Vlastimil Votřel

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: PKS Jihočeský kraj, Personální odbor - celý, KoKS Jihočeský kraj

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
vlastimil
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 12
Registrován: 19 črc 2017, 17:21
Profese: majitel a provozovatel hospody, penzionu
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 9 poděkování

Re: Vlastimil Votřel

Příspěvek od vlastimil »

Odpověď pro Petra Viletu:
Petře, dík za tu matematiku. Do strany jsem vstupoval s ideálama. Tenkrát jsem nevěděl, co dnes, že marxismus je lživá fligna, určená k manipulaci a ovládnutí lidstva, ale jako každá lež, aby byla účinná, tak teze musí obsahovat cca. 80% pravdy a přijatelných a lákavých věcí. V podstatě celou dobu členství jsem měl problémy s komunisty, ale protože jsem dělal zásobovače tak jsem fungoval celkem dobře jako občan a táta tehdy dvou malých kluků. Celou dobu jsem sbíral odvahu k vystoupení z KSČ, dozrálo to v roce 1989, udělal jsem si ještě řidičák na náklaďák a knížku jsem jim položil cca v září, říjnu. Bylo mně řečeno, že tam končím ale přišel listopad a na náměstí v ČK jsem, na popud mých učňů byl druhý řečník a na učňáku jsem byl jediný, který s nimi táhl. Až do dneška to vnímám jako kus životní cesty a svědomí mám čisté!
Zdraví Vlastiml
Tito uživatelé poděkovali autorovi vlastimil za příspěvek:
Petr.Vileta
Uživatelský avatar
Dan.Lestina
Krajský zastupitel
Příspěvky: 2674
Registrován: 01 zář 2013, 22:18
Profese: aspirující přírodovědec
Dal poděkování: 3686 poděkování
Dostal poděkování: 3788 poděkování

Re: Vlastimil Votřel

Příspěvek od Dan.Lestina »

Vlasto (říkáš si tak?), jestli tě zajímá i můj názor, přiznám se, že jako mladému cucákovi (jsem ročník 89), jehož světonázory se formovaly v podivných pražských pseudointelektuálských kroužcích, mi to, zejména to členství v KSČ, vnitřně dělá problém a bude to ovlivňovat např. moje hlasování tady v našich primárkách na kandidátky. Jedna věc je, že jsem tak naučenej, ale to by se mohlo přebít tvým výše srozumitelně popsaným přístupem k té etapě a mým sebeovládáním. Ale nejde o mě, jde o naší voličskou základnu, která je, myslím, bohužel pořád přesně z té sorty lidí, jako já, a moje vnitřní pocity asi bude sdílet. Tyhle věci nám kazí "image", nebo, ještě lepším anglickým výrazem, "moral highground", v oblasti, která je prostě citlivá.

Hlasoval bych ale pro přijetí, kdybych byl v předsednictvu, jednak tady máme precedenty, a jednak členství samotnému to za mě nevadí. A pokud se týká té pirátské vlajky vedle Zemanovy fotky, to mi vážně přijde dobrý. Rozbíjet stereotypy o tom, jací jsme sluníčkáři, potřebujeme jako sůl.

A taky, jak to tady chvíli pozoruju, potřebujeme každou dobrou ruku, není vhodná doba na hledání důvodů, proč někoho nepřijmout. Až nás v JčK bude 400 a ne 40, můžeme si dovolit se začít proti takovýmhle věcem vymezovat (Předpokládám, že pak bych v rámci ideologické čistoty byl jeden z prvních na odpis).
V souvislosti s tim jsem tě chtěl poprosit, abys na Václava nevytahoval jeho a svoje teoretické koncepty vlastenectví ve vztahu k odsunutým Němcům a spol. To neni politické téma v r. 2017 a kdybychom se tu měli o takovýhle věcech bavit, tak jednak neděláme nic jiného, a jednak bychom si asi museli každý založit vlastní stranu.
OFFTOPICJako podnět k nějaké diskusi u piva: volil bych asi hodně jiná slova, ale v podstatě bych s ním souhlasil. Žije se nám tady v monokulturalismu asi poklidněji, ale princip je princip.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dan.Lestina za příspěvek:
Ivo.Vlasaty

Nerad se hlásím k nějakým proudům, ale i proto rozhodně podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34580
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31538 poděkování
Dostal poděkování: 25676 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlastimil Votřel

Příspěvek od Petr.Vileta »

Dan.Lestina píše:A pokud se týká té pirátské vlajky vedle Zemanovy fotky, to mi vážně přijde dobrý.
Tak pozor. :? Vlastimil je příznivcem Zemana? :o Tohle vědět, tak se ho nezastávám. Zasloužil by veřejně popravit. Přemýšlím nad způsobem a jako nejvhodnější mi připadá "Lití slivovice do krku, dokud nezemře" :twisted:

