MF ČB 4/2017 Povolební schůze MS ČB

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů místního sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Jihocesky kraj, PMS Ceskobudejovicko

Pravidla fóra
  • Na tomto fóru se vyhlašují závazná hlasování místního fóra. Hlasovat mohou pouze členové místního sdružení.
  • Do tohoto fóra vidí a přispívají členové místního sdružení a jeho registrovaní příznivci (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).
  • Moderátorem tohoto fóra je místní předsednictvo.
Dan.Lestina
Republikový výbor
Profese: aspirující přírodovědec
Dal poděkování: 785 poděkování
Dostal poděkování: 543 poděkování

Re: Povolební schůze MS ČB

Příspěvek od Dan.Lestina » 28 říj 2017, 18:21

Asi se potkáme osobně, ale reaguju nejdřív zde, hl. pro náhodné kolemjdoucí:
Jan.Novak píše: - Ano, kdo chce dělat komunální politik by měl začít co nejdříve. Budějčákům to říkám již dlouho, ale pokud se do toho sami nepustíte, tak s tím nikdo nic nenadělá. Samostatné MS na tom nic nezmění. Společné MS usnadní přenos znalostí z ostatních měst.
Ano, samo o sobě nezmění, pokud to ty lidi nezačnou dělat. Připojuju se k tvé výzvě.

OFFTOPIC[quote="Jan.Novak"]
[quote="Dan.Lestina"]- Musí to dělat každý ve svém městě.[/quote]
- Nemusí, třeba Ivoš pendluje mezi třemi městy a jsem přesvědčen, že minimálně v Praze a ČB by to obojí zvládl.[/quote]
Jasně, asi jsem to napsal moc kategoricky, jistě, že to nějak jde... Ale jednak nemáme dost lidí na takovou činnost, jakou bychom chtěli, skoro nikde (krom Svinů :-)), a fyzická nepřítomnost je obrovský hendikep pro dělání komunální politiky. Proto bych to koncentroval. Jen názor pro vás ke zvážení, stejně jako skoro všechno ostatní, co tady píšu.

Jan.Novak píše:-Jasně rozdělené kompetence to bohužel nezaručují, za těch sedm let jsem se u Pirátů naučil hlavně to, že kdo chce něco dělat, tak s tím začne bez funkce. Do teď to bylo bez vidiny snadného úspěchu, nyní se nám to mění a chápu, že se všichni po volbách můžou přetrhnout, aby byli důležití a měli na vizitkách cool pirátské tituly, ale o tom to opravdu není.
... To se stále děje. Kompetence se mohou dělit a rozdávat mimo předsednictvo MS - doporučuji si nastudovat Týmovou spolupráci ... Nevadí mi jasné rozdělení kompetencí v předsednictvu, jen to rozhodně není samospásné.
Jan.Novak píše:- Sorry, ale založení vlastního MS ČB, když je MS Českobudějovicko úspěšné, na mě působí jako snaha získat hezký titul, což je snažší v menší konkurenci.
Jan.Novak píše:nicméně jsem si jistý, že MS ČB patří k nejúspěšnějším MS vůbec. Jak do reálné aktivity,
Hej, nečteš pořádně, co píšu: jednak já žádný cool titul nechci a min. rok mít nemůžu. A jednak nerozporuju, že tituly nejsou nutné ani samospásné. Ani vyhlášení komunálního týmu podle pravidel týmové spolupráce tomu nepomohlo (jestli se něco nedělo někde v pozadí, kde jsem to neviděl). Funkce a pravidla jsou od toho, aby to mohlo fungovat, i když se lidi nedohodnou sami od sebe, ale mají vůli něco dělat. Čili jestli se něco změní a najednou se tu dohodnete na dobrém modelu spolupráce bez toho aparátu, tak tleskáček. To samé platí o mé tezi o prospěšnosti kumulace funkcí lídra s těmito dvěma (formálního předsedy a praktického koordinátora politiky a kampaně) - problém nastane, pokud nemá lídr nadšenou loajalitu ostatních dvou... Jestli se dohodnete jinak a bude to fungovat, budu ten poslední, kdo by vám za to z druhého konce světa nadával.
Myslím že je třeba říct, že MS Českobudějovicko úspěšné zatím nebylo, a že na vině je zejména malá a v komunálu v součtu málo aktivní členská základna. Jestli jsou na tom jiná MS hůř, tak to snad radši nechci vědět a je to vcelku irelevantní. To není naše (vaše) konkurence - ta je v jiných stranách v ČB. A i kdyby to i tam bylo stejné, opět to není důvod nedělat to opravdu dobře.

