Zrušení protikuřáckého zákona

Prostor pro diskuzi k tématu činnosti poslaneckého klubu a všeho okolo sněmovny, včetně dotazů na jednotlivé poslance.

Moderátor: Poslanecka snemovna - poslanci

Odpovědět
Uživatelský avatar
Martin.Cryo.Broz
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 474
Registrován: 24 říj 2012, 08:50
Profese: OSVČ - Podnikatel
Bydliště: Písek
Dal poděkování: 383 poděkování
Dostal poděkování: 471 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrušení protikuřáckého zákona

Příspěvek od Martin.Cryo.Broz »

honza.h píše:Mimochodem: A teď se vážně ptám, protože nevím. Brání něco hospodě si udělat místnost s označením "soukromý klub, nečlenům vstup zakázán", která nebude součástí hospody ale tolerantní hospodský nechá členy klubu si do své klubovny donést pivo?
Bohužel brání, a to docela složitá legislativa, musíš to pak vést odděleně jako sdružení, nesmíš tam platit, musíš tam dělat členské legitimace a další věci, aleo tom by ti asi víc řekl někdo kdo předělal hospodu na klub.

Martin Brož - Cryoman (Zastupitel a radní s gescí pro životní prostředí v městě Písek) - Odchýlit se od norem znamená, že na to musíte mít. Než začnete být tvořivý, musíte být odvážní. Tvořivost je osud, ale odvaha je cestou.

Uživatelský avatar
Jan.Hosek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 453
Registrován: 18 lis 2016, 21:05
Profese: programátor
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 310 poděkování
Dostal poděkování: 499 poděkování

Re: Zrušení protikuřáckého zákona

Příspěvek od Jan.Hosek »

Martin.Cryo.Broz píše:A veřejný prostor to není, ten kdo vlastní hospodu si může říct koho tam chce a koho ne, na ulici si těžko řekneš kdo na ní může a kdo ne.
Opravdu může?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hosek za příspěvek:
Milan.Dadourek
Uživatelský avatar
Martin.Cryo.Broz
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 474
Registrován: 24 říj 2012, 08:50
Profese: OSVČ - Podnikatel
Bydliště: Písek
Dal poděkování: 383 poděkování
Dostal poděkování: 471 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrušení protikuřáckého zákona

Příspěvek od Martin.Cryo.Broz »

honza.h píše:
Martin.Cryo.Broz píše:A veřejný prostor to není, ten kdo vlastní hospodu si může říct koho tam chce a koho ne, na ulici si těžko řekneš kdo na ní může a kdo ne.
Opravdu může?
Proč by nemohl, stačí že prohlásí že se mu zdáš podnapilý. Ale tohle je opět mimo téma. Můžeme se vrátit zpět k problému a né tu trollit s jinejma tématama? Kdo chce hledá cestu, kdo nechce hledá důvody proč to nejde.

Martin Brož - Cryoman (Zastupitel a radní s gescí pro životní prostředí v městě Písek) - Odchýlit se od norem znamená, že na to musíte mít. Než začnete být tvořivý, musíte být odvážní. Tvořivost je osud, ale odvaha je cestou.

Uživatelský avatar
Ludek.Blaha
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 1465
Registrován: 23 čer 2014, 00:11
Profese: strategický zkompetentňovatel
Bydliště: Písek
Dal poděkování: 1521 poděkování
Dostal poděkování: 1536 poděkování

Re: Zrušení protikuřáckého zákona

Příspěvek od Ludek.Blaha »

Původně jsem si myslel, že toto subfórum má sloužit zejména k diskusi s poslanci. Poklábosit chutě lze i v jiné části fóra.
Ale nakonec proč ne... Tak jak se vám tu líbí, chlapci? Ještě by to chtělo nějaké to pivko. A cigárko. To dá rozum.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ludek.Blaha za příspěvky (celkem 2):
Ivo.Vlasaty, Lenka.Kozlova

Aby člověk mohl hlásat pravdu z radnice nebo z parlamentu, musí se tam nejdřív prolhat...
Demokracie je výborná věc. Umožňuje občanům, aby si zcela svobodně zvolili... diktaturu!
Umělá inteligence nedosáhne nikdy až takové úrovně, aby dokázala napodobit myšlení pitomce.

