CF 26/2017 Volba Republikového předsednictva

Celostátní fórum tvoří všichni členové a je nejvyšším orgánem Pirátské strany.


Moderátor: Předsedající

Pravidla fóra

Na celostátním fóru se vyjadřujte slušně a k věci. Nepřístojnosti budou vykázány do samostatného vlákna.
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.

Zamčeno
Tobias.Esner
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7802
Registrován: 22 čer 2013, 12:03
Dal poděkování: 5022 poděkování
Dostal poděkování: 3823 poděkování

CF 26/2017 Volba Republikového předsednictva

Příspěvek od Tobias.Esner »

Zahajuji jednání celostátního fóra ve věci Volby do republikového předsednictva
Důvod svolání
Vzhledem k tomu, že
  • Celkové výsledky voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky konaných ve dnech 20. a 21. října 2017 byly vyhlášeny a uveřejněny sdělením ve Sbírce zákonů pod č. 352/2017 Sb., s datem rozeslání dne 24. října 2017 a dle Stanov České pirátské strany, Čl. 6 Obecné zásady odst. (9) Volební období republikového předsednictva kromě toho končí vždy nejdéle tři měsíce po volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, předpokládá se termín podání rezignace RP ke dni 06.01.2018*)
  • věc není na pořadu žádného jiného probíhajícího jednání
svolávám jako předsedající jednání v této věci.
Postup jednání
Dle §22(1) JdŘ "Pokud není zvolen předseda strany nebo většina členů republikového předsednictva, je třeba volbu naléhavě provést. Svolá se k tomu zasedání celostátního fóra nebo se volba projedná na již svolaném zasedání."

Dle §20(2) JdŘ lhůta pro navrhování kandidátů činí 14 dnů od zahájení jednání. Pokud se v této lhůtě nepřihlásí aspoň takový počet kandidátů, aby mohl být orgán řádně obsazen, prodlouží předsedající lhůtu o dalších 7 dní, a to i opakovaně. Protože však vlastní volba proběhne na zasedání CF 6. a 7. 1. 2018*), stanovuji již nyní základní lhůtu pro navrhování do 19.12.2017. Po uplynutí doby pro navrhování bude následovat doba na rozmyšlenou (během níž lze stále kandidátům klást otázky) a na zasedání CF 6. a 7. 1. 2018 vlastní volba.

V rozhodujícím hlasování se volí předseda samostatně a místopředsedové společně (pořadí místopředsedů určí 2. kolo rozhodujícího hlasování volby místopředsedů).
Působnost
Celostátní fórum tímto jednáním naplňuje svou výlučnou působnost ve věci volby členů předsednictva dle čl.8 odstavec (5).

Přístup na jednání
V souladu s §6 JdŘ má na jednání přístup člen strany a dále registrovaný příznivec vykonávající funkci volenou celostátním fórem. Jako host má na jednání přístup i kdokoliv jiný, neboť jednání není uzavřené a není to vyloučeno kapacitními důvody.
Kandidatura
Kandidovat může člen strany a dle § 21 Navrhovaní kandidátů, odst. a) musí mít přihlášený kandidát aktuální a pravdivou osobní prezentaci na webu strany se svým úplným jménem, podobenkou a životopisem, splňovat předpoklady pro výkon funkce a získat řádnou nominaci, přičemž kandidáta do republikového předsednictva navrhuje krajské fórum svým usnesením nebo skupina členů. Nominace je nutné doručit nejdéle do konce doby pro navrhování.
Podle Stanov české pirátské strany, Čl. 10 Republikové předsednictvo
(1) Republikové předsednictvo sestává z předsedy a čtyř místopředsedů.

(2) Republikové předsednictvo

a) je statutárním a výkonným orgánem strany,
b) má všeobecnou odpovědnost za stranu a za politické záležitosti mezi zasedáními republikového výboru,
c) plní usnesení republikového výboru a celostátního fóra,
d) schází se podle potřeby; sejde se vždy, požádá-li o to kterýkoli člen předsednictva,
e) předkládá republikovému výboru vlastní návrhy týkající se činnosti strany,
f) může řádně vyhlásit nové volby předsednictva oblastního sdružení,
g) může v odůvodněných případech před hlasováním o návrhu rozhodnout, že návrh projednávaný republikovým výborem musí být usnesen většinou všech členů republikového výboru,
h) může v odůvodněných případech do dvou týdnů od vyhlášení vrátit úkol uložený republikovým výborem, který nebyl schválen jako zásadní návrh.
(3) Členové republikového předsednictva mají právo zúčastnit se jednání všech organizačních jednotek a orgánů strany s hlasem poradním.

