Žádost o schválení rozpočtového výhledu MS Znojemsko 2018

Moderátoři: PKS Jihomoravsky kraj, Odbor JmK - medialni

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Uživatelský avatar
Lukas.Dubec
Místní předsednictvo
Příspěvky: 378
Registrován: 20 dub 2012, 09:26
Profese: projektant a CNC programátor
Bydliště: Vranovská Ves
Dal poděkování: 1395 poděkování
Dostal poděkování: 301 poděkování

Žádost o schválení rozpočtového výhledu MS Znojemsko 2018

Příspěvek od Lukas.Dubec » 28 lis 2017, 21:02

Zdravím PKS JmK

V návaznosti na schválené usnesení MS Znojemsko ze schůze, která se uskutečnila 26.11.2017, žádám PKS JmK o schválení rozpočtového výhledu pro MS Znojemsko. Žádáme o finanční příspěvek ve výši 120.000,- Kč pro Komunální volby 2018 a zároveň o navrhovaných 10.000,- Kč na činnost MS.

Zde schválené usnesení (vyňaté ze zápisu):
Lukas.Dubec píše: ..............
Hlasování o usnesení a shrnutí k žádosti o rozpočtovém výhledu MS Znojemsko pro rok 2018:
"MS Znojemsko žádá PKS JmK pro rok 2018 o příspěvek 120.000,- Kč na Komunální volby 2018 a zároveň souhlasí s výší příspěvku 10.000,- Kč na činnost MS Znojemsko."
hlasování o usnesení - PŘIJATO - Pro: 5, Proti: 0, Zdržel se: 0
..............
zápis ze schůze zde:
schuze-ms-znojemsko-f603/schuze-ms-znoj ... 38008.html

OFFTOPIC[quote="Lukas.Dubec"]Schůze MS Znojemsko listopad 2017

datum: 26.11.2017
místo: hospůdka Brixen, Havlíčkova 963/14, 669 02 Znojmo
---------------------------------------------------------------------------------------
Navrhované body programu:

1. Změna názvu MS Znojmo na MS Znojemsko (viz mistni-forum-znojmo-f592/prejmenovani-m ... 32627.html a schuze-ms-znojmo-f603/schuze-ms-znojmo- ... 32426.html ) (DP)
2. Pirate Point ve Znojmě - ( Brixen ?) (LD)
3. Pirátské PaRo 2017 (LD - viz. projekty-krajskeho-sdruzeni-vysocina-f8 ... 38399.html a rocnik-2017-f890/ )
4. Přijímání nových členů, představení zájemců o členství (LD) ( zajemci-o-clenstvi-jihomoravsky-kraj-f4 ... 38227.html )
5. Krajské Sdružení JmK (v návaznosti na vznik MS Brno bude kompletní předsednictvo KS JmK podavat rezignaci na začátku roku 2018 - výběr kandidáta do KS JmK za MS Znojemsko) (LD)
6. Rozpočtový výhled MS Znojemsko pro rok 2018 -> rozpočtový požadavek na KS (LD) ( krajske-forum-jihomoravsky-kraj-f411/ro ... 38231.html )
7. Komunální volby 2018 (Znojmo - dosavadní spolupráce se Změnou Znojmo, pokračování, co a jak dál) (LD)
8. Programové priority do komunilních voleb pro Znojmo (PN) ( https://pad.pirati.cz/p/komunalni_volby ... e_priority )
9. Vedoucí MO JmK (LD) ( krajske-forum-jihomoravsky-kraj-f411/vo ... 38505.html )
10. KoDo pro JmK (LD)
11. CF 2017 v Brně (pomoc s organizací, účast...) (LD)
12. Nominace do RV ( krajske-forum-jihomoravsky-kraj-f411/no ... 38506.html ) (LD)
13. Nominace do RP ( krajske-forum-jihomoravsky-kraj-f411/no ... 38507.html ) (LD)
14. Volná diskuse (LD)

---------------------------------------------------------------

Od začátku schůze se potýkáme s technickými potížemi při pořizování zápisu v Padu (vypadávání wi-fi...).

zápis z jednání

Přítomni členové: Lukáš Dubec (LD), Daniel Pawlik (DP), Tomáš Rozkopal (TR), Pavel Nevrkla (PN), Šimon Fouček (ŠF)

