Přijímání členů

Do tohoto fóra se přesouvají Uzamčené členské podněty

Moderátor: Predsedajici

Zamčeno

Projednat navrženou změnu stanov?

Pro
64
63%
Proti
35
35%
Zdržuji se
2
2%

Celkem hlasujících: 101 - Celkem hlasů: 101

Postrach
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: playboy Eda, prostý pobiječ much
Dal poděkování: 28 poděkování
Dostal poděkování: 21 poděkování

Re: Přijímání členů

Příspěvek od Postrach » 27 říj 2017, 15:25

Ahoj všem,
dovoluji si napsat i jako nečlen. Pročetl jsem celou diskuzi. Některé návrhy mi přijdou docela na hraně. To že se chci stát členem je moje rozhodnutí a stojím si za nim. Nicméně šmírování zájemců na netu, testy, čekatelství na x měsíců a další mi příjde lehce přehnané. Nebyl potřeba něco jako důvěrník při vstupu do KSČ?

Už jen z toho důvodu, že příští rok jsou komunální volby a vzhledem k výsledkům voleb mě to nenechává klidným. ANO má našlápnuto velkému zisku i tady. V Třebíči je třeba silné SPD, čehož se docela děsím. Čekatelstvím a podobně lidi odradíte. Věřte tomu. Chápu, že je potřeba stabilizovaná základna a to se dá vyřešit jen prací s lidmi a jejich vedením. To chce ale všechno čas. Zatím máte velice malou členskou základnu, ve spoustě měst a vesnic chybí MS. Jenže bez toho toho moc v komunálních volbách nepochytáte. Ještě se nad tím vším zamyslete. Máte jedinečnou možnost nabrat členy. Bez kterých se neobejdete. Lidi jsou teď mobilizovaní. Neprošvihněte ideální dobu, kdy Vám lidé fandí a dali Vám takovou důvěru přehnanou obavu z náběru zlatokopů.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Postrach za příspěvky (celkem 6):
Jana Jirikova, Robert.Magni, Vaclav.Vcelica, Adam.Jaros, pirat, Jan.Mejsnar

Rostislav.Reha
Kontrolní komise
Profese: informatik
Dal poděkování: 4482 poděkování
Dostal poděkování: 4592 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rostislav.Reha » 27 říj 2017, 15:34

Tady dochazi celkem k zasadnimu nepochopeni clenstvi v Piratske strane - naprosto nic nikomu nebrani v zapojeni se jako RegP. RegP maji naprosto vsechna prava jako clenove s vyjimkou ze nemuzou hlasovat (plus byt voleni do vedeni strany). Je spousta lidi co tak funguje roky, v nicem jim to nevadi, ja sam jsem tak par let fungoval, stal jsem se clenem jen proto, aby bylo dost lidi v KK. Fakt je ta jedina vec tak dulezita, ze to ty novacky diskriminuje?

Jo a zapomel jsem jeste jednu vyhodu - nemusite jako RegP platit prispevky ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Rostislav.Reha za příspěvky (celkem 7):
Robert.Magni, Karel.Nejedlik, Petr.Vileta, Vojtech.Pikal, Isa, Zdenek.Hrib, Jaroslav.Nemec
Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.

Jana Jirikova
Příznivec Pirátů – Praha
Profese: student
Dal poděkování: 350 poděkování
Dostal poděkování: 556 poděkování

Příspěvek od Jana Jirikova » 27 říj 2017, 15:37

Rostislav.Reha píše:Tady dochazi celkem k zasadnimu nepochopeni clenstvi v Piratske strane - naprosto nic nikomu nebrani v zapojeni se jako RegP. RegP maji naprosto vsechna prava jako clenove s vyjimkou ze nemuzou hlasovat (plus byt voleni do vedeni strany). Je spousta lidi co tak funguje roky, v nicem jim to nevadi, ja sam jsem tak par let fungoval, stal jsem se clenem jen proto, aby bylo dost lidi v KK. Fakt je ta jedina vec tak dulezita, ze to ty novacky diskriminuje?

Jenomže hodně zájemců nemá postižení zraku ani intelektu a celkem si všimne, jak málo vítání tady jsou. A že tady většina současné členské základny zrovna nebuduje přátelskou a nadšenou atmosféru.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana Jirikova za příspěvky (celkem 4):
Robert.Magni, Vaclav.Vcelica, Jakubisko, Lukas.Dubec
I've distributed some pamphlets to the plants, but not all were willing to accept them. (Breton, Less time)

Postrach
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: playboy Eda, prostý pobiječ much
Dal poděkování: 28 poděkování
Dostal poděkování: 21 poděkování

Příspěvek od Postrach » 27 říj 2017, 15:44

Rostislav.Reha píše:Tady dochazi celkem k zasadnimu nepochopeni clenstvi v Piratske strane - naprosto nic nikomu nebrani v zapojeni se jako RegP. RegP maji naprosto vsechna prava jako clenove s vyjimkou ze nemuzou hlasovat (plus byt voleni do vedeni strany). Je spousta lidi co tak funguje roky, v nicem jim to nevadi, ja sam jsem tak par let fungoval, stal jsem se clenem jen proto, aby bylo dost lidi v KK. Fakt je ta jedina vec tak dulezita, ze to ty novacky diskriminuje?