(4) Jednání republikového předsednictva může být vyhlášeno za uzavřené.

(5) Předseda

a) svolává zasedání celostátního fóra, republikového předsednictva a předsedá jim,
b) jedná jménem republikového předsednictva navenek,
c) může svolat zasedání republikového výboru.
(6) Místopředsedové zastupují předsedu ve stanoveném pořadí. Vykonávají funkce na základě pověření předsedou strany, republikovým předsednictvem nebo republikovým výborem.
Podle Organizačního řádu České pirátské strany, § 10 Republikové předsednictvo
(1) Republikové předsednictvo má následující kompetence:

a) vedení a organizace činnosti strany na celostátní úrovni a plnění jejích úkolů, pokud je republikový výbor nebo celostátní fórum nesvěří jinému týmu,
b) ukládání úkolů odborům s výjimkou věcí, které patří do výlučné působnosti některého odboru,
c) příprava strategie strany, její plnění, vyhodnocení a aktualizace (§ 2),
d) příprava programových dokumentů na celostátní úrovni – předkládá je republikovému výboru nebo celostátnímu fóru,
e) zastupování strany v otázkách programu jako celku a řízení garantů (§ 2 předpisu o zřízení komisí a odborů),
f) vydávání politických stanovisek strany k aktuálním záležitostem,
g) schvalování smluvních vzorů doporučených pro celou stranu,
h) vyjednávání smluv s ostatními politickými stranami na vnitrostátní úrovni za podmínek volebního řádu,
i) právo účastnit se v rámci zahraničního odboru vyjednávání smluv se subjekty na mezinárodní úrovni,
j) zajištění materiálního zázemí pro volené zástupce na celostátní úrovni,
k) příprava návrhu rozpočtu centrály a další úkoly podle rozpočtových pravidel,
l) úkoly oblastního předsednictva (§ 23) v místech, kde krajské sdružení řádně nepůsobí (§ 20),
m) operativní rozhodování ve sporech mezi týmy (§ 4 odst. 4),
n) projednávání výroční zprávy předsedy strany o činnosti,
o) zajištění odborného právního zastoupení strany v soudních a podobných sporech,
p) krizové řízení (§ 32).
(2) V celostátních televizních debatách a dalších nejdůležitějších mediálních výstupech stranu zastupuje předseda strany, pověřený místopředseda nebo jiný vyslaný člen.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tobias.Esner za příspěvky (celkem 10):
Filip.Krska, Michal.Gill, Vojtech.Pikal, Robert.Magni, Lukas.Dubec, Dana.Balcarova, Ivo.Vlasaty, Hana.Hajnova, Denis.Rychtar, Daniela.Bila
Uživatelský avatar
Pavel.Mendl
Příspěvky: 127
Registrován: 15 pro 2009, 11:31
Profese: podnikatel v IT
Bydliště: Rudná
Dal poděkování: 104 poděkování
Dostal poděkování: 237 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 26/2017 Volba Republikového předsednictva

Příspěvek od Pavel.Mendl »

Bylo by fajn, kdyby se vyjádřili dosavadní členové RP, zda (a kteří) chtějí znovu kandidovat. Chápu, že vedle poslancování toho pro některé z nich může být hodně a zajímal by mě (a asi nejen mě) jejich názor, protože z dosavadního fungování bych je podpořil, ale nenutil (i když Ivana asi trochu ano ;) ).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Mendl za příspěvky (celkem 4):
Petr.Tkadlec, Barbora.Hruzova, Lukas.Dubec, Denis.Rychtar
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26151
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36906 poděkování
Dostal poděkování: 30040 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 26/2017 Volba Republikového předsednictva

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Opakovaně sděluji, že pokud bude dostatek kandidátů, které rád podpořím, nechci kandidovat. (Už to dělám 4 roky, IMHO si zasloužím pauzu.)

Takže chci vyzvat všechny krajská sdružení, aby ve svém středu nalezly vhodné kandidáty a nominovali je do republikového předsednictva.

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Martin.Smida
Republikový výbor
Příspěvky: 4040
Registrován: 12 črc 2012, 07:45
Profese: Kompostář
Bydliště: Majetín
Dal poděkování: 2909 poděkování
Dostal poděkování: 5338 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 26/2017 Volba Republikového předsednictva

Příspěvek od Martin.Smida »

Zdravím, víceméně jsem byl rozhodnut už před volbami, že v současnosti mandát v republikovém předsednictvu obhajovat nebudu. A důvody jsou veskrze soukromého charakteru. Zkrátka bych se chtěl teď zas víc věnovat dětem, manželce, rodině, práci a ostatním mým koníčkům a volnočasovým aktivitám - divadlu, kapele, nějaké ty sporty s přáteli a tak...
ale fakt bych nerad, aby to vypadalo, že na všechno seru :-) protože tak to rozhodně není. Pirátství mám pod kůží a rozhodně nekončím, jenom se chci zaměřit na jinou úroveň... ostatně za rohem jsou komunálky a já bych rád v Majetíně svůj mandát obhájil a ideálně posílil.