Přítomní hosté: Vojtěch Ertl, Dominik Turek, Jana Logrová, Eva Staňková

Zahájení 18.15

předsedající: Lukáš Dubec
zapisovatel: Pavel Nevrkla
ověřovatel: Tomáš Rozkopal

[pro]Program - schválení: konsenzem (optickou většinou)[/pro]
1. Změna názvu MS Znojmo na MS Znojemsko
LD - informativně - na základě již dříve schváleného záměru přejmenování MS Znojmo na MS Znojemsko, aby název MS lépe charakterizoval působnost organizace vzhledem k vyznačení působnosti při vzniku MS na Znojemský okres,jsem tedy započal proces přejmenování, který je dá se říci z 99% hotov. AO změnil název, tam kde mohl vzhledem k jeho pravomocím a já také. Pakliže bude ještě shledáno něco nedostatečného a nebudu to moci opravit jánebo AO, tak to vyřeší TO. Tzn. že jsme již nadále tedy oficiálně MS Znojemsko.


2. Pirate Point ve Znojmě
LD: Oslovili jsme Pavla Buršíka (majitele a provozovatele hospůdky Brixen) s tím, zda by bylo možné, abychom v Brixenu nechali nějaké pirátské materiály (pro začátek hlavně pirátské noviny) a označili Brixen jako místo, kde si může kdokoliv na vyždáání tento materiál vyzvednout. Bude buď někde za barem a nebo bude mít určené jiné vhodné místo. V případě další domluvy podmínek a dalšího informování by bylo možné udělat z Brixenu přímo Pirate Point s větším významem, ale tato varianta zatím nenašla úrodnou půdu
úkol do budoucna vyjednat další podmínky a informovat o průběhu

3. Pirátské PaRo 2017
LD: Dočkali jsme se a i v roce 2017 vyhlásí Piráti další kolo Participativního Rozpočtu (PaRo). Dle nejnovějších informací by měl být termín podání přihlášek 12.12.2017, tak pokud byse měl někdo nějaký projekt, tak ho přihlaště. Případně pomůžu s přihlášením.
Dominik Turek: rád bych se pokusil o přihlášení svého projektu do PaRo 2017. Můj dřívější projekt se zabýval přednáškami na téma "Ověřování informací" a teď bych chtěl vyzkoušet něco na bázi "rozvíjení komunikace" a to konkrétněji umění improvizace. Materiály o projektu dodám, kdo má zájem a případnou pomoc s podáním prjektu vyřeším s LD. A budu rád za vaši podporu.

..............
[pro]PN: Návrh na odsunutí bodu "č.4 Přijímání nových členů, představení zájemců o členství" na později . Tzn. že se z něj stane bod č.13
Hlasování o změně programu - schválení: konsenzem (optickou většinou)[/pro]
..............

4. Krajské Sdružení JmK
LD: v návaznosti na vznik MS Brno, který proběhne na ustavující schůzi v Brně v prosinci 2017, budou dle dostupných vyjádření někteří členové předsednictva KS JmK, kteří budou mezi zakládajícími členy MS Brno a předpokládaně i v jeho předsednictvu, rezignovat na svoje funkce v předsednictvu KS JmK. Někdy v první třetine roku 2018 vyprší dvouletý mandát stávajícího PKS, takže by nás stejně čekaly nové volby do PKS JmK. V návaznosti na to, že dotyční členové chtějí ještě do konce roku splnit podstatné náležitosti jako rozpočet KS JmK atd. Tak onu rezignaci odsouvají na pozdější chvíli. Myslím si, že by se každé MS mělo pokusit mít svého zástupce v KS, pakliže se někoho mezi sebou najdou. Já osobně nejsem ještě plně rozhodnut, vzhledem k nedostatku času, zda to budu zkoušet, ale rád bych se ucházel o vaši případnou nominaci a podporu, pakliže do toho půjdu.

