Povolební strategie

Aktuální kauzy týkající se programu a politiky Pirátů.


Pravidla fóra

Aktuální kauzy týkající se programu a politiky Pirátů.

Toto je veřejné fórum, které nesděluje politická stanoviska či názory Pirátské strany. V anketách zde může hlasovat úplně každý, kdo má účet včetně robotů a nepříznivců strany.
Dodržujte prosím jeho pravidla a pravidla slušného chování.
Pro lepší diskuzi doporučujeme si založit účet.

Odpovědět
Josef.Steinbauer
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 25
Registrován: 23 říj 2017, 17:01
Profese: technik
Dal poděkování: 49 poděkování
Dostal poděkování: 55 poděkování

Re: Povolební strategie

Příspěvek od Josef.Steinbauer »

Radim.Stach píše:Mě zaráží jedna věc. Proč piráti neuznávají presumpci neviny? Můžeme si myslet, že Babiš to a tohle, poliši navrhli to a tohle, ale dokud není pravomocně odsouzen, pak bychom k němu měli přihlížet jako k nevinému. A až padne rozsudek, tak podle toho konat- důvěra, nedůvěra apod.. Ale my přeci nejsme soudci.
Ivan někde mluvil o tom, že se nezúčastníme Babišovského " lynčování", ale jak vidno opak je pravdou.
Presumpce neviny se bere v politice jinak.... podle standardu demokracie, ktere jsem prevzali ze zapadnich zemi, by mela platit presumpce viny, tzn. kdyz je sebemensi podezreni, ze politik udelal nejakou "botu", mel by sam odstoupit a cekat az se jeho kauza nejak vyresi a pak se vratit zpet do politiky.
Wir
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 19
Registrován: 28 říj 2013, 18:45
Profese: IT
Dal poděkování: 11 poděkování
Dostal poděkování: 10 poděkování

Re: Povolební strategie

Příspěvek od Wir »

Vojtech.Pikal píše:
Wir píše:Toto dopredne vylucovani kohokoliv jsem uz drive kritizoval, vubec se mi nelibi, ze zrovna Pirati zjevne uprednostnuji tradicni strany pred stranami s nalepkami od tradicnich stran, jakoby se jim chteli zalibit, podivejte, my stejne jako vy odmitame ANO, KSCM a SPD. V tomto se Pirati stavaji tradicni stranou s tradicnimi postoji - to se me hrube nelibi, volil jsem Piraty kvuli programu, ktery maji urcite nejlepsi ze vsech.
Dovolím si nesouhlasit. KSČM je tradiční strana. Není "demokratická" ve smyslu programově pro zachování pluralitní demokracie, ale je velmi tradiční.
To je asi vicemene filozoficka otazka. Ja KSCM k tradicnim stranam nepocitam, protoze minimalne v nedemokratickem pristupu, s kym dopredu urcite ne, se od ostatnich tradicnich stran lisi. Dale take na rozdil od ostatnich tradicnich stran, se od r.89 nikdy nepodilela na vlade.

Nechci se bavit o KSCM. Spis o tom nedemokratickem, pohrdavem vylucovacim pristupu, ktery je typicky pro tradicni strany.
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18655
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33837 poděkování

Re: Povolební strategie

Příspěvek od Martin.Kucera »

Radim.Stach píše:Můžeme si myslet, že Babiš to a tohle, poliši navrhli to a tohle, ale dokud není pravomocně odsouzen, pak bychom k němu měli přihlížet jako k nevinému. A až padne rozsudek, tak podle toho konat- důvěra, nedůvěra apod.. Ale my přeci nejsme soudci.
Četl jsem k tomu názor podobný tomu co před chvílí napsal Josef Steinbauer:
"procetl jsem si co vlastne Babis udelal. Ucelove vyvedl ze sveho vlastnictvi jednu spolecnost aby splnovala podminky pro obdrzeni dotace, po uplynuti doby po kterou je musela splnovat spolecnost zase zpatky do sveho vlastnictvi prevedl. Z moralniho hlediska je vina naprosto jasna, z pravniho neexistuje sance ze by byl odsouzen, zakon zadny porusen nebyl. Neni ani sance ze by dotaci musel vratit, pravidla porusena nebyla. Na Zapade by takovy clovek v politice skoncil, na Vychode je to normalni zpusob podnikani, delaji to vsichni, volicum to nevadi."

