CF 26/2017 Volba Republikového předsednictva

Celostátní fórum tvoří všichni členové a je nejvyšším orgánem Pirátské strany.


Moderátor: Předsedající

Pravidla fóra

Na celostátním fóru se vyjadřujte slušně a k věci. Nepřístojnosti budou vykázány do samostatného vlákna.
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.

Zamčeno
Tobias.Esner
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7802
Registrován: 22 čer 2013, 12:03
Dal poděkování: 5022 poděkování
Dostal poděkování: 3823 poděkování

Re: CF 26/2017 Volba Republikového předsednictva

Příspěvek od Tobias.Esner »

Nominace zaregistrována, úvodní příspěvek upraven
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tobias.Esner za příspěvek:
Mikulas.Peksa
Uživatelský avatar
Marek.Necada
Administrativní odbor
Příspěvky: 3425
Registrován: 05 lis 2009, 22:44
Profese: silozpytec
Bydliště: Helsinki
Dal poděkování: 9678 poděkování
Dostal poděkování: 6754 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 26/2017 Volba Republikového předsednictva

Příspěvek od Marek.Necada »

Otázka na všechny kandidáty:
Považujete za rozumné, aby většina členů RP byla zároveň členy parlamentu nebo jiných časově náročných veřejných funkcí?
Místopředseda finských Pirátů
Долой царя!
Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7811 poděkování
Dostal poděkování: 11919 poděkování

Re: CF 26/2017 Volba Republikového předsednictva

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Marek.Necada píše:Otázka na všechny kandidáty:
Považujete za rozumné, aby většina členů RP byla zároveň členy parlamentu nebo jiných časově náročných veřejných funkcí?
Myslím, že není rozumné to zcela oddělit a zároveň si myslím, že by většina členů RP neměla být členy parlamentu. Nejde o časovou náročnost, ale vztah strana x klub.
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Uživatelský avatar
Martin.Smida
Republikový výbor
Příspěvky: 4042
Registrován: 12 črc 2012, 07:45
Profese: Kompostář
Bydliště: Majetín
Dal poděkování: 2916 poděkování
Dostal poděkování: 5340 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 26/2017 Volba Republikového předsednictva

Příspěvek od Martin.Smida »

Tobias.Esner píše:
*) Zasedání ještě nebylo svoláno, termíny platné pro toto jednání budou upřesněny, ihned po svolání a určení termínu a místa konání. Hlasování v tomto jednání bude odročeno na zasedání CF.
rád bych zde oznámil, že zasedání bylo svoláno oznameni-f595/svolani-zasedani-celostat ... 38435.html

OFFTOPICač nésu kandidát a nebyl jsem tedy tázán, tak bych si tady dovolil s Mikulášem souhlasit. ;-)


[quote="Mikulas.Peksa"][quote="Marek.Necada"]Otázka na všechny kandidáty:
[otazka]Považujete za rozumné, aby většina členů RP byla zároveň členy parlamentu nebo jiných časově náročných veřejných funkcí?[/otazka][/quote]

Myslím, že není rozumné to zcela oddělit a zároveň si myslím, že by většina členů RP neměla být členy parlamentu. Nejde o časovou náročnost, ale vztah strana x klub.[/quote]
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Smida za příspěvky (celkem 4):
Tobias.Esner, Karel.Nejedlik, Rostislav.Reha, Robert.Magni
Uživatelský avatar
Janka.Michailidu
Republikový výbor
Příspěvky: 2908
Registrován: 21 dub 2012, 19:19
Profese: Akademička na VŠCHT (biotechnologie)
Dal poděkování: 3751 poděkování
Dostal poděkování: 5970 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 26/2017 Volba Republikového předsednictva

Příspěvek od Janka.Michailidu »

doručuji nominaci Jana Köcherta (na místopředsedu): clenske-podnety-f350/nominace-jana-koch ... 38405.html

Díky za zprocesování :fet:

  • vedoucí meziresortního týmu Návykové chování
  • zástupkyně vedoucího pracovní skupiny Duševní zdraví
  • členka republikového výboru
  • členka správní rady π

zulip: Janka Michailidu | mastodon: malajanka | matrix: malajanka | tel: 7▼7▼6 8▼6▼6 3▼1▼6
Podporuji myšlenky Renesance Pirátů.

Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7811 poděkování
Dostal poděkování: 11919 poděkování

Re: CF 26/2017 Volba Republikového předsednictva

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Marek.Necada píše:Otázka na všechny kandidáty:
Považujete za rozumné, aby většina členů RP byla zároveň členy parlamentu nebo jiných časově náročných veřejných funkcí?
Ještě jsem teda nad tím přemýšlel a možná jsem byl v minulé odpovědi zbytečně dogmatický. Je fakt, že nemáme ve straně kvóty na ženy. Přesto tak nějak významná část z nás cítí, že není rozumné vytvářet "genderově unifikované skupiny" a hlasuje podle toho. Když teda vyvstala otázka, jestli máme mít "kvóty na poslance", tak bych řekl, že to vlastně asi nemusí být úplně dobrý nápad. Ono je to hodně o konkrétních lidech a tom, jak spolu dokážou spolupracovat a doplňovat se. A ono ve chvíli, kdy se rozjede ta "kvótová férovka", jde to stejným směrem jako strana Zelených.

