Proč mají země V4 tak negativní přístup k uprchlíkům

Moderátoři: Rada resortních týmů - členové, Resortni tym EZO

Pravidla fóra
Vítejte ve fóru resortního týmu Evropská unie, zahraničí, obrana. Kalendář akcí a další informace najdete na internetové stránce týmu.
Odpovědět
Ondra.kl
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 4107
Registrován: 18 čer 2009, 12:09
Profese: IT administrátor
Dal poděkování: 794 poděkování
Dostal poděkování: 4097 poděkování

Re: Proč mají země V4 tak negativní přístup k uprchlíkům

Příspěvek od Ondra.kl »

David.Witosz píše:Poraď mi však jak mám člověka s 15k měsíčně přesvědčit o tom že má být solidární.
nepřesvědčuj ho o ničem ... pokud nemáš pádný důvod si myslet že je schopen kritického myšlení a je ochoten ti naslouchat a zvážit tvé argmenty
Lukas.Hejduk píše:To co je klíčové (a už to tu šířeji popsané padlo), je to že špičky EU absolutně nezvládli nabídnout nějaké srozumitelné a jasné řešení. Kdo sem může a nemůže přijít, jak to bude kontrolováno, jak se naloží s těmi kdo mají nárok na azyl (pravidla, efektivní pomoc a integrace), jak se naloží s těmi kdo na něj nárok nemají (flexibilní návratová politika) a tak.
... a taky by špičky EU mohly rovnou nějaké srozumitelné a jasné řešení pro světový mír, co? Všechno to na co se ptáš si řídí jednotlivé státy + platí dublinské dohody. Společná migračně bezpečnostní politika EU se teprve rodí ...
Uživatelský avatar
David.Witosz
Republikový výbor
Příspěvky: 339
Registrován: 06 dub 2017, 07:54
Profese: inženýrský geodet
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 359 poděkování
Dostal poděkování: 858 poděkování

Re: Proč mají země V4 tak negativní přístup k uprchlíkům

Příspěvek od David.Witosz »

Ondra.kl píše:nepřesvědčuj ho o ničem ... pokud nemáš pádný důvod si myslet že je schopen kritického myšlení a je ochoten ti naslouchat a zvážit tvé argmenty
Tys mi poradil ať hodím flintu do žita ? Wow, tomu říkám rada :D

Takže jsi mi nic neporadil, jak to vyřešit nevíš, jak přesvědčit lidi a jak s nimi v dané problematice komunikovat rovněž. Prostě se tady jen opájíš svou inteligencí aneb že Ty na rozdíl od nich máš kritické myšlení.
Tak hele Ty kritické myšlení, já nepotřebuji od Tebe slyšet co už vím. Pokud máš nějaký nápad na mou otázku "Poraď mi však jak mám člověka s 15k měsíčně přesvědčit o tom že má být solidární" pak se s ním.
Jinak mi tvé vývody obohacené o Tvé kritické myšlení jsou na dvě věci.

PS Oni naslouchají, ale v peněžence mají almužnu a doma děti které by chtěly na VŠ (například).
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Witosz za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, Vit.Fux
Hledejme vzdělání, právě proto, že cit je slepý, musíme mu svítit rozumem. Vzdělání hledejme praktické, ale také všeobecné a filosofické. Dnes zejména je také třeba vzdělání historického, politického. Mravnost dnes znamená do veliké míry mravnost politickou. Nedělejme rozdílu mezi politikou a mravností.
Ondra.kl
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 4107
Registrován: 18 čer 2009, 12:09
Profese: IT administrátor
Dal poděkování: 794 poděkování
Dostal poděkování: 4097 poděkování

Re: Proč mají země V4 tak negativní přístup k uprchlíkům

Příspěvek od Ondra.kl »