Nikdo z dalších přítomných členů nevyjádřil svůj případný zájem o kandidaturu do PKS a MS Znojmo tedy nenominuje nikoho do PKS

5. Rozpočtový výhled MS Znojemsko pro rok 2018
LD: PKS zveřejnilo rozpočtový výhled KS JmK na roky 2018-2021 v návaznosti na nové skutečnosti (příjem od státu za výsledek parlamentních voleb 2017) a žádá o schválení. Pro naše MS Znojemsko je tam kontinuálně na činnost navrženo každý rok 10.000,- Kč, což by nám výhledově mělo bohatě stačit, vzhledem k dosavadnímu čerpání částek na činnost. Pro komunální volby, které nás čekají v roce 2018 tam PKS navrhuje 650.000,- Kč. S tím, že pro Brno by mělo být 500.000,- a pro Znojmo a Lomnici 150.000,-
PN: předběžne jsme propočítávali náklady na kampaň ve Znojmě (3 výtisky předvolebních novin á 15.000 ks, tisk plakátů a jejich vyvěšení po celé 2 měsíce před volbami, roznos novin do schránek pakliže nebude dostatek dobrovolníků...) a vyšlo nám, že 120.000,- Kč od strany by nám na to mělo stačit s tím, že počítáme ještě s nějakými peněžnímy dary. Proto bych požádal PKS o tuto částku.
LD: schválení tohoto rozpočtového výhledu pro KS JmK se odsunulo na později, kvůli tomu, že Strana Zelených informovala a žádá o to, zda by nedostala odklad na platbu státního příspěvku pro nás (125.000,- Kč) za společného kandidáta Jiřího Hlavenku z krajských voleb. Z toho tedy 25.000,- Kč by se mělo posílat na centrálu a zbývajícíh 100.000,- Kč by tedy mělo zůstat v rozpočtu KS JmK. Hrozí ale, že tuto částku nebudou schopni vzhledem ke svým povolebním dluhům zaplatit a nebo že bude schálena jejich žádost o poskytnutí půjčky a tím pádem bude náš rozpočet chudší o těch 100.000,-
PN: ve Znojmě chceme kandidovat já a ŠF a taky Eva Staňková. Jak jsou na tom ostatní a jejich kandidování v komunále 2018 ?
TR: já nemám ambice kandidovat u nás v Hrádku, bydlím prozatím skrze práci ve Znojmě v pronájmu a nevím zda se sem nebud případně přestěhovávat
DP: Já ještě nejsem pevně rozhodnut, jestli budu u nás kandidovat a jakou formu případně zvolím. Přestěhoval jsem se z Moravského Krumlova do Moravských Knínic. Ale uvažuji o nějakém pokusu buď formou samostatné kandidátky nebo se k někomu přidat. Každopádně si myslím, že pokud bych měl žádat o nějakou finanční částku pro případně volební výdaje, tak by to bylo maximálně kolem 3.000,- a klidně i míň
LD: Já taky ještě nejsem pevně rozhodnut, zda budu kandidovat ve Vranovské Vsi, kde teď bydlím. Podílím se svojí činnost v místním finančním výboru. A v minulosti jsem kandidoval, ale vzhledem k novým skutečnostem v rámci znechucení některých jedinců z místní komunální politiky a lidí již nechtěji opakovat svoji účast ve vlbách jako kandidáti, tak se mi bude těžko dávatnějaké uskupení dohromady. Každopádně, pokud bych do toho šel a žádal případně o nějaké prostředky, tak bych to viděl úplně stejně jako Dan a myslím si, že bychom se mohli oba dva vejít do 5.000,- celkem a asi taky klidně i méně. Zda tedy vůbec něco.
PN: Takže můžeme podat předběžný návrh na 125.000,- Kč
LD: nechal bych asi jen těch 120.000,- Kč s tím, že je to výhled, který lze upravovat a uvidíme, kolik případně bude prostředků, ale myslím si, že jsou tyto nadcházející komunální volby teď pro nás velice důležité

..............
Hlasování o usnesení a shrnutí k žádosti o rozpočtovém výhledu MS Znojemsko pro rok 2018:

[teze]"MS Znojemsko žádá PKS JmK pro rok 2018 o příspěvek 120.000,- Kč na Komunální volby 2018 a zároveň souhlasí s výší příspěvku 10.000,- Kč na činnost MS Znojemsko."[/teze]
[pro]hlasování o usnesení - PŘIJATO - Pro: 5, Proti: 0, Zdržel se: 0[/pro]
..............

