Úprava protikuřáckého zákona

Do tohoto fóra se přesouvají uzamčené a zpracované členské podněty.


Moderátor: Předsedající

S návrhem

Souhlasím
47
55%
Nesouhlasím
32
38%
Zdržuji se
6
7%
 
Celkem hlasujících: 85 - Celkem hlasů: 85

Uživatelský avatar
Zdenek.Hrib
Republikový výbor
Příspěvky: 1623
Registrován: 03 říj 2013, 09:43
Profese: konzultant
Dal poděkování: 1057 poděkování
Dostal poděkování: 3286 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Úprava protikuřáckého zákona

Příspěvek od Zdenek.Hrib »

abych to měl na jednom místě, tak upozrňuju, že definice těch neobsluhovaných a samostatně odvětrávaných prostor, ketré navrhujeme ve stanovisku v zákoně existuje, stačí jen odplnit aby mohly být i v hospodách :-)

https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2017-65#p10
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zdenek.Hrib za příspěvky (celkem 4):
Roman.Kucera, Robert.Magni, Dan.Lestina, Lukas.Dubec
Uživatelský avatar
Pavel.Nazarsky
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 251
Registrován: 23 črc 2014, 12:24
Profese: učitel
Bydliště: Hybernská 1012/30, Praha 1 - Nové Město
Dal poděkování: 440 poděkování
Dostal poděkování: 461 poděkování

Re: Úprava protikuřáckého zákona

Příspěvek od Pavel.Nazarsky »

Marek.Necada píše:Stanovisko zde.
To stanovisko ale potvrzuje dle mého lichý důvod pro zákaz: Ochrana zaměstnanců. V kuřáckých hospodách samozřejmě pracují kuřáci, a zákaz nesou stejně nelibě jako hosté. Nekuřáci měli už před zákazem víc možností najít si práci v nekuřácké hospodě, než naopak. Já bych to prostě vrátil, jak to bylo. Ať si to každý udělá, jak chce. Prosazovat svobodnou možnost volby je v souladu s pirátskými ideami.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Nazarsky za příspěvky (celkem 3):
Martin.Cryo.Broz, Robert.Magni, Petr.Vileta
Uživatelský avatar
Zdenek.Hrib
Republikový výbor
Příspěvky: 1623
Registrován: 03 říj 2013, 09:43
Profese: konzultant
Dal poděkování: 1057 poděkování
Dostal poděkování: 3286 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Úprava protikuřáckého zákona

Příspěvek od Zdenek.Hrib »

Pavel.Nazarsky píše:
Marek.Necada píše:Stanovisko zde.
To stanovisko ale potvrzuje dle mého lichý důvod pro zákaz: Ochrana zaměstnanců. V kuřáckých hospodách samozřejmě pracují kuřáci, a zákaz nesou stejně nelibě jako hosté. Nekuřáci měli už před zákazem víc možností najít si práci v nekuřácké hospodě, než naopak. Já bych to prostě vrátil, jak to bylo. Ať si to každý udělá, jak chce. Prosazovat svobodnou možnost volby je v souladu s pirátskými ideami.
... a az bude vyssi nezamestnanost tak se budou muset vsichni zamestnanci podridit prani svych zamestnavatelu z kurackych pracovist. A kdyz te tam poslou z pracaku tak proste projdes rekvalifikaci na kuraka. Jo a taky vypovime tu meznarodni smlouvu...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zdenek.Hrib za příspěvky (celkem 2):
Vojtech.Pikal, Michal.Klus
Uživatelský avatar
Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 5550
Registrován: 18 led 2013, 17:08
Profese: dělník
Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
Dal poděkování: 22510 poděkování
Dostal poděkování: 4541 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Úprava protikuřáckého zákona

Příspěvek od Robert.Magni »

Kuřácký hospody existujou dál a přes zimu se ještě rozmnoží.

