Stín předsedy - komentáře expertů a filozofů

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: PKS Jihočeský kraj, Krajsti predsedajici, KoKS Jihočeský kraj, Administrativa-KS Jihočeský kraj

Odpovědět
Uživatelský avatar
Martin.Cryo.Broz
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 474
Registrován: 24 říj 2012, 08:50
Profese: OSVČ - Podnikatel
Bydliště: Písek
Dal poděkování: 383 poděkování
Dostal poděkování: 471 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stín předsedy - komentáře expertů a filozofů

Příspěvek od Martin.Cryo.Broz »

Lukas.Kolarik píše:Pěkná diskuze. Vidím dvě věci na které budu reagovat, plus něco obecně.

1. Cryo a peníze

Rozpočet poslanecké sněmovny je cca 1 milarda korun ročně. Rozpočet ČR přes 1300 miliard. Poslanecký plat je menší než má průměrný manager ve středně velké firmě. Většina poslaneckých náhrad není vyplácena poslanci, ale vlastníkovi nemovistostí, asistentům či nájemcům kancelářského vybavení a poskytovatelům služeb. V Tvém výčtu dokonce nějaké výhody ještě chybí. Poslanecký plat je v podstatě 127 Kč/hodina. Bylo mi jasné, že dojde k nějaké formě závisti a napadání tohoto finančního faktu a rovněž tak je mi jasné, že je takových členů v našem krajském sdružení více. Je to takové česky klasické "Čech nechce mít kozu jako jeho soused, on chce aby ta jeho chcípla". Mě to určitě nepřekvapuje a u Crya si alespon mohu vážit toho, že to přizná veřejně.

Brouku ale mě je zcela jedno kolik bereš a kolik beru já, já jen napadám to že mě přijde že tohle celé bylo dlouze plánované a tudíž že jsi za tím šel právě a jen kvůli finančním důvodům. Kdyby mě tak hrozně záleželo na penězích jak tu ty a pan učitel se snažíte mě vehementně podstrkovat, tak bych to už asi dělal na zastupku ne? Bohužel nebo bohudík záleží jak se na to kdo kouká, já jsem schopen svojí prací vygenerovat peníze abych se uživil a ještě dělat věci pro město "zdarma". To samé bych očekával tedy i od tebe a nebo od všech těch, kteří se hodlají dušovat v prosazování poslaneckých priorit. Jinak kdyby tam byl kdokoli jiný, neřeknu ani slovo ale já ti prostě nevěřím a věřit nebudu, stejně tak ani Janě.

Chápu že může být flustrující představa, že stačilo málo, konkrétně 5 hlasů a mohl jsem tam sedět já. Je třeba si ale uvědomit, že podobné útočné výpady mi v dalším hlasování moc nepomáhají. Přecijen stále své kandidáty do voleb vysílá hlavně členská základna. Veř mi ale, že tak snadný to tu neni. Normálně tu musíme mezi sebou mluvit, dohadovat se, dělat kompromisy, ustupovat ze svých pozic, hledat konsenzus, neútočit na sebe, bavit se korektně a bez urážek, nechováme se jako děcka, a to všechno nejen v rámci pirátského poslaneckého klubu, ale dokonce i napříč ostatními kluby, komisemi, výbory, orgány a zaměstnanci sněmovny. Neboří se nám svět, když něco není podle nás.

Opět jak jsem psal nahoře a budu psát i dole.

Co ale nechápu je Tvůj postup při primárních volbách a kampani. Nejdříve se zůčastnit volby lídra, poté se zůčastnit volby čela, po tom co jsem ani v jedné volbě neuspěl už nikam nekandidovat, kampaně se neúčastnit a veřejně prohlašovat, že na práci poslance nejsem připravený a proto nejsem na kandidátce, mi nepřijde jako správný a konzistentní postoj. Ale to už je jiný příbeh.

Můj postup byl zcela logický a stále si za ním stojím. Na lídra jsem chtěl z důvodu že ti nevěřím (viz jen pak třeba ta podpásovka s tou anketou) a také proto, že se nepřihlásil nikdo, za kým by šlo jít (myslím tím občany) nehledě na fakt že stále jsem přesvědčen, že jako lídr jsem byl schopen natáhnout o mnoho víc hlasů. To že bych nešel do PSka to jsem říkal před tím když jsme se hlásil na post lídra a myslím to tak i ted. Nikdo z nás tady a tím myslím i sebe, neni připraven na to aby rozhodoval o zákonech v PS, stále zastávám to že každý si má projít jistým zasvěcením. Stejně tak jako že v práci taky z úklízečky neuděláš ředitelku hotelu.