DP: zajímalo by mě, jak je to tedy s tím, když někdo pošle dar (příspěvek) přímo pro MS Znojemsko. Kde se to projeví nebo ukáže?
LD: určitě je to zahrno v podrobném výpisu darů, Toto je jen rozpočtový hrubý výhled. Myslím si, že je právě z těchto peněz (položka dary) čerpáno a defakto se přesouvají do celkové částky na činnost např zde MS Znojemsko. Můžeme zkusit dohledat a postoupíme dotaz dál.
PN: Kdybychom jako MS Znojemsko měli vlastní bankovní účet, tak bychom tam ty případné peněžní dary rovnou měli jasně k vidění a celkově by to asi i urychlilo proplácení jednotlivých položek atd.
LD: no vzhledem k nastavení stranických financí je MS propojené s KS, kdy si vždy prostě rezervuješ rozpočtovým výhledem nějakou část peněz, které máš k dispozici v rámci JmK. V případě potřeby a domluvy s tímto rozpočtem lze hýbat a přesouvat peníze tam, kde je potřeba. Jinak v rámci posledních komunálních voleb, kdy jsme se účastnili voleb v rámci volebního subjektu Změna Znojmo s podporou nestraníků a Pirátů, máme pořád vedený v platnosti účet určený právě na tyto komunální volby a na základě koaliční smlouvy i pro následné pokračování ve spolupráci v blížících se komunálních volbách 2018. Což se ale ještě neví přesně jak bude. Probereme v příslušném bodě. Každopádně tedy alespoň pro potřeby komunálních voleb je v tomto případě možné mít vlastní účet a nakládat s ním dle potřeb volební kampaně.
PN: zjistit možnost vlastního účtu pro MS Znojemsko

6. Vedoucí MO JmK
LD: Jen informativně - vzhledem k rezignaci vedouciho MO JmK Jaroslava Kupčíka na jeho post nemá teď MO JmK vedoucícho. MO tedy funguje na bázi toho, že se o to starají tak nějak všichni kdo zrovna mlžou a samotní zastupitelé, poslanci a členové předsednictev zveřejňují to, co je považují za hodné zveřejnění. Pokud by měl tedy někdo zájem se tohoto postu uchopit má možnost a může kandidovat. Zatím se nikdo nepřihlásil.

7. KoDo pro JmK
LD: zde opět informativně. JmK se dlouhodobě potýká s tím, že nemá koordinátora dobrovolníků (KoDo) a tím pádem je tedy stížená reakce na nové příhlášky o členství a koordinaci dobrovolníků. Situace se tedy dlouhodobě řeší obdobně jako nyní v případě MO. Pokud by měl tedy někdo zájem se tohoto postu uchopit má možnost a může v nadcházejícím výběrovém řízení na tento post zkusit svoje štěstí. Podotýkám, že je to velice diskutovaná a první placená pozice v pirátské byrostruktuře. Tento KoDo je však potřeba a proto je vyžadováno větší nasazení a tzn. tedy dá se říci i pracovní poměr na plný úvazek. V jiných krajích tento KoDo velice pomáhá. Výběrové řízení ještě nebylo zahájeno.
PN: abych KoDo ještě trošku přiblížil, tak jsem pochopil, že je to v podstatě takový krajský tajemník

8. CF 2017 v Brně
LD: na víkend 6. a 7.1.2018 bylo svoláno do Brna Pirátské Celostátní Fórum. PKS JmK žádá o pomoc s organizací, takže kdo budete mít čas a chuť tak nabídněte pomoc. Samozřejmě by bylo taky skvělé, kdyb se co nejvíc z nás zúčastnilo samotného CF, kde je možnost se poznat s více piráty z celé republiky. Bude se tam právě třeba volit nové předsednictvo a republikový výbor strany a bude se jednat a hlasovat o dalších důležitých věcech, jako např. změna stanov atd.

9.. Nominace do RV
LD: v návaznosti na nadcházející CF je tu otázka právě nominací do Republikového Výboru. Vzhledem k nastavenému datu začátku hlasování a tedy termínu pro přihlášení máme tedy co dělat, pakliže bychom chtěli někoho nominovat, aby se přihlásil atd. V současnosti je tam zatím jediný kandidát. A to Ivo Vašíček.