A chtěl bych moc poděkovat všem za tuhle úžasnou příležitost podílet se na něčem tak skvělým, jako je Česká Pirátská strana. A byly to úžasný dva roky v předsednictvu Pirátů a předtím v PKS OLK. Zažil jsem (a snad se na něm i trochu podílel) "růst" krajskýho sdružení, několikero kampaní a nakonec letošní fenomenální úspěch celé pirátské strany. Díky, že jsem moh´ být u toho a pomáhat. Celou dobu jsem to dělal s velkou chutí, ale i odpovědností a v neposlední řadě vytrvale dobrovolnicky a zadarmo (dokonce i ty jízdenky jsem si málokdy nechal proplatit). A práce v předsednictvu mě moc bavila a dobrovolnicky se dělat dá, ale člověku se občas stane, že musí dělat věci, který by jinak dobrovolnicky nedělal (třeba dělat odměny vedoucímu PO, urovnávat mezilidský spory, číst kvanta textů z pera Jakuba Michálka ;) ).

Takže budu rád pokračovat ve věcech, co mě baví a kde můžu být užitečnej, třeba ve FB týmu, dělostřelectvu, v místním sdružení Pirátská Tvrz či nově se formujícím strategickém týmu (rozvojovém? transformačním? upgradeovém? whatever...), kde bych rád dohlídl právě na to, aby se z Pirátů nevytratilo to, co mám nejvíc rád, a to je ten autentický lidský přístup, dobrovolnictví, důvěra, ale i nadhled a humor a přátelská atmosféra. Nesnesl bych, kdyby se z nás stala organizace korporátního typu, třeba i pod dobrým úmyslem zjednodušit komunikační toky a líp nastavit nějaký organizační procesy a všechny transformační změny, který zákonitě musejí přijít, neboť jsme se najednou stali velkou politickou silou a členů bude přibývat a měli bychom být ready. S idealismem sobě vlastním věřím, že tu transformaci zvládneme, aniž bychom se sami sobě a těm našim kořenům zpronevěřili. Taky věřím, že ty peníze, co k nám připutují, využijeme chytře. Třeba i pro tu vnitřní transformaci - lepší stranický systémy, lepší web, snažší oboustrannou komunikaci, kalendář, lepší registr lobby kontaktů, lepší PaRo, atd.

No, taky trochu platí to, co říká Vojta. Kdybych měl pocit, že se to ubírá jiným směrem, než bych si představoval ( a se mnou asi i ta skupina, co mě do RP zvolila), tak bych to zvážil, ale v současnosti jsem rozhodnutej. Já jsem se nikdy nikam moc necpal, skromnost je IMHO ctnost a nikoli slabina... a už Bukowsi říkal, že hloupí lidé jsou plni sebedůvěry, zatímco ti chytří o sobě neustále pochybují.. a to já dělám :-) při příležitostech, jako je tahle si občas znovu přečtu, jak jsem preventivně odstoupil z volby do RP už v roce 2014 ( vnitrostranicka-diskuse-f75/10-duvodu-p ... 25032.html ) a některý ty věci si pořád myslím (což jsem rád, že můj postoj příliš nemění) a taky některý pořád platí (třeba jsem místo zhubnutí beztak ještě přibral :-D ). Takže věřím a doufám, že z našeho středu vzejdou další osobnosti, kterým s chutí dám svůj hlas. Ikdyž to možná bude těžký... bylo nás nedávno 450, z toho tak polovina aktivních. A teď 10% z těch aktivních sedí v poslanecké sněmovně :-D. Což je ale samozřejmě super!

