Vztak k Rusku (zejména kandidátů v MSK)

Moderátoři: Rada resortních týmů - členové, Resortni tym EZO

Pravidla fóra
Vítejte ve fóru resortního týmu Evropská unie, zahraničí, obrana. Kalendář akcí a další informace najdete na internetové stránce týmu.
kicruj
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 5
Registrován: 09 říj 2017, 08:38
Profese: Programátor
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 7 poděkování

Re: Vztak k Rusku (zejména kandidátů v MSK)

Příspěvek od kicruj »

Giuseppe.Maiello píše:Doufám, že si neosvojíte ty keči od Jandy, resp. prosím o lepší formulaci.
jsem obyčejný volič, mohu si dovolit neformulovat své názory přesně. Vy jste kandidát, a dle mého názoru byste neměl používat natolik agresivní rétoriku směrem k potencionálním voličům. Chápu, že mediální vláčení vás štve, zejména, pokud neinterpretují vaše názory přesně, ale pokud se dostanete do parlamentu, bude to určitě ještě horší. Pokud vám vaše rétorika nepřijde agresivní, tak mě ano, a vy chcete, abych vás volil, ne naopak. (ale nekandidujete v MSK)
Giuseppe.Maiello píše:P.S. A proč by měla byt Rusko pojistka míru? Studoval jsem politologii, specializaci Východní Evropa. Co to je za pojem v 21. století?? Rad bych dostal vysvětlení
to jsou formulace, které jsem pochytil z diskusí internetových a s mými přáteli..

Jsem jen volič, který se (dle mého názoru nadprůměrně) zajímá o kandidátku svého favorita voleb. V obecných médiích a diskusích s mými přáteli se objevují argumenty, že jsou Piráti stranou jednoho tématu (s tím nesouhlasím) a že třeba v mezinárodní politice nemají jasno. Proto jsem položil dotaz do tohoto fóra.

Už samotná existence tohota fóra a možnosti si navzájem ujasňovat a tříbit názory jsou pro mě velkým plusem při rozhodování.
Tito uživatelé poděkovali autorovi kicruj za příspěvky (celkem 4):
Josef.Kadlecek, Pavel.Moravec, Jakub, Vit.Fux
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18657
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33839 poděkování

Re: Vztak k Rusku (zejména kandidátů v MSK)

Příspěvek od Martin.Kucera »

Tak popořadě:
kicruj píše:Odeslal jsem kandidátům e-mail tohoto znění, snad jsem napsal správně všechny e-mailové adresy
Je to divné, ale nic mi nedorazilo (ačkoli členem jsem a pirátská mailová adresa mi normálně funguje).
Radim.Stach píše:Jinak z kandidátů z MSK na forum nechodí krom Martina Kučery nikdo. Teda přesně řečeno mimo sekco MSK.
Ještě Rosťa Řeha chodívá í mimo sekci MSK (a Martin Rédr jako člen RV), ale jinak asi málokdo.

A co se týče položeného dotazu, ode mě se rozhodně nikdo nedočká servility či oslavných řečí kterýmkoli směrem, tedy ani vůči USA, ani vůči Rusku, ani vůči Číně. Stačí to jako odpověď nebo mám něco upřesnit?

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

kicruj
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 5
Registrován: 09 říj 2017, 08:38
Profese: Programátor
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 7 poděkování

Re: Vztak k Rusku (zejména kandidátů v MSK)

Příspěvek od kicruj »

Martin.Kucera píše:Tak popořadě:
kicruj píše:Odeslal jsem kandidátům e-mail tohoto znění, snad jsem napsal správně všechny e-mailové adresy
Je to divné, ale nic mi nedorazilo (ačkoli členem jsem a pirátská mailová adresa mi normálně funguje).

Kód: Vybrat vše

Final-Recipient: rfc822; martin.kucera@pirati.cz
Action: failed
Status: 5.6.7
Remote-MTA: dns; mailgate.pirati.cz. (89.185.242.77, the server for the domain pirati.cz.)
Diagnostic-Code: smtp;  local-part of envelope RCPT address contains utf8 but remote server did not offer SMTPUTF8
Last-Attempt-Date: Mon, 09 Oct 2017 01:46:51 -0700 (PDT)
Tohle mi přišlo, neřešil jsem to, protože jsem myslel, že je to problém neexistujících adres. Navíc mi přišla odpověď od Vladana Hýla, takže jsem předpokládal, že zbytek jsou nefunkční e-maily
Martin.Kucera píše: A co se týče položeného dotazu, ode mě se rozhodně nikdo nedočká servility či oslavných řečí kterýmkoli směrem, tedy ani vůči USA, ani vůči Rusku, ani vůči Číně. Stačí to jako odpověď nebo mám něco upřesnit?
to je pro mě dostatečné, děkuji
Návštěvník
Návštěvník – nepatří k Pirátům

Re: Vztak k Rusku (zejména kandidátů v MSK)

Příspěvek od Návštěvník »

Dobrý den,

jako číslo dvě na MSK kandidátce bych asi měl odpovědět:
Nevím o nikom na kandidátce MSK o kom bych věděl že nějakým způsobem fandí Rusku, popř. se nějak angažuje v jeho prospěch. Vzhledem k tomu, že jste asi oslovil emailem všechny kandidáty mám za to, že vás zajímají i naše osobní názory, i když přímo na ně se neptáte. Pokusím se je ve stručnosti shrnout.

Obecně nechovám důvěru k žádné zemi, která svou zahraniční politku opírá ve větší míře o imperiální doktrínu. Tyto země nebývají pojistkou míru, ale spíše naopak. Budoucnost České republiky není Rusko ani USA, ale fungující demokratická Evropa. Osobně si hodně slibuji od platfomy V4 a mrzí mě, že využíváme jen zlomek jejího potenciálu.

Ondřej Polanský
Odpovědět

Zpět na „Evropská unie, zahraničí, obrana“