Pokud to bylo myšleno k mému příspěvku, já nerozporuju možnost být RegP. Už jsem se k tomu vyjadřoval i v rámci Vysočiny, že mi čekatelství nevadí. Jak chcete posuzovat aktivitu? Já jen upozorňuji na extrémně malou členskou základnu a z toho plynoucí rizika pro komunální volby. Jak chcete řešit třeba právě komunální volby?

P.S. Členský příspěvek mě opravdu nerozhodí ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Postrach za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, Ludek.Blaha

Rostislav.Reha
Kontrolní komise
Profese: informatik
Dal poděkování: 4482 poděkování
Dostal poděkování: 4592 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rostislav.Reha » 27 říj 2017, 15:44

Jana Jirikova píše: Jenomže hodně zájemců nemá postižení zraku ani intelektu a celkem si všimne, jak málo vítání tady jsou. A že tady většina současné členské základny zrovna nebuduje přátelskou a nadšenou atmosféru.
To si zase nemyslim. Pratelske prijeti je standard, nevim o tom ze bychom nekoho odmitali. Jde jen o clenstvi a pravo hlasovat, to je ted trochu problem, protoze prima demokracie u nas funguje. Vsechno ostatni muzes delat, mluvit do vseho, ucastnit se prace, akci, vsechno. Dokonce byt volena do komisi a fungovat v odborech. To omezeni je minimalni.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Rostislav.Reha za příspěvky (celkem 2):
Isa, Zdenek.Hrib
Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.

Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: dělník
Dal poděkování: 14696 poděkování
Dostal poděkování: 2706 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robert.Magni » 27 říj 2017, 16:11

Rostislav.Reha píše:
Jana Jirikova píše: Jenomže hodně zájemců nemá postižení zraku ani intelektu a celkem si všimne, jak málo vítání tady jsou. A že tady většina současné členské základny zrovna nebuduje přátelskou a nadšenou atmosféru.
To si zase nemyslim. Pratelske prijeti je standard, nevim o tom ze bychom nekoho odmitali. Jde jen o clenstvi a pravo hlasovat, to je ted trochu problem, protoze prima demokracie u nas funguje. Vsechno ostatni muzes delat, mluvit do vseho, ucastnit se prace, akci, vsechno. Dokonce byt volena do komisi a fungovat v odborech. To omezeni je minimalni.
Ono to právo hlasovat je právě ten hlavní důvod,proč se zamyslet nad přijímáním nových členů. Co kdyby SPD navrhlo voličům,aby vstoupili k nám a naprosto otočili kormidlo ?
A neboj,mezi ,,vlastenci,, už tenhle nápad proběhl,tehdy zapadl,ale terazky docela reálně hrozí,že to někoho schopnějšího napadne znovu
Tito uživatelé poděkovali autorovi Robert.Magni za příspěvky (celkem 4):
Rostislav.Reha, Petr.Vileta, Isa, Ondrej.Moravcik
Robert Magni
zabzicek@gmail.com
704051696
799796575
Rokycansko

Josef.Steinbauer
Zahraniční odbor
Profese: technik
Dal poděkování: 34 poděkování
Dostal poděkování: 37 poděkování

Příspěvek od Josef.Steinbauer » 27 říj 2017, 19:04

Robert.Magni píše: Co kdyby SPD navrhlo voličům,aby vstoupili k nám a naprosto otočili kormidlo ?
No mozna se to da povazovat za vtip, ale podivejme se na to v extremech:
Nevim presne jaka je realita, ale z informaci z tohoto fora jsem pochopil, ze "puvodnich" Piratu je asi 450-500. Ted se tu hlasi 800lidi a za dalsi tyden to muze byt dalsich 100 (jak tu nekdo psal ze je to vlna)
V jednom extremu budou vsichni super kandidati na t,o byt 100% dokonali Pirati :-) pak by to bylo uzasny a s tim uz se da jit do dalsich jakkykoliv voleb s podobnym programem, ktery dovedl Piraty do PS
Pak tu mame druhy extrem ze vsichni budou napr. ( a opravdu to berte jako priklad ) prebehlici od Zelenych :-) :-) A ti uz se zasadi o to, aby program Piratu zmenil barvu. Pak dojde akorat k tomu, ze Pirati dopadnou jako Zeleni.
No a mame tu zlaty stred. Pulka dobra a pulka spatna. Vysledek by pak byl zhruba 900 ku 450. A i s timto poctem lze zacit menit smer kormidla.

