Evidence kontaktů a schůzek

Informace podle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím.


Zamčeno
Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7811 poděkování
Dostal poděkování: 11919 poděkování

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

V úterý jsme absolvovali sérii schůzek s ostatními stranami: ANO, KDU, TOP 09, SPD

========================================================================
ANO - přítomni Petr Vokřál, Jaroslav Faltýnek (vetšinu času mluvil pouze on)
Piráti - Bartoš, Michálek, Peksa

V úvodní části pan Faltýnek sdělil Jakubovi Michálkovi charakter svého obvinění. Po té už jsme řešili uspořádání Sněmovny.

ANO jednalo s ostantími stranami o klíči pro určení počtu výborů a preferencích jednotlivých stran na jejich obsazování. Nekteré z těchto preferencí nám opakovali, podle očekávání dochází ke kolizím v požadavcích jednotlivých stran, liší se i požadavky na počty předsedů výborů pro jednotlivé strany. Vyjednavači ANO jsou toho názoru, že není možné ustavit Sněmovnu bez dohody všech stran.

Poté se řešily programové shody mezi ANO a Piráty. ANO vypracovalo krátkou analýzu našich priorit a tu nám předalo. Dále si vyžádalo podrobnější rozpracování jednotlivých bodů, aby se jim mohli dále zabývat.

========================================================================
KDU - přítomni Bělobrádek, Bartošek, Jurečka
Piráti - Bartoš, Michálek, Peksa

Schůzka byla krátká, povětšinu času jsme si pouze ověřovali své veřerjně známé postoje. My jsme si ověřili, že KDU nepodpoří vládu, lidovci zjišťovali, zda-li podpoříme Radka Vondráčka na předsedu Sněmovny. Dále jsme si řekli své priority na předsedy parlamentních výborů.

Lidovci nám nezištně nabídli konzultace, v případě že bychom potřebovali poradit s chodem parlamentu atp.

========================================================================
TOP 09 - přítomni Kalousek, Adamová
Piráti - přítomni Bartoš, Michálek, Peksa

Probírali jsme ustanovení Sněmovny. TOP 09 usiluje o zdržování, žádali nás, abychom je v tomto kroku podpořili.
Důsledně nás varovali před rizikem menšinové vlády ANO, která by kontrolovala celou exekutivu.

========================================================================
SPD - přítomni Okamura, Fiala
Piráti - přítomni Michálek, Peksa

Proběhla seznamovací schůzka. Stručně jsme mluvili o obsazení vedení Sněmovny. SPD je připravena podpořit pirátského místopředsedu Sněmovny, pokud Piráti podpoří místopředsedu Sněmovny za SPD (v pořadí s ohledem na volební výsledek). Nabídku jsme vzali na vědomí a budeme ji projednávat na Klubu. Poté jsme mluvili o obsazení pozic předsedů výborů a kolizích mezi požadavky našich stran. Nakonec byla diskutován prostor pro společnou podporu zákonů, případně orgánů Sněmovny.
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 10309
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4200 poděkování
Dostal poděkování: 18246 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Ivan.Bartos »

2.11.2017. Po předchozí SMS domluvě jsem telefonicky řešil s předsedou ODS Petrem Fialou vývoj ve sběru podpory pro jeho volbu na předsedu sněmovny. Ptal jsem se ho, zda má v tuto chvíli pro svou kandidaturu slíbenou nějakou explicitní podporu mimo poslanecký klub ODS. Z rozhovoru vyplynulo, že stále jednají. Dle mého názoru tedy tuto podporu nemají. Sdělil jsem mu i informaci, která je veřejná i z médií, a to že dle vyjádření pana Kalouska z TOP09 poslanci TOP09 nebudou hlasovat pro nikoho. Volba je samozřejmě tajná. Po dohodě naplánujeme na příští týden další schůzku vyjednávacích týmů.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Bartos za příspěvky (celkem 8):
Ivo.Vlasaty, Filip.Krska, Zdenek.Hrib, Frantisek.Kopriva, Vojtech.Pikal, Radek.Strouhal, Petr.Vileta, Michael.Polak
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7811 poděkování
Dostal poděkování: 11919 poděkování

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

V úterý jsem se sešel s Tomášem Jungwirthem z Konsorcia nevládních organizací pracujících s migranty v ČR. Probírali jsme aktuální problémy české azylové a migrační politiky, i otázky integrace cizinců. Dále jsme řešili obecné problémy neziskových organizací v ČR.

