Povolební strategie

Aktuální kauzy týkající se programu a politiky Pirátů.


Pravidla fóra

Aktuální kauzy týkající se programu a politiky Pirátů.

Toto je veřejné fórum, které nesděluje politická stanoviska či názory Pirátské strany. V anketách zde může hlasovat úplně každý, kdo má účet včetně robotů a nepříznivců strany.
Dodržujte prosím jeho pravidla a pravidla slušného chování.
Pro lepší diskuzi doporučujeme si založit účet.

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pavel.Moravec
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2764
Registrován: 27 dub 2011, 17:25
Profese: IT
Bydliště: Brno Bystrc
Dal poděkování: 12424 poděkování
Dostal poděkování: 5915 poděkování

Re: Povolební strategie

Příspěvek od Pavel.Moravec »

Wir píše:Každá strana zvolená do PS je z definice demokratická, respektující Ústavu a zákony ČR. Nedemokratické strany může zakázat soud.
Toto není argument. Oni ti komunisti se k moci dostali v roce 48 naprosto legálně a demokraticky - vyhráli ve svobodných volbách. Podobně - u Pirátů "oblíbený argument" - Hitler v Německu.

Dokud bude v KSČ(M) Semelová, Grebeníček a další spjatí s tehdejším režimem, tak pro mne nejsou demokratická strana. (pár dalších argumentů proč je nepovažuji za demokratické bych našel).

Přes toto u Pirátů IMHO nejede vlak.
Bývalý správce @PiratiJMK i @PiratePartyCZ, bývalý člen KK.
Wir
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 19
Registrován: 28 říj 2013, 18:45
Profese: IT
Dal poděkování: 11 poděkování
Dostal poděkování: 10 poděkování

Re: Povolební strategie

Příspěvek od Wir »

Komunisté mají s Piráty mnoho styčných bodů, např. referendum - není důvod proč je nedemokraticky vylučovat. Není žádný důvod sdílet laciný pravicový populismus ala ODS. Piráti mají říct, že jako liberální strana si umí představit spolupráci se všemi, a to včetně SPD a KSČM. Vyloučit lze spolupráci s jednotlivci kvůli korupci nebo trestnímu stíhání.

Nicméně uznávám, že je už trochu pozdě. Takto se mělo vystupovat už před volbami.
Uživatelský avatar
Michal.Breskovec
Člen KS Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 833
Registrován: 22 dub 2009, 12:58
Profese: IT
Bydliště: Ostrava - Bělský les / Osek nad Bečvou
Dal poděkování: 597 poděkování
Dostal poděkování: 676 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Povolební strategie

Příspěvek od Michal.Breskovec »

Wir píše:Komunisté mají s Piráty mnoho styčných bodů, např. referendum - není důvod proč je nedemokraticky vylučovat. Není žádný důvod sdílet laciný pravicový populismus ala ODS. Piráti mají říct, že jako liberální strana si umí představit spolupráci se všemi, a to včetně SPD a KSČM. Vyloučit lze spolupráci s jednotlivci kvůli korupci nebo trestnímu stíhání.

Nicméně uznávám, že je už trochu pozdě. Takto se mělo vystupovat už před volbami.
Kdyby to tak před volbami vypadalo, tak bych ze strany, kde jsem prakticky od začátku, okamžitě vystoupil a nebyl bych sám. Komunisti a fašisti skutečně ne.
Michal Breškovec (mojeID vizitka)

Jsi správný Pirát? Pojď na Zulip.
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18636
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33830 poděkování

Re: Povolební strategie

Příspěvek od Martin.Kucera »

Wir píše:Piráti mají říct, že jako liberální strana si umí představit spolupráci se všemi, a to včetně SPD a KSČM.
Piráti opakovaně deklarovali, že přínosné návrhy podpoří bez ohledu na to, kdo bude původcem.
Ale nějaká dohoda o dlouhodobé spolupráci?
KSČM se stále nevyrovnala se svou totalitní minulosti (viz třeba již zmíněná Semelová, obhájkyně justičních vražd).
SPD je vnitřně naprosto nedemokratická (svoje stanovy radši odklidili z webu, ale i z ostatních materiálů se to dá vyčíst).

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

LukyLuky
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 12
Registrován: 22 říj 2017, 17:55
Profese: Technik
Dal poděkování: 4 poděkování
Dostal poděkování: 12 poděkování

Re: Povolební strategie

Příspěvek od LukyLuky »

Ještě navážu na můj příspěvek z 18:22, který zapadl kvůli schvalování moderátorem...