David.Witosz píše:Tys mi poradil ať hodím flintu do žita
Nikolivěk ... já ti radím abys nedělal zbytečnou činnost. Lidi prostě věří tomu čemu věřit chtějí a myslí si co si myslet chtějí. K tomu aby svoji víru / názor změnili jsou nutné určité předpoklady.
David.Witosz píše: "Poraď mi však jak mám člověka s 15k měsíčně přesvědčit o tom že má být solidární"
... a proč ho o tom chceš přesvědčovat? Někdo to po něm snad chce?
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč mají země V4 tak negativní přístup k uprchlíkům

Příspěvek od Roman.Kucera »

Milý Ondro. Přečti si název tohoto vlákna....
ještě jednou...
Zkus se obátit na někoho, kdo chápe význam psaného textu a vysvětlí ti ho.
A pak možná odtáhneš s tou nesmyslnou OT agitkou.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 2):
David.Witosz, Robert.Magni
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Vaclav.Fortik
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2094
Registrován: 02 črc 2009, 22:39
Profese: manager
Dal poděkování: 4026 poděkování
Dostal poděkování: 3796 poděkování

Re: Proč mají země V4 tak negativní přístup k uprchlíkům

Příspěvek od Vaclav.Fortik »

"Poraď mi však jak mám člověka s 15k měsíčně přesvědčit o tom že má být solidární" pak se s ním.


Davide, neporadím ti (ani nechci), jak máš vysvětlit těmto lidem, proč máme být solidární s invazní vlnou (momentálně usazenou v německu, Itálii, Francii ...), rád bych ti poradil, jak přesvědčit tvé okolí, že řízená imigrace je mimořádně prospěšná pro stát, který ji rozumně prování.

Vietnamci mají večerky otevřené dlouho do noci (určitě i v Ostravě/MSK)
Ukrajinci dost dřou na stavbách, v úklidových firmách ... dělají v profesích, kde ani tvé okolí nechce pracovat
Imigranti z celého světa (jen co znám Irán, Sýrie, Indie, Čína ...) pracují v nemocnicích jako doktoři, sestry, pomocný personál (kde naši doktoři šli za lepším do Němec i jinam) a zkvalitňují tak zdravotní péči.
Číňané, Arabové, Pákistánci ... zřizují své restaurace a obohacují tak možnost stravování.

Nic a mnoho jiného z výše uvedeného nemá negativní vliv na tvé okolí, dovolím si dokonce tvrdit, že je to vliv veskrze pozitivní.
Na současné řízené invazní vlně mě nejvíce sere právě to, že v konečném důsledku bude mít negativní vliv na multikulturalismus (jak byl původně zamýšlen - tedy obohacování kultur mezi sebou), tak na migraci (z výše uvedeného snad plyne, že jsem jejím příznivcem), bude podněcovat nenávist mezi skupinami obyvatel atd.
Vysvětli prosím svému okolí, že se musí rozlišovat imigrace lidí, kteří k nám jdou, protože chtějí žít své životy jako svobodní lidé, od invaze lidí, kteří nám chtějí vnutit svůj standat života - vím, že to je těžké, lidé vše zjednodušují a používají slovní zkratky - imigrant jako imigrant, přesto si myslím, že má cenu soustavně vysvětlovat, že lidé, kteří chtějí žít svobodně, jsou u nás vítáni, lidé, kteří chtějí vnutit svůj nesvobodný způsob života jaou u nás nevítaní (tedy jasně i zde někteří diskutující by takové vítali, ale snažím se jemně naznačit, že Piráti nejsou jen vítači bez podmínek).
Vysvětli prosím sociálně slabším ze svého okolí, že jejich malé příjmy jsou důsledkem práce minulých vlád a obecně nízkých mezd (už pár let jsou na tom lépe i Slováci), nikoli imigranti
- nápravou je mít vládu pracující pro občany a nikoli pro nadnárodní koncerny (kterým tento stav vyhovuje)
- nápravou je pojmenovávat naprosto svobodně problémy, které máme, nehalit slova do politické korektnosti
takto bych mohl pokračovat, skoro nic z toho co píšu nesouvisí přímo s migranty, ale s námi a naší politickou reprezentací.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Fortik za příspěvky (celkem 7):
David.Witosz, Tomas.Zmuda, Robert.Magni, Jiri.Ulip, Roman.Kucera, Vit.Fux, Hurvajz.jr
Uživatelský avatar
David.Witosz
Republikový výbor
Příspěvky: 339
Registrován: 06 dub 2017, 07:54
Profese: inženýrský geodet
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 359 poděkování
Dostal poděkování: 858 poděkování