Přijaté výhody: informace
Poskytnuté výhody: žádné
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvky (celkem 7):
Filip.Krska, Frantisek.Kopriva, Robert.Magni, Radek.Strouhal, Ivor.Kollar, Alexandr.Mansurov, Michael.Polak
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Kontrolní komise
Příspěvky: 14655
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: lektor kroužků zábavné logiky
Bydliště: Choltice, okres Pardubice
Dal poděkování: 12030 poděkování
Dostal poděkování: 20484 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

V úterý (31.10.) jsem se sešel s s panem Ovečkou, který mě žádal o změnu územního plánu ve svůj prospěch. Doporučil jsem mu, aby si vyjednal plánovací smlouvu s městskou částí. přislíbil jsem podporu přerušení tisku pro toto jednání. Přijaté výhody žádné

Ve středu (1.11.) jsem se sešel s panem Danielem Klímou (cidevelopment.cz), který lobbuje za zjednodušení stavebního zákona. Prošel se mnou náš program v této oblasti a upozornil, co vše je potřeba změnit na jeho prosazení. Nabídl nám svou pomoc (za kterou nechtěl peníze). Poděkoval jsem mu za informace.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Ferjencik za příspěvky (celkem 4):
Ivo.Vlasaty, Filip.Krska, Radek.Strouhal, Michael.Polak

Garant pro oblast veřejných rozpočtů, mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Podporuji Rekonstrukci Pirátů www.rekonstrukcepiratu.cz

Uživatelský avatar
Tomas.Martinek
Republikový výbor
Příspěvky: 846
Registrován: 31 kvě 2012, 19:34
Profese: Student doktorského studia, OSVČ
Bydliště: Česká Lípa
Dal poděkování: 607 poděkování
Dostal poděkování: 1141 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Tomas.Martinek »

Dnes jsem se sešel na obědě pořádaném hejtmanem Libereckého kraje Martinem Půtou na úřadě Libereckého kraje s ostatními zvolenými poslanci za Liberecký kraj (vyjma zástupce ODS). Tématem byly možnosti přednášení problémů kraje v poslanecké sněmovně. Konkrétně jsme řešili dopravní infrastrukturu, zdravotnictví, školství a jiné.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Martinek za příspěvky (celkem 6):
Robert.Magni, Ivo.Vlasaty, Filip.Krska, Radek.Strouhal, Petr.Vileta, Michael.Polak

Ing. Tomáš Martínek, člen poradního týmu k důchodové reformě MPSV, člen resortních týmů Finance a Informatika. Více info zde.

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26200
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36977 poděkování
Dostal poděkování: 30114 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Dnes jsem se potkal nad čajem s Jiřím Roubíkem(Strana Zelených) a Tomášem Tužínem(Dopravní odborná sekce Strany zelených) a řešili jsme otázky záchrany lokálních tratí, promítání filmu "Záchrana lokálek", monopoly na železnici(pražce, koleje, závory, ...), lukrativnost ministerstva dopravy, otevřenou sněmovnu a odbornou platformu.

Řekl jsem že kontakty pak předám tomu, kdo dostane dopravu na starost

Přijaté výhody: mátový čaj a příslib odborné publikace
Poskytnuté výhody: nic
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 8):
Robert.Magni, Filip.Krska, Radek.Strouhal, Ivo.Vlasaty, Petr.Vileta, Ondrej.Kotas, Michael.Polak, David.Witosz

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Adam.Komenda
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 132
Registrován: 06 zář 2017, 15:39
Profese: Student práv
Dal poděkování: 178 poděkování
Dostal poděkování: 197 poděkování

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Adam.Komenda »

Jako asistent Mikuláše Peksy eviduji z jeho popudu následující:

