Odpovědnost za objednávky jménem strany

Finanční odbor plánuje finance strany, spravuje transparentní účet, vede transparetní účetnictví, dohlíží na toky peněz ve straně, sestavuje účetní uzávěrku, spolupracuje s finančním auditorem a zpracovává výroční finanční zprávu.

Moderátoři: Kancelar strany, Financni tym

Pravidla fóra
Toto fórum slouží pro diskuse související s finančním týmem, např. náměty a připomínky k jeho činnosti, u kterých předpokládáte delší diskusi. Na každý podnět založte nové téma.
  • Oznámení a dotazy prosím vkládejte do podatelny
  • Můžete používat i odkazy do jiných fór, pokud nejsou uzavřená.
  • Moderování tohoto fóra provádí výhradně vedoucí finančního týmu, nebo jím pověřený spolupracovník.
  • Po vyřešení nebo vyčerpání diskuse se po několika dnech téma zamyká. O opětovné odemknutí můžete požádat soukromou zprávou.
Pro proplacení financí si podejte žádost, jiné podněty podávejte do podatelny, ale napřed zkuste, jestli na to není návod.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Petr.Vyhnal
Člen KS Liberecký kraj
Příspěvky: 1150
Registrován: 08 kvě 2009, 20:57
Profese: ajťák
Bydliště: Smržovka
Dal poděkování: 179 poděkování
Dostal poděkování: 875 poděkování

Odpovědnost za objednávky jménem strany

Příspěvek od Petr.Vyhnal »

Ahoj FO, zajímalo by mne, kdo má vlastně v dnešní době formálně oprávnění objednat zboží či služby na účet Pirátů. Pokud vyjdu z toho, že to je de-facto jednání jménem strany, tak to může jen předseda, pověření místopředsedové, případně lidi disponující zplnomocněním k takovým úkonům. Nicméně reálně takové objednávky činí leckdy i řadoví členi. Např. tisk a distribuce různých materiálů a tak podobně. Zatím to byly drobný, ale do budoucna budeme operovat s většíma částkama a je potřeba to mít nějak podchycené. Samozřejmě jsou tu pravidla proplácení, ale ty přicházejí do hry až po poskytnutí plnění. Navíc je právě objednavatelem formálně většinou strana, ne konkrétní člen a proplácí se přímo dodavateli. Prolétl jsem předpisy, ale nějak jsem nic podrobnějšího na tohle téma nenašel. Pokud to už existuje, prosím o link a nastuduju :-)

Pirát ze Smržovky

Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 21719
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: auditor počítačové bezpečnosti
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 5231 poděkování
Dostal poděkování: 12560 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odpovědnost za objednávky jménem strany

Příspěvek od Lukas.Novy »

Statutarni organ pravomoc jednat v techto pripadech za stranu prostrednictvim rozpoctu a schvalovani zameru propujcuje hospodarum. Ti jsou schopni pravne zavazovat stranu, cinit objednavky apod. az do vyse schvaleneho zameru. Viz PraH.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Novy za příspěvek:
Rostislav.Reha

Demokracie je diskuse.
| ‒ | – | — | ― | … | „ | “ | ‚ | ‘ | » | « | ½ | ¼ | ¾ | × | ‰ | ® | © | ™ | Tel: 777-5-KRTEK

Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 21719
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: auditor počítačové bezpečnosti
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 5231 poděkování
Dostal poděkování: 12560 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odpovědnost za objednávky jménem strany

Příspěvek od Lukas.Novy »

(4) Souhlas se záměrem vyslovuje příslušný tým usnesením, které obsahuje dostupné informace o záměru a výši jím odsouhlasených nákladů záměru. Do této výše jsou jím odsouhlasena všechna právní jednání.

Demokracie je diskuse.
| ‒ | – | — | ― | … | „ | “ | ‚ | ‘ | » | « | ½ | ¼ | ¾ | × | ‰ | ® | © | ™ | Tel: 777-5-KRTEK

Uživatelský avatar
Petr.Vyhnal
Člen KS Liberecký kraj
Příspěvky: 1150
Registrován: 08 kvě 2009, 20:57
Profese: ajťák
Bydliště: Smržovka
Dal poděkování: 179 poděkování
Dostal poděkování: 875 poděkování

Re: Odpovědnost za objednávky jménem strany

Příspěvek od Petr.Vyhnal »

Super, to je presne to co jsem hledal, ale nejak jsem se k tomu neproklikal. Otazka vyresena, diky.

Pirát ze Smržovky

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34639
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31594 poděkování
Dostal poděkování: 25701 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odpovědnost za objednávky jménem strany

Příspěvek od Petr.Vileta »

Petr.Vyhnal píše:Super, to je presne to co jsem hledal, ale nejak jsem se k tomu neproklikal. Otazka vyresena, diky.
Kdybys zase něco hledal, tak tady https://wiki.pirati.cz/rules/start případně z opačného konce https://wiki.pirati.cz/fo/start (vpravo dole).

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26170
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36934 poděkování
Dostal poděkování: 30069 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odpovědnost za objednávky jménem strany

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

A s tím to zavřu.

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Zamčeno

Zpět na „Finanční tým“