Re: Proč mají země V4 tak negativní přístup k uprchlíkům

Příspěvek od David.Witosz »

Vaclav.Fortik dík za konstruktivní odpověď. Bohužel tě zklamu, ti lidé nejsou blbí a Tvé argumenty jsem již jinou formou lidem (když se mě ptají na názor) prezentoval.

Příkladem z MSK který zná většina obyvatel np. Karvinska jsou agenturní horníci na OKD. Horník má slušný plat a podmínky podle kolektivní smlouvy (zanechme teď realitu, kdy i když to mají v kolektivce tak je jim to k ničemu, bo vytunelovali OKD). Tito lidé tyto podmínky si vydupávali leta. Je to práce odborů a zaměstnanců které výsledek nepříjde ze dne na den. Když však OKD nabere agenturní pracovníky dochází k tomu že ti žádné výhody z kolektivky nemají, jsou pro zaměstnavatele výhodnější a ještě k tomu levnější a stály pracovník tedy bere tohoto agenturního pracovníka jako ohrožení jeho pracovní pozice. A to upozorňuji že pod zemí se ti lidi navzájem uznávají a spolupracují. Tedy Tvůj argument že sem přijde někdo z Ukrajiny a bude dělat práci kterou naši lidé nechtějí dělat nefunguje.

Švédská firma produkující chirurgické nástroje v Karviné má obří zisky. Ve Švédsku své zaměstnance platí královsky. U nás almužnou. Ale protože na karvinsku je o dobře placenou práci nouze, tak lidé i tak za tuto almužnu chodí pracovat a jsou za ní vděční. Jenže zaměstnavatel, Švéd, chce zvyšovat profit a ne přidávat zaměstnancům na platech. Tak už pokukuje po Ukrajincích. A vrcholem, třešničkou je fakt že Švédi imigranty houfně přijímají a pak ti člověk v KA řekne že oni přijímat můžou, když to vše financují ze zisku firmy-továrny do které chodí jeho žena doslova dřít u pásu.

Chápu Tvou argumentaci, ale životní realita některých občanů ukazuje proč mají strach i z této varianty.
Dovolím si znovu zopakovat citát z Hoří má panenko : Lidi nejsou hloupí, nejsou hloupí.
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Witosz za příspěvky (celkem 3):
Vaclav.Fortik, Robert.Magni, Vit.Fux
Hledejme vzdělání, právě proto, že cit je slepý, musíme mu svítit rozumem. Vzdělání hledejme praktické, ale také všeobecné a filosofické. Dnes zejména je také třeba vzdělání historického, politického. Mravnost dnes znamená do veliké míry mravnost politickou. Nedělejme rozdílu mezi politikou a mravností.
Vaclav.Fortik
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2094
Registrován: 02 črc 2009, 22:39
Profese: manager
Dal poděkování: 4026 poděkování
Dostal poděkování: 3796 poděkování

Re: Proč mají země V4 tak negativní přístup k uprchlíkům

Příspěvek od Vaclav.Fortik »

Tu realitu znám, proto taky píšu, že je to záležitost vlády a politické reprezentace, ajk nastaví podmínky - mzdové tarify, danění zisků v místě jejich tvorby ...
Takže ta odpověď tvému okolí by měla být: náprava tohoto stavu bude jen s jinou politickou reprezentací.
Mimochodem to je dle mého názoru hlavní díl podpory Babiše - lidé nejsou TAK hloupí, aby volili osoby, co to tady srali 25 let, volí toho, u koho mají nadějí (obecně lidé volí často naději), byť praxe ukazuje, e ani Babiš nenaplňuje co očekávali, u ostatních mají JISTOTU, že to nedopadne.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Fortik za příspěvky (celkem 3):
David.Witosz, Ondra.kl, Robert.Magni
Uživatelský avatar
Lukas.Hejduk
Republikový výbor
Příspěvky: 882
Registrován: 16 říj 2012, 22:37
Profese: bookmaker, IT developer
Dal poděkování: 1300 poděkování
Dostal poděkování: 3555 poděkování

