Peníze za volebí výsledek

Finanční odbor plánuje finance strany, spravuje transparentní účet, vede transparetní účetnictví, dohlíží na toky peněz ve straně, sestavuje účetní uzávěrku, spolupracuje s finančním auditorem a zpracovává výroční finanční zprávu.

Moderátoři: Kancelar strany, Financni tym

Pravidla fóra
Toto fórum slouží pro diskuse související s finančním týmem, např. náměty a připomínky k jeho činnosti, u kterých předpokládáte delší diskusi. Na každý podnět založte nové téma.
  • Oznámení a dotazy prosím vkládejte do podatelny
  • Můžete používat i odkazy do jiných fór, pokud nejsou uzavřená.
  • Moderování tohoto fóra provádí výhradně vedoucí finančního týmu, nebo jím pověřený spolupracovník.
  • Po vyřešení nebo vyčerpání diskuse se po několika dnech téma zamyká. O opětovné odemknutí můžete požádat soukromou zprávou.
Pro proplacení financí si podejte žádost, jiné podněty podávejte do podatelny, ale napřed zkuste, jestli na to není návod.
Uživatelský avatar
Jiri.Kaderavek.sen
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 2340
Registrován: 14 črc 2009, 08:00
Profese: bývalý obchodník, dnes důchodce
Dal poděkování: 2649 poděkování
Dostal poděkování: 3147 poděkování

Re: Peníze za volebí výsledek

Příspěvek od Jiri.Kaderavek.sen »

Na základě telefonátu jsem v době vedení FO neproplatil ani desetník. Pérhuba jak se říká není vůbec nic. Vše musí být ve FO písemně. Takže Petře špatný příklad. A možná i právě proto tě Krtek v době tvého vedení FO kritizoval a mnohdy bohužel i právem. Jirka má v tomto plnou pravdu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Kaderavek.sen za příspěvky (celkem 5):
Rostislav.Reha, next_ghost, Jiri.Rezek, Dominika.Michailidu, Janka.Michailidu
člen České pirátské strany
tel: +420775335227
Uživatelský avatar
Rostislav.Reha
Republikový výbor
Příspěvky: 5254
Registrován: 15 říj 2013, 12:16
Profese: informatik
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 7637 poděkování
Dostal poděkování: 8838 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Peníze za volebí výsledek

Příspěvek od Rostislav.Reha »

Martin.Kucera píše:Většina těch banalit vzniká tím, že kombinace našich předpisů a technických systémů nás nutí drbat se za levým uchem pravou rukou prostrčenou pod pravým ramenem. Snad se blýská na lepší časy.
No nevim, vetsina tech formalit, co jsem resil, je hlavne kaslani na nejake nastavene kontrolni mechanismy. Coz v malem az tak problem byt nemusi, ale ve vetsim by to udelalo pruser (napr. viz pripad Lastuvka).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Rostislav.Reha za příspěvky (celkem 2):
Martin.Svadlenka, Dominika.Michailidu

Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.
exJunior clen KK.
Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18636
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33830 poděkování

Re: Peníze za volebí výsledek

Příspěvek od Martin.Kucera »

Rostislav.Reha píše:
Martin.Kucera píše:Většina těch banalit vzniká tím, že kombinace našich předpisů a technických systémů nás nutí drbat se za levým uchem pravou rukou prostrčenou pod pravým ramenem. Snad se blýská na lepší časy.
No nevim, vetsina tech formalit, co jsem resil, je hlavne kaslani na nejake nastavene kontrolni mechanismy.
Ono to souvisí. Už jsi někdy v našem user unfriendly systému podával žádost o proplacení? ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvek:
Vojtech.Pikal

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Rostislav.Reha
Republikový výbor
Příspěvky: 5254
Registrován: 15 říj 2013, 12:16
Profese: informatik
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 7637 poděkování
Dostal poděkování: 8838 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Peníze za volebí výsledek

Příspěvek od Rostislav.Reha »

Martin.Kucera píše: Ono to souvisí. Už jsi někdy v našem user unfriendly systému podával žádost o proplacení? ;)
Ty formality jsou v podstate 3 jednoduche - jedna je dolozeni schvaleni zameru, druha je dolozeni dokladu, na zaklade ktereho je castka stanovena (vykaz prace, faktura, atpod...) a treti je schvaleni hospodarem, ktery je za spravu rozpoctove slozky odpovedny. Bez toho ma FO povinnost (!) odmitnout castku proplatit. A to casto neudelalo.
Posledni dost slozita vec je zarazeni do spravne rozpoctove polozky. To uz je problem, ale s tim ma byt FO schopna pomoct a ne z toho delat neprekrocitelnou povinnost zadatele, ten to vetsinou vubec nevi...

Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.
exJunior clen KK.
Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Josef.Kadlecek
Člen KS Praha
Příspěvky: 2134
Registrován: 01 čer 2010, 21:17
Profese: revizní technik elektro, energetik
Bydliště: Bráník, Příkrá x U Háje, dřevěný domeček, P4
Dal poděkování: 1916 poděkování
Dostal poděkování: 1775 poděkování

Re: Peníze za volebí výsledek

Příspěvek od Josef.Kadlecek »

A sakra!

