar, Ladislav.Kos, Iveta.Pospisilova

Michal.Jokes
Člen KS Praha

Příspěvek od Michal.Jokes » 06 pro 2017, 20:42

Volba CF již proběhla, bude ale následovat dovolba. Nadále je možné se hlásit do volby přes kraj. Termín krajského hlasování bude určen po skončení dovoleb na půdě CF.

Registruji kandidaturu Jana Lipavského.
Jiri.Dohnal
77O 113 642

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Praha“