Re: Proč mají země V4 tak negativní přístup k uprchlíkům

Příspěvek od Lukas.Hejduk »

Ondra.kl píše: ... a taky by špičky EU mohly rovnou nějaké srozumitelné a jasné řešení pro světový mír, co? Všechno to na co se ptáš si řídí jednotlivé státy + platí dublinské dohody. Společná migračně bezpečnostní politika EU se teprve rodí ...
wtf? Migrační vlna začala naplno před třemi lety, dneska je pravděpodobně za nějakým kulminačním bodem, ale naši slavní evropští politici stále ještě rodí migrační a bezpečnostní politiku. A tobě to přijde ok?
Dublinské dohody evidentně nefungují a řízení státy taky ne. Kdyby jo, tak dneska státy s velkým počet uprchlíků nebrečí, že potřebují pomoc a solidaritu. Jsem plně pro pomoc Německu, Švédsku a dalším zemím ve chvíli, kdy ty země budou mít jasný plán a nejen 'máme problém a část toho problému Vám odsuneme'
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Hejduk za příspěvky (celkem 3):
Robert.Magni, Ales.Sura, Vit.Fux

Machiavelli z Wishe <3

Republikový výbor

+420 777 2I2 272

Ondra.kl
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 4107
Registrován: 18 čer 2009, 12:09
Profese: IT administrátor
Dal poděkování: 794 poděkování
Dostal poděkování: 4097 poděkování

Re: Proč mají země V4 tak negativní přístup k uprchlíkům

Příspěvek od Ondra.kl »

Lukas.Hejduk píše:wtf? Migrační vlna začala naplno před třemi lety, dneska je pravděpodobně za nějakým kulminačním bodem, ale naši slavní evropští politici stále ještě rodí migrační a bezpečnostní politiku. A tobě to přijde ok?
Vzhledem k tomu, že jde o DOHODU 28 (27) zemí na SPOLEČNÉ politice (a že zároveň se řeší na mnoha dalšího úrovních mnoho dalších věcí) tak zcela jistě ano. A pro jistotu připomenu, že EU nemá žádného absolutistického vládce, který by vydával ty "správné" rozkazy jak na běžícím páse.
Uživatelský avatar
Lukas.Hejduk
Republikový výbor
Příspěvky: 882
Registrován: 16 říj 2012, 22:37
Profese: bookmaker, IT developer
Dal poděkování: 1300 poděkování
Dostal poděkování: 3555 poděkování

Re: Proč mají země V4 tak negativní přístup k uprchlíkům

Příspěvek od Lukas.Hejduk »

Ondra.kl píše: Vzhledem k tomu, že jde o DOHODU 28 (27) zemí na SPOLEČNÉ politice (a že zároveň se řeší na mnoha dalšího úrovních mnoho dalších věcí) tak zcela jistě ano. A pro jistotu připomenu, že EU nemá žádného absolutistického vládce, který by vydával ty "správné" rozkazy jak na běžícím páse.
Je pravda že EU má zásadní problém v tom, že každý prd musí schválit všech 28 států a nelze tam nic efektivně a rychle rozhodnout. To nic nemění na faktu, že tady po čtyřech letech neexistuje jasně daný plán co a jak se bude dělat a k jakému výsledku by to mělo vést. To je prostě problém a já pak úplně chápu, že s tím i lidi, kteří třeba prvoplánově nepodlehnou populismu a nahánění strachu, mají problém.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Hejduk za příspěvek:
Robert.Magni

Machiavelli z Wishe <3

Republikový výbor

+420 777 2I2 272

Odpovědět

Zpět na „Evropská unie, zahraničí, obrana“