Samozrejme je potreba novych lidi i nazoru, ovsem opatrnosti neni nikdy dost. Chce to kompromis v prijimani novych lidi (ani uplne neotvirat dvere, ani je uplne zavrit).
Abych to rekl piratsky: ta vlna je opravdu obrovska, tak at vas nesmete.

PS: berte tuhle analyzu s nadhledem a ne uplne doslova.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Steinbauer za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, Isa

Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: živnostník, programátor
Dal poděkování: 22488 poděkování
Dostal poděkování: 19164 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta » 27 říj 2017, 22:43

Postrach píše:Pokud to bylo myšleno k mému příspěvku, já nerozporuju možnost být RegP. Už jsem se k tomu vyjadřoval i v rámci Vysočiny, že mi čekatelství nevadí. Jak chcete posuzovat aktivitu? Já jen upozorňuji na extrémně malou členskou základnu a z toho plynoucí rizika pro komunální volby. Jak chcete řešit třeba právě komunální volby?
Ještě když jsme ve volbách dostávali pod 1,5% k nám vstupovali lidé, kterým se třeba líbil náš odpor k autorským právům, ale než by podali ruku Romovi, to by si ji raději nechali uříznout. Nebo jiní, s jinými pro nás nepřijatelnými vlastnostmi.

Posuzovat aktivitu lze celkem dobře. Opět bude třeba rozdávat noviny, pořádat kulturní a společenské akce, občas něco obstarat, napsat, někam dojet, atd. Pokud někdo vstoupí do strany a pak po něm rok není ani památky, tak k čemu nám je? Z členských příspěvků se dalo fungovat před 6-7 lety, dnes už ne, takže to nebude ten důvod, proč bychom ho měli přijímat. ;)
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Vojtech.Pikal
Profese: poslanec, informatik
Dal poděkování: 26370 poděkování
Dostal poděkování: 19314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojtech.Pikal » 27 říj 2017, 23:15

Já bych se chtěl zastat "pasivních členů", kteří nediskutují zuřivě na fóru, nejezdí pravidelně na schůze, nešíří masivně naše články a tiskovina, ale prostě jsou našimi členy, platí příspěvky, sledují naše výstupy v mediích a občas třeba zahlasují na celostátním fóru ve volbě nebo v PaRo.
Tihle členové jsou pořád platnými členy, protože poskytují stabilitu, ideové ukotvení a třeba o nás pozitivně a se znalostí mluví ve svém okolí, když jsou volby.
Dlě mého jsou to plně platní a užiteční členové, kteří mají právo na svůj hlas.
člen RV, AO, PO, ZO, FT a předsedající CF;
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj, člen AO OlK
Profil|fb| Tel: 776635258

Jakubisko
Příznivec Pirátů – Praha
Profese: překladatel
Dal poděkování: 18 poděkování
Dostal poděkování: 41 poděkování

Příspěvek od Jakubisko » 27 říj 2017, 23:27

Vojtech.Pikal píše:Já bych se chtěl zastat "pasivních členů", kteří nediskutují zuřivě na fóru, nejezdí pravidelně na schůze, nešíří masivně naše články a tiskovina, ale prostě jsou našimi členy, platí příspěvky, sledují naše výstupy v mediích a občas třeba zahlasují na celostátním fóru ve volbě nebo v PaRo.
Tihle členové jsou pořád platnými členy, protože poskytují stabilitu, ideové ukotvení a třeba o nás pozitivně a se znalostí mluví ve svém okolí, když jsou volby.
Dlě mého jsou to plně platní a užiteční členové, kteří mají právo na svůj hlas.
Zajímavý názor, díky za něj, Vojto. Na fóru jsem nikdy nebyl příliš aktivní ale průběžně ho už těch 6-7 let sleduji, samozřejmě vedle mediálních výstupů, a pirátství se ve svých přátelských kruzích snažím přiměřeně šířit. Poslední týden kontempluji vstup právě proto, abych straně pomohl s ideovým ukotvením, protože Piráty sleduji v podstatě od jejich vzniku (mimojiné jsem o nich v r. 2012 napsal bakalářskou práci) a moc bych si přál, aby zůstala na té cestě, která mi před lety tolik "učarovala". Diskuze jako je tato mě ovšem od vstupu spíš odrazují, protože upřímně nedokážu slíbit a odhadnout, že straně budu schopen dát tolik času a energie, abych pravidelně roznášel letáky a organizoval kulturní akce. Prostě nejsem ten typ.

Asi bych ocenil, kdyby se konsenzuálně nějak ustálila očekávání od nových členů, protože bych nerad vstoupil do strany, kde na mě bude posléze hleděno skrz prsty kvůli údajné pasivitě.

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Uzamčené členské podněty“