Toto je taky ve strategii:
"Pokud dostaneme důvěru občanů, budeme se účastnit vyjednávání vlády s cílem dostat maximum našich priorit do vládního programu."
Proč říkat NE, když ještě žádné jednání neproběhlo?
Wir
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 19
Registrován: 28 říj 2013, 18:45
Profese: IT
Dal poděkování: 11 poděkování
Dostal poděkování: 10 poděkování

Re: Povolební strategie

Příspěvek od Wir »

Toto jsem našel v debatě o povolební strategii - od člena Pirátů:
Je zbytečné se dohadovat s kým ano nebo s kým ne. To je pitomost. Máme přeci nějaký program a v případě, že by nás někdo chtěl do vládní koalice, tak to bude v případě, že se navzájem všichni pomlouvají, podrážejí a vymezují a proto by vládu bez nás nesestavili. No a to je přeci to, co by nám vyhovovalo. Musela by tato strana či strany přijmout naše podmínky. Bavme se tedy ne o stranách ale o podmínkách.
To by chtělo vytesat. A názorů shodných s mým tam bylo více. Proč se vymezovat proti stranám? Není snad programový průnik mnohem důležitější? Nezlobte se na mě, ale v tomto je mi sympatičtější přístup Okamury nebo komunistů, kteří dopředu nikoho nevylučují. Přece nehájím komunisty nebo Semelovou. Ale laciný (mainstreamový, konzervativní) antikomunismus Pirátům nesluší.
JendaMarek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 45
Registrován: 30 bře 2012, 16:52
Profese: Student
Dal poděkování: 7 poděkování
Dostal poděkování: 81 poděkování

Re: Povolební strategie

Příspěvek od JendaMarek »

Pokud by jste vstoupili do spolupráce s KSČM, SPD, či ANO (Které osobně vnímám jako stranu s fašistickými principy), tak u mě nadobro končíte. Volil jsem vás kvůli tomu aby jste byly hlídací psi, ne aby jste někomu dělali podržtašku.
Wir
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 19
Registrován: 28 říj 2013, 18:45
Profese: IT
Dal poděkování: 11 poděkování
Dostal poděkování: 10 poděkování

Re: Povolební strategie

Příspěvek od Wir »

JendaMarek píše:Pokud by jste vstoupili do spolupráce s KSČM, SPD, či ANO (Které osobně vnímám jako stranu s fašistickými principy), tak u mě nadobro končíte. Volil jsem vás kvůli tomu aby jste byly hlídací psi, ne aby jste někomu dělali podržtašku.
Já volil Piráty, aby byli ve vládě a mohli něco změnit, hlavně mi jde autorská práva-zkrácení délky copyrightu, digitalizaci státní správy, svobodu na Internetu a referendum. V opozici toho moc nezmění. A po nesmyslném vyloučení 115 mandátů (po vzoru nenáviděných tradičních stran!!!) nic jiného než opozice prostě nezbývá.
LukyLuky
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 12
Registrován: 22 říj 2017, 17:55
Profese: Technik
Dal poděkování: 4 poděkování
Dostal poděkování: 12 poděkování

Re: Povolební strategie

Příspěvek od LukyLuky »

Povolební strategie spolupráci s ANO nevylučuje, ANO nesmí mít většinu.
A potom stačí schválit
"Výběr ministrů a jakákoliv smlouva o povolební spolupráci (uzavření koaliční smlouvy, tolerance menšinové vlády, …) podléhají souhlasu celostátního fóra Pirátské strany."
JendaMarek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 45
Registrován: 30 bře 2012, 16:52
Profese: Student
Dal poděkování: 7 poděkování
Dostal poděkování: 81 poděkování

Re: Povolební strategie

Příspěvek od JendaMarek »

LukyLuky píše:Povolební strategie spolupráci s ANO nevylučuje, ANO nesmí mít většinu.
A potom stačí schválit
"Výběr ministrů a jakákoliv smlouva o povolební spolupráci (uzavření koaliční smlouvy, tolerance menšinové vlády, …) podléhají souhlasu celostátního fóra Pirátské strany."
Tak se ještě jednou podívej na na výsledky voleb a řekni mi jak by šlo poskládat vládu, bez toho aby mělo ANO většinu.
Odpovědět

Zpět na „Pirátské kauzy“