Uživatelský avatar
Jan.Hosek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 453
Registrován: 18 lis 2016, 21:05
Profese: programátor
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 310 poděkování
Dostal poděkování: 499 poděkování

Re: Zrušení protikuřáckého zákona

Příspěvek od Jan.Hosek »

Martin.Cryo.Broz píše:
honza.h píše:
Martin.Cryo.Broz píše:A veřejný prostor to není, ten kdo vlastní hospodu si může říct koho tam chce a koho ne, na ulici si těžko řekneš kdo na ní může a kdo ne.
Opravdu může?
Proč by nemohl, stačí že prohlásí že se mu zdáš podnapilý. Ale tohle je opět mimo téma. Můžeme se vrátit zpět k problému a né tu trollit s jinejma tématama? Kdo chce hledá cestu, kdo nechce hledá důvody proč to nejde.
OFFTOPICOdveďte si to dítě, zdá se mi podnapilé.
Nabídl jsem řešení. Ať si vedle hospody zařídí klub, nebo soukromý byt, nebo co chtějí a chodí si do hospody pro piva.
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18602
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33737 poděkování

Re: Zrušení protikuřáckého zákona

Příspěvek od Martin.Kucera »

honza.h píše:Nabídl jsem řešení. Ať si vedle hospody zařídí klub, nebo soukromý byt, nebo co chtějí a chodí si do hospody pro piva.
A proč by nemohl být ten samostatný neobsluhovaný prostor v rámci hospody?

BTW, dovolím si odkázat na svůj dávnější post post475423.html#p475423
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 4):
Marek.Necada, Martin.Cryo.Broz, Michaela.Nepejchalova, Petr.Vileta

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Jiri.Janecka
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 1809
Registrován: 13 dub 2012, 21:57
Profese: právník
Bydliště: Za Parkem 866, 252 29 Dobřichovice
Dal poděkování: 516 poděkování
Dostal poděkování: 2445 poděkování

Re: Zrušení protikuřáckého zákona

Příspěvek od Jiri.Janecka »

honza.h píše: Nabídl jsem řešení. Ať si vedle hospody zařídí klub, nebo soukromý byt, nebo co chtějí a chodí si do hospody pro piva.
To, co nabízíš není řešení, ale obcházení zákona.
Jinak z tvého příspěvku je úplně cítit, jak těmi zatracenými, smradlavými kuřáky pohrdáš.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Janecka za příspěvky (celkem 2):
Martin.Cryo.Broz, Lenka.Kozlova
Uživatelský avatar
Ondrej.Kallasch
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 2047
Registrován: 02 říj 2010, 13:37
Profese: Integration Developer
Bydliště: Pod Markétou 82, Praha 22 - Hájek
Dal poděkování: 2523 poděkování
Dostal poděkování: 2104 poděkování

Re: Zrušení protikuřáckého zákona

Příspěvek od Ondrej.Kallasch »

Ačkoliv jsem odnaučený kuřák, nyní vaper, tak stejně v těch hospodách nevapuji i když bych technicky mohl.

Nicméně k danému zákazu. Brácha má hospodu na vesnici, tato hospoda měla dvě oddělené místnosti. V jedné se kouřilo a v druhé ne. Nutno podotknout, že ta kuřácká nebyla jakkoliv k tomuto uzpůsobená a tak když člověk šel večer na pívo, musel si pak veškeré oblečení vyvěsit do průvanu aby nesmrděl. V druhé místnosti téměř nikdo nebýval protože se tam právě nekouřilo.

Pak přišel zákon a člověk by řekl, že taková hospůdka musí nutně zaniknout. Světe div se není to tak. Chodí se tam dál, kdo chce kouřit má venku stoleček. Má to i jeden bonus u tohoto stolečku se potkají lidé napříč celou hospodou ačkoliv spolu nesedí u jednoho stolu. Ale co je hlavní člověk konečně vidí z jedné strany místnosti na druhou a nesmrdí.

