Vyjádření předsedy poslaneckého klubu k místopředsedům PS

Prostor pro diskuzi k tématu činnosti poslaneckého klubu a všeho okolo sněmovny, včetně dotazů na jednotlivé poslance.

Moderátor: Poslanecka snemovna - poslanci

Uživatelský avatar
Petr.Lysek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 733
Registrován: 01 úno 2012, 21:37
Profese: projektant
Bydliště: Belgická 3, 79604 Prostějov
Dal poděkování: 1495 poděkování
Dostal poděkování: 1007 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyjádření předsedy poslaneckého klubu k místopředsedům P

Příspěvek od Petr.Lysek »

Martin.Smida píše:byl bych v klidu. spolupráci s KSČM a SPD jsme si výslovně zakázali v povolební strategii, ne?
:-) taky to tak vidím. Protože já bych podporu těch dvou podivných kandidátů na místopředsedu chápal jako spolupráci no a Ivovi se, pokud jsem jej pochopil správně, nelíbí stanovisko, vysvětlující proč jsme ty dva nepodpořili.
Místopředseda MS Prostějov
Zastupitel Statutárního města Prostějova
Krajský zastupitel v Olomouckém kraji
Email : Petr.Lysek@pirati.cz
Facebook : https://www.facebook.com/IgnaciusReilly
Profil: https://www.pirati.cz/lide/petr_lysek

"Lidé chtějí lži, aby měli podle čeho žít. Volají po nich." (Terry Pratchett:Národ)
Uživatelský avatar
Ivo.Vlasaty
Místní předsednictvo
Příspěvky: 2233
Registrován: 31 led 2012, 09:15
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 8754 poděkování
Dostal poděkování: 3667 poděkování

Re: Vyjádření předsedy poslaneckého klubu k místopředsedům P

Příspěvek od Ivo.Vlasaty »

Petr.Lysek píše:A co se týče PoSt - myslím že jsme se tam vůče těmto dvou stranám vymezili zcela jasně. Z mého pohledu to jsou strany, které nemají mít možnost se jakkoliv podílet na řízení státu. Může to každý vidět různě, nicméně pro mne osobně je to nepřekročitelná hranice. Že volby dopadly jak dopadly je bohužel realita, ale stejně tak je pro mě základní premisou nulová spolupráce s těmito partami.
Byl bych raději, kdybys znal PoSt a neodváděl diskusi od otázky, na kterou žádám od našich poslanců odpověď. Nakonec tu ještě budu vysvětlovat já... :roll: Z povolební strategie:
V žádném případě nepodpoříme vládu s účastí subjektů ohrožujících základy liberální demokracie nebo s historickým dědictvím likvidace demokracie v této zemi, tj. zejména s účastí KSČM, SPD nebo s převahou ANO.
Tato věta se naprosto jasně a srozumitelně týká jen podpory vlády s účastí daných stran, v žádném jiném ohledu z ní nevyplývá žádný závazek ani opora pro argumentaci pro jakoukoliv jinou, než vládní funkci. Pro volbu předsednictva Sněmovny je tato pasáž nepodstatná.

Oporou pro nehlasování pro Okamuru a Filipa
(kteréžto akty, opakuji, nijak nenapadám, nijak mi nevadí, asi bych ty strany vyzval k nominaci jiného kandidáta a proti Okamurovi a Filipovi hlasoval také) by měla být zejména tato pasáž:
Budeme apelovat na ostatní strany a sami půjdeme příkladem, aby do vlády a dalších funkcí byly nominovány bezúhonné, kompetentní a důvěryhodné osoby (a to i na úřadech, v Parlamentu, v dozorčích radách státních firem apod.).
Tvá základní premisa je v rozporu s Povolební strategií.
Budeme jednat se všemi ostatními politickými stranami.
  • Spolupráce na konkrétních tématech
Bez ohledu na rozložení mandátů jsme připraveni spolupracovat na prosazení programových priorit se všemi politickými stranami, které budou mít zastoupení v Parlamentu.