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Dan.Lestina
Krajský zastupitel
Příspěvky: 2674
Registrován: 01 zář 2013, 22:18
Profese: aspirující přírodovědec
Dal poděkování: 3686 poděkování
Dostal poděkování: 3788 poděkování

Re: Vlastimil Votřel

Příspěvek od Dan.Lestina »

OFFTOPICObrázek
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dan.Lestina za příspěvek:
Petr.Vileta

Nerad se hlásím k nějakým proudům, ale i proto rozhodně podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

vlastimil
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 12
Registrován: 19 črc 2017, 17:21
Profese: majitel a provozovatel hospody, penzionu
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 9 poděkování

Re: Vlastimil Votřel

Příspěvek od vlastimil »

Stanovisko pana Václava Urbana v hlasování o mém přijetí za člena je striktní a vytváří úzké mantinely.
Snažil jsem se popsat motivaci zájemce o členství dle poskytnutých materiálů:
https://wiki.pirati.cz/ao/clen
Kdybych se dočetl, že bývalé členství v KSČ a podpora Miloše Zemana jsou povinné body motivačního sdělení, tak bych je uvedl.
Kdybych věděl, že tyto body jsou nepřekonatelná překážka vstupu do Vašich řad, tak bych to akceptoval a vůbec bych Vás nekontaktoval.
Všechno jsem zbytečně uspěchal a důležité věci mně unikly. Diskuze nic nepřinesla.
Názor pana Urbana "Výchova k vlastenectví" ze dne 21.10.2008 mu dává předpoklady k volbě delegace na sudetoněmecké dny po boku Hermana a Bělobrádka, ale odmítám, aby tento člověk jakýmkoliv způsobem rozhodoval o mě. Blbost a vyčůranost má různé podoby.
Celý volební akt pokládám za nepřijatelný a žádám o jeho anulování. Zájem o členství ruším.
Vlastimil Votřel
Uživatelský avatar
Dan.Lestina
Krajský zastupitel
Příspěvky: 2674
Registrován: 01 zář 2013, 22:18
Profese: aspirující přírodovědec
Dal poděkování: 3686 poděkování
Dostal poděkování: 3788 poděkování

Re: Vlastimil Votřel

Příspěvek od Dan.Lestina »

No... nevím, jak přesně na odsun Němců a výstupy českých politiků na sudeťáckých akcích, ale ...jestli to dobře odhaduju, taky jsem nováček... tak na obecně na takovéhle "velké", ale vzhledem k současné politice ne tak moc relevantní věci, by se tady jednotný názor hledal těžko. Minimálně toleranci výskytu takových názorů od nejnižších po nejvyšší Piráty by to asi chtělo.
Ale možná se mýlím. Po volbách by mohla být vhodná doba na kladení takových otázek celostátnímu fóru a vydávání nějakých stanovisek, tak kdyby ti na tom ještě záleželo, můžeme to zkusit, sám bych byl zvědavý. Mohu-li věštit, tak pokud by se ta diskuse rozběhla, tak by se tady na fóru opět několik lidí, kterých by se to dotýkalo tak jako tebe, zhádalo, a pak by z té diskuse někdo jiný vybral racionální argumenty a postavil nějaké stanovisko tak, aby se vlk nažral a koza zůstala celá.
A to je podle mě to nejlepší, co si reálně můžeme v dnešní české politice přát, a proto jsem tady a dělám, co dělám.

Ohledně Václavových úzkých mantinelů, jsou právě jen Václavovy. Petr má zase jiné, viz výše. Jak jsi viděl, orgán jménem předsednictvo krajského sdružení kolektivně nehlasoval ani podle jednoho z nich... A to je tady ten jediný relevantní názor, a ten se zcela zjevně vyslovil, že to nejsou nepřekonatelné překážky.

(Kdyžtak prosím služebně starší o uvedení na pravou míru.)

Nerad se hlásím k nějakým proudům, ale i proto rozhodně podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Michal.Horak
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 922
Registrován: 29 říj 2013, 17:57
Profese: IT (database & system administrator)
Bydliště: Písek
Dal poděkování: 257 poděkování
Dostal poděkování: 779 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlastimil Votřel

Příspěvek od Michal.Horak »

Prosím vás nic nového pod sluncem, měl jsem stejné problémy jako Vlastík s jediným rozdílem , že tedy nemusím toho Zemana, jinak ostatní naprosto identické a nejvíc mě baví, jak všichni přecházíte to, že on na rozdíl od různých převlíkačů kabátů vystoupil z KSČ ještě před listopadem 89 , kdy to ještě bylo výrazem občanské statečnosti a ne jako ti blbečkové během listopadu a po, kdy už to hrdinství nikoho nic nestálo. Tím bych prosil místní "chartizány" aby se uklidnili, každý musel v minulém režimu nějak žít a odsuzovat každého, kdo nebyl s Dienstbierem starším v kotelně jako komunistického přisluhovače je trapné a nějakých 28 let po revoluci i dětinské. Trochu soudnosti a nadhledu prosím.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Horak za příspěvky (celkem 3):
Vit.Fux, Petr.Vileta, Ivo.Vlasaty
Předseda Piráti Písecko
Uživatelský avatar
Michal.Horak
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 922
Registrován: 29 říj 2013, 17:57
Profese: IT (database & system administrator)
Bydliště: Písek
Dal poděkování: 257 poděkování
Dostal poděkování: 779 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlastimil Votřel