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

rst
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 621
Registrován: 16 říj 2013, 17:40
Profese: ...
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 666 poděkování
Dostal poděkování: 609 poděkování

Re: Povolební strategie

Příspěvek od rst »

Kdo je bez viny ať hodí kamenem.....
Josef.Steinbauer
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 25
Registrován: 23 říj 2017, 17:01
Profese: technik
Dal poděkování: 49 poděkování
Dostal poděkování: 55 poděkování

Re: Povolební strategie

Příspěvek od Josef.Steinbauer »

Martin.Kucera píše:
Radim.Stach píše:Můžeme si myslet, že Babiš to a tohle, poliši navrhli to a tohle, ale dokud není pravomocně odsouzen, pak bychom k němu měli přihlížet jako k nevinému. A až padne rozsudek, tak podle toho konat- důvěra, nedůvěra apod.. Ale my přeci nejsme soudci.
Četl jsem k tomu názor podobný tomu co před chvílí napsal Josef Steinbauer:
"procetl jsem si co vlastne Babis udelal. Ucelove vyvedl ze sveho vlastnictvi jednu spolecnost aby splnovala podminky pro obdrzeni dotace, po uplynuti doby po kterou je musela splnovat spolecnost zase zpatky do sveho vlastnictvi prevedl. Z moralniho hlediska je vina naprosto jasna, z pravniho neexistuje sance ze by byl odsouzen, zakon zadny porusen nebyl. Neni ani sance ze by dotaci musel vratit, pravidla porusena nebyla. Na Zapade by takovy clovek v politice skoncil, na Vychode je to normalni zpusob podnikani, delaji to vsichni, volicum to nevadi."
Jen poznatek Off-topic:
Tento vami citovany nazor obsahuje jednu chybu a tou je prave ucelovost. Kdyby statni zastupci dokazali Babisovi, ze firmu ucelove vyvedl ze sveho holdingu jen pro to aby ziskala dotaci, pak se jedna o podvod i z pravniho hlediska. Ovsem to, ze to udelal ucelove se da velmi tezko dokazat, musel by mit nekdo minimalne nahravku, popripade podepsany papir, kde by se k tomu priznaval. Ted tuto kauzu pokud vim resi OLAF a jeste nebylo vysetrovani ukonceno.
jachymb
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 102
Registrován: 08 čer 2009, 20:21
Profese: programátor
Dal poděkování: 88 poděkování
Dostal poděkování: 108 poděkování

Re: Povolební strategie

Příspěvek od jachymb »

DOTAZ

Ivan Bartos se dnes vyjadril, ze by predsedou snemovny videl radeji clena ANO, nez ODS. Zduvodnil to tim, ze by to zavanelo opozicni smlouvou, coz je svym zpusobem platny argument. ALE - uvedomuji si Pirati, ze predseda snemovny, po prezidentovych 2 pokusech, ma jako dalsi pravo navrhnout premiera? To je situace, ktera muze v tomto slozeni snemovny snadno nastat. Predseda snemovny je ted dulezitejsi post, nez kdy jindy a je nutne dobre zvazit komu je strategicke ho prenechat. Nebylo by vhodne takovy nazor jeste prehodnotit? Maji o tom Pirati konsenzus?
.
Uživatelský avatar
Tomas.Klapka
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1985
Registrován: 30 kvě 2010, 18:50
Profese: discordian pope
Dal poděkování: 1715 poděkování
Dostal poděkování: 3357 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Povolební strategie

Příspěvek od Tomas.Klapka »

Radim.Stach píše:Kdo je bez viny ať hodí kamenem.....
souhlasím, ale když kandiduješ s vězeňským autobusem a jseš následně 3. nejsilnější strana? :D

You'll be redlacep!

Uživatelský avatar
Josef.Kadlecek
Člen KS Praha
Příspěvky: 2135
Registrován: 01 čer 2010, 21:17
Profese: revizní technik elektro, energetik
Bydliště: Bráník, Příkrá x U Háje, dřevěný domeček, P4
Dal poděkování: 1916 poděkování
Dostal poděkování: 1776 poděkování

Re: Povolební strategie

Příspěvek od Josef.Kadlecek »

Martin.Kucera píše:...Na Zapade by takovy clovek v politice skoncil, ...
OFFTOPICMě spíš vrtá hlavou, co AB pudilo k tomu, aby Farmu Čapí hnízdo pak zase schramstnul Agrofertem a nenechal jí napořád svým blízkým (na jejichž život a zdraví přísahal při neovlivňování novinářů Mafry). To by pak nikdo nemohl říct ani prd. Ne tak AB! On chce úplně všechno. Nechápu.
OLAF, jak jsem slyšel zhruba před dvěma měsíci v ČRo, se nechal slyšet, že svou zprávu o Čapím hnízdě a AB zveřejní "na konci září až začátku října". Tedy dávno před našimi volbami!
To se tam zas vožrali nebo je AB zkorumpoval? Anebo maňana?