Takže když mi Ivan volal v neděli, že na úterý do Kladna potřebuje, abych sjel svým Tranďourem pro chybějící prakťáky na kampaň někam do tramtárie a dal mi prachy na naftu (nejspíš ze svýho, protože proč by to tahal z Pirátů, ale kdo ví), tak jakpak by se taková věc měla správně řešit, když se na to/něco přijde na poslední chvíli? Nebo doplnit další prakťáky na neděli na náplavku, kam dojede solární loď.
Tam jsem Krtka nějak neviděl či co. Ani jednou...

(Nebo třeba na každý dávný akci náhlá potřeba tisku papírovin na rozdávání při kampani, jako by to nemohlo být připravené předem)
Tam jsem kupodivu Krtka taky nějak neviděl, či co...

Obávám se, že pokud by to šlo dle OFFTOPICzákonného či námi schváleného postupu, bylo by to stopro pokaždý s křížkem po funuse a žádná kampaň by se nekonala. A měli bychom zas 3-4%...
Cifršpióni jsou dobrý, ale...

Krtka sem nikdy nikde neviděl, prakťáky ani easeyup netahal, o balíkách novin nemluvě....

Když si jen vzpomenu na akci reverzní grafitti - dát dohromady šablony (Míša - ještě je mám schovaný), wapku (já), čerpadlo (Ondra Kallash), agregát (já), sudy na vodu (já), vodu (já), a to všechno do mýho Tranďoura a v podstatě i za mojí naftu, noční časy obětujíce... Tam jsem Krtka taky nějak neviděl či co...
Jestli vono to nejni u některých vyvolených o tom, že "ručičky nebojte se, vy makat nebudete"...
Ale smetánka, ta mi chutná, to ju. A jebat do pracovitejch, to taky ju.
Jen nějak nemůžu zapomenout, na Krtkovy nenásilnický výpady, naposled kupř. když Miluš velmi násilně klikla na Ktrkův noťas a on jí div nedal pěstí... nenásilně...
Je mi jasný, že jsem splet pátý přes devátý, ale však vy si s tím, nějak poradíte - inu - včíl mudrujte, cifršpióni!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Kadlecek za příspěvek:
Petr.Vileta
Existuje princip: je hrází pro jakékoli informace, odolává všem argumentům a úspěšně drží lidi ve věčné ignoranci: zavrhnout věc ještě před prozkoumáním
Herbert Spencer, 1820-1903 https://cs.wikipedia.org/wiki/Herbert_Spencer
Za sebe - mám vás všecky rád. Akorát před fanatickými "souložníky teoretiky" mě i u Pirátů naučilo se už mít na pozoru.
Neomylné lidi bez váhání devitalizovat!
Uživatelský avatar
Dominika.Michailidu
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 3691
Registrován: 28 črc 2011, 22:13
Profese: výtvarník
Bydliště: Krnsko
Dal poděkování: 8302 poděkování
Dostal poděkování: 6372 poděkování

Re: Peníze za volebí výsledek

Příspěvek od Dominika.Michailidu »

Josef.Kadlecek píše:však vy si s tím, nějak poradíte - inu - včíl mudrujte, cifršpióni!


Díky, žes to napsal. Jde na tom hezky ilustrovat, že debata o financích a jejich správě by neměla skončit jako debata o Krtkovi. Buď je potřebná nějaká změna pravidel (třeba i pro časové období nebo konkrétní kapitolu rozpočtu whatever), nebo lepší automatizace, rychlost a blbuvzdornost procesování. O tom to tu je. Jak na základě zkušeností (i s otravnými cifršpióny) zlepšit stav zacházení s prachama směrem k tomu, abychom neměli máslo na hlavě kvůli konfliktu našich proklamací s naší provozní realitou.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dominika.Michailidu za příspěvek:
Jiri.Rezek

Svobodný internet nedáme. Ale vemte si místo něj válku proti drogám.
Me gusta myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18636
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33830 poděkování

Re: Peníze za volebí výsledek

Příspěvek od Martin.Kucera »

Rostislav.Reha píše:Ty formality jsou v podstate 3 jednoduche - jedna je dolozeni schvaleni zameru, druha je dolozeni dokladu, na zaklade ktereho je castka stanovena (vykaz prace, faktura, atpod...) a treti je schvaleni hospodarem, ktery je za spravu rozpoctove slozky odpovedny.
Ovšem časově je to příšernost - dohledávat záměr, nahrávat doklad (na wiki fakt peklo), když vytváříš žádost na wiki moc dlouho, tak ti tam může vlítnout někdo rychlejší a pak abys to dělal celé znovu, pak musíš ještě skákat mezi wiki a redmine a znovu to editovat... A pak ještě případně shánět hospodáře (který zrovna nemusí být online) na souhlas. A když se k tomu přidá splatnost dodavatelské faktury "včera bylo pozdě", je z toho volba mezi dvěma špatnými cestami.
Jak píše Domča, je potřeba mj. "lepší automatizace, rychlost a blbuvzdornost procesování".
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 2):
Petr.Vileta, Vojtech.Pikal

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Jan.Kochert
Příznivec Pirátů – Ústecký kraj
Příspěvky: 387
Registrován: 12 zář 2011, 18:52
Profese: pirate
Dal poděkování: 1287 poděkování
Dostal poděkování: 1142 poděkování

Re: Peníze za volebí výsledek

Příspěvek od Jan.Kochert »

Josef.Kadlecek píše:A sakra!