Z debaty vyplynulo, že MS Znojemsko nikoho do RV přímo nenominuje.

10. Nominace do RP
LD: další návazností na CF je tsou tedy nominace do republikového Předsednictva. Zde je termín podání nominací do 15.12.2017. Zatím je jako jediný přihlášen Radek Holomčík.

Z debaty vyplynulo, že MS Znojmesko nikoho do RP přímo nenominuje.

..............
[pro]LD: návrh na zařazení přesunutí bodu "č.13 Přijímání nových členů, představení zájemců o členství" na pořad jednání. Tzn., že se z něj stane bod č.11
Hlasování o změně programu - schválení: konsenzem (optickou většinou)[/pro]
..............

11. Přijímání nových členů, představení zájemců o členství
Seznámení se s uchazečem o členství Evou Staňkovou a její grilování.

[pro]Hlasování o přijetí Evy Staňkové do MS Znojemsko. Hlasování proběhlo optickou většinou
PRO - 3 - Dan Pawlik, Lukáš Dubec, Tomáš Rozkopal
PROTI - 0
ZDRŽEL SE - 0[/pro]

Na základě kladného hlasování byla Eva Staňková přijata do MS Znojemsko.

12. Komunální volby 2018
LD: o rozpočtovém výhledu pro MS Znojemsko ohledně komunálních voleb 2018 jsme se již bavili a máme to vyřešené. Budu-li tedy uvažovat v rovině toho, že jsme se zatím jako MS Znojemsko angažovali zatím jen v posledních komunálních volbách ve Znojmě, tak můžeme defakto řešit v tomto bodě zatím jen Znojmo, protože situace jinde zatím nejsou vyjasněné. Dovolím si tedy zrekapitulovat nynějši situaci ve Znojmě. V současné době pořád spolupracujeme na komunální úrovni ve Znojmě s uskupením Změna Znojmo, kde máme v zastupitelstvu města Znojma 3 zastupitele. Byly jimi po výsledku voleb Jiří Ludvík, Jiří Feichtinger a Jiří Peroutka. Jiří Ludvík rezignoval z rodinných důvodů na svůj post a místo něj nastoupil Petr Bojanovský. V současní chvíli probíhají mezi námi Piráty a zástupci Změny Znojmo (defakto nynějšími zastupiteli) jednání o budoucí spolupráci v rámci nadcházejících komunálních voleb 2018.
PN: Na stůl od Jiřího Ludvíka byla předložena i pomyslná varianta velké koalice a tedy silné kandidátky napříč spektrem - přesněji tedy Piráti, Pro Znojmo, Změna Znojmo, TOP09, případně KDU-ČSL a nestraníci. Aby se utvořil nějaký silný subjekt s šancí na velký úspěch a hlavně jako protiváha proti ČSSD. Ale s tím se nedokážu ztotožnit.
ŠF: já také ne
LD: Nikdo nás jako Piráty s tímto zatím oficiálně neoslovil a žádná jednání se zmíněnými subjekty (kromě Změny Znojmo) neproběhly. Takže těžko říct, jak se na to dívají ty subjekty. Prozatím je to z naší strany asi víceméně uzavřené a předpokládáme tedy zatím stávající spolupráci se Změnou Znojmo a nebo uvažujeme o samostatné Pirátské kandidátce otevřené komukoliv, kdo projde primárními volbami. Tzn., že něco ve smyslu Piráti s podporou nestraníků. Za mě mlhu říct, že té velké koalici taky nejsem nakloněn. Jednání se Změnou ještě nejsou u konce, ale výstupově to zatím vypadá, že Jiří Feichtinger nebude chtít znovu kandidovat, Jirka Ludvík vzhledem ke své rezignaci také ne. Petr Bojanovský ještě není rozhodnutý, ale uvažuje o znovukandidování a Jiří Peroutka je na tom stejně, ale když by znovu kandidoval, tak se určitě nechce ucházet o post lídra. Uvidíme, co přinesou další jednání a schůzky. Zatím však budeme pokračovat v nastaveném kurzu obou zmíněných variant (pokračující spolupráce se Změnou Znojmo a nebo sami), stejně tak budeme pokračovat v oslovování případných kandidátů.