A to je vlastně další věc. U pirátů jsem od 2012, a celou dobu se snažím o to, aby skrze tuhle platformu měly moje liberální názory zastoupení ve všech možných zastupitelských orgánech (v Evropě,v kraji, na obci) a taky co znám Vojtu Pikala ( a posléze i Ivana), tak jsem si tohodle člověka (a další Piráty) přál ve sněmovně. A tak jsem se o to snažil. A ikdyž mě mnozí odrazovali, že tím Pirátěním jenom zabíjím čas a měl bych dělat radši něco jinýho (a hlavně placenýho), vytrval jsem a světe div se, ono to vyšlo!!! Takže bych si mohl říct, že mám splněno, hotov, šmitec a nazdárek! :-D ...a dokonce mám tu výhodu, že to v té sněmovně ani nemusím odmakat osobně, ale mám na to lidi. :lol: Mám rád svý kompostování a tu svou životní pohodu a vlastně celkem nerad jezdim do Prahy :-D a hrozně mi vyhovovalo, dělat to jako koníčka... ale teď si nejsem jistej, jestli bych to dál zvládal. Takže rovnou řikám, že uvidim za sebe rád v předsednictvu někoho dalšího a fakt budu doufat, že bude kandidovat aspoň pět lidí, se kterýma názorově souzním a uvěřím jejich upřímné motivaci, proč dělají, to co dělají.

Pirátská strana není jako ostatní strany. A těžko se to vysvětluje... nejlepší bude, to prostě všem dokázat! ikdyž to ted vypadá, že se přetahujem o poslanecký výbory a v jednu chvíli podporujem Vondráčka, pak zas ne a pak za jo a všude na nás míří spousta hejtů ze všech stran... ale já to vím, že nejsme jako oni. A ukáže se to! takže apeluju na současný poslance, všechny zastupitele a na budoucí RP - mějte to na paměti, nesnažte se zapadnout ("kdo zapadne, ten zmizí." Tetris) mezi ty ostatní. Zůstaňme Piráty, svobodomyslnými lidmi, zastupiteli svobodomyslných lidí, pravdiví, skuteční a odvážní.

Takže ještě jednou díky za všechno a taky za pochopení, že bych se na čas rád přesunul od kormidla zase k veslům ;-)
Uživatelský avatar
Lenka.Wagnerova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2452
Registrován: 09 pro 2011, 15:12
Profese: ucitelka,psycholozka
Bydliště: Praha - Vinoř
Dal poděkování: 4813 poděkování
Dostal poděkování: 4291 poděkování

Re: CF 26/2017 Volba Republikového předsednictva

Příspěvek od Lenka.Wagnerova »

Vojtech.Pikal píše:Opakovaně sděluji, že pokud bude dostatek kandidátů, které rád podpořím, nechci kandidovat. (Už to dělám 4 roky, IMHO si zasloužím pauzu.)

Takže chci vyzvat všechny krajská sdružení, aby ve svém středu nalezly vhodné kandidáty a nominovali je do republikového předsednictva.
Jen technická - neumíš počítat. Od srpna 2014...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lenka.Wagnerova za příspěvky (celkem 2):
Vojtech.Pikal, Robert.Magni
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34600
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31560 poděkování
Dostal poděkování: 25689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 26/2017 Volba Republikového předsednictva

Příspěvek od Petr.Vileta »

OFFTOPIC[quote="Lenka.Wagnerova"][quote="Vojtech.Pikal"](Už to dělám 4 roky, IMHO si zasloužím pauzu.)[/quote]
Jen technická - neumíš počítat. Od srpna 2014...[/quote]
No tak to dělá 3 roky a 4 měsíce, no :roll:
[quote="Jan Werich"]Já sám sobě připadám, že je mně stodvacetdevět let. Podle toho, co jsem zažil, anebo podle toho, co jsem nezažil. A někdy si zase něco přečtu a připadá mi, že je mi vosum.[/quote]
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
Miluse.Zitkova

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7811 poděkování
Dostal poděkování: 11918 poděkování

Re: CF 26/2017 Volba Republikového předsednictva

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Tak když už tu ta otázka leží, říkám za sebe, že bych rád obhajoval pozici v předsednictvu.

Zvolen jsem byl v dubnu a bylo to takové naskakování do hodně rozjetého vlaku. Kampaň v plném proudu, navíc změna z pozice "řídím jeden odbor" do pozice "dohlížím na všechny" - to vyžaduje trochu rozkoukávání. Teď po půl roce jsem asi schopen říct - celkem vím, o čem to je, baví mě to, vyhořelý nejsem a tak bych chtěl pokračovat. Jestli jsem něco platný, posuďte vy.

Když jsem do toho lezl, sepisoval jsem si kandidátskou řeč. Celkem to odpovídá - přilétají průšvihy a je třeba reagovat - obvykle rychle a ideálně taky správně. Věci jsou o to složitější, že některé situace mají pouze 2 typy řešení - "špatné" a "ještě horší". Někdy je to o vyjednávání, někdy o zákonech resp. předpisech, někdy o citu pro mediální výstupy. Něco mi jde hůř, něco líp, prostor pro zlepšování je vždycky.

