CF 32/2017 Volba Republikového výboru

Celostátní fórum tvoří všichni členové a je nejvyšším orgánem Pirátské strany.


Moderátor: Předsedající

Pravidla fóra

Na celostátním fóru se vyjadřujte slušně a k věci. Nepřístojnosti budou vykázány do samostatného vlákna.
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.

Zamčeno
Uživatelský avatar
Olga.Richterova
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 746
Registrován: 12 čer 2009, 20:40
Profese: expertka na sociální politiku/poslankyně
Bydliště: Vršovice, Praha 10
Dal poděkování: 716 poděkování
Dostal poděkování: 2044 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 32/2017 Volba Republikového výboru

Příspěvek od Olga.Richterova »

Vážené CF,

i já děkuju za nominaci.
můj profil se stručným osobním i profesním životopisem naleznete zde: https://wiki.pirati.cz/lide/olga_richterova

27.6.2016 jsem psala svou první nominační řeč do RV jako komunální zastupitelka. (krajske-forum-praha-f349/pks-pha-22-201 ... ml#p466356)

Nenapadlo by mě, že 18. 11. 2017 budu psát druhou - jako poslankyně. Život s Piráty je neskutečná jízda:-).

Co si i po tom roce a čtvrt intenzivního fungování v RV myslím, jsem tehdy napsala takto:
Velmi důležitá role RV je pohlížet na stranu jako celek.
Celkově chci pohled soustředit především na to, co funguje už dnes, a to posilovat.
Protože i pohled z poslaneckého klubu bude v RV potřeba, a protože nadále zůstávám v Praze 10, kde se rozrůstáme o další aktivní lidi (např. Janu Komrskovou, kolegyni zastupitelku), kandiduju do RV s tímto programem:
- posilovat roli a růst místních sdružení, včetně podpory pro PaRo
- poskytovat co největší prostor našemu vzdělávání a dalšímu zkompetentňování (pirate cony, setkávání k odborným tématům, propojenost externích odborníků s garanty a zbytkem strany)
- nezapomínat, že jsme lidi a potřebujeme se setkávat: aktuálně mi velmi záleží na co nejlepším zvládnutí růstu strany a jeho projednání na CF v lednu v Brně. Udělám, co můžu, aby výstupy a podněty z "upgrade týmu" byly k dispozici průběžně, řada rozhodnutí by však podle mého měla padnout právě tam.
(aktuální vlákno zde: pracovni-prostor-pro-clenske-iniciativy ... de#p528621)


PS: aktuality asi nejvíc na Facebooku: https://www.facebook.com/olga.richterova

Kontakt: nejlépe SMS či zpráva přes Signál nebo WhatsApp nebo Zulip. - Čtrnáctidenní osobní dopisy zde: www.olgarichterova.cz - Pirátská expertka na sociální a rodinnou politiku a trh práce.

Uživatelský avatar
Ivo.Vlasaty
Místní předsednictvo
Příspěvky: 2233
Registrován: 31 led 2012, 09:15
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 8754 poděkování
Dostal poděkování: 3667 poděkování

Re: CF 32/2017 Volba Republikového výboru

Příspěvek od Ivo.Vlasaty »

Vážené celostátní fórum,

děkuji za hlasy, které mě nominovaly do volby RV. Většina z vás mě nejspíš aspoň trochu zná, kdo ne, tomu o mě něco může říct moje minulá kandidátská řeč, profil na našich stránkách nebo třeba profil na Facebooku, který ze zvyku a dokud ještě můžeme, jako vysílač používám.

S mým působrním v RV máte zkušenost už od dovolby před třičtvrtě rokem. Slíbil jsem, že budu hlasovat (a vědět o čem), a to jsem až na pár výpadků (před kterými jsem vás taky varoval) skutečně dělal. Snažil jsem se působit v RV poctivě, a proto jsem nezůstal jen u hlasování, ale aktivně jsem připomínkoval, diskutoval a navrhoval. Přiměřeně tvrdohlavě, ale zároveň konstruktivně, troufám si tvrdit. Slíbil jsem, že se budu snažit jezdit na zasedání RV, a to jsem dodržel; byl jsem na všech a dá-li mi CF znovu důvěru, těším se i na další :)