13. Programové priority do komunálních voleb pro Znojmo

PN: postupně jsme začali pracovat na volebním programu pro komunální volby 2018 ve Znojmě. Na jeho utváření se podílejí jak členové MS Znojemsko, tak i další lidé, kteří by chtěli se chtěli pomoct v komunálních volbách nebo se dokonce přímo ucházet o post na kandidátce. Naše teze je mít 5 tématických bodů (okruhů), pod kterými jsou různá témata jako příklady a jednotlivé kroky. Již v této chvíli mámě nějaký námět, který dále rozvíjíme a postupně si rozdělujeme témata ke zpracování.
Jsou to tedy tyto:
1.Vstřícné a otevřené město vůči občanům
2.Znojmo - město 21.století (Inovace)
3.Veřejné služby
4.Vzdělání a kultura
5.Sociální služby a rozvoj města a jeho částí

LD: budeme rádi za jakékoliv nápady a připomínky a hlavně za pomoc v nadcházejících komunálních volbách

14. Volná diskuse
Jana Logrová: informativní vykládání o proběhlé besedě mezi Žít Brno a Slušnými lidmi v Brně na téma sociální bydlení (rehausing...). V návaznosti na to ji zajímaly nějaké bližší informace o další spolupráci s Žít Brno v rámci Brněnskoho komunálu.
LD: na to můžeme z naší pozice těžko odpovědět, protože nějaká pořádná jednání asi ještě neproběhla.
PN: nemyslím si, že se bude dále pokračovat ve smlupráci viz. říjnová krajská schůze

Předběžný termín příští schůze byl koncenzuálně schválen na konec ledna nebo začátek února v roce 2018

Schůze ukončena v 20:25

EDIT 1 a 2: pravopisná stilizace[/quote]


Děkuji
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Dubec za příspěvky (celkem 2):
Tomas.Kolacny, Jiri.Ulip
Předseda MS Znojemsko
+420605770332
lukas.dubec@pirati.cz

Uživatelský avatar
Tomas.Kolacny
Místní předsednictvo
Příspěvky: 2722
Registrován: 04 kvě 2012, 01:22
Profese: Zastupitel města Brna
Bydliště: Brno - Židenice
Dal poděkování: 1202 poděkování
Dostal poděkování: 2932 poděkování

Re: Žádost o schválení rozpočtového výhledu MS Znojemsko 201

Příspěvek od Tomas.Kolacny » 29 lis 2017, 08:18

Ahoj, za PKS beru na vědomí.

Jen upřesním, že rozpočtový výhled (kraje) neuvažuje rozdělení budgetu na předvolební kampaň na jednotlivé oblasti -> důvod je prostý, výhled má střednědobý charakter a v tuto chvíli nevíme, kde všude budeme kandidovat a na kolik jak velkých částí bude tedy budget potřeba rozdělit. K tomuto účelu bude sloužit rozpočet na konkrétní rok, který to může specifikovat do potřebného detailu.

Budu rád, pokud se dohodneme na nějakém jednoznačném klíči k rozdělování, aby to alespoň zhruba respektovalo proporcionalitu. (Brno má 308 tisíc oprávněných voličů a uvažovaný budget 500 tisíc, takže pokud by Znojemsko mělo dostat 120 tisíc, mělo by cílit na cca 73 tisíc voličů, což necílí - tím nechci požadavek zpochybňovat, jen otevřít diskusi.)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Kolacny za příspěvky (celkem 2):
Robert.Cuma, Jiri.Ulip
Tomáš Koláčný
Pirátská strana - předseda místního sdružení Brno
statutární město Brno - náměstek primátorky města Brna a zastupitel městské části Brno-Židenice
tel: +420 736 661 244 e-mail: tomas.kolacny@pirati.cz

Uživatelský avatar
Lukas.Dubec
Místní předsednictvo
Příspěvky: 378
Registrován: 20 dub 2012, 09:26
Profese: projektant a CNC programátor
Bydliště: Vranovská Ves
Dal poděkování: 1395 poděkování
Dostal poděkování: 301 poděkování

Re: Žádost o schválení rozpočtového výhledu MS Znojemsko 201

Příspěvek od Lukas.Dubec » 29 lis 2017, 16:43

Tento náš požadavek je stavěn do roviny rozpočtového výhledu, stejně jako samotný návrh rozpočtového výhledu pro JmK, ze kterého jsme také vycházeli a pro jehož potřeby jsme tuto žádost o výhledu předložili.