OFFTOPIC[quote="Jan.Novak"]
- to by si šlo přeložit jako "dokud si nenajdete třetího budu vás tu milostivě trpět"[/quote]
přelož si to jako "nechci jít proti vašemu výslovnému přání a budu milostivě trpět současné rozdělení faktické, a nebude mi to dělat problém, snažím se navrhovat věci konstruktivně a otevřeně"

Jan.Novak píše: Člověk, který vstoupí do strany měsíc před volbami a v den vyhlášení fenomenálního úspěchu se chce stát předsedou MS krajského města? Sorry, mě to smrdí a myslím si, že v tom nejsem sám.
Lukáš přišel dřív, kdy jste ho přijali, nevím. Souhlasím, že to není ideální. Ať si Lukáše a jeho motivace každý zhodnotí sám. Neříkám, že kdyby byl tajný agent Budějovických socanů nebo tak něco, tak že bych to poznal, ale vážně mi to tak z jeho vystupování nepřijde :-) Současný stav je mizérie a Lukáš je příležitost to změnit.
Jan.Novak píše:- Takže - moje "nevyzpytatelnost" v tom co zorganizuji a co ne se projevila v tom, že mi bylo proti srsti vyvěsit náš baner z oken nájemníků domu, kterým pan majitel direktivně nařídil, že tam náš banner musí dát.
No na banner jsem ani nemyslel, ale když už zmiňuješ, tak ano - banner nevisel, dokud jsem se já neutrhl z práce, srolovaný banner nesehnal u nájemníka Martina, nevymyslel nekonfliktní řešení a nepověsil ho na jiné místo na stejném baráku.
Jan.Novak píše:Druhá moje "nevyzpytatelnost" v tom co zorganizuji byla v tom, že jsem jeden den nepřijel a nechal jsem Budějčáky, aby si to pondělí zvládli sami. Popravdě mě zajímal právě Dan jak to zvládne (druhý den jsem do Budějc raději jel).
Ne, to rozhodně nebyl jeden den. Bylo to furt, že v jednu chvíli se věci dějou, a v zápětí ne, přestože nikdo neslyšel něco jako "teď nestíhám, vezmete to prosím za mě?" V pondělí jsem nic neorganizoval krom večerního výletu s plakátama, protože jsem byl v práci, a protože ještě v pátek předtím jsi tvrdil, že to organizuješ ty, přece. A vůbec, já nic na starosti neměl, cokoli jsem zorganizoval, bylo navíc, mimo moje kompetence.
Jan.Novak píše:K dublování - no skutečnost je opět někde jinde. Bylo to tak, že jsem si na sebe vzal organizaci roznosů pirátských listů. Listy ubývali a tak jsem s Janou domluvil, že se zařídí další, potom mi volá Dan, že Janě řekl jiné počty novin (nižší než já) a že to domluvil. Kdybych byl na Danově místě, tak bych nejdříve zavolal člověku, který to organizuje a až když bych zjistil, že to není zařízeno, tak bych to začal řešit. Obrácený postup stál víc času akorát nás oba, rozhodně by mě zajímalo co jsem měl udělat jinak, aby Dan nejdříve volal mě a ne Janče. :-)
Zase, nebavíme se tady o jednom případě, dělo se to furt... Jestli byly ty kompetence jasně rozdělené, tak mi to teda uniklo. A úplně to nesedí s předchozím bodem, kde říkáš, že jsi zkoušel, jestli si to zorganizujeme sami... Jinak jsi měl dělat to, že bys mi svojí organizací dodal důvěru, že se o to nemusím starat.
Jan.Novak píše:- Harmonogram komunálních voleb budeme řešit centrálně. Už na tom začínáme pracovat,
Nespoléhal bych se na vyhlášení nějakého harmonogramu shora. Stejně bude to, co vy si tady na lokální úrovni uděláte, nic víc, nic míň.
Jan.Novak píše: včetně senátních voleb.
!!! jo, to je další důležitá věc... hoří jen o něco míň než komunál...
Jan.Novak píše: Byl bych rád, kdyby jsi si odpustil podpásovky - nemluvíme o některých členech, mluvíme tu o tom, že se nemáme rádi s Romanou, což je známá věc.
Není to jen o Romaně, a važ si toho, že já a Lukáš s tebou mluvíme na rovinu a při první vhodné příležitosti.