Kvůli členství v RV jsem se ale nezřekl nástrojů, které má každý řadový člen. Jako je například členský podnět. Podal jsem dva, které uspěly. Jeden z nich vedl k pozměnění návrhu povolební strategie, druhý k nyní probíhajícímu referendu o strategickém týmu. Umím se tedy zapojovat do dění ve straně i bez privilegií volené funkce. Faktem ale je, že směřování strany mě zajímá, po stránce programu i vnitřního fungování, a chci se mu věnovat. A proto, umožníte-li mi pokračovat, chci být aktivně u toho přímo v RV. Na co se soustředím?
  • Budu podporovat živou vnitrostranickou demokracii a svobodné prostředí, budu oponovat snahám o jejich omezení.
  • Dál se budu věnovat tématům spojeným s programem přímé demokracie, který jsem pomáhal formulovat v jeho současném znění, s úplnější demokracií i na celospolečenské úrovni.
  • Slíbil jsem, že se po volbách pokusím prosadit převedení stranického s.r.o. do družstevní formy.
  • Chci, aby Piráti dál praktikovali konstruktivní tvrdohlavost, o kterou se snažím i já osobně.
  • Budu hlídat, aby strana neztrácela sociální důraz a ohleduplnost; neoliberální ekonomomický model selhal, vytvářejme sociálně-tržní model pro 21. století.
  • A také, aby se naše zahraničně-politické směřování drželo blízké spolupráce a vztahů se zeměmi, které se hlásí k hodnotám svobody, demokracie a mezilidské solidarity. Aniž bychom se stali nekritickými podporovateli establishmentu a vlád, které tyto hodnoty zneužívají, zrazují a znevěrohodňují. Abychom byli kritičtí k zemím, které zanedbávají lidská práva a výše zmíněné hodnoty. Aniž bychom je kvůli tomu automaticky vnímali jako nepřátele, jejichž obyvatelům je možné zvenčí nadiktovat, jak mají žít.
S tímto se hlásím jako kandidát do republikového výboru.

Ivo Vlasatý
České Budějovice
ivo.vlasaty@pirati.cz
792446700

Tobias.Esner
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7802
Registrován: 22 čer 2013, 12:03
Dal poděkování: 5022 poděkování
Dostal poděkování: 3823 poděkování

Re: CF 32/2017 Volba Republikového výboru

Příspěvek od Tobias.Esner »

registruji další kandidáty
úvodní příspěvek upraven

Dále žádám kandidáty, jímž někdo založil nominační vlákno, aby alespoň svoji nominaci doručili. Chápu, že když jsou poslanci, mají hodně práce, ale opravdu nemusí přidělávat práci ještě dalším, kteří musejí procházet všechna hromadná nominační vlákna a hledat...
Tobias.Esner
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7802
Registrován: 22 čer 2013, 12:03
Dal poděkování: 5022 poděkování
Dostal poděkování: 3823 poděkování

Re: CF 32/2017 Volba Republikového výboru

Příspěvek od Tobias.Esner »

jenom připomínám
Lhůta pro navrhování kandidátů končí 29. 11.2017 v 9.00, pokud do té doby nebude navrženo aspoň 10 kandidátů, bude lhůta o 7 dní prodloužena, a to i opakovaně.
zatím není přihlášen dostatek kandidátů
Uživatelský avatar
Michaela.Vodova
Člen KS Vysočina
Příspěvky: 4780
Registrován: 18 kvě 2011, 13:08
Profese: Sociální pracovnice, terapeutka.
Bydliště: okr. Třebíč
Dal poděkování: 4517 poděkování
Dostal poděkování: 5993 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 32/2017 Volba Republikového výboru

Příspěvek od Michaela.Vodova »

Ahoj CFko,

děkuji za nominaci, a ve světle důvěry se přihlašuji do volby RVčka.
Nominace CFkem.
Probíhající jednání o mé nominace krajem do volby CFkem.

Prozatím si o mě můžete přečíst info zde v pirátském profilu. Kandidátskou řeč doplním co nejdříve. Děkuji a těším se na dotazy.