Mikuláš byl kontaktován svým kamarádem Janem Hodicem, toho času členem TOP 09 ohledně povolebních vyjednávání o ustavení PSP (2x telefonicky, poprvé včera večer, podruhé dnes večer). Včerejší kontakt zahrnoval požadavek, abychom přehodnotili náš postoj k pokusu o zablokování ustavující schůze, organizovaný TOP 09. Dnešní kontakt zahrnoval dotaz, zda-li bychom byli ochotni změnit náš pohled na plánované obsazení orgánů Sněmovny. Mikuláš sdělil, že případnou změnu by musel projednat pirátský poslanecký klub.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Komenda za příspěvky (celkem 9):
Robert.Magni, Tomas.Zmuda, Ivo.Vlasaty, Petr.Vileta, Frantisek.Hagara, Filip.Krska, Vojtech.Pikal, Jiri.Ulip, Michael.Polak
Uživatelský avatar
Martin.Svadlenka
Krajský zastupitel
Příspěvky: 1840
Registrován: 20 srp 2009, 22:24
Profese: elektromechanik
Bydliště: Přerov
Dal poděkování: 3012 poděkování
Dostal poděkování: 1644 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Martin.Svadlenka »

1.11. jsem se setkal s dvěma přerovskými zastupiteli - ing arch Janem Horkým a ing Richardem Šlechtou, zvolenými za naši koalici Společně pro Přerov. Schůzku inicioval Richard a jejím smyslem bylo jeho oznámení, že složí mandát zastupitele, přičemž poté připadne tato funkce na mě jako náhradníka. Jako důvod uvedl své rozdílné názory na řízení města a jeho společností s ostatními zastupiteli(radními) za SpP. Byl jsem dotázán, zda jsem s tím ok, a jestli si na to troufám. Dal jsem se na vojnu, tak...
Přijaté výhody - mandát zastupitele.
Poskytnuté výhody - nic.

Dnes jsem ze schůze xolku zamířil na jednání SpP v COWorking Přerov, abych s nimi jednal o účasti Pirátů v koalici pro nadcházející volby do zastupitelstva. Přítomen primátor Puchalský, radní Horký, Kohout a Netopilová a zastupitelka Jandová. Sdělil jsem závěry předchozí přerovské Pirátské schůzky z 26.10. - Piráti chtějí postavit do voleb vlastní kandidátku a oslovit vybrané lidi z koalice, aby za Piráty kandidovali. SpP se ve svých řadách, a v této chvíli, pokusí jednat variantě kampaně a kandidátky bez Pirátů.
Já osobně budu u přerovských Pirátů maximálně lobbovat za "personální kontinuitu", a to i z toho důvodu, že Piráti doteď neměli jediného člena strany v zastupitelstvu, zatímco SpP (i přesto, že se rozpadlo) mělo zastupitelů 8. Zvážím svou kandidaturu v komunálkách, protože i přesto, že se s přerovskými Piráty shodnu na tom, že jsou pro nás někteří kandidáti SpP těžko přijatelní, bylo by dle mého názoru kontraproduktivní stavět proti bývalému partnerovi čistě pirátskou kandidátku.
Přijaté výhody - nic.
Poskytnuté výhody - nic.
Boj s dezinformacemi nelze vyhrát pomocí dezinformací.
Krajský zastupitel v OLK, pěšák v operaci "Hrajeme svobodnou hudbu!" a aktivista Hnutí za pravdu o 11. září 2001.
Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7811 poděkování
Dostal poděkování: 11919 poděkování

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Po skončení pořadu "Události komentáře" jsem krátce mluvil s místopředsedou SPD panem Radimem Fialou. Mluvili jsme o objektivitě některých českých médií v kontextu rozdělení vláda x opozice. Dále jsme diskutovali o EU a euru.

Přijaté výhody: Svezl mě z Kavčích hor na Hlavní nádraží
Poskytnuté výhody: žádné
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvky (celkem 8):
Robert.Magni, Vojtech.Pikal, Vaclav.Fortik, Filip.Krska, Frantisek.Kopriva, Ivo.Vlasaty, Petr.Vileta, Michael.Polak
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Uživatelský avatar
Tomas.Vymazal
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 4793
Registrován: 23 dub 2009, 16:31
Profese: designér legálních konopných produktů
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 6558 poděkování
Dostal poděkování: 5606 poděkování

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Tomas.Vymazal »

Včera jsem byl na obědě s Karolínou Sadílkovou, Tomášem Sadílkem a Pavlem Kubů - výkonný ředitel International Cannabis and Cannabinoid Institute (ICCI), kde také pracuje Tomáš Sadílek.