Robert Magni
zabzicek@gmail.com
799796575
Nelíbí se vám moje názory ? Tak vypadněte na bar !
Roger Waters, Praha 2023

Uživatelský avatar
Pavel.Nazarsky
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 251
Registrován: 23 črc 2014, 12:24
Profese: učitel
Bydliště: Hybernská 1012/30, Praha 1 - Nové Město
Dal poděkování: 440 poděkování
Dostal poděkování: 461 poděkování

Re: Úprava protikuřáckého zákona

Příspěvek od Pavel.Nazarsky »

Zdenek.Hrib píše:
Pavel.Nazarsky píše:
Marek.Necada píše:Stanovisko zde.
To stanovisko ale potvrzuje dle mého lichý důvod pro zákaz: Ochrana zaměstnanců. V kuřáckých hospodách samozřejmě pracují kuřáci, a zákaz nesou stejně nelibě jako hosté. Nekuřáci měli už před zákazem víc možností najít si práci v nekuřácké hospodě, než naopak. Já bych to prostě vrátil, jak to bylo. Ať si to každý udělá, jak chce. Prosazovat svobodnou možnost volby je v souladu s pirátskými ideami.
... a az bude vyssi nezamestnanost tak se budou muset vsichni zamestnanci podridit prani svych zamestnavatelu z kurackych pracovist. A kdyz te tam poslou z pracaku tak proste projdes rekvalifikaci na kuraka. Jo a taky vypovime tu meznarodni smlouvu...
Já se nechci hádat. Kuřáci mi rozumí. Jen mě mrzí, že se šikana dospělých lidí asi stává v téhle zemi normou.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Nazarsky za příspěvek:
Petr.Vileta
Uživatelský avatar
Michal.Ketner
Jednatel/ka republikového výboru
Příspěvky: 2889
Registrován: 09 pro 2012, 13:16
Profese: Panda všeho druhu
Dal poděkování: 1908 poděkování
Dostal poděkování: 3381 poděkování

Re: Úprava protikuřáckého zákona

Příspěvek od Michal.Ketner »

Pavel.Nazarsky píše:
Zdenek.Hrib píše:
Pavel.Nazarsky píše: To stanovisko ale potvrzuje dle mého lichý důvod pro zákaz: Ochrana zaměstnanců. V kuřáckých hospodách samozřejmě pracují kuřáci, a zákaz nesou stejně nelibě jako hosté. Nekuřáci měli už před zákazem víc možností najít si práci v nekuřácké hospodě, než naopak. Já bych to prostě vrátil, jak to bylo. Ať si to každý udělá, jak chce. Prosazovat svobodnou možnost volby je v souladu s pirátskými ideami.
... a az bude vyssi nezamestnanost tak se budou muset vsichni zamestnanci podridit prani svych zamestnavatelu z kurackych pracovist. A kdyz te tam poslou z pracaku tak proste projdes rekvalifikaci na kuraka. Jo a taky vypovime tu meznarodni smlouvu...
Já se nechci hádat. Kuřáci mi rozumí. Jen mě mrzí, že se šikana dospělých lidí asi stává v téhle zemi normou.
Mně tyhle prohlášení přijdou funny. Viz ten graf co jsem zde sdilel. Tady jsou sikanovany lidi za uzivani latek s o dost mensi skodlivosti a vicemene ,,nulovym" dopadem na okolí. Takže bych určitě tam nedával ten nedokonavej vid. Imho bych rekl, ze prostě to, co jste tolerovali u látek, který vám nejedou, tak ted dopadá i na látky, který užíváte. Proto ano podme kopat za racionalni drogovou politiku. Ne za selektivni iracionalni vyber. :fet:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Ketner za příspěvek:
Robert.Magni

Nejhorsi je lidska ublíženost :fet:

Sebeonanující popisky jaký mám funkce a jak jsem důležitej. :fet:

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34601
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31560 poděkování
Dostal poděkování: 25689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Úprava protikuřáckého zákona

Příspěvek od Petr.Vileta »