Příspěvek od Michal.Horak »

Vlastimil píše: Názor pana Urbana "Výchova k vlastenectví" ze dne 21.10.2008 mu dává předpoklady k volbě delegace na sudetoněmecké dny po boku Hermana a Bělobrádka, ale odmítám, aby tento člověk jakýmkoliv způsobem rozhodoval o mě. Blbost a vyčůranost má různé podoby.
Celý volební akt pokládám za nepřijatelný a žádám o jeho anulování. Zájem o členství ruším.
Vlastimil Votřel
@Vlastimil : Vlasto prosím neunáhluj se, myslím si, že "divočáci" jako Ty jsou pro Piráty přínosem, já mám s Václavem ty samé názorové rozepře jako se projevily u Tebe , ale není jediný člen KS Jč a určitě není třeba na něj takto unáhleně reagovat. Prostě někomu nehodili ordneři dědu pod tank jako mně , tak prostě ty Hermanovi kolaborantský sviňárny podporuje, ale to je ta pluralita názorů. Moc bych uvítal, kdybys vzal to, že prostou většinou jsi byl předsednictvem přijat a dál to neřešil.
Předseda Piráti Písecko
Uživatelský avatar
Vaclav.Urban
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 779
Registrován: 04 čer 2010, 11:34
Profese: redaktor, publicista a nakladatel
Bydliště: U Nádraží 783/II, 37701 Jindřichův Hradec
Dal poděkování: 555 poděkování
Dostal poděkování: 1152 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlastimil Votřel

Příspěvek od Vaclav.Urban »

Vlastimile, najděte si tu vaši správnou stranu. Asi Okamurovce nebo Zemanovce a nepruďte tady. Vždyť to, co děláte, můžete dělat pod jejich hlavičkou a budete jim získávat sympatie, to jsou vaši ideoví spřízněnci. Já ale nebudu tolerovat u Pirátů lidi, co schvalují národnostní čistky, a lidi, kteří nevidí, jaké škody napáchal Zeman jako prezident, a co by ještě mohl napáchat. A to členství v KSČ není pro mě ta hlavní vina, to je jen indikátor. A jak jste se tady projevil, tak jste mi jen dal za pravdu. Viděl jsem vás naživo a nesednul jste mi ani jako člověk. Nasranost na místní zloděje není žádnou esencí pirátství. Přeju vám, ať najdete spřízněné duše, ale nechci, aby vaše názory prosakovaly do Pirátské strany.
"Snad nic není pro politiku, ale i pro život tak důležité jako poznávat lidi. Poznat ty pravé a povolané, ale také prokouknout ty nesprávné a neprávem se deroucí na veřejnost." TGM
Uživatelský avatar
Jana.Kolarikova
Personální odbor
Příspěvky: 1840
Registrován: 03 srp 2012, 13:52
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1796 poděkování
Dostal poděkování: 2747 poděkování

Re: Vlastimil Votřel

Příspěvek od Jana.Kolarikova »

Především bych chtěla všechny požádat, aby se uklidnili a přestali na sebe útočit. I přesto, jak jsme rozdílní, jsme všichni na jedné lodi, všichni máme společný cíl, za kterým jdeme.
Nemyslím si, že by nám jakkoli pomohlo strefovat se jeden do druhého. Podle mě je to zbytečně vynaložená energie. Raději bychom měli táhnout za jeden provaz a jeho druhou stranu přenechat opravdovým nepřátelům (dosaďte si).
Vlastimil i Vašek chtějí oba pomáhat Pirátům, oba pro to něco dělají a oba mají nějaké důvody, proč to dělají. To, že jsme rozdílných povah přeci už dávno víme.
Takže: navrhuji toto úsilí vrazit do prosazování Pirátské myšlenky, do kampaně, do boje proti zkorumpovaným radním, ale prosím ne do střílení do vlastních řad.

I když Vlasta již nechce být členem, může nám nadále pomáhat a my jemu také. Pro vzájemné urážky zde nevidím žádné místo.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Kolarikova za příspěvky (celkem 4):
Lukas.Kolarik, Ludek.Blaha, Petr.Vileta, Ivo.Vlasaty

Jana Koláříková
https://www.facebook.com/JaninkaToofree
jana.kolarikova@pirati.cz
To, že nemůžeme změnit svět, neznamená, že bychom se o to neměli alespoň pokusit.

Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Jihočeský kraj“