Mimořádný přezkum RV 59/2017 - Záměr na růst strany po volba

Do tohoto fóra se přesouvají uzamčené a zpracované členské podněty.


Moderátor: Předsedající

Zahájit jednání o mimořádném přezkumu usnesení RV 59/2017

Pro
45
38%
Proti
64
54%
Zdržuji se
9
8%
 
Celkem hlasujících: 118 - Celkem hlasů: 118

Uživatelský avatar
Ivo.Vlasaty
Místní předsednictvo
Příspěvky: 2233
Registrován: 31 led 2012, 09:15
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 8754 poděkování
Dostal poděkování: 3667 poděkování

Re: Mimořádný přezkum RV 59/2017 - Záměr na růst strany po v

Příspěvek od Ivo.Vlasaty »

Petr.Vileta píše:Porovnal jsem a třeba změnu stanov (Michálek) v usnesení RV nevidím. ;)
Tyjo, máš pravdu! A co ten manažer transformace? V usnesení RV taky nic? O čem jsem to jen hlasoval?! :o
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vlasaty za příspěvek:
Lenka.Kozlova

Ivo Vlasatý
České Budějovice
ivo.vlasaty@pirati.cz
792446700

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34690
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31628 poděkování
Dostal poděkování: 25732 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Mimořádný přezkum RV 59/2017 - Záměr na růst strany po v

Příspěvek od Petr.Vileta »

Ivo.Vlasaty píše:
Petr.Vileta píše:Porovnal jsem a třeba změnu stanov (Michálek) v usnesení RV nevidím. ;)
Tyjo, máš pravdu! A co ten manažer transformace? V usnesení RV taky nic? O čem jsem to jen hlasoval?! :o
To já nevím. :) Jak jsem zaslechl v neděli v PiCe, tak "transformátor" je zatím jen návrh (nebo nápad) a měl by, samozřejmě, projít nějakým standardním hlasovacím procesem. Domnívám se, že jsi tedy hlasoval zatím jen o tom, že na to chceme dát nějaké peníze a kolik. Ale nevím, třeba RV používá nějakou šifru mistra Leonarda, kterou neumí rozluštit. ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
Lenka.Kozlova

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Rostislav.Reha
Republikový výbor
Příspěvky: 5260
Registrován: 15 říj 2013, 12:16
Profese: informatik
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 7653 poděkování
Dostal poděkování: 8840 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Mimořádný přezkum RV 59/2017 - Záměr na růst strany po v

Příspěvek od Rostislav.Reha »

Ivo.Vlasaty píše:
Petr.Vileta píše:Porovnal jsem a třeba změnu stanov (Michálek) v usnesení RV nevidím. ;)
Tyjo, máš pravdu! A co ten manažer transformace? V usnesení RV taky nic? O čem jsem to jen hlasoval?! :o
No to se priznam, ze nevim, o cem jsi hlasoval. Otazka totiz zni, jestli to vis ty. Rozhodne jsi hlasoval o
6. schvaluje záměr 390 000 Kč na personální náklady vedení projektu transformace a částku 300 000 Kč pro akutní náklady, které vzniknou v souvislosti s transformací.
Muzes mi dle deminima rict, proc v teto vysi a z ceho se ta castka sklada?

OFFTOPICJinak bych rad upozornil na to, ze jsem tezko mohl porusit deminimum, ja jsem o tom nehlasoval.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Rostislav.Reha za příspěvky (celkem 4):
Marek.Necada, Michaela.Nepejchalova, Lukas.Novy, Radek.Simkanic

Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.
exJunior clen KK.
Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34690
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31628 poděkování
Dostal poděkování: 25732 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Mimořádný přezkum RV 59/2017 - Záměr na růst strany po v

Příspěvek od Petr.Vileta »

Rostislav.Reha píše:No to se priznam, ze nevim, o cem jsi hlasoval. Otazka totiz zni, jestli to vis ty. Rozhodne jsi hlasoval o
6. schvaluje záměr 390 000 Kč na personální náklady vedení projektu transformace a částku 300 000 Kč pro akutní náklady, které vzniknou v souvislosti s transformací.
Mám soukromý záměr vidět přistání lidí na Marsu. :D Když půjde všechno dobře OFFTOPICpoletí se tam, povede se přistání, půjdou otevřít dveře, bude ještě existovat televize, dožiju se toho ..., stane se můj záměr skutečností.