Občas si člověk vyrobí vlastním jednáním průšvih, do kterého by vůbec šlapat nemusel. Např. jeden by se mohl ptát, proč, sakra, takové strategické věci jako "manažer transformace" vymýšlíme přes noc a pak to odpálíme jako "jo, tak to spusťme, ať se věci hýbou". No, asi jsme neměli před tím jet takovou povolební pařbu. Naštěstí proces je nastaven dobře, protože chyby tohoto typu po RP uklízí RV a po něm zase CF.

Byly volby a situace se hodně změnila. Máme 22 poslanců, hromadu zájemců o členství a výhledově docela hodně peněz (narozdíl od jiných stran, které bankrotují). Takže jsme jedna z hlavních sil, které momentálně stojí proti holdingu. Z krátkodobého hlediska je problém, že jsme před volbami jeli na organizační dluh, a teď nás to dobíhá. Takže priorita je opravit to a zreorganizovat se, abychom ty zdroje využili a začali fungovat jako reálná opoziční síla. Při tom musíme vyjednávat, běží mediální masírka, útoky na technické systémy a spousta dalších roztomilých srandiček. Každopádně není na co čekat, za rok jsou komunálky, půl roku po nich eurovolby a my musíme být připraveni - i na případné předčasné parlamentní volby. Nejmenovaný podnikatel může dělat předčasné volby každých půl roku, pokaždé do nich dát 90 milionů a pořád to platit z holdingu .... a zatímco ostatní strany krachují, my jsme jediní, kdo umí mobilizací dobrovolníků stáhnout náklady na 15 Kč / hlas. A když je někdo jedinej....

Přemýšlel jsem nad tou reorganizací - myslím, že hlavní je zachovat ducha Pirátské strany. Jsme demokratická strana s velkou vnitřní pluralitou, nejsme firma. Byly tu úvahy, že ta demokracie je neefektivní a že bychom to měli vzít do ruky víc manažersky, zrušit odbory, trošku zpacifikovat KK a tak. Sorryjako - NE. Té firmě z holdingu se nedá čelit tím, že se sami staneme firmou. Ono, vzhledem k jejich rozpočtům by to nakonec skončilo "akvizicí".

RP hraje často roli mediátora v osobních nebo kompetenčních sporech. Hodně to vnímám tak, že bychom měli hlavně bránit slabé před silnějšími. Asi to jde na úkor efektivity, ale jsem v tom zkrátka takový a věřím, že by to do značné míry mělo být filozofií organizace. S tím je obecně spojené i to, že pokud někdo odchází, měli bychom mu poděkovat a rozloučit se v dobrém - ať už byl jaký byl.

Mám teď na krku poslancování a začal jsem se zabývat poslaneckým klubem. Přemýšlel jsem nad tím, jestli ten souběh funkcí jde dohromady. Obecně si myslím, že by nějací poslanci v RP měli být, aby "pravá ruka věděla, co dělá levá". Zároveň bych ale považoval za chybu, kdyby všichni členové RP byli poslanci. Připadá mi jako rozumný kompromis, pokud tenhle souběh funkcí existuje u místopředsedy klubu pro operativu, protože to je ten člověk, co asi reálně nejvíc tuší, co se vlastně na klubu děje (alespoň jsem z toho měl v posledních týdnech ten pocit). Takže to může reportovat dál a pokoušet se o nějakou koordinaci.

Pokud jde o střednědobé cíle, zajímají mě eurovolby. Chci, abychom uspěli a chci tlačit, abychom se na ně začali připravovat. Bude to těžké, evropské pirátské hnutí je na tom bledě. Ale evropská politika není zahraniční politka...tak však už mě znáte, ne? :)

To jsem se nějak rozepsal. Tak ok, asi se to dá chápat i jako kandidátská řeč, jestli se sejdou hlasy pod nominaci.
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Tobias.Esner
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7802
Registrován: 22 čer 2013, 12:03
Dal poděkování: 5022 poděkování
Dostal poděkování: 3823 poděkování

Re: CF 26/2017 Volba Republikového předsednictva

Příspěvek od Tobias.Esner »

registruji kandidáta
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tobias.Esner za příspěvek:
Mikulas.Peksa
Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7811 poděkování
Dostal poděkování: 11918 poděkování

Re: CF 26/2017 Volba Republikového předsednictva

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Tak já si s dovolením doručuju tu nominaci :) clenske-podnety-f350/nominace-mikulas-p ... 38297.html
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvek:
Lenka.Kozlova
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Zamčeno

Zpět na „Celostátní fórum“