Martin Brož - Cryoman (Zastupitel a radní s gescí pro životní prostředí v městě Písek) - Odchýlit se od norem znamená, že na to musíte mít. Než začnete být tvořivý, musíte být odvážní. Tvořivost je osud, ale odvaha je cestou.

Uživatelský avatar
Ludek.Blaha
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 1465
Registrován: 23 čer 2014, 00:11
Profese: strategický zkompetentňovatel
Bydliště: Písek
Dal poděkování: 1521 poděkování
Dostal poděkování: 1536 poděkování

Re: Stín předsedy - komentáře expertů a filozofů

Příspěvek od Ludek.Blaha »

Kdyby měl někdo zájem o ale doopravdy lukrativní zaměstnání, pak jen připomínám svých 721,5 káčé na hodinu a tři měsíce prázdnin.
A to jsem na holém úvazku a tarifním platu. V roce 2020 odcházím do důchodu. Bude šancé!!! A když mě chytře udáte, tak i dřív...

Aby člověk mohl hlásat pravdu z radnice nebo z parlamentu, musí se tam nejdřív prolhat...
Demokracie je výborná věc. Umožňuje občanům, aby si zcela svobodně zvolili... diktaturu!
Umělá inteligence nedosáhne nikdy až takové úrovně, aby dokázala napodobit myšlení pitomce.

Uživatelský avatar
Martin.Mareda
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 237
Registrován: 26 úno 2016, 13:47
Profese: místostarosta,adiktolog
Dal poděkování: 208 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování

Re: Stín předsedy - komentáře expertů a filozofů

Příspěvek od Martin.Mareda »

3. Všeobecně

To že vždycky bude v jakémkoliv spolku, natož v politické straně, nějaká opozice beru jako samozřejmost a počítám s tím. To že se opozice snaží torpédovat toho, kdo je zrovna u kormidla je přirozené a žádoucí, to že se opozice snaží převzít vedoucí pozici je vcelku logické. Pojďme to ale dělat kritikou skutečně odvedené práce, nečinnosti nebo konkrétních rozhodnutí a návrhů. Neřešme to prosím v rovině osobní, neargumentujme ad hominem, neřešme sociální zařazení a už vůbec do sporů nezapojujme rodinu, natož děti! To mi příjde opravdu pod úroveň.[/quote]

Neznám příčiny některých rozbrojů a averzí uvnitř kraje, ale moje profesionální deformace (a teď nemyslím léčbu závislostí, ale spíše nějakou „všeobecnou mediaci“) mi velí se zeptat, jestli můžu s něčím pomoct?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Mareda za příspěvky (celkem 3):
Ludek.Blaha, Jan.Novak, Ivo.Vlasaty
Uživatelský avatar
Ludek.Blaha
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 1465
Registrován: 23 čer 2014, 00:11
Profese: strategický zkompetentňovatel
Bydliště: Písek
Dal poděkování: 1521 poděkování
Dostal poděkování: 1536 poděkování

Re: KF JČK 8/2017 nominace a volba do RV

Příspěvek od Ludek.Blaha »

Martin.Cryo.Broz píše:Já se bohužel jako člověk chovám
Tak to je tedy pech!

Aby člověk mohl hlásat pravdu z radnice nebo z parlamentu, musí se tam nejdřív prolhat...
Demokracie je výborná věc. Umožňuje občanům, aby si zcela svobodně zvolili... diktaturu!
Umělá inteligence nedosáhne nikdy až takové úrovně, aby dokázala napodobit myšlení pitomce.

Uživatelský avatar
Ludek.Blaha
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 1465
Registrován: 23 čer 2014, 00:11
Profese: strategický zkompetentňovatel
Bydliště: Písek
Dal poděkování: 1521 poděkování
Dostal poděkování: 1536 poděkování

Re: Stín předsedy - komentáře expertů a filozofů

Příspěvek od Ludek.Blaha »

Martin.Cryo.Broz píše:Nikdo z nás tady a tím myslím i sebe, neni připraven na to aby rozhodoval o zákonech v PS, stále zastávám to že každý si má projít jistým zasvěcením.
To je docela zajímavá úvaha. Budu se nad tím muset zamyslet.
Pro začátek bych ale potřeboval informaci o té přípravce, kde se k rozhodování o zákonech zasvěcuje.