Zdenek.Hrib píše:... a az bude vyssi nezamestnanost tak se budou muset vsichni zamestnanci podridit prani svych zamestnavatelu z kurackych pracovist. A kdyz te tam poslou z pracaku tak proste projdes rekvalifikaci na kuraka. Jo a taky vypovime tu meznarodni smlouvu...
Mezinárodní smlouvu vypovídat nemusíš. Ta pouze chce, abychom vlastní legislativou bojovali proti kouření. Můžeme střílet kanónem, nebo se jen fackovat, je to jen na nás. ;)

A že by se našly tisíce nekuřáckých číšníků a servírek, co o jinou práci nezavadí, to se nebojím. Vždyť přece většina občanů je proti kouření, tak kuřáckých hospod, i po uvolnění zákona, bude jako šafránu. :twisted:
Michal.Ketner píše:Takže bych určitě tam nedával ten nedokonavej vid.
Naopak, nedokonavý vid je tam správně, protože dobroserové ještě zdaleka nedokonali. To se ještě nadějeme zákazů, ajajaj. :weep:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
Pavel.Nazarsky

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Zdenek.Hrib
Republikový výbor
Příspěvky: 1623
Registrován: 03 říj 2013, 09:43
Profese: konzultant
Dal poděkování: 1057 poděkování
Dostal poděkování: 3286 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Úprava protikuřáckého zákona

Příspěvek od Zdenek.Hrib »

Pavel.Nazarsky píše:Já se nechci hádat. Kuřáci mi rozumí. Jen mě mrzí, že se šikana dospělých lidí asi stává v téhle zemi normou.
Pavle, my se přeci nehádáme, ale demokraticky diskutujeme. :D
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zdenek.Hrib za příspěvek:
Pavel.Nazarsky
Uživatelský avatar
Zdenek.Hrib
Republikový výbor
Příspěvky: 1623
Registrován: 03 říj 2013, 09:43
Profese: konzultant
Dal poděkování: 1057 poděkování
Dostal poděkování: 3286 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Úprava protikuřáckého zákona

Příspěvek od Zdenek.Hrib »

tam je totiž problém taky v tom, že není kuřák jako kuřák. a pak se bude někdo soudit se zaměstnavatelem, že jeho 1 cigaretka denně mu nemohlapřivodit malobunněčný karcinom plic a že jde tudíž o nemoc z povolání.

ad osobní ochranné pomůcky - představa servírky obsluhující s dýchacích přistrojem a huhlající nabídku do masky je celkem zábavná a v zásadě řeší ten problém, ale pokud tohle budeme prosazovat, tak budeme za magory.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zdenek.Hrib za příspěvky (celkem 2):
Jan.Hosek, Vit.Fux
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34601
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31560 poděkování
Dostal poděkování: 25689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Úprava protikuřáckého zákona

Příspěvek od Petr.Vileta »

Zdenek.Hrib píše:ad osobní ochranné pomůcky - představa servírky obsluhující s dýchacích přistrojem a huhlající nabídku do masky je celkem zábavná a v zásadě řeší ten problém, ale pokud tohle budeme prosazovat, tak budeme za magory.
Zdeňku, viděl jsi někdy horníka, svářeče, policistu na křižovatce, pokladače střešních asfaltových krytin? Víš, kolika svinstev se nadýchají a že mnozí ani žádné pomůcky používat nemohou, protože se v tom prostě pracovat nedá? Já pracoval v hutích jako jeřábník, tak o tom něco vím. A ne, nebylo to na nemoci z povolání, to si zaměstnavatel vždycky obhájil za socíku, stejně jako dnes. Nechceš dýchat kouř? Nepracuj v kuřácké hospodě. Nechceš dýchat aceton, nedělej lakýrníka. Víš například, kolik dezinfekčního svinstva se nadýchá takový doktor v nemocnici? Lyzol, kam nos vystrčíš. ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
Jiri.Janecka

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Ukončené členské podněty“