OFFTOPIC[quote="Jan.Novak"]Další podpásovka v tomhle příspěvku je naznačování, že tu někdo někomu kecá do dění v jeho městě[/quote]
To jsem naznačit nechtěl, za dobu mého krátkého působení se pokud vím nedělo v pirátské komunální politice skoro vůbec nic.

[quote="Jan.Novak"]Ani za jedním z vás ta práce není.[/quote]
Myslím, že nechceme rozdělování postů, praktických i formálních, na základě zásluh. Ano, zásluhy budí důvěru, a důvěra je to hlavní, ale to už jsem do svého rozhodování započítal, a ostatní prosím o podobný přístup. Koukejme konstruktivně dopředu.
A teda oba dva s Lukášem jsme téhle kampani dali hodně, a co se týče práce v ČB, troufnu si tvrdit, že srovnatelně, jako ty. Když odečtu předposlední týden, tak víc. O našich aktivitách ani nemůžeš mít přehled, vždyť to často šlo mimo tebe úplně... Kdybych tak věděl, že se budou sčítat body, psal bych si poznámky... A těch hodin v onlinu u mě... Věnuju se tomu za hranicí průseru v zaměstnání.

Romana.Klimesova píše:navzdory tomu,že budu působit v Praze,chci být na komunální volby v Budějcích.
Promiň, ale být jen na volby v Budějcích je podle mě hrozně málo na to, aby mohl člověk zodpovědně kandidovat do zastupitelstva, jestli to máš v plánu... Viz co píšu v úvodním postu. Taky jeden z důvodů, proč mně se kandidovat nechce.

Ad koalice: Nikdo to nebude mít jisté. A nepůjdou spolu třeba Hopíci a STAN, jako do kraje? Má tady STAN vůbec dost lidí...? V základní tezi souhlasím, jednejme nezávazně a s preferencí silné samostatné pirátské kandidátky, ale dodávám, že by prioritou mělo být, aby to bylo důstojné a aby tam byli kvalitní lidi a program, ne že to bude samostatné pirátské nebo že se s někým máme rádi.
Romana.Klimesova píše:Bohužel v tomto okamžiku vnímám Dana jako hodně nezřízenou střelu... ... zbrzdi to. Říkala jsem už v Praze,že věci jsou v jednání.
Já vím, co jsi říkala, a skutečně se takhle řídit nenechám. Dělám, co můžu - byla vyhlášená schůze, kterou nestíhám, tak píšu zde, co bych tam říkal, protože mi to přijde důležitý, a nebudu to řešit v zákulisí s každym zvlášť.
S pirátskými centry se buď nechápeme, nebo neznáš situaci - Krajinskou jsme měli půjčenou zadarmo, dost nám píchla a už je zase pryč. Na prostor v Plachýho náhodou narazil Lukáš a tak jsme se tam byli podívat a čekáme na notičky. Žádná nepředloženost nehrozí.
OFFTOPICObrázek(Kemel)