No ale co sem chtěl říct. Já bych i dovolil v hospodě kouřit, ovšem za podmínky, že bude tato místnost vybavená vzduchotechnikou a tak se nestane, že smrdíte jak uzený maso když z ní odcházíte.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Kallasch za příspěvky (celkem 3):
Marek.Necada, Martin.Cryo.Broz, Lenka.Kozlova

Telefon: 720474822 ondrej.kallasch@pirati.cz
člen zastupitelstva MČ Praha 22

Uživatelský avatar
Jan.Hosek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 453
Registrován: 18 lis 2016, 21:05
Profese: programátor
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 310 poděkování
Dostal poděkování: 499 poděkování

Re: Zrušení protikuřáckého zákona

Příspěvek od Jan.Hosek »

Martin.Kucera píše:
honza.h píše:Nabídl jsem řešení. Ať si vedle hospody zařídí klub, nebo soukromý byt, nebo co chtějí a chodí si do hospody pro piva.
A proč by nemohl být ten samostatný neobsluhovaný prostor v rámci hospody?

BTW, dovolím si odkázat na svůj dávnější post post475423.html#p475423
Mohlo (stejně tak, jako elektronické cigarety tam nemusely být), není a já nevidím důvod proč to tam přidávat. Pokud to tam prosadíte, tak pozor na to, aby se tam nevloudila úprava, která by nás vrátila efektivně tam kde jsme byli. Tlaky na to určitě budou.
Jiri.Janecka píše:
honza.h píše: Nabídl jsem řešení. Ať si vedle hospody zařídí klub, nebo soukromý byt, nebo co chtějí a chodí si do hospody pro piva.
To, co nabízíš není řešení, ale obcházení zákona.
Jinak z tvého příspěvku je úplně cítit, jak těmi zatracenými, smradlavými kuřáky pohrdáš.
Když někdo pije pivo v hospodě a občas si ho vezme třeba k hospodskému domů na cigaretu, tak v tom nevidím, žádné obcházení zákona, ale za určitých okolností by to v to asi přerůst mohlo. Měl jsem tam připsat disclaimer, že to není právní rada. :)

Pohrdání kuřáky tam nebylo. Chápu, že když se neznáme, tak je to snadné si k té větě domyslet. Spousta lidí, kterých si vážím (a ano i někteří , kterými pohrdám) byli nebo jsou kuřáci. Vadí mi, když mám na výběr někde být a dýchat kouř a nebo nebýt a nedýchat kouř. V mém případě to není volba. Když si můžu stoupnout venku, tak aby to na mě nešlo, tak tak udělám a bavím se s lidmi.
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18602
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33737 poděkování

Re: Zrušení protikuřáckého zákona

Příspěvek od Martin.Kucera »

honza.h píše:
Martin.Kucera píše:
honza.h píše:Nabídl jsem řešení. Ať si vedle hospody zařídí klub, nebo soukromý byt, nebo co chtějí a chodí si do hospody pro piva.
A proč by nemohl být ten samostatný neobsluhovaný prostor v rámci hospody?

BTW, dovolím si odkázat na svůj dávnější post post475423.html#p475423
Mohlo (stejně tak, jako elektronické cigarety tam nemusely být), není a já nevidím důvod proč to tam přidávat.
To je jednoduché - pokud nějaká činnost není zákonem zakázána, tak neexistuje žádný ospravedlnitelný důvod zakazovat možnost poskytování prostoru k této aktivitě (pakliže tím není zasahováno do práv a svobod jiných).
Tedy pokud kouření jako takové není zákonem zakázáno (což není), tak neexistuje žádný ospravedlnitelný důvod zakazovat majiteli hospody, aby poskytoval kuřákům neobsluhovaný prostor. Protože poskytnutí takového prostoru nezasahuje do ničích práv a svobod. Tj. zakazovat to je pouze totalitní svinstvo, zákaz pro zákaz.
Totéž elektronické cigarety - jejich používání nijak nezasahuje do práv a svobod druhých, takže zákaz jejich používání v hospodách apod. je rovněž totalitní svinstvo.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 4):
Michaela.Nepejchalova, Petr.Vileta, Martin.Cryo.Broz, Lenka.Kozlova

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Odpovědět

Zpět na „Diskuse - poslanecký klub“