EDIT: doplňuji kandidátskou řeč
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michaela.Vodova za příspěvky (celkem 7):
Petr.Tkadlec, Ivo.Vlasaty, Ondrej.Tuma, Barbora.Pribylova, Jana.Kolarikova, Olga.Richterova, Barbora.Hradecna
Uživatelský avatar
Petra.Smutna
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1264
Registrován: 19 led 2017, 17:05
Profese: ekonomka
Bydliště: Mladá Boleslav
Dal poděkování: 869 poděkování
Dostal poděkování: 1210 poděkování

Re: CF 32/2017 Volba Republikového výboru

Příspěvek od Petra.Smutna »

Ahoj Pirátky a Piráti,
Především chci poděkovat těm, kteří mě navrhli na kandidátku do RV a těm, kteří moji nominaci podpořili. Je to pro mě velká čest a hlavně výzva v tom smyslu, že chci-li se ucházet o funkci členky Republikového výboru, musím v první řadě perfektně znát vnitrostranickou legislativu, za druhé používat oficiální komunikační kanály, což jsem dosud, kajícně přiznávám, u fora lehce zanedbávala. Inu, nastal čas přestat kverulovat a postavit se k povinnostem čelem.
Dovolte mi stručně se představit. Je mi 40 let, mám vystudovaný bakalářský stupeň v oboru Podniková ekonomika na Univerzitě J. E. Purkyně a za sebou profesní kariéru v bankopojišťovnictví, od pozice bankéřky a pojišťovací poradkyně přes poradkyni v oblasti investičních produktů, ředitelku pobočky, regionální manažerku a následně práci v tréninku středního managementu. Toto období mi kromě jiného dalo především uvědomění si, kdo je pro firmy nejdůležitějším článkem (ano, správně - ti "dole", kteří podnik reálně živí) a schopnost naslouchat a vycházet s lidmi v širším kolektivu.
Nyní můj čas vyplňuje péče o rodinu s dvěma předškolními dětmi a svoje schopnosti, dovednosti a energii směřuji především k podpoře Pirátů. Ve straně působím jako místopředsedkyně KS Středočeský kraj a podílím se na tvorbě některých bodů programu Životního prostředí. Relaxuji při péči o opuštěné psy a jejich socializaci.
Pokud budu celostátním forem zvolena do Republikového výboru:
- bude mojí prioritou dbaní na to, aby výstupy RV v první řadě respektovaly Pirátské dvanáctero;
- budu dbát na to, abychom naslouchali celostátnímu foru jako celku, i jednolivým členům, abychom jejich podněty zpracovávali v souladu se základními ideovými hodnotami Pirátů (viz má předchozí pracovní kariéra), a srozumitelně je vysvětlili a obhájili.
Coby členka Republikového výboru mohu přinést pohled relativně nového člena uvnitř strany, pohled člověka, který nás stále vnímá i jako volič "zvenčí" a zároveň se s nejlepším svědomím sžívá se základními pravidly a ideemi, na kterých Česká pirátská strana vyrostla a funguje.
Tobias.Esner
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7802
Registrován: 22 čer 2013, 12:03
Dal poděkování: 5022 poděkování
Dostal poděkování: 3823 poděkování

Re: CF 32/2017 Volba Republikového výboru

Příspěvek od Tobias.Esner »

nic proti nikomu, ale raději se ptám kontrolní komise, zdali zaměstnanci, nebo externí dodavatelé mohou být členy orgánů jako je RV
Děkuji za odpověď
Uživatelský avatar
Michael.Polak
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4106
Registrován: 21 dub 2009, 17:19
Profese: programátor, poskytovatel Internetu
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2897 poděkování
Dostal poděkování: 6677 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 32/2017 Volba Republikového výboru

Příspěvek od Michael.Polak »

Tak za celou komisi hlasovat nemůžu, ale podle mě je podstatným požadavkem, aby to byl člen strany, ne?

Pokud jsem to dobře četl, není nikde zmínka, že by člen strany, pokud ho strana současně zaměstnává, by nějak ztrácel způsobilost kandidovat do funkcí.

