Plnohodnotná Evidence lobbistických kontaktů

Moderátoři: Vedoucí centrálních orgánů, Republikové předsednictvo - asistenti, Personální odbor - celý

Pravidla fóra
Úkoly nyní postupně převádíme do nového specializovaného systému Úkoly. Nové úkoly prosím dávejte přímo tam. Diskuse k úkolům je tam také možná, pouze musíte být přihlášeni. Jakmile dojde k odladění nového systému a převedení veškerých úkolů, bude toto fórum uzavřeno, archivováno a zrušeno.
Děkujeme za pochopení.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Rostislav.Reha
Republikový výbor
Příspěvky: 5254
Registrován: 15 říj 2013, 12:16
Profese: informatik
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 7637 poděkování
Dostal poděkování: 8838 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Plnohodnotná Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Rostislav.Reha »

Petre, prestan trollit pls...nepomahas.
Prilisna komplikovanost formulare vzdycky vede k znefunkcneni jeho duvodu existence. Lidi to proste budou obsravat a data budou nevalidni.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Rostislav.Reha za příspěvky (celkem 4):
Ondrej.Profant, Vit.Fux, Olga.Richterova, Petr.Lysek

Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.
exJunior clen KK.
Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Vit.Fux
Příspěvky: 1319
Registrován: 24 led 2012, 16:41
Profese: Programátor
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 9886 poděkování
Dostal poděkování: 2538 poděkování

Re: Plnohodnotná Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Vit.Fux »

Rostislav.Reha píše:Prilisna komplikovanost formulare vzdycky vede k znefunkcneni jeho duvodu existence.
Souhlas - vysral bych se na strukturovanou evidenci toho kvůli kterému orgánu za mnou dotyčný přišel, protože se to stejně často slije a je to vcelku jedno. Příslušnost piráta k orgánu bych řešil spíš na úrovni graphapi (vč. toho od kdy do kdy) a do výpisu schůzky bych vypisoval automaticky všechny jako poznámku jaký byl stav v okamžiku schůzky.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vit.Fux za příspěvky (celkem 6):
Vojtech.Pikal, Petr.Vileta, Rostislav.Reha, Olga.Richterova, Petr.Lysek, V__
Uživatelský avatar
Olga.Richterova
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 743
Registrován: 12 čer 2009, 20:40
Profese: expertka na sociální politiku/poslankyně
Bydliště: Vršovice, Praha 10
Dal poděkování: 705 poděkování
Dostal poděkování: 2032 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Plnohodnotná Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Olga.Richterova »

Poctivě jsem přečetla celé vlákno a nikde jsem nenašla formulaci účelu. K čemu potřebujeme takto strukturovanou databázi? Třeba nebude o MNOHO složitější než dnešní jednoduché vlákno, ale složitější určitě bude. Takže to bude spoustu lidí - včetně mě - odrazovat od toho tam dávat všechno, co by se dát dalo. Řada schůzek je totiž na pomezí lob. kontaktu a normálního lidskýho setkání, že.
Dneska vidím cíl lob. kontaktů ve dvou věcech: 1) ukazujeme tím, že se dá politika dělat transparentně a současně nebyrokraticky: prostě se scházíme v hospodách, kavárnách, na hřištích.. jak to život přinese - a předem schůzku avizujeme jen v případech, který nějak vyčnívaj. Já sama jsem do lob. kontaktů zanesla plánované schůzky zatím jen ve dvou případech, kdy mi to přišlo oprávněné a smysluplné: a jsem fakt ráda, že to je na mém uvážení. Chci být ve straně s touto mírou důvěry k členům, kteří pořád fungují na spíš dobrovolnické bázi (můj zastupitelský plat je 3tis. měsíčně, většinu dávám zpět na vydávání informačních novin): předem informuj dle svého soudu, po schůzce jednoznačně lobbistické určitě zanes, u ostatních schůzek zvažuj.
Jak je druhej, podle mě neméně důležitej, cíl lob. kontaktů?
INFORMUJEME SEBE NAVZÁJEM. Současný formát nám umožňuje rychle projet kdo kde s kým co řešil. Co se tak za poslední dobu semlelo. A jak to kdo pojme - to vlastně taky hezky ukazuje, jaký kdo je. Různost jako pozitivum.