Z naší poslední debaty na schůzi KS JmK v říjnu vyplynul tvůj požadavek Tome, že do konce listopadu je potřeba podat za MS rozpočtový výhled, aby se mohl pořádně sestavit rozpočtový výhled pro JmK - z toho by pak vzniknul přímý požadavek na finanční podporu pro komunánlí volby. Předpokládal jsem, že to udělají všechna MS v JmK.

Z naší strany je tedy tento požadavek na finanční podporu myšlen tak, aby se s tím případně počítalo už v tom rozpočtovém výhledu pro JmK na rok 2018 - respektive aby se ona celková částka zohlednila. Víme, že dost věcí ještě není jasných (kde všude se bude kandidovat - ani u nás - zatím jen Znojmo určitě), ale dle toho, jak jsme se bavili, tak jsem předpokládal, že všechna MS mají podat do konce listopadu svůj rozpočtový výhled pro rok 2018 (případně jen pro komunální volby) tak, aby se mohl dát dohromady lepší výhled pro celý JmK. A to jsme teď teda udělali. Při sestavování tohoto požadavku jsme vycházeli z vlastních předběžných propočtů na kampaň a hlavně taky z posledních známých informací, kde se to naposled řešilo. A to byla říjnová schůze KS JmK 2017.

V zápise se tam lze dočíst u bodu 12. : OFFTOPIChttps://pad.pirati.cz/p/ksjmk_10_2017

"TK: návrh je 650k, 0,5M na Brno + 150k na Znojmo + Lomnici"

Jak to bylo teda vlastně myšleno? Dle čeho to bylo nadhozeno - odvozeno - vypočítáno atd. Předpokládali jsme tedy dle této informace, že je pro Znojemsko a Lomnici výhledově vyhrazena částka 150.000,-

Rozhodně pojďme tedy diskutovat právě o tom přerozdělovacím klíči. Dle tebou popsaného klíče (dle navrhované částky pro Brno a počtu oprávněných voličů) to zatím tedy vypadá tak, že na každého oprávněného voliče vychází příspěvek cca 1.63 Kč na hlavu ... pro samotné Znojmo by to tedy vycházelo při cca 28000 voličích na 45.640,- Kč - zaokrouhleně tedy na 46.000,- Kč.
Rozvinu myšlenku a přepočet dále. Např. pro Lomnici by to pak bylo při jejich cca 1200 voličích - 1.956,- Kč a tedy zaokrouhleně 2.000,- Kč.
atd.

Jako jo - můžeme k tomu tedy přistoupit takto, ale otázka je, zda je toto opravdu vhodný klíč pro přerozdělování finanční pomoci na kampaně pro komunální volby, které považujeme za důležité? Rozhodně tím nechci říct, že jen vynaložené peníze zajistí skvělý výsledek :)
Z poslední zkušenosti vím, že jsme v komunálních volbách ve Znojmě utratili nějakých 100.000,- (bannery - výroba a grafická práce, plakáty - tisk, grafická práce a výlep, inzerce v místním tisku...) - výsledek byl 3 mandáty z 31. Pojmuli jsme to v nynějším návrhu tak, že bychom chtěli ubrat bannery a vyrušit inzerci v místních novinách a místo toho udělat vlastní 3 výtisky předvolebních novin, což je ve výsledku nákladnější. Ten návrh 120.000,- Kč je defakto částka, která by měla pokrýt celou kampaň a případné finanční dary by byly prostě navíc.
Když dostaneme pro MS Znojemsko (uvažujme zatím tedy jen Znojmo) těch případných 46.000,- (což samozřejmě není málo), tak se tomu budeme muset samozřejmě přizpůsobit (kampaň atd.). Nehodláme v žádném případě dělat z rozpočtu KS JmK dojnou krávu - a proto konstatuji, že jakýkoliv finanční příspěvek je lepší, než nic. V posledních komunálních volbách jsme pro Znojmo nežádali od KS žádné peníze. Veškeré pokrytí kampaně se tak hradilo ze sponzorských darů a příspěvků jednotlivých příznivců a kandidátů. V současné situaci také počítáme s tím, že se podaří získat nějaké dary - otázkou je, kolik to bude, protože složení kandidátů bude jiné.