Takže když mi Ivan volal v neděli, že na úterý do Kladna potřebuje, abych sjel svým Tranďourem pro chybějící prakťáky na kampaň někam do tramtárie a dal mi prachy na naftu (nejspíš ze svýho, protože proč by to tahal z Pirátů, ale kdo ví), tak jakpak by se taková věc měla správně řešit, když se na to/něco přijde na poslední chvíli? ...
Rozpočtová položka „nečekané výdaje” s limitem (a odpovědností) 25.000,-/hlavu člena RP a termínem 7 dní na vyřízení ex post, třeba?

V každém případě teď už nejde tolik o tranďák a chybějící prakťáky, ale o 173 miliónů 839 tisíc 300 korun. Přesně.
Jako nejsem úplně kolenovrt, ale tohle už za trochu lepší kontrolu stojí, ne? :)
Přílohy
22687663_1104944502941570_7960874526660917749_n.jpg
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Kochert za příspěvky (celkem 3):
Michael.Polak, Petr.Vileta, Vojtech.Voparil
I'm not „future”. You're retro.
Profil !
Uživatelský avatar
Michael.Polak
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4106
Registrován: 21 dub 2009, 17:19
Profese: programátor, poskytovatel Internetu
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2897 poděkování
Dostal poděkování: 6677 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Peníze za volebí výsledek

Příspěvek od Michael.Polak »

Jan.Kochert píše:Jako nejsem úplně kolenovrt, ale tohle už za trochu lepší kontrolu stojí, ne? :)
Je to tak. Nějaký ty cesťáky se asi už tolik řešit nebudou. Ani vykázaný hodiny. Ale třeba Sládek si za peníze za volby tuším postavil vilu... a o tom tu je řeč.

Kolega, co je řadový člen ODS, prohlásil, že takové peníze už dokážou "prověřit charaktery". No, takže uvidíme.

Úvahy možná budou směřovat např. ke koupi stranické nemovitosti (od koho - ha?). Nebo k nějakému dražšímu pronájmu (a tady už je zajímavé, jak bude vypadat výběrové řízení, jaká budou kritéria, apod.)

Jako je to hodně. Dosavadní peníze za volby pořád byly "souměřitelné" třeba s tím, co vidím, že točí firma, kterou jsem založil (točí - ne vydělá). Tohle už je ale s tím nesouměřitelné.... tolik peněz by asi nikdo z nás sám za sebe jen tak nevydělal. Kdokoliv se za to zaručí, tak případnou škodu straně nikdy neuhradí.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michael.Polak za příspěvek:
Vit.Fux

@xChaos@f.cz | @xChaos@mastodon.pirati.cz | nyx.cz XCHAOS | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
zakládající člen | člen MS P6 | pozorovatel TO a KETů doprava/energetika | maloburžoazní centrista | zdání kompetence se vytváří absencí viditelné nekompetence

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34600
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31560 poděkování
Dostal poděkování: 25689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Peníze za volebí výsledek

Příspěvek od Petr.Vileta »

Jiri.Kaderavek.sen píše:Na základě telefonátu jsem v době vedení FO neproplatil ani desetník. Pérhuba jak se říká není vůbec nic. Vše musí být ve FO písemně. Takže Petře špatný příklad. A možná i právě proto tě Krtek v době tvého vedení FO kritizoval a mnohdy bohužel i právem. Jirka má v tomto plnou pravdu.
Jirko, ale v té době jsme měli a) hluboko do kapsy, b) pořizovali si prkotiny za pár korun, c) nikam se nechvátalo. Jenže, když ti někdo zavolá, že stojí v Alze u pultu a jde koupit schválený mixážní pult, ovšem má jen hloupý telefon, tudíž na wiki se nedostane a potřebuje to zaplatit hned teď do 5 minut, protože mixák je třeba za hodinu na tiskovku, tak co? (to byl jen příklad) Zvážím důvěryhodnost žadatele, kouknu na předchozí schválení záměru, vezmu na sebe riziko, že to třeba později budu vracet ze svého (hmotka), a proplatím to. Žádost a faktura se objeví na wiki druhý den. No co? Od toho snad každá ta volená funkce je, že člověk má zodpovědnost za svá rozhodnutí. Jinak by to mohl dělat nějaký automat.

A teď si představ situaci "Nejde server volby.cz, tak jsou volby neplatné." No takhle by to asi nešlo, ale podle Krtka klidně. ;) Mimochodem, dodržováním naprosto všech interních předpisů ti klidně ze dne na den zastavím i České dráhy.

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Odpovědět

Zpět na „Finanční tým“