Sabina Zelená.

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: Personální odbor - celý, PKS Plzeňský kraj

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Zamčeno
Sabina
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 14
Registrován: 06 čer 2017, 19:10
Profese: invalidná dôchodkyňa,vzdelanie elektro.
Dostal poděkování: 5 poděkování

Sabina Zelená.

Příspěvek od Sabina »

Dobrý deň,rada by som rozšírila Pirátsku stranu aj do okresu Plzeň-Sever a starala sa o regionálne záujmy tohoto okresu:
-Záchrana,resp.obnova trate Mladotice-Kralovice(162),
-Záchrana úseku Plzeň,Doubravka-Chrást U Plznê(170) pre osobné vlaky,
-Obnova prestupnej náväznosti medzi vlakmi a autobusmi v staniciach okresu Plzeň-Sever,hlavne v žst.Mladotice,Žihle,Plasy...
-Vybaviť Manêtín kanalizáciou a zberným miestom na kovový odpad,
-Revitalizovať staničné budovy a obnoviť čakárne.
Celorepublikovo sa chcem zapojiť okrem dopravy-ochrany železníc aj do programového bodu Rovnoprávnosť,ako príslušníčka 2 sexuálnych menšín-Lesba a Hippie,čiže okrem iného podporovateľka legalizácie polyamorie by som sa aj rada zapojila do kampane a v L+G a polyamorných kluboch by som mohla získať nejaké voličské hlasy od LGBTQIP+ menšín,ktorým by prospel Pirátsky program rovnoprávnosti a ich hlasy by zas prospeli Pirátskej strane.
Som za rovnoprávnu a bezhierarchickú spoločnosť ohľaduplnú k vlastnému,aj k iným druhom,
Som za nahradenie systému "niečo za niečo" dobročinným systémom,čoho 1.krokom je základný príjem tak,ako je zamýšľaný Pirátskou stranou.
Som za environmentálnu dopravu(vlaky,trolejbusy,električky,elektrobusy,elektromobily),som za energetiku kombinujúcu obnoviteľnú a jadrovú energiu a za akumuláciu energie z OZE,vyhovuje mi celý program Pirátskej strany,aj keď bod o slobodnej voľbe dopravy a nevnucovanie jediného pre mňa znamená aj právo na vlak,právo cestujúcich na to,aby ich zastávka/stanica nikdy nezmizla z mapy,aby sa vždy koncom roka nemuseli ľudia báť,že zmizne z mapy trať,ktorú potrebujú,som za kultúrnu dopravu,som proti každoročnému zmenšovaniu sa cestovných poriadkov,som proti trhaniu koľají,proti uhliu a rope.
Rozhodne som za zrušenie OSA,za legalizáciu všetkého,čo chce Pirátska strana zlegalizovať,trávu nefajčím,ani nič iné,ale keď budú oddelené priestory pre fajčiace a nefajčiace osoby,tak je to ideálny stav a nech si vo fajčiarni fajčia,čo chcú.
Vzdelanie mám elektrotechnické-silnoprúd,som v invalidnom dôchodku,ktorý používam ako pirátsky základný príjem,aby som sa mohla venovať nezištne tomu,čo ma baví,to som vyššie opísala a v prípade akejkoľvek kandidatúry nepríjmem plat a akúkoľvek funkciu by som vždy prijala ako neplatenú-neuvoľnenú.
Som Vegánka a som za základné práva aj pre ostatné Zvieratá.
Pirátsku stranu pokladám za jedinú dobrú stranu v ČR.
Na ďalšie sa spýtajte.
S pozdravom S.Zelená.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Sabina za příspěvek:
Robert.Magni
Sabina
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 14
Registrován: 06 čer 2017, 19:10
Profese: invalidná dôchodkyňa,vzdelanie elektro.
Dostal poděkování: 5 poděkování

Re: Sabina Zelená.

Příspěvek od Sabina »

Ešte pre istotu dodávam,že papierovú prihlášku som podala na krajskej schôdzi 06.06.2017,keby zapadla.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Sabina za příspěvek:
Robert.Magni
Sabina
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 14
Registrován: 06 čer 2017, 19:10
Profese: invalidná dôchodkyňa,vzdelanie elektro.
Dostal poděkování: 5 poděkování

Rezignácia: Sabina Zelená.

Příspěvek od Sabina »