Obecně záměr https://cs.wiktionary.org/wiki/z%C3%A1m%C4%9Br
Podle našich předpisů https://wiki.pirati.cz/rules/prah#zamer ... ve_naklady

Takže, pokud půjde všechno dobře, možná se ty peníze utratí. ;)

Fak mi někdy připadá, jako by už nikdo neuměl česky. :roll:

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Rostislav.Reha
Republikový výbor
Příspěvky: 5260
Registrován: 15 říj 2013, 12:16
Profese: informatik
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 7653 poděkování
Dostal poděkování: 8840 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Mimořádný přezkum RV 59/2017 - Záměr na růst strany po v

Příspěvek od Rostislav.Reha »

Petr.Vileta píše: Fak mi někdy připadá, jako by už nikdo neuměl česky. :roll:
Petre, mi nekdy pripada, ze cesky neumis...nebo proste nedokazes odolat pokuseni vyjadrit s ke vsemu, hlavne rychle, relevantnost je prece prezitek...


Zamer (od toho je to slovo) vychazi z nejakeho umyslu a ma tomu umyslu dat ramec. Kdyz se podivas do toho dokumentu Jakuba, tak ty cisla vychazeji z nasledujiciho:
● mzdové náklady vedení projektu: 40 000 Kč/měs x 3 měsíce x 2 lidi = 240 tis. Kč + bonus až 60 tis. Kč = 300 tis. Kč + 30 % rezerva = 390 tis. Kč (odměna může být i
vyšší než 40 000 měsíčně a může být dodatečně navýšena dle předpisů, dle dohody může republikové předsednictvo také prodloužit trvání projektu podle potřeb bez
dalšího schvalování republikovým výborem, a to až do konce roku 2018)
● startovací rozpočet (nejmenší předpokládané náklady transformace) = 300 tis. Kč - jde pouze o startovací záměr, který bude rozšířen (viz níže), aby manažer mohl řešit
akutní požadavky před schválením popisu transformace a jejích nákladů


Prijde mi pak celkem chucpe od clena RV, ktery schvalil presne tuhle vysi zameru, tvrdit ze se nejedna o zadneho manazera transformace. Protoze presne to RV schvalil, dokonce ani nepripustil druhy navrh ktery ten zamer snizoval. Nebo fakt nevedeli co schvalujou a necetli to? :?:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Rostislav.Reha za příspěvek:
Radek.Simkanic

Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.
exJunior clen KK.
Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34690
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31628 poděkování
Dostal poděkování: 25732 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Mimořádný přezkum RV 59/2017 - Záměr na růst strany po v

Příspěvek od Petr.Vileta »

Rostislav.Reha píše:
● mzdové náklady vedení projektu: 40 000 Kč/měs x 3 měsíce x 2 lidi = 240 tis. Kč + bonus až 60 tis. Kč = 300 tis. Kč + 30 % rezerva = 390 tis. Kč (odměna může být i
vyšší než 40 000 měsíčně a může být dodatečně navýšena dle předpisů, dle dohody může republikové předsednictvo také prodloužit trvání projektu podle potřeb bez
dalšího schvalování republikovým výborem, a to až do konce roku 2018)
● startovací rozpočet (nejmenší předpokládané náklady transformace) = 300 tis. Kč - jde pouze o startovací záměr, který bude rozšířen (viz níže), aby manažer mohl řešit
akutní požadavky před schválením popisu transformace a jejích nákladů
Rosťo, záměr je plán, který nemusí vyjít, nemusí se realizovat v plné výši atd. Proto si klidně v záměru na soukromé nové auto vyčlením milion, ale nakonec si koupím Dacii za 300 tisíc. Už mě chápeš? Také tam nikde nevidím, že by ty peníze byly určeny jen a pouze "transformátorovi" a jak jsem tak slyšel na té schůzce v PiCe, tak to opravdu má být pro všechny placené síly, včetně různých krátkodobých smluv, dohod o provedení práce, nákupů služeb, SW, atd.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, Ivo.Vlasaty