Aby člověk mohl hlásat pravdu z radnice nebo z parlamentu, musí se tam nejdřív prolhat...
Demokracie je výborná věc. Umožňuje občanům, aby si zcela svobodně zvolili... diktaturu!
Umělá inteligence nedosáhne nikdy až takové úrovně, aby dokázala napodobit myšlení pitomce.

Uživatelský avatar
Lukas.Kolarik
Příspěvky: 832
Registrován: 05 zář 2013, 21:08
Profese: OSVČ
Bydliště: Katovice
Dal poděkování: 225 poděkování
Dostal poděkování: 1112 poděkování

Re: Stín předsedy - komentáře expertů a filozofů

Příspěvek od Lukas.Kolarik »

Martin.Mareda píše:
Neznám příčiny některých rozbrojů a averzí uvnitř kraje, ale moje profesionální deformace (a teď nemyslím léčbu závislostí, ale spíše nějakou „všeobecnou mediaci“) mi velí se zeptat, jestli můžu s něčím pomoct?
announces/rozhodci-komise-spousti-stran ... 36620.html
Nikdo není na světě úplně zbytečný, i ten největší hlupák slouží alespoň jako špatný příklad.
------------------------------------------

tel: 777279221, email: lukas.kolarik@pirati.cz, Profil
Uživatelský avatar
Ludek.Blaha
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 1465
Registrován: 23 čer 2014, 00:11
Profese: strategický zkompetentňovatel
Bydliště: Písek
Dal poděkování: 1521 poděkování
Dostal poděkování: 1536 poděkování

Re: Stín předsedy - komentáře expertů a filozofů

Příspěvek od Ludek.Blaha »

Lukas.Kolarik píše:rozhodci-komise-spousti-stranickou-mediacni-skupinu
Mám pocit, že se tam chlapci docela slušně zhádali, a na nabídku Martina Maredy nikdo nezareagoval.

Aby člověk mohl hlásat pravdu z radnice nebo z parlamentu, musí se tam nejdřív prolhat...
Demokracie je výborná věc. Umožňuje občanům, aby si zcela svobodně zvolili... diktaturu!
Umělá inteligence nedosáhne nikdy až takové úrovně, aby dokázala napodobit myšlení pitomce.

Uživatelský avatar
Rostislav.Reha
Republikový výbor
Příspěvky: 5252
Registrován: 15 říj 2013, 12:16
Profese: informatik
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 7626 poděkování
Dostal poděkování: 8829 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stín předsedy - komentáře expertů a filozofů

Příspěvek od Rostislav.Reha »

Nahodou, kdyz bude v mediacni skupine aspon pulka strany, tak to bude mit nebetycne vysledky.

Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.
exJunior clen KK.
Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Martin.Mareda
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 237
Registrován: 26 úno 2016, 13:47
Profese: místostarosta,adiktolog
Dal poděkování: 208 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování

Re: Stín předsedy - komentáře expertů a filozofů

Příspěvek od Martin.Mareda »

Jo do mediační skupiny jsem se hlásil, byli vybráni jiní. Takže se nabízím kraji. A myslím, že nemusím být zaštítěn ani nějakou skupinou. :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Mareda za příspěvky (celkem 3):
Jan.Novak, Ludek.Blaha, Ivo.Vlasaty
Uživatelský avatar
Lukas.Kolarik
Příspěvky: 832
Registrován: 05 zář 2013, 21:08
Profese: OSVČ
Bydliště: Katovice
Dal poděkování: 225 poděkování
Dostal poděkování: 1112 poděkování

Re: Stín předsedy - komentáře expertů a filozofů

Příspěvek od Lukas.Kolarik »

Martin.Mareda píše:Jo do mediační skupiny jsem se hlásil, byli vybráni jiní. Takže se nabízím kraji. A myslím, že nemusím být zaštítěn ani nějakou skupinou. :-)
A nechceš se tedy stát krajskou mediční skupinou, zmapovat prostředí a navrhnout nějaké řešení? Bylo by to fajn....Chci nás teď více potkávat, tohle by byla zajímavá nadstavba mého projektu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Kolarik za příspěvek:
Ludek.Blaha
Nikdo není na světě úplně zbytečný, i ten největší hlupák slouží alespoň jako špatný příklad.
------------------------------------------

tel: 777279221, email: lukas.kolarik@pirati.cz, Profil
Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Jihočeský kraj“