Mě tedy zatím nějaký jiný smysluplný koncept přerozdělovacího klíče nenapadá. Ale určitě zkusíme něco v rámci MS vymyslet a navrhnout. Jen by mě zajímalo, jaká je zkušenost z jiných krajů a jak to případně přerozdělují?

Je pro nás ale také důležité vědět, v jaké výši bude onen finanční příspěvek. Protože bez jasného finančního výhledu nelze nějak pořádně navrhnout a dělat kampaň. Myšlena nějaká pevná částka, která je zaručená a s případnými dalšími finančními dary od jednotlivců pak lze realizovat vícekampaň.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Dubec za příspěvky (celkem 3):
Pavel.Nevrkla, Jiri.Ulip, Tomas.Kolacny
Předseda MS Znojemsko
+420605770332
lukas.dubec@pirati.cz

Uživatelský avatar
Tomas.Kolacny
Místní předsednictvo
Příspěvky: 2722
Registrován: 04 kvě 2012, 01:22
Profese: Zastupitel města Brna
Bydliště: Brno - Židenice
Dal poděkování: 1202 poděkování
Dostal poděkování: 2932 poděkování

Re: Žádost o schválení rozpočtového výhledu MS Znojemsko 201

Příspěvek od Tomas.Kolacny » 29 lis 2017, 21:08

Upřesním, že podklady od MS do konce listopadu jsem chtěl nikoli pro krajský výhled ale pro krajský rozpočet. Výhled měl být už schválený a jak jsem psal, ze své střednědobé podstaty je psán kumulativně, a pro detail má sloužit rozpočet na konkrétní rok. Zdůrazňuji, že rozpočtový výhled není rozpočet a nelze ho jako rozpočet použít. Pokud si chcete udělat výhled MS, tak já jsem tomu nakloněn, ale znamená to, že musíme explicitně vyčíslit vaše příjmy ve střednědobém horizontu, což jde těžko (bez explicitního přerozdělovacího klíče prakticky vůbec).

A ještě jednou zdůrazňuji, že nezpochybňuji ten požadavek na 120 tisíc, i když už teď máme zájemce o kandidaturu i jinde, než jen ve Znojmě a Lomnici (předpokládám, že Slovácko taky nějakou kandidátky postaví, pak byl na minulé schůzi zájem stavět kandidátku pokud si dobře pamatuju ve Střelicích, atp), a ten budget není neomezenej. Obávám se ale, že minimálně do konce 1. kvartálu příštího roku nebudeme vědět, kde kandidátku postavíme a nemyslím si, že by bylo rozumné teď celý budget rozdělit mezi Brno, Znojmo a Lomnici a v podstatě tím říct, že na nic jiného nebudou peníze.

A k tomu klíči, ten můj je nejspravedlivější, ale dovedu si představit i variantu použití nějakého degresivního koeficientu, kterým se to bude upravovat ve prospěch menších MS. Přes palec bych Lomnici viděl někde na 15k na kampaň, Znojmo cca 80k a zbyde nám 55k na případné další kandidátky a pokud je nepostavíme, tak se to může rozdělit. Podotýkám, že ta čísla jsou vycucaná z prstu a ten klíč je pořeba vymyslet tak, aby dával smysl, byl exaktní a byl aplikovatelný i při vstupu dalších kandidátek.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Kolacny za příspěvky (celkem 2):
Jiri.Ulip, Lukas.Dubec
Tomáš Koláčný
Pirátská strana - předseda místního sdružení Brno
statutární město Brno - náměstek primátorky města Brna a zastupitel městské části Brno-Židenice
tel: +420 736 661 244 e-mail: tomas.kolacny@pirati.cz

Zamčeno

Zpět na „Podatelna PKS a MO Jihomoravský kraj“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů