Informace členům o stáhnutí žaloby.

Do tohoto fóra se přesouvají Uzamčené členské podněty

Moderátor: Predsedajici

Zamčeno

CF ukládá RP, informovat o situaci kolem stížnosti na neplatnost voleb.

Pro
96
81%
Proti
13
11%
Zdržuji se
10
8%

Celkem hlasujících: 119 - Celkem hlasů: 119

Martin.Kucera
Vedoucí administrativního odboru
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2156 poděkování
Dostal poděkování: 15727 poděkování

Re: Informace členům o stáhnutí žaloby.

Příspěvek od Martin.Kucera » 20 lis 2017, 08:52

jnxkkghv píše:- Tobias nemel pravo jednat za stranu a odeslat stiznost, i kdyz z podani na redmine mohl dostat dojem, ze byl pravni tym jakozto poradni organ RP v teto zalezitosti zmocnen.
A navíc z příslušného vlákna zde ve fóru (kde se zapojil i Vojta Pikal, člen RP, a nabízel pomoc při podepsání a odeslání) mohl nabýt dojem, že RP je s celou záležitostí srozuměno. O tom jsem byl přesvědčen i já a proto jsem Tobiasovi vydal pokyn, aby zařídil dokončení celé věci, tj. doručení na NSS.
- Jak NSS spravne uvadi, nebyl rozhodne dobry napad stiznost odeslanou pres datovku podepsat svym osobnim certifikatem, privlastnil si tim totiz rolu osoby, prostrednictvim ktere strana v teto veci mela s NSS jednat a to jak v kontextu vnitrnich vztahu, tak i navenek, Ani k jednomu opravnen nebyl. (V rovine opravnenosti odeslani stiznosti jeho osobou lze samozrejme argumentovat KoMinem a tez snahou zabranit skodam vzhledem k hrozicimu promeskani lhut a necinnosti RP v teto zalezitosti).
Promeškání rozhodně hrozilo, podáno bylo v poslední možný den.
- Ani Jakub nebyl dle dostupnych informaci zmocnen odeslat zpetvzeti a to zcela jiste v kontextu vnitrnich vztahu, dokud text datove zpravy neni k dispozici, lze tezko neco vyvozovat o vztazich a opravnenosti navenek. (Jakub je sice clen statutarniho organu, ale statutarnim organem zcela jiste nein, ze :))
- Povinnost informovat byla tez z jeho strany (potazmo RP) porusena a sem zvedavy na vysvetleni.
- Vzhledem k tomu, ze Jakub jednal v zrejmem stretu zajmu, dost tezko si takove vysvetleni dokazu predstavit... proste Jakub.
Prý k tomu existuje usnesení RP. Ale zveřejněno dosud nebylo.
EDIT: Co se zpetvzeti zpetvzeti tyce, to vzhledem k tomu, ze usneseni v ramci jednani o vzpetvzeti z pravidla neposkytuje zadne opravne prostredky, tak takto postupovat nelze. Nic by ale nebranilo ztazenou stiznost proste podat znova. (pokud by to samzorejme bylo ve stanovene lhute).
No právě, ve lhůtě by to nebylo, protože k zpětvzetí došlo 8. 11. a lhúta pro podání stížnosti byla do 3. 11. Proto píšu, že mimořádný přezkum by už nic nezmohl.
Stepan.Strebl píše:Mě by spíš zajímalo, proč na soud odešlo podání jménem statutárního orgánu, které sám statutární orgán neschválil. A to je spíš otázka na AO. Ptát se, proč RP neinformuje o tom, že vzalo zpět akci, kterou ani udělat nechtělo a napravuje omyl po někom, kdo udělal neoprávněně akci jeho jménem, mi přijde jako Kocourkov. Jinak administrativní chyby se bežně stávají, to je úplně normální, vůči AO bych byl proto shovívavý. Ale přijde mi, že zodpovídat se členům a informovat je myslím v tomto případě povinností AO, nikoli na RP.
Vysvětlení výše.
BTW, snažíš se svému šéfovi Jakubovi prokázat medvědí službu?
tel.: +420 778 702 711
NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM.

Lukas.Blazej
Republikový výbor
Profese: Student
Dal poděkování: 325 poděkování
Dostal poděkování: 437 poděkování

Příspěvek od Lukas.Blazej » 20 lis 2017, 09:33

Nejsem iniciátorem volební stížnosti, nicméně do její přípravy jsem se aktivně zapojil a usiloval jsem o zdárné dokončení celého procesu, tudíž disponuji částí informací, které CF dle dosavadních výsledků hlasování chce.

Česká pirátská strana podala řadu volebních stížností, prakticky při každých volbách nějakou. Občas si stěžujeme na (z mého pohledu) úplné blbosti, občas mají naše stížnosti reálný dopad, například tato. Nedohledal jsem, že by RP o mnoha podaných stížnostech hlasovalo. Našel jsem hlasování týkající se stížnosti na minimální věk senátora, nicméně tam byly důvodem pro hlasování požadované finanční prostředky.

O řadě volebních stížností členská základna ani neví. Oproti tomu letošní volební stížnost vznikala na fóru, byla na redmine, Vojta Pikal o ní informoval na setkání poslaneckého klubu, já jsem o ní informoval ve facebookových skupinách, psal jsem SMS i přes messenger Ivanovi a volal jsem s Mikulášem. Její podání schválil v rámci svého pověření Vojta Pikal. Jednalo se tak o nejtransparentněji a „nejpředpisověji“ vzniklou volební stížnost v historii strany. Nenapadá mě, co více jsem mohl z hlediska informování udělat - Ivanovi jsem se pokoušel i dovolat, ale vzhledem k hektické povolební době mi to nezvedal. V hejnu byla na podání shoda a neozval se nikdo, kdo by byl proti podání stížnosti.

Poté, co byla stížnost podána, mi zavolal naštvaný Jakub Michálek. Stěžoval si, že ho o podání stížnosti nikdo neinformoval. Řekl jsem mu výše uvedené - že se probírala na všech oficiálních i neoficiálních kanálech strany a její podání jsem ještě probíral se třemi členy předsednictva - tudíž mě Jakubovo nezapojení sice mrzí, ale informace o její přípravě mohl zjistit s vynaložením minimálního úsilí a není mojí chybou, že se nezapojil. Myslel jsem, že to tím skončilo.

Jakub ovšem následující den svolal tajné setkání tří členů RP - Mikuláše, Ivana a jeho. O této schůzce nebyl informován nikdo jiný ani nebyla pobrána s kýmkoliv, kdo byl přímo zapojen do přípravy volební stížnosti. Na tomto jednání se RP usneslo, že chce vzít podanou volební stížnost zpět.

Nemám vůči těmto třem členům jakékoliv osobní antipatie - Mikuláš je poslancem za můj domovský kraj, Jakubovi jsem byl na oslavě narozenin a Ivanovi na svatbě. O to je celá situace horší. Tři mně blízcí lidé zneužili svoji moc ještě předtím, než vůbec složili poslanecký slib a neváhali pro zajištění svých poslaneckých mandátů obvinit Tobiase z trestného činu, ačkoliv věděli, že jednal na základě pověření Vojty Pikala. Jistě najdeme řadu předpisů, které byly zasedáním porušeny - pro začátek demokratické minimum, protože usnesení nekonzultovali s nikým, kdo se do přípravy stížnosti zapojil, a byli prý uvedeni v omyl - Jakub měl například tvrdit, že se do přípravy stížnosti nezapojil právní tým, ačkoliv nad tím strávil šest hodin, nezveřejnění usnesení také nebude zcela v souladu s předpisy. Pro mě je ovšem mnohem zásadnější naprostý hodnotový nesoulad, který momentálně vůči straně pociťuji. Včera jsem byl na jednání Nejvyššího správního soudu ve věci volební stížnosti týkající se Středočeského kraje. Zástupce Státní volební komise řekl v podstatě to, že dokud nebudou napadeny celé volby, nebude se zjištěnými problémy nic dělat. Baxa a poté v odůvodnění usnesení i Langášek mohli jen upozorňovat a varovat. Dočteme se to i v písemném odůvodnění: „Ve hře je totiž legitimita všech voleb a víra občanů v jejich správný výsledek. Nezmění-li se nic na zákonodárné a exekutivní úrovni, hrozí, že (...) by při zjištění závažných chyb musel Nejvyšší správní soud sáhnout ke zneplatnění volby vícera kandidátů nebo dokonce voleb jako celku“. Domnívám se, že letošní volební stížnost byla z hlediska praktických dopadů tou nejdůležitější, kterou strana kdy podávala. I proto jsem byl rád, že se do její přípravy zapojilo tolik lidí a byla na jejím podání shoda. Zpětvzetí (navíc způsobem, který byl zvolen) pro mě znamená rezignaci strany na zcela základní zásady, kvůli kterým jsem se před sedmi lety do její činnosti zapojoval. Je zřejmé, že ve straně došlo k ideovému posunu, který bude ještě výraznější s přílivem nových členů. Budu sledovat, jak se k této věci postaví CF a bude to pro mě důležitým indikátorem toho, zda mám nadále ve straně své místo. Nepíše se mi to lehce - byl jsem lídrem v krajských volbách; řešitelem participativního projektu, který straně přitáhl stovky voličů; tajemníkem komunálního uskupení Pro!Ústí, díky kterému se věnuji pirátské komunální činnosti poslední tři roky v podstatě každodenně... přesto nemůžu být ve straně, která napříště nebude hlasovat pro zrušení pětiprocentní volební klauzule, protože teď už máme mandáty a netýká se nás. To je totiž směr, který RP svým usnesením nastavilo a který nás hodnotově zařazuje po bok politiků, jejichž kauzy už několik let řeším.
jnxkkghv píše:EDIT: Co se zpetvzeti zpetvzeti tyce, to vzhledem k tomu, ze usneseni v ramci jednani o vzpetvzeti z pravidla neposkytuje zadne opravne prostredky, tak takto postupovat nelze. Nic by ale nebranilo ztazenou stiznost proste podat znova. (pokud by to samzorejme bylo ve stanovene lhute).
Nedošlo ke zpětvzetí, Jakub tvrdil, že stížnost nebyla vůbec jménem strany podána (podala ji neoprávněná osoba).
Petr.Vileta píše:
Michal.Ketner píše:No jenze tohle neni dobra praxe, protoze jak by CF melo udelat potencialne mimoradny prezkum, kdyz je RP o svem rozhodnuti ani neinformuje ?
Když jde doslova o hodiny, tak by se stejně žádný přezkum stihnout nedal.
NSS to podle mě řešit chtěl. Jakubův dopis byl doručen 8. 11., usnesení bylo přijato až 16. 11., šlo o poslední volební stížnost, kterou NSS odmítnul. Měli jsme tak celých 8 dní na to, abychom napsali, že Tobias byl k podání stížnosti oprávněn. Tak dlouhá lhůta je ve volebním soudnictví výjimečná.
778702712