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 21728
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: auditor kyber. bezpečnosti, muž z Brna
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 5278 poděkování
Dostal poděkování: 12570 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Mimořádný přezkum RV 59/2017 - Záměr na růst strany po v

Příspěvek od Lukas.Novy »

Krom falsovani podkladu k auditu jeste navic chybne vykladas predpisy. Zamer je zamer, plan vycerpat celou castku, ktera je v okamziku schvaleni blokovana pro cokoliv dalsiho. Daciu si koupit nemuzes, kdyz zamer rika bavoraka.

Máte pocit, že Vás KK nebo jiný funkcionář šikanuje, pomlouvá či zesměšňuje? Nejsem právník, ale zastoupím Vás v jednání s přezkumnými orgány. Pište nestranickému ombudsmanovi na ombudsman@krtek.net
Tel: 777-5-KRTEK

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34690
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31628 poděkování
Dostal poděkování: 25732 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Mimořádný přezkum RV 59/2017 - Záměr na růst strany po v

Příspěvek od Petr.Vileta »

Lukas.Novy píše:Krom falsovani podkladu k auditu jeste navic chybne vykladas predpisy. Zamer je zamer, plan vycerpat celou castku, ktera je v okamziku schvaleni blokovana pro cokoliv dalsiho. Daciu si koupit nemuzes, kdyz zamer rika bavoraka.
Samozřejmě si můžu koupit Dacii, i když záměr uvažuje o Bavoráku, Tesle, Mercedesu, nebo jiném autě za milion. Prostě jsem v průběhu času dospěl k rozhodnutí nerealizovat záměr v plném rozsahu.

Totéž platí pro záměry stranické. Dnes se uvažuje o něčem, za pár týdnů vznikne jiná potřeba, nebo se dospěje k závěru, že záměr je nadhodnocený, případně hospodář určitý konkrétní výdaj nepodepíše. Místo "záměr" si dosaď třeba "předběžný nezávazný plán", když už musíš mít všechno definováno s pedantskou přesností. Záměry mají jediný účel: aby se rozpočty nevytvářely bez předchozích hrubých plánů a úvah.
RoPr píše:§ 10 Záměr a jeho celkové náklady

(1) Záměr je souhrn závazků v jedné rozpočtové jednotce, které spolu věcně a časově úzce souvisí (např. koupě nebo prodej věci s příslušenstvím, organizace akce nebo turné, objednávka série plakátů a vylepení, koupě raznice a matrice na odznaky, počítač s monitorem a jeho příslušenství). Za záměr se považuje i opomenutí, které má za následek promlčení dluhu nebo jiné náklady.

(2) Celkové náklady záměru jsou vyjádřeny peněžitou hodnotou10) nákladů, které lze v rozpočtové jednotce důvodně očekávat v souvislosti se záměrem, a to včetně rezervy na nečekané výdaje. Celkové náklady záměru se posuzují nezávisle na počtu účetních případů, do kterých byl záměr rozdělen.
Očekávání, rezerva, nečekaný ... samá nejistota. :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
Robert.Magni

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Rostislav.Reha
Republikový výbor
Příspěvky: 5260
Registrován: 15 říj 2013, 12:16
Profese: informatik
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 7653 poděkování
Dostal poděkování: 8840 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Mimořádný přezkum RV 59/2017 - Záměr na růst strany po v

Příspěvek od Rostislav.Reha »

Petre, bud to nechapes schvalne a jako obvykle trolis, nebo nevim...
Zamer je potreba nejak odhadnout. Ten odhad vyplyva z toho, co chci v tom zameru realizovat. JM chce v zameru realizovat manazera transformace (resp. 2 osoby) a proto ho navrhl v takove vysi, jaky ho RP predlozila. A RV ten zamer bez podminek schvalil. Tecka. Evidentne nekteri clenove RV vubec netusili, co schvaluji. Schvalili tim manazera transformace.
Kdyz ho ted "strategicky vybor" realizuje do te vyse, jen budou plnit zamer, nepotrebujou uz k tomu zadne dalsi svoleni.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Rostislav.Reha za příspěvky (celkem 4):
Lukas.Novy, Robert.Magni, Michaela.Nepejchalova, Radek.Simkanic

Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.
exJunior clen KK.
Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34690
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31628 poděkování
Dostal poděkování: 25732 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Mimořádný přezkum RV 59/2017 - Záměr na růst strany po v

Příspěvek od Petr.Vileta »

Rostislav.Reha píše:Petre, bud to nechapes schvalne a jako obvykle trolis, nebo nevim...
OFFTOPICZamer je potreba nejak odhadnout. Ten odhad vyplyva z toho, co chci v tom zameru realizovat. JM chce v zameru realizovat manazera transformace (resp. 2 osoby) a proto ho navrhl v takove vysi, jaky ho RP predlozila. A RV ten zamer bez podminek schvalil. Tecka. Evidentne nekteri clenove RV vubec netusili, co schvaluji. Schvalili tim manazera transformace.
Kdyz ho ted "strategicky vybor" realizuje do te vyse, jen budou plnit zamer, nepotrebujou uz k tomu zadne dalsi svoleni.
Já a trollit? :o :D

Tak si to rozeberme podrobně. hlasovani-republikoveho-vyboru-f578/rv- ... 38023.html
RV píše:1. bere na vědomí draft Růst strany po volbách a odstranění úzkých hrdel a Zápis z otevřeného setkání k fungování strany (27.10.2017);
Bere na vědomí, co snad Deminimu neodporuje. Strana evidentně roste.
RV píše:2. zdůrazňuje, že jde o začátek procesu dlouhodobého zlepšení fungování strany („upgrade“);
dtto
RV píše:3. konstatuje, že jedním z cílů vytváření placeného aparátu strany je co nejlepší zapojení dobrovolníků i politiků do chodu strany jako servisní organizace, která bude fungovat paralelně k členské základně;
Všimni si toho podtrženého. Placený aparát, nikoliv dvě osoby "transformátorů". Také když budeš chtít zapojit dobrovolníka, třeba aby doplnil pár vět na web, je vhodné mu dát zaplatit třeba 100 Kč, než to od něj chtít zdarma a nakonec mu ještě vynadat, že tam má dva překlepy. ;)
RV píše:4. schvaluje strategický tým v ideovém složení 2 členové republikového výboru, 1 člen republikového předsednictva, 1 zástupce nominovaný volebním výborem (zkušenost s aktuální kampaní a její exekutivou), 1 „starý pardál“ (nositel vizí a myšlenek Pirátů) - návrh republikového předsednictva (celkem 5 hlasů).
Schvaluje strategický tým, nikde se tu nepíše o penězích.
RV píše:5. Strategický tým je exekutivní orgán podléhající republikovému předsednictvu, které schvaluje konkrétní personální obsazení, kromě členů nominovaných republikovým výborem.
Zase nic o penězích, řeší se podřízenost a personální obsazení.
RV píše:6. schvaluje záměr 390 000 Kč na personální náklady vedení projektu transformace a částku 300 000 Kč pro akutní náklady, které vzniknou v souvislosti s transformací.
A konečně jsme u peněz. :) 390 kKč na "personální náklady vedení projektu". Já to čtu, možná blbě, jako "personální náklady na běh/provedení/realizaci projektu". Možná mám jiný češtin, ale fakt tam nevidím napsáno "pro vedoucí (osoby) projektu".

Pak tam máme 300 Kkč na "akutní náklady", což čtu, možná zase blbě, jako cesťáky, ubytovné, stravné, (mravné) pohoštění na fyzických setkáních (např. minerálka, kafe, čaj), nákup spotřebního materiálu (papír do flipchartu, napínáčky, isolepa, fixy).

Tak kde máš ty prachy pro dva "transformátory"? Nevidím je ani s brýlemi. ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
Ivo.Vlasaty

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Ukončené členské podněty“