Dan.Lestina
Republikový výbor

Re: Zasedání MS ČB 10/2017

Příspěvek od Dan.Lestina » 30 říj 2017, 00:18

jen aby nezapadlo - přestože už se to píše už na dvou místech na fóru a na FB, já rozdělení MS Českobudějovicko po konzultaci s Honzou nepodporuji a pokud se najde jiný funkční model, ani nemám potřebu podporovat někdy v budoucnu
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dan.Lestina za příspěvky (celkem 2):
Ivo.Vlasaty, Jan.Novak
OFFTOPICObrázek(Kemel)

Dan.Lestina
Republikový výbor

Příspěvek od Dan.Lestina » 05 lis 2017, 04:36

Posílám shrnutí za sebe, a prosím asi Lukáše, jestli by ho na schůzi přednesl...
Přátelé-kamarádi, zdravim vás prostřednictvím (asi) Lukáše ze země, kam se nesmí dovážet ani žvýkačky a za pašování trávy je trest smrti. Máme u nás ohromnou svobodu a díky, že jí pomáháte udržovat!

Předcházející flame v tomto vlákně na fóru je moc dlouhý na to, aby ho někdo předčítal na schůzi, tak se svůj pohled pokusím trochu zkompaktnit...

Diskusi jsem vykopnul tím, že jsem burcoval k pirátské činnosti, chcete-li kandidovat v komunálu, a poukazoval na její nedostatečnost (což je tedy i sebekritika, mj. proto já kandidovat asi nechci).

Dál jsem přednesl několik tezí o tom, jak by podle mě měla vypadat organizace činnosti v příštím roce (chcete-li kandidovat). Nejzásadnější je, aby to nějak fungovalo, a to lépe, než doteď. Takže se prosím nějak dohodněte :D Ke zvážení jsem dal, když vás tak pozoruju, jestli by nebylo vhodné, aby byly kumulovány do jedné osoby pozice lídra kandidátky (asi v ČB), organizátora politické a kampaňové činnosti (zejm. rozdělovače dalších kompetencí) a předsedy MS. Dokud se věci dějí, jak mají, je to fuk, ale jakmile tihle lidé k sobě nebudou cítit nadšenou loajalitu, nastává problém. Zdá se, že jsem v tomhle názoru osamocen, no tak budiž, zařiďte se.

Rozhodně ale nesouhlasím s Honzovým objevem, že nemá smysl jasné stanovení kompetencí, protože prý kdo chce něco dělat, začne sám. To je sice pohodlné, ale extrémně neefektivní. Opravdu je potřeba, aby každý komunál měl na starost někdo, kdo bude na všechno myslet, kdo bude rozdělovat menší a větší úkoly a na jehož hlavu půjdou průšvihy. V Budějovicích jinak prorokuji sestavení kandidátky tak rok po volbách a plné lidí, které nikdo nikdy neviděl, že...

Nu, další velká část byla o tom, jak se kdo "předvedl" v uplynulé kampani. Honza nesouhlasil s mojí kritikou na sebe a oplatil to kritikou na mě. Jeho pohled na množství odvedené práce je jednak neinformovaný, protože spoustu věcí šlo úplně mimo něj, jednak pomýlený, značně přeceňující svoji roli a spolehlivost. Ale především je irelevantní, protože ani jeden do předsednictva kandidovat nebudeme, a i kdybychom kandidovali, nechceme přece, aby byly posty udělovány "za zásluhy". Hleďme do budoucna, kdo má šanci s tou naší budějckou ospalostí něco udělat.

Dost mě zklamala Honzova hysterická reakce. Nazývání protikandidáta krysou, protože... proč vlastně?... se mu něco nelíbí a chce kandidovat?... je teda podle mě za hranou normální slušné soutěže. Stejně tak účelové opakování jednoho z mých nápadů, rozdělení MS, přestože jsem se několikrát ohradil, že to byl pouze vstřícný návrh vůči němu a že pokud on a Simon nechtějí, prosazovat to proti jejich vůli nebudu. Obvinění, že mně a Lukášovi jde o cool stranické funkce na vizitku, je taky směšné. Jestli je to tak moc jedno, kdo ty funkce má, jak píšeš, dá se tenhle argument přece použít na obě strany! (Pro pořádek: nemůžu mít žádnou funkci, jsem v tahu.)