Dozvedela som sa,že o prijímaní nového členstva rozhodujú len 2 až 3 v kraji najvyššie postavené osoby a nie všetky členky a všetci členovia v krajskej,či miestnej organizácii,takže miesto toho,aby o mne rozhodovali demokraticky všetky a všetci,vraj hlasovať smeli len 2 osoby,ktoré mi zamietli členstvo,čo je neobjektívny,absolutistický až totalitný systém.So zamietnutím som rátala,ale od nadpolovičnej väčšiny všetkých a nie od 2 alfa samcov,toto nepokladám za demokratické a som zhrozená,nie z toho zamietnutia členstva,ale z toho,že rozhodujú len 2 osoby,pôvodne som sa chcela odvolať z dôvodu zaujatosti p.Bartoňa a/alebo skúsiť iný kraj,ale potom som sa zamyslela,či chcem do strany,v ktorej stanovy umožňujú,aby o niekom rozhodovali len 2 osoby a nechcem,aj tu som bola vyvedená z omylu,že je toto demokratická strana a zas som naratila na totalitné hierarchické zariadenie,miesto demokracie diarchia 2 najvyššie postavených v kraji,takže z dôvodu,že mi pripadá až ponižujúce,aby o mne a vôbec o hocikom rozhodovali len 2 osoby,rezignujem na ďalšie pokusy o vstup do strany a nechcem byť naďalej ani na tomto fóre a žiadam o zrušenie môjho profilu(nenašla som v nastavení možnosť zrušiť profil).
Som veľmi sklamaná z takto nekorektného a nespravodlivého rozhodovacieho systému,som za priamu demokraciu,referendá,rozhodovanie všetkých,rozhodne je mi proti srsti rozhodovanie len 2 ľudí,s týmto sa nemôžem stotožniť a nijak to podporovať,takže sa lúčim a po vyvedení z omylu o demokratickom a spravodlivom hlasovacom systéme v tejto strane,po vyvedení z omylu,že existuje aspoň 1 dobrá strana,teraz už môžem len voliť najmenšie zlo,ako väčšina populácie a miesto jasnej voľby musím teraz dôkladne zvážiť,či Vy,alebo jediná zmysluplná konkurencia-prázdna obálka.
Po tom,čo sa partnerka dozvedela,že som bola zamietnutá rozhodnutím LEN 2 osôb bez rozhodovacej účasti ostatných,rozhodla sa,že Vás voliť nebude a ja zas nedokážem robiť kampaň strane,v ktorej o ľuďoch rozhodujú len 2 osoby,chcela som robiť kampaň,ale ako by som mohla hovoriť druhým:"Voľte PS-zvoľte si vládu 2 ľudí".
Holt,demokracia evidentne vymrela.
Týmto tiež podávam oficiálny protest proti rozhodovaciemu systém LEN 2 ľudí,takto si predstavujete demokraciu?!
Z demokracie prežila len možnosť protestovať,ale bez efektu.
A tak využívam posledný kúsok demokracie a protestujem,aj keď viem,že jediným efektom tohoto protestu bude výsmech.
Tým z Vás,čo máte ešte zmysel pre demokraciu,prajem len to najlepšie.
Uživatelský avatar
Lukas.Barton
Republikový výbor
Příspěvky: 1923
Registrován: 29 říj 2012, 15:36
Profese: Učitel, vědec.
Bydliště: Mirošov (okr. Rokycany)
Dal poděkování: 761 poděkování
Dostal poděkování: 2248 poděkování

Re: Sabina Zelená.

Příspěvek od Lukas.Barton »

Vážená paní Zelená,
předsednictvo kraje hlasovalo o vašem přijetí a rozhodlo se vás nepřijmout z důvodu ohrožení týmového fungování strany. Vzhledem k tomu, že jsme demokratická strana budovaná odspodu, kde má každý člen právo na vyjádření svého názoru, by každá konfliktní osoba, zejména tak výrazná jako vy, významně ohrozila naší zatím výbornou týmovou spolupráci. Ve straně máme již několik výrazně silných osobností, které svým jednáním odrazují mnoho dalších k jakékoliv aktivitě, mnohdy i členství, a strach z přijetí další je veliký. Berte to prosím jako naší nedokonalost.
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18678
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33872 poděkování

Re: Sabina Zelená.

Příspěvek od Martin.Kucera »

Sabina píše:Týmto tiež podávam oficiálny protest proti rozhodovaciemu systém LEN 2 ľudí,takto si predstavujete demokraciu?!
Z demokracie prežila len možnosť protestovať,ale bez efektu.
A tak využívam posledný kúsok demokracie a protestujem,aj keď viem,že jediným efektom tohoto protestu bude výsmech.
O přijetí za člena sice dle stanov rozhoduje jen 3-5 členů oblastního předsednictva, nicméně i toto rozhodnutí je přezkoumatelné.
Lze se třeba obrátit na kontrolní a rozhodčí komisi (pakliže se uchazeč domnívá, že jeho zamítnutí bylo nedostatečně/nesprávně odůvodněno).
Nebo, pokud se bude dostatečná část členské základny domnívat, že zamítnutí uchazeče bylo nedostatečně/nesprávně odůvodněno, může oblastní fórum (tedy všichni členové příslušného oblastního sdružení) přijmout usnesení, jímž uloží předsednictvu věc napravit.
Žádnou cestou však nelze přijetí uchazeče vynutit.

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 5611
Registrován: 18 led 2013, 17:08
Profese: dělník
Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
Dal poděkování: 22642 poděkování
Dostal poděkování: 4589 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sabina Zelená.

Příspěvek od Robert.Magni »

Škoda
Tito uživatelé poděkovali autorovi Robert.Magni za příspěvek:
V__

Robert Magni
zabzicek@gmail.com
799796575
Nelíbí se vám moje názory ? Tak vypadněte na bar !
Roger Waters, Praha 2023

Zamčeno

Zpět na „Zájemci o členství Plzeňský kraj“