"Co se to v tom Usti zase ksakru deje..." (Zdenek Stepanek)

OFFTOPICObrázek

Martin.Kucera
Vedoucí administrativního odboru
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2156 poděkování
Dostal poděkování: 15727 poděkování

Příspěvek od Martin.Kucera » 20 lis 2017, 09:52

Lukas.Blazej píše:
jnxkkghv píše:EDIT: Co se zpetvzeti zpetvzeti tyce, to vzhledem k tomu, ze usneseni v ramci jednani o vzpetvzeti z pravidla neposkytuje zadne opravne prostredky, tak takto postupovat nelze. Nic by ale nebranilo ztazenou stiznost proste podat znova. (pokud by to samzorejme bylo ve stanovene lhute).
Nedošlo ke zpětvzetí, Jakub tvrdil, že stížnost nebyla vůbec jménem strany podána (podala ji neoprávněná osoba).
V Jakubově podání je pro jistotu obojí, cituji:
Proto Vás tímto jménem České pirátské strany žádám, aby Nejvyšší správní soud Návrh
odmítl jako podaný osobou zjevně k tomu neoprávněnou (v souladu s § 46 odst. 1 písm. c) cit.
zákona). Pro případ, že by Nejvyšší správní soud takto nepostupoval, bereme tímto návrh
zpět a žádáme, aby soud řízení zastavil (v souladu s § 47 písm. a) cit. zákona).
Petr.Vileta píše:
Michal.Ketner píše:No jenze tohle neni dobra praxe, protoze jak by CF melo udelat potencialne mimoradny prezkum, kdyz je RP o svem rozhodnuti ani neinformuje ?
Když jde doslova o hodiny, tak by se stejně žádný přezkum stihnout nedal.
NSS to podle mě řešit chtěl. Jakubův dopis byl doručen 8. 11., usnesení bylo přijato až 16. 11., šlo o poslední volební stížnost, kterou NSS odmítnul. Měli jsme tak celých 8 dní na to, abychom napsali, že Tobias byl k podání stížnosti oprávněn. Tak dlouhá lhůta je ve volebním soudnictví výjimečná.
Mimořádným přezkumem bychom to bohužel ani tak nestihli, protože i kdyby se jednání CF povedlo svolat hned 8. 11. odpoledne, hlasovat o přezkumu by se mohlo až od 17. 11. Ale samozřejmě případný tlak na RP, aby své usnesení přehodnotilo, by členstvo mohlo vyvíjet i tak.
tel.: +420 778 702 711
NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM.