U strukturovaného formuláře se obávám: nižší přehlednosti (funkce 2) a nižší míry vyplňování celkově (funkce 1).
Nechala bych to dál, jak to je - vyhledávání přece fulltextově funguje, tak co?

PS: k čemu prosím třeba to doplňování IČO a dalších podrobných informací? K čemu vyhodnocování, jaké právnické subjekty se s námi sešly? Soustředit síly musíme na pozitivní věci, ne?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Olga.Richterova za příspěvky (celkem 4):
Jan.Mejsnar, Jiri.Kaderavek, Roman.Kucera, Viktor.Tichak

Kontakt: nejlépe SMS či zpráva přes Signál nebo WhatsApp nebo Zulip. - Čtrnáctidenní osobní dopisy zde: www.olgarichterova.cz - Pirátská expertka na sociální a rodinnou politiku a trh práce.

Uživatelský avatar
Rostislav.Reha
Republikový výbor
Příspěvky: 5254
Registrován: 15 říj 2013, 12:16
Profese: informatik
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 7637 poděkování
Dostal poděkování: 8838 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Plnohodnotná Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Rostislav.Reha »

Olga.Richterova píše:Současný formát nám umožňuje rychle projet kdo kde s kým co řešil.
Prave ze neumoznuje, proto se to dela. Ono nestaci permanentne sledovat to vlakno a hezky si precist s kym kdo v posledni dobe mluvil. Ale taky s kym mluvil pred mesicem nebo pred rokem a pripadne kdo vsechno se venoval konkretnimu tematu a s kym. To je primarni duvod, informovat se muzeme uplne jinak.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Rostislav.Reha za příspěvky (celkem 4):
next_ghost, Janka.Michailidu, Josef.Spak, Petr.Lysek

Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.
exJunior clen KK.
Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Olga.Richterova
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 743
Registrován: 12 čer 2009, 20:40
Profese: expertka na sociální politiku/poslankyně
Bydliště: Vršovice, Praha 10
Dal poděkování: 705 poděkování
Dostal poděkování: 2032 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Plnohodnotná Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Olga.Richterova »

Já jsem zastánce principu, ať se něco mění jen tehdy, když to je fakt potřeba. Ty píšeš, že na nutné vyhledávání dnes ELK nepostačuje. Já jsem si zkusila vyhledat schůzky s Vitem Bártou. To mi přijde jako typ informace, kterou můžem chtít mít za celou stranu. Člověk musí žádat ty tvary jména, ale najde to. Takže to je možné najít. Proč to tedy měnit?
Ptám se proto, že mnohem víc si přeju mít celé funkční fórum, než měnit tuto jednu věc.

PS: můžem se informovat jinak? Můžem. Tak to píšeš. Tady se ale x lidí naučilo používat tento systém. Zase: je míra potřebnosti změny fakt tak vysoká? Když tohle nějak funguje?

Kontakt: nejlépe SMS či zpráva přes Signál nebo WhatsApp nebo Zulip. - Čtrnáctidenní osobní dopisy zde: www.olgarichterova.cz - Pirátská expertka na sociální a rodinnou politiku a trh práce.

Uživatelský avatar
Rostislav.Reha
Republikový výbor
Příspěvky: 5254
Registrován: 15 říj 2013, 12:16
Profese: informatik
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 7637 poděkování
Dostal poděkování: 8838 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Plnohodnotná Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Rostislav.Reha »

Je to nase vykladni skrin, uz dlouhodobe, pouzivame to jako velky argument pri diskuzich. Pritom v tom nejde vyhledavat, pokud vylozene nevis, co konkretniho hledas a ze to tam je, nebo to stoji hrozne prace. A je to fakt trivialita (relativne :) ), navic to NG chce delat. Hejno funguje, neni duvod ho odrazovat - jen je potreba pohlidat, aby to bylo funkcni.
Ono to nakonec muze i pomoct tem, co tam zapisujou, protoze to bude navodnejsi nez jen prosty post na foru.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Rostislav.Reha za příspěvky (celkem 3):
Vit.Fux, Jan.Kochert, Pavel.Sramek

Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.
exJunior clen KK.
Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18636
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33830 poděkování

Re: Plnohodnotná Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Martin.Kucera »

Olga.Richterova píše:Já jsem zastánce principu, ať se něco mění jen tehdy, když to je fakt potřeba. Ty píšeš, že na nutné vyhledávání dnes ELK nepostačuje. Já jsem si zkusila vyhledat schůzky s Vitem Bártou. To mi přijde jako typ informace, kterou můžem chtít mít za celou stranu. Člověk musí žádat ty tvary jména, ale najde to. Takže to je možné najít. Proč to tedy měnit?
Jo, ale to je asi tak to jediné, co se dá pomocí nástroje "vyhledávání" najít.
Když bude například někdo chtít vědět, s kým vším se sešel Ivan v roce 2016, tak to prostě žádným jednoduchým způsobem nezjistí.
Když budeme chtít vědět, k jakému tématu je za poslední dva (tři, čtyři...)'roky nejvíce schůzek, tak to nezjistíme už vůbec, leda ručně projít celé období a dělat si čárky.
A jak už napsal Rosťa - našel se někdo, kdo to dělat chce (zatímco třeba úpravy fóra by dělat nechtěl), tak toho využijme.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 8):
Rostislav.Reha, Vojtech.Pikal, Petr.Vileta, Janka.Michailidu, Marek.Necada, Pavel.Sramek, Jan.Mejsnar, Petr.Lysek

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Olga.Richterova
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 743
Registrován: 12 čer 2009, 20:40
Profese: expertka na sociální politiku/poslankyně
Bydliště: Vršovice, Praha 10
Dal poděkování: 705 poděkování
Dostal poděkování: 2032 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Plnohodnotná Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Olga.Richterova »

Ok, vaše argumenty beru, jen pléduju za co nejjednodušší obsluhu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Olga.Richterova za příspěvek:
Vit.Fux

Kontakt: nejlépe SMS či zpráva přes Signál nebo WhatsApp nebo Zulip. - Čtrnáctidenní osobní dopisy zde: www.olgarichterova.cz - Pirátská expertka na sociální a rodinnou politiku a trh práce.

Uživatelský avatar
Vit.Fux
Příspěvky: 1319
Registrován: 24 led 2012, 16:41
Profese: Programátor
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 9886 poděkování
Dostal poděkování: 2538 poděkování

Re: Plnohodnotná Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Vit.Fux »

Olga.Richterova píše:Tady se ale x lidí naučilo používat tento systém. Zase: je míra potřebnosti změny fakt tak vysoká? Když tohle nějak funguje?
A další věc je, že by neměl být až takový problém v rámci zpětné kompatibility nějakou dobu provoz z nového ELK automaticky postovat do tohoto vlákna (a možná i v opačném gardu nějak nahrubo naparsovat staré příspěvky zde do nové ELK)
Pokud bude ELK dokončena a funkční, tak s tímhle rozšířením ghostovi rád pomůžu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vit.Fux za příspěvky (celkem 4):
Rostislav.Reha, Vojtech.Pikal, Petr.Vileta, Pavel.Sramek
Uživatelský avatar
next_ghost
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 3239
Registrován: 21 dub 2009, 18:03
Profese: programátor
Dal poděkování: 1433 poděkování
Dostal poděkování: 5131 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Plnohodnotná Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od next_ghost »

Sice z toho nebudete mít radost, ale hlásit se to musí. Minulý týden jsem se v práci nechal zatáhnout do projektu, který dost hoří, takže na vývoj lobbyregistru nebudu mít příští 2 týdny vůbec čas. Zatím jsem dělal hlavně technické experimenty s Nette a OpenID, takže i na zveřejnění rozpracované verze na GitHubu je pořád brzo...

Chceš, aby organizace fungovala? Komunikuj!
Česká pirátská strana: Neškodná.

Zamčeno

Zpět na „Administrativa“