Faktem na druhou strnu je, že postup AB není/nebyl ve své době asi nijak ojedinělý. Prý desítky až stovky.

Nicméně zpět k tématu - každý zpravodajec má kodex - nikdy neprozradíš svůj zdroj informací.
AB NEmohl NEbýt v kontaktu s StB. Soudy můžou vynášet co chtějí...
V 89` bylo v StB 17 či 19 tis zaměstnanců, Cibulkovy seznamy mají okolo 180tis jmen.
Tito lidé se tehdy zapouzdřili, teď s nástupem AB zavětřili příležitost, protože jeho praktiky jsou jejich praktiky. Tedy - šmírování - zákeřnost - denně na hraně zákona - etika-neznámý/škodlivý pojem.
Za mě tedy povolební strategie - s ANO ne! Pokud nějaký kontakt, pak jen s někým, kdo má naprosto čistý lustrační štít ani není nijak omočen.
A pak - pro psychopata je okolí buď poddaný nebo kořist. To nám AB předvedl nesčíslněkrát. S ním konkrétně - ani násadou od krumpáče!OFFTOPICBy mě dost zajímalo, kolik má tohle individuum dobrých přátel, se kterými např. dlouhodobě pravidelně chodí na pivo...

Jó, presumpce neviny? Tak znova - etiku nelze nacpat do zákona. A život na hraně zákona v podobě AB? Každodenní lži?
To je přesně typ, do kterého když vrazíš hřebík, můžeš si bejt jistej, že bude ihned vyrábět vejvrtky! Dokud si z toho nehodíš provaz.
Ještě to není dost jasný?
Existuje princip: je hrází pro jakékoli informace, odolává všem argumentům a úspěšně drží lidi ve věčné ignoranci: zavrhnout věc ještě před prozkoumáním
Herbert Spencer, 1820-1903 https://cs.wikipedia.org/wiki/Herbert_Spencer
Za sebe - mám vás všecky rád. Akorát před fanatickými "souložníky teoretiky" mě i u Pirátů naučilo se už mít na pozoru.
Neomylné lidi bez váhání devitalizovat!
Uživatelský avatar
Miroslav_Krsek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 29
Registrován: 23 říj 2017, 22:30
Profese: IT technik, student, podnikatel
Bydliště: Luková
Dal poděkování: 13 poděkování
Dostal poděkování: 18 poděkování

Re: Povolební strategie

Příspěvek od Miroslav_Krsek »

Radim.Stach píše:Mě zaráží jedna věc. Proč piráti neuznávají presumpci neviny? Můžeme si myslet, že Babiš to a tohle, poliši navrhli to a tohle, ale dokud není pravomocně odsouzen, pak bychom k němu měli přihlížet jako k nevinému. A až padne rozsudek, tak podle toho konat- důvěra, nedůvěra apod.. Ale my přeci nejsme soudci.
Ivan někde mluvil o tom, že se nezúčastníme Babišovského " lynčování", ale jak vidno opak je pravdou.
Já myslím že korunové dluhopisy už se mu prokázaly. I když je to ve své podstatě "legální".
Jeho lhaní o tom kde vzal peníze a že vlastně nezdanil vše co měl se také prokázalo.
Lež o tom kdo vlastnil Čapí hnízdo byla taky prokázaná, to že to teď je jak je tomu předcházely další různé verze.
Neberu zde ani v potaz jeho podnikání v šedé zóně a někdy možná i za hranou této hranice.

Tento člověk není rozhodně nevinný. S touto historii může být rád, že žije ve státě, kde za toto ještě není potrestán.
Uživatelský avatar
Michal.Breskovec
Člen KS Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 833
Registrován: 22 dub 2009, 12:58
Profese: IT
Bydliště: Ostrava - Bělský les / Osek nad Bečvou
Dal poděkování: 597 poděkování
Dostal poděkování: 676 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Povolební strategie

Příspěvek od Michal.Breskovec »

Nezapomeňte také, že samotný Agrofert původní mateřské společnosti vlastně ukradl. Pro mě je to stejný člověk, jako všichni ti ostatní, co rozkradli ČR, když tuneldědek Klaus v 90. letech "zhasl."
Michal Breškovec (mojeID vizitka)

Jsi správný Pirát? Pojď na Zulip.
Odpovědět

Zpět na „Pirátské kauzy“