S Honzou jsme se sešli, a na můj dotaz nám se samolibým úsměvem de facto oznámil, že bude kandidovat Simon a že taky bude zvolen předsedou. Takovéhle zákulisní jednání je mi taky proti srsti - proto ty věci koneckonců píšu sem a nevolám každému členovi zvlášť, že...

S tím, aby byl Simon předsedou, nemám problém. Je trochu podivné, že Honza argumentuje tím, kolik toho kdo udělal v poslední kampani, kde se Simon moc nezapojoval, alespoň z Budějckého pohledu. Ale jak jsem říkal, podle mě to o tom není. Ale třeba díky tomu znám Lukáše o něco lépe, než Simona. No a v Lukášovi vidím větší odhodlání něco změnit a pořádně to rozjet. Každopádně Simona považuju za další dobrou volbu, pokud pustí některé svoje další závazky a bude se věnovat MS, a pokud Budějce svěří do nějakých kompetentních rukou (pokud tomu tam nebude šéfovat sám). Které ruce by to byly, Simone a další kandidáti do předsednictva...? Rád bych to před hlasováním věděl.

Mějte se!
Naposledy upravil(a) Dan.Lestina dne 05 lis 2017, 20:35, celkem upraveno 2 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dan.Lestina za příspěvek:
Ivo.Vlasaty
OFFTOPICObrázek(Kemel)

Zuzana.Drazdova
Zástupce vedoucího odboru
Profese: studentka informatiky
Dal poděkování: 12 poděkování
Dostal poděkování: 72 poděkování

Příspěvek od Zuzana.Drazdova » 05 lis 2017, 12:53

Ahoj,
po přečtení tohoto vlákna si taky dovolím reagovat.

Když jsem se poprvé dočetla, že Lukáš chce kandidovat na předsedu MS, tak jsem nevěřícně zírala a mé mínění o něm to dost zhoršilo. Pokud je to člověk rozumný, a já věřím že je, tak by si sám měl uvědomit, jak jeho chování působí špatně. Teď po volbách jsou Piráti napadáni ze všech stran a je to snad ještě horší než ve vrcholící kampani. Myslím, že musíme být obezřetní více než kdykoli dřív. Pokud se někdo u Pirátů objeví pár týdnů před volbama, na tom nic špatného není. Ale pokud opravdu chce být předseda hned po velkém úspěchu, tak to už se mi moc nelíbí. Myslím, že bychom ho měli nejdříve víc poznat, než mu bude svěřena důvěra.

Já sama jsem u Pirátů asi dva a půl roku a pořád si připadám jako nováček (i když, jak nad tím uvažuju, tak jsem tu asi dýl než většina ostatních členů MS).

Ke komunální kampani: Vůbec nechci bránit nikomu v tom, aby se pustil do důležité mravenčí práce. Naopak v tom všechny budu jen podporovat. Myslím si ale, že leader pro volby a předseda MS nemusí být nutně jedna a tatáž osoba. Přijde mi naopak logické, pokud to budou osoby dvě. Leader pro volby nechť se věnuje problematice Budějc a okolí, předseda nechť řeší věci v širším kontextu (jak časově tak geograficky).

Co se týká mého zapojení: Příští cca 4 měsíce nebudu mít čas asi téměř na nic. Dál by se to mělo zlepšit a během léta bych se do kampaně asi zapojit měla (pokud dokončím studium v červnu). Nicméně nejsem přímo z Budějc, tedy na kauzy asi sama nenarazím. Mohu ale pomoci například s nějakým dohledáváním informací, analýzou, psaní článků.