torrespondent
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: např. právník, grafik, student práva
Dal poděkování: 278 poděkování
Dostal poděkování: 615 poděkování

Příspěvek od torrespondent » 20 lis 2017, 10:07

OFFTOPIC[quote="Karel.Nejedlik"]OFFTOPICDávám proti, protože mi vadí způsob položení dotazu. Nechci podporovat tento způsob komunikace mezi dvěma funkcionáři strany. K členskému podnětu nevidím jediné zdůvodnění mimo "RP o situaci stranu neinformuje". Kde je tam nějaká snaha si tuto informaci zjistit? Zavolat, napsat, založit diskuzi kdekoliv jinde než členských podnětech? Bum prásk, rovnou členský podnět. Můžu adekvátně na to zadat podnět na odvolání člena z RK?
Ne, takhle prosím ne.
Datum zveřejnění na soudu je čtvrtek 16.11., mezitím byl statní svátek a víkend. Členský podnět je až ten poslední prostředek, kterým se domáhat vyjádření. Členové RP jsou taky lidi.. nejsou 24/7 online, aby informovali o všem, co dělají, zvlášť takhle krátce po volbách.
[/quote]
Chvályhodné, takhle se brzo dopracuješ k nějaké funkci. Pokud by ti docházela indulona, podej si na redmine žádost o proplacení (záměr rozepisovat nemusíš..), nebo brnkni Štréblovi, má nasmlouvané pravidelné zavážky, prý po volbách rychle investoval do sklepní cisterny. Kam se hrabe bitcoin na indulonu :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi torrespondent za příspěvky (celkem 7):
jnxkkghv, Janka.Michailidu, Tomas.Klapka, Tobias.Esner, Robert.Magni, Radim.Stach, Michaela.Skokanova

Josef.Kadlecek
Člen KS Praha
Profese: živnostník, řemeslník; dobrý elektrikář
Dal poděkování: 1111 poděkování
Dostal poděkování: 1129 poděkování

Příspěvek od Josef.Kadlecek » 20 lis 2017, 10:10

Tak mi přijde, že je v tom jen nějaká nevraživost či šprajc.
Ještě že máme mobily a podobné online vychytávky.
Čí že je to podpis: "Chceš, aby organizace fungovala? Komunikuj!"
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Kadlecek za příspěvky (celkem 2):
Karel.Nejedlik, Petr.Vileta
Existuje princip: je hrází pro jakékoli informace, odolává všem argumentům a úspěšně drží lidi ve věčné ignoranci: zavrhnout věc ještě před prozkoumáním
Herbert Spencer, 1820-1903 https://cs.wikipedia.org/wiki/Herbert_Spencer
Za sebe - mám vás všecky rád. Akorát před fanatickými "souložníky teoretiky" mě i u Pirátů naučilo se už mít na pozoru.
Neomylné lidi bez váhání devitalizovat!

jnxkkghv
Profese: Rychlopravář Biblí Kralických
Dal poděkování: 33 poděkování
Dostal poděkování: 172 poděkování

Příspěvek od jnxkkghv » 20 lis 2017, 10:16

NO-TY-PI-CO.
Tito uživatelé poděkovali autorovi jnxkkghv za příspěvky (celkem 2):
Michaela.Skokanova, Josef.Kadlecek
dobrman, to je prostě takovej ... noo .. prostě dobrman
| ‒ | – | — | ― | … | „ | “ | ‚ | ‘ | » | « | ½ | ¼ | ¾ | × | ‰ | ® | © | ™ | Fotku Stierlitze jako avatara mi zakazali, toz sem nahodil catvatara.

Obrázek

Pavel.Moravec
Člen KS Jihomoravský kraj
Profese: IT
Dal poděkování: 9276 poděkování
Dostal poděkování: 4515 poděkování

Příspěvek od Pavel.Moravec » 20 lis 2017, 12:33

Martin.Kucera píše:
- Ani Jakub nebyl dle dostupnych informaci zmocnen odeslat zpetvzeti a to zcela jiste v kontextu vnitrnich vztahu, dokud text datove zpravy neni k dispozici, lze tezko neco vyvozovat o vztazich a opravnenosti navenek. (Jakub je sice clen statutarniho organu, ale statutarnim organem zcela jiste nein, ze :))
- Povinnost informovat byla tez z jeho strany (potazmo RP) porusena a sem zvedavy na vysvetleni.
- Vzhledem k tomu, ze Jakub jednal v zrejmem stretu zajmu, dost tezko si takove vysvetleni dokazu predstavit... proste Jakub.
Prý k tomu existuje usnesení RP. Ale zveřejněno dosud nebylo.
Je to trochu off-topic a asi nelze vymáhat vždy, ale co tak mít pravidlo, že usnesení jakéhokoliv orgánu je platné až poté, co je zveřejněno? Viz. jak funguje registr smluv - nezveřejněná smlouva není platná.