(Asi by bylo trapné, kdyby tam kde je do placených pozic někdo jmenován, současně jmenoval sám sebe)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michael.Polak za příspěvky (celkem 7):
Petr.Tkadlec, Michaela.Vodova, Vojtech.Pikal, Jan.Posvar, Petra.Smutna, Mario.Pospisil, Marek.Necada

@xChaos@f.cz | @xChaos@mastodon.pirati.cz | nyx.cz XCHAOS | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
zakládající člen | člen MS P6 | pozorovatel TO a KETů doprava/energetika | maloburžoazní centrista | zdání kompetence se vytváří absencí viditelné nekompetence

Uživatelský avatar
Jan.Lejcko
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 623
Registrován: 02 čer 2017, 18:33
Profese: Student práv, "ajťák".
Bydliště: Praha 6
Dal poděkování: 1328 poděkování
Dostal poděkování: 804 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 32/2017 Volba Republikového výboru

Příspěvek od Jan.Lejcko »

Ahoj milé Pirátky, milý Piráti a Piráčata, tímto bych rád ohlásil svoji kandidaturu do Republikového výboru.

Ač jsem členem od letošního léta, resp. přelomu jarního - letního období, tak jsem se za tu dobu mohl podílet na úžasných věcech a zároveň prozkoumat celou plejádu a "vnitřnosti" Pirátských složek, podílel jsem se, mohu-li říct, velice aktivně na volební kampani v mé domovině (Praze), ale i mimo ni (Plzeň + Vysočina), to byly první střípky mozaiky, které zapadaly do uceleného konceptu osobního rozvoje, ale též rozvoje strany jako celku.

V současné době se spolu s pirátskou MO P-6, podílíme na před-fázi (před)volební rétoriky útočící na nejvyšší místa v městské části Praha 6, ze své pozice mohu jen říci, že je sakra co dělat. Půjčím si zde proto slova kolegy Petra Kopečného a budu ho citovati tím, že "Naše snaha ještě není u konce a v této době, více než kdy jindy, se musíme spolehnout na své členy i vedení." Osobně zde vidím obrovský potenciál v-sebe-zdokonalení funkčních prvků strany, a dále pak fakticky větší pravomoc ovlivnit právě výše zmíněných funkčních mechanizmů. Pro mě důležitým pojmem pro RV je paralela navazující na lidové přísloví, které zní "Nečekej, že někam dojdeš, když povlečeš kšeft jako ruksak", tedy mou osobou vnímáno tak, že je potřeba v obecné rovině vyvažovat pomyslné váhy mezi CF a RV tak, aby si oba "instituty" udržely potřebnou úroveň, respekt, úctu a sebekázeň.

Dovoluji si Vás tedy požádat o podporu při nadcházejících volbách do Republikového výboru, bude-li to přeci jen možné, rád bych přispěl svým mandátem, zejména k tomu, aby;
a) RV byl funkční na tzv. principu brzd a protivah (proti CF),
b) RV byl pomyslným garantem, aby strana byla čitelná, jak pro veřejnost, tak pro členy,
c) RV měl konzistentní názory, postoje, rétoriku a neměnné nesmyslné instituty,
d) RV udržel svoje cíle a ideálně stejnou tvář s odkazem na bod c),
e) RV podporoval dlouhodobě rozvoj organizace strany, členů, příslušníků, potažmo dobrovolníků - za účasti členů, popř. KS
f) RV vedl agendu spočívající v udržitelném rozvoji a zachování důležitých hodnot strany, spočívající primárně v průhlednosti a lidskosti.


Tento rok je pro Piráty přelomovým, a já pevně věřím - že stejně tak úspěšným bude rok 2018, a roky následující (volby komunální, volby do zastupitelstev, následně senátorské, apod..), a i proto chci být u toho.

Děkuji Vám, za případnou podporu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Lejcko za příspěvek:
Vojtech.Pikal
Uživatelský avatar
Petra.Smutna
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1264
Registrován: 19 led 2017, 17:05
Profese: ekonomka
Bydliště: Mladá Boleslav
Dal poděkování: 869 poděkování
Dostal poděkování: 1210 poděkování

Re: CF 32/2017 Volba Republikového výboru

Příspěvek od Petra.Smutna »

To Tobias: vzhledem k blizicimu se deadline se chci zeptat, proc jsi moji kandidaturu neprijal, je nejaky procesni zadrhel, prosim? Diky za reakci, Tobi.
Zamčeno

Zpět na „Celostátní fórum“