Dan.Lestina
Republikový výbor

Příspěvek od Dan.Lestina » 05 lis 2017, 15:19

Upozorním na jeden detail, který je ale typický pro tohle vlákno - pokud se nepletu, tak Lukáš poprvé přišel, celkem pevně rozhodnutý ke vstupu, už 9. července za mnou, Honzou a Simonem do Široka, je to tak, kluci...? To by bylo bez jednoho dne 15 týdnů před volbami, tedy ne pár, jak říkáš, Zuzko. Od té doby se zapojuje a plní úkoly, jako jeden z mála dost efektivně (potvrdí Janča?). Třeba v úhrnu nestrávil v kampani zdaleka tolik času jako Honza H., holt mají lidi různé možnosti v souvislosti se zaměstnáním, ale viděl jsem ho víckrát, než kteréhokoli jiného člena s výjimkou Renaty a možná Honzy. Z toho pramení moje relativní důvěra k němu (skutečně relativní - "zaručovat" se za něj nemůžu).
No a ukazuje nám to na dva problémy: jednak že členové, kteří se tady nevyskytují, moc nemají přehled o tom, co se děje (kdyby to bylo, Zuzko, jak řikáš, tak mám stejné pocity jako ty a jinak s tebou souhlasím). A jednak že si Honza tu realitu přizpůsobuje k obrazu svému. Píše:
- Člověk, který vstoupí do strany měsíc před volbami a v den vyhlášení fenomenálního úspěchu se chce stát předsedou MS krajského města? Sorry, mě to smrdí a myslím si, že v tom nejsem sám.
Přitom ví moc dobře, že Lukášovo přijetí se zdržovalo na jeho popud o cca dva měsíce (Když se z vaší strany přes urgence nic nedělo, založila Janča hlasování, které jí ale Honza zrušil: mistni-predsednictvo-ceskobudejovicko-f ... 37413.html Podle mě to udělal oprávněně, ale to teď neřeším. Řeším, že Honza ví, jak to bylo, a přesto o tom píše tak, aby to vyznívalo úplně jinak a třeba Zuzka viděla realitu jinak, než byla.)
(No a kdy takové věci řešit, jsem už psal několikrát - právě co nejdřív po volbách, co nejdál od těch příštích a když rezignuje předsednictvo, je ta vhodná doba.)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dan.Lestina za příspěvek:
Ivo.Vlasaty
OFFTOPICObrázek(Kemel)

Zuzana.Drazdova
Zástupce vedoucího odboru
Profese: studentka informatiky
Dal poděkování: 12 poděkování
Dostal poděkování: 72 poděkování

Příspěvek od Zuzana.Drazdova » 05 lis 2017, 17:14

Dane,
Dan.Lestina píše:Upozorním na jeden detail, který je ale typický pro tohle vlákno - pokud se nepletu, tak Lukáš poprvé přišel, celkem pevně rozhodnutý ke vstupu, už 9. července za mnou, Honzou a Simonem do Široka, je to tak, kluci...? To by bylo bez jednoho dne 15 týdnů před volbami, tedy ne pár, jak říkáš, Zuzko.
psala jsem, že já si po dvou a půl letech pořád připadám jako nováček. Tedy i 15 týdnů mi připadá jako docela krátká doba.

Dan.Lestina
Republikový výbor

Příspěvek od Dan.Lestina » 05 lis 2017, 17:21

To mně taky, to máš pravdu. Jak jsem psal výše, je to potřeba zahrnout do úvahy, ne že ne.

Ještě jedno uvedení na pravou míru pro náhodné kolemjdoucí, Honza říkal, že si sice se všema volal, ale že je neovlivňoval... ale když vidím, že tady, veřejně, píše o krysách, nevím, jak si mám ta jednání představit.
OFFTOPICObrázek(Kemel)

Jan.Novak
Kontrolní komise
Profese: Politolog, Historik
Dal poděkování: 1656 poděkování
Dostal poděkování: 1365 poděkování

Příspěvek od Jan.Novak » 05 lis 2017, 21:08

Se těch lidí zeptej, ne? :-) Tady je seznam: ms-ceskobudejovicko-g387.html

Simon.Kostadinov
Krajské předsednictvo
Profese: Technik JE