Kdyby to platilo zde, tak buď máme už nyní (skoro po dva týdny) zveřejněné usnesení RP OFFTOPICa můžeme na ně tlačit jak píše Martin. Anebo by bylo zřejmé, že jde o soukromou iniciativu pana Michálka bez opory RP.
Bývalý správce @PiratiJMK i @PiratePartyCZ, bývalý člen KK.

Petr.Tkadlec
Republikový výbor
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Dal poděkování: 1799 poděkování
Dostal poděkování: 1465 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Tkadlec » 20 lis 2017, 12:39

Takže Michálek, Peksa a Bartoš porušili demokratické minimum a ještě k tomu obvinili nevinného člověka a to všechno na Michálkův popud? Jsme vůbec ještě demokratická strana?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvky (celkem 4):
Robert.Magni, Michaela.Skokanova, Josef.Kadlecek, sery.pavel
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete

Vojtech.Pikal
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: poslanec, informatik
Dal poděkování: 23288 poděkování
Dostal poděkování: 16584 poděkování

Příspěvek od Vojtech.Pikal » 20 lis 2017, 12:45

Mám 20 minutu to zahájení zasedání zasedání, ale zkusím shrnout co a jak proběhlo a kde se staly chyby.

1) Stejně jako po každých volbách se dobrovolnicky pracovalo na přípravě stížnosti na nedostatky ve volebním procesu. Jelikož situace, nebyla tomu věnována obecně dostatečná pozornost vedením.
2) Přípravy jsem se účastnil a souhlasil jsem s odesláním svým jménem, aniž bych si stížnost dostatečně podrobně prostudoval. Chyba je, že žaloba zněla na celé volby, to jest zřejmě zbytečně silné, chtěli jsme jen přepočítat preferenční hlasy, počty mandátů nezpochybňujeme. (Data to nepodporují.)
3) Protože jsem měl za to, že se nestihl termín, už jsem nehrotil mediální komunikaci, což se ukázalo chybou, poté, co se zjistilo, že se termín nepromeškla, načež se vlastně málem/přesně nestihl ten následující. Tenhle tlak vedl k odeslání pod špatným jménem.
4) Tobias postupoval jako úředník s předpokladem pověření, jako je to u toho, když posílá třeba žádosti o státní příspěvek. (Zásada neformálnosti, předpoklad správnosti.)
5) Martin Kučera jako vedoucí postupoval s mým vědomím a předpokladem neformálnosti ode mne. (Zásada neformálnosti, předpoklad správnosti.)
6) Nejsem si vědom, že bychom v minulosti o podání stížnosti na RP hlasovali, možná mě někdo vyvede z omylu, já si věci nepamatuji.
7) Věc jsem párkrát zmiňoval na klubu/RP, ale detailně se neprobírala

Čili jde to za mnou(chybějící mediální příprava, nedostatečná komunikace věci k RP) a celkovou únavou a přetížením a věnování se jiným věcem. Předpokládám, že mi to Ivan dá v odměně k náhradě.
člen RV, AO, ZO, FO a PO a předsedající CF;
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj, člen AO OlK
Profil|fb|blog Tel: 776635258 Mumble status

Marek.Necada
Republikový výbor
Profese: silozpytec
Dal poděkování: 7657 poděkování
Dostal poděkování: 4892 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marek.Necada » 20 lis 2017, 12:56

Vojtech.Pikal píše: Čili jde to za mnou(chybějící mediální příprava, nedostatečná komunikace věci k RP) a celkovou únavou a přetížením a věnování se jiným věcem. Předpokládám, že mi to Ivan dá v odměně k náhradě.
Jak, za tebou? Nic z tebou uvedeného neospravedlňuje stažení žaloby. Přestaň krýt Jakuba, nechť si to před členy zkusí obhájit sám.

Pořád si někdo myslí, že RP plné poslanců je dobrý nápad?
jednatel republikového výboru Pirátů
7ЗО 845 З7З
Долой царя!

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Uzamčené členské podněty“