Probirali jsme moje plany ohledne legalizace, probirali jsme muj výstup na Seznamu a probirali jsme také konečný stav, kam se chceme dostat a jak nam s tim můzou Tomáš s Pavlem pomoci.

Ve zkratce:
1) Oba pánové by si přáli úplnou legalizaci všech drog, ale zároveň maji za to, ze je potřeba dělat male krucky, kterých si odpůrci legalizace pokud mozno nevsimnou. Pro oba je zároveň zásadním tématem reseni dostupnosti léčebného konopi, nikoliv legalizace rekreacniho užívání.
2) Shodli jsme se, ze si rozhodne nechceme navzájem překážet, nebo tlačit argumenty, které budou oslabovat argumentaci partnerů. Zaznělo také, ze to řešení obojího bude pravděpodobně muset jít pohromadě v jakémsi režimu leva noha střídá pravou a naopak.
3)Já jsem klukům řekl, ze vidím cestu pres finanční přínos z konopí pro státní kasu a podnikatele, stejně tak ale hodlam po republice způsobit humbuk sérii besed/seminářů pro popularizaci tématu legalizace, protože potřebujeme na politiky vyvíjet soustavny tlak.
4) Oni mi k tomu obšírně sdělili, ze léčebné konopí je v současnosti lepší business než to rekreační, protože je v Evropě povětšinou podobná situace jako u nás, totiž ze je konopí pro léčebné konopí legální, ale nikdo nebo skoro nikdo ho nemůže pro stát pěstovat. Poláci prý Pavlovi a Tomášovi říkali, ze nechapou, proč jeste češi nezaplavili jejich medicínsky trh kupama konopí -- Poláci si zákonem na čtyři roky zablokovali možnost pěstovat léčebné konopí doma, a budou ho tedy dovážet. Zároveň mi řekli, ze osvětu podporují a prý k tomu mám využít možnost pořádat v PSPCR odborné semináře. Údajně jednou za pul roku není problem si patřičné saly zablokovat.
5) Rozešli jsme se s tím, ze mi poskytnou spoustu argumentacnich statistik a dalších informaci, ale napřed musím složit finální podobu pracovní skupiny, která bude legalizaci řešit. Obecně jsme se shodli na nutnosti napřed vyprecizovat argumentaci, abych si ji mohl byt při svých výstupech bez výjimek jistý -- abychom předešli dalším Seznamum :-) Od podání legislativního návrhu to prý budou aspoň dva roky, než budeme znát výsledek finálního hlasovani, takže chceme vše perfektně připravit AV mezičase podnikat paralelní kroky směřující k uvolnění situace, aniž by se proti nim zverboval odpor. I male kroky jsou dobré PR, ale maji větší šancí na úspěch.
6) Padla cela rada nelibych slov na adresu SUKL a SAKL. Kluci mi jednak říkali, ze budu litovat, ze jsem se dal do politiky, az zástupce oněch úřadu potkam osobne, a jednak taky to, ze se po všech tech letech jako nejpravdepodobnejsi vysvětlení jejich aktivit jeví to, ze oni prostě nechteji pracovat. Nikoliv farmalobby, nikoliv skodolibost, prostě obyčejná lenost.

Neberu to vůbec jako hotovou věc, musíme to probrat v rámci pracovní skupiny. Nakonec se sice musím rozhodnout sam, ale bez podpory nesvedu nic z toho, takže chci jít směrem konsenzu.

Přijaté výhody: Karolína s Tomášem me pozvali na oběd a pivka.
Poskytnuté výhody: nic
Tom Vymazal, podporovatel phpBB a bojovník za legalizaci heroinu
Takovej ten stav, když seš uprostřed stavu a myslíš si, že nemáš stav. -- Michal Wagner, tč. garant programového bodu Drogy
Zamčeno

Zpět na „Povinně zveřejňované informace“