Tohle rozhodnutí je každopádně na CF (popř. RV), já necítím potřebu to do té kvótové férovky nějak tlačit, protože si myslím, že to věci ve finále spíš zhorší a ničemu nepomůže. Uvědomil jsem si, že ty skutečné problémy to fakt neřeší. Že by RP nemělo být zaplněno poslanci každopádně považuju za dobrý nápad. Je to o spolupráci a doplňování se.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvky (celkem 6):
Karel.Nejedlik, Petr.Vileta, Vojtech.Pikal, Dan.Lestina, Lenka.Kozlova, Ondrej.Profant
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Uživatelský avatar
Janka.Michailidu
Republikový výbor
Příspěvky: 2908
Registrován: 21 dub 2012, 19:19
Profese: Akademička na VŠCHT (biotechnologie)
Dal poděkování: 3751 poděkování
Dostal poděkování: 5970 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 26/2017 Volba Republikového předsednictva

Příspěvek od Janka.Michailidu »

Mikulas.Peksa píše:
Marek.Necada píše:Otázka na všechny kandidáty:
Považujete za rozumné, aby většina členů RP byla zároveň členy parlamentu nebo jiných časově náročných veřejných funkcí?
Ještě jsem teda nad tím přemýšlel a možná jsem byl v minulé odpovědi zbytečně dogmatický. Je fakt, že nemáme ve straně kvóty na ženy. Přesto tak nějak významná část z nás cítí, že není rozumné vytvářet "genderově unifikované skupiny" a hlasuje podle toho. Když teda vyvstala otázka, jestli máme mít "kvóty na poslance", tak bych řekl, že to vlastně asi nemusí být úplně dobrý nápad. Ono je to hodně o konkrétních lidech a tom, jak spolu dokážou spolupracovat a doplňovat se. A ono ve chvíli, kdy se rozjede ta "kvótová férovka", jde to stejným směrem jako strana Zelených.

Tohle rozhodnutí je každopádně na CF (popř. RV), já necítím potřebu to do té kvótové férovky nějak tlačit, protože si myslím, že to věci ve finále spíš zhorší a ničemu nepomůže. Uvědomil jsem si, že ty skutečné problémy to fakt neřeší. Že by RP nemělo být zaplněno poslanci každopádně považuju za dobrý nápad. Je to o spolupráci a doplňování se.
jenom abych se ujistila. opravdu porovnáváš kvóty na ženy v RP a kvóty na poslance v RP? :?

  • vedoucí meziresortního týmu Návykové chování
  • zástupkyně vedoucího pracovní skupiny Duševní zdraví
  • členka republikového výboru
  • členka správní rady π

zulip: Janka Michailidu | mastodon: malajanka | matrix: malajanka | tel: 7▼7▼6 8▼6▼6 3▼1▼6
Podporuji myšlenky Renesance Pirátů.

Uživatelský avatar
Rostislav.Reha
Republikový výbor
Příspěvky: 5254
Registrován: 15 říj 2013, 12:16
Profese: informatik
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 7643 poděkování
Dostal poděkování: 8838 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 26/2017 Volba Republikového předsednictva

Příspěvek od Rostislav.Reha »

Otazka kumulace vice funkci ma nekolik stranek, jednak je to cas, ktery kandidat muze venovat vedeni strany (coz aktualne u poslance je skutecne asi temer nulovy, otazka je, jak to bude do budoucna), druhak zda je to zbytecna kumulace moci (coz je imho primarni duvod toho, proc toto omezeni ve stanovach mame) a nasledna uniformita. Coz je mimochodem uplne jina otazka nez je kvota na gender zastoupeni ;) Ale asi jsem trochu oftopic...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Rostislav.Reha za příspěvky (celkem 6):
Karel.Nejedlik, Vit.Fux, Michaela.Nepejchalova, sery.pavel, Robert.Magni, Roman.Semik

Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.
exJunior clen KK.
Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7811 poděkování
Dostal poděkování: 11919 poděkování

Re: CF 26/2017 Volba Republikového předsednictva

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Janka.Michailidu píše:jenom abych se ujistila. opravdu porovnáváš kvóty na ženy v RP a kvóty na poslance v RP? :?
Tak ona je - jak jsem pochopil - spíše trochu snaha zavést kvóty na neposlance. Což buď teda musíš dotáhnout úplně (tj. žádní poslanci v RP) nebo přijmout, že v 5-členém RP, kde je předseda poslanec, může být jen jeden další poslanec (nemají-li mít poslanci většinu).

A vyvstává logická otázka, co s tím, pokud tam někdo místo poslance radši uvidí poslankyni. Na to ať si má každý názor jaký chce, každopádně věřím tomu, že takoví lidi ve straně jsou. Já jsem tyto boje nikdy nepovažoval za svojí agendu a nelíbí se mi, že by ta volba měla být o tom. Takže si budu muset sednout s kolegyněmi poslankyněmi a zeptat se, jak to teda vidí.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvek:
Petr.Vileta
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18655
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33837 poděkování

Re: CF 26/2017 Volba Republikového předsednictva

Příspěvek od Martin.Kucera »

Mikulas.Peksa píše:Takže si budu muset sednout s kolegyněmi poslankyněmi a zeptat se, jak to teda vidí.
Dana a Olga už se AFAIK vyjádřily, že hodlají kandidovat do RV, takže zbývá Lenka.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 3):
Petr.Vileta, Dalibor.Zahora, Giuseppe.Maiello

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Zamčeno

Zpět na „Celostátní fórum“