Ivo Vlasatý
České Budějovice
ivo.vlasaty@pirati.cz
792446700

Uživatelský avatar
Jakub.Michalek
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 12339
Registrován: 22 čer 2009, 14:54
Profese: poslanec
Bydliště: Žižkov - Praha 3
Dal poděkování: 5384 poděkování
Dostal poděkování: 20693 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyjádření předsedy poslaneckého klubu k místopředsedům P

Příspěvek od Jakub.Michalek »

Mikuláš už to napsal dobře, pana Okamuru a pana Filipa jsme nepodpořili, protože pro ně nechtěl hlasovat ani jeden poslanec klubu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Michalek za příspěvky (celkem 2):
Ivan.Bartos, Frantisek.Hagara

Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů a vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Nenič mě, sloužím všem. :)

Uživatelský avatar
Ivo.Vlasaty
Místní předsednictvo
Příspěvky: 2233
Registrován: 31 led 2012, 09:15
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 8754 poděkování
Dostal poděkování: 3667 poděkování

Re: Vyjádření předsedy poslaneckého klubu k místopředsedům P

Příspěvek od Ivo.Vlasaty »

Jakub.Michalek píše:Mikuláš už to napsal dobře, pana Okamuru a pana Filipa jsme nepodpořili, protože pro ně nechtěl hlasovat ani jeden poslanec klubu.
To je dobrý argument. Má i oporu v PoSt. Reprezentantům KSČM zatápíš v diskusích skvěle a nijak mě to nepohoršuje. Naprosto si to zasloužíOFFTOPIC, i když nesouhlasím se zkratkou "nedemokratická strana" a jsem rád, že to klišé není ani v PoSt. Jde mi o jednu "prkotinu" faktického rázu, kterou jsem od tebe slyšel v jednom brífinku, a kterou jsem chtěl, abyste neopakovali nebo mi jí vysvětlili. Už jsem to tu vysvětlil na tolik způsobů, že to snad musí pochopit každý aspoň trochu pozorný čtenářOFFTOPIC, ale klidně budu jak kolovrátek.

Pusťte si video, je to na začátku čtvrté minuty
Jakub Michálek píše:"Pirátská strana nebude podporovat do funkce místopředsedy kandidáta SPD a KSČM a to z důvodu, který jsme už zveřejnili v povolební strategii, se kterou jsme šli i do těch voleb, že tyto dvě strany považujeme za nedemokratické. OFFTOPICA abych připomenul, tak SPD vůči nám vedla i poměrně agresivní kampaň, která byla založená na šíření strachu a nenávist......
PoSt tohle prostě neříká, fakticky je to chyba, viz můj předchozí příspěvek. Navíc je nebezpečné z téhle pasáže PoSt o vládě vyvozovat postoj k obsazení předsednictva PSP, když několik týdnů říkáte, že podpora v PSP nijak nesouvisí s podporou vládě. Je nešťastné obhajovat volbu Fialy "zprůchodněním Sněmovny" a nehlasovat přitom pro zástupce SPD, tj. tento argument taky padnout neměl. Nabízelo by se odmítnout kandidáty s odkazem na osobní kvality a zdržet se argumentací ohledně stranické příslušnosti.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vlasaty za příspěvek:
Ludek.Blaha

Ivo Vlasatý
České Budějovice
ivo.vlasaty@pirati.cz
792446700

Uživatelský avatar
Ludek.Blaha
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 1465
Registrován: 23 čer 2014, 00:11
Profese: strategický zkompetentňovatel
Bydliště: Písek
Dal poděkování: 1521 poděkování
Dostal poděkování: 1536 poděkování

Re: Vyjádření předsedy poslaneckého klubu k místopředsedům P

Příspěvek od Ludek.Blaha »

Ivo.Vlasaty píše:...podpora kandidátů do vedení Sněmovny má respektovat poměrné zastoupení...
Někde jsem už o tom něco psal, ale bylo by případně možné, aby se naši poslanci při různých vyjádřeních se a stanoviscích vyvarovali slova 'podporujeme', zvláště pak v případech, kdy hlasují pro ustavení do funkce prapodivných figurek jenom proto, že je nějaké pravidlo, zvyklost nebo dohoda?
Od 'podporujeme' je velmi blízko k 'chceme'. Nešlo by použít výrazu třeba 'akceptujeme' nebo 'respektujeme', jak už taky někdo někde navrhoval?
Nechce se mi pořád někomu vysvětlovat jak to, že podporujeme kdejakou pakáž. Takže
'hlasovali jsme pro zvolení toho či onoho, protože souhlasíme například s poměrným zastoupením'...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ludek.Blaha za příspěvky (celkem 3):
Frantisek.Hagara, Ivo.Vlasaty, lubos.lisner

Aby člověk mohl hlásat pravdu z radnice nebo z parlamentu, musí se tam nejdřív prolhat...
Demokracie je výborná věc. Umožňuje občanům, aby si zcela svobodně zvolili... diktaturu!
Umělá inteligence nedosáhne nikdy až takové úrovně, aby dokázala napodobit myšlení pitomce.

Odpovědět

Zpět na „Diskuse - poslanecký klub“