Ukončení členství v KS MSK

Moderátoři: KoKS Moravskoslezský kraj, PKS Moravskoslezský kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy krajského sdružení nebo jeho registrovanými příznivci. Fóra místních sdružení se zobrazují pouze jejich členům a jejich registrovaným příznivcům.
  • Mezi registrované příznivce se můžete sami zařadit přidáním do příslušné skupiny v nabídce Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jaroslav.Nemec
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 1894
Registrován: 24 dub 2009, 08:47
Profese: výtvarník
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 3120 poděkování
Dostal poděkování: 2192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Ukončení členství v KS MSK

Příspěvek od Jaroslav.Nemec »

Tímto oznamuji ukončení členství v KS MSK. Důvod: Necítím již potřebu být členem KS kraje, jehož nejsem občanem a již nemám podporu členské základny KS. OFFTOPICAneb nakoplo mě to k přechodu do jiného KS.

Děkuji všem za skvělé chvíle a vše co bylo. Bylo to fajn.
předseda zastupitelského klubu Piráti Praha 2 / výtvarník, kurátor architektonických výstav
https://praha2.pirati.cz/lide/jaroslav-nemec/ / http://jarnemec.cz
Uživatelský avatar
Michal.Gill
Zahraniční odbor
Příspěvky: 1909
Registrován: 06 kvě 2012, 07:20
Profese: Copywriter, volejbalový rozhodčí
Bydliště: Praha 3 - Žižkov
Dal poděkování: 3871 poděkování
Dostal poděkování: 3266 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukončení členství v KS MSK

Příspěvek od Michal.Gill »

Ahoj,
škoda, ale na druhou stranu nemá smysl být členem někde, kde nikdy nejsi, to je pravda. Můžu jen poprosit o info, kam přecházíš, ať to napravím v tabulkách? Hádám Praha?

Bc. Michal Gill • vedoucí ZO • asistent radních Prahy 3 • mobil: +420 603 590 571 • pevná linka: +420 222 116 782 • michal.gill@pirati.czgill.michal@praha3.cz

Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 21689
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: auditor počítačové bezpečnosti
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 5189 poděkování
Dostal poděkování: 12547 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukončení členství v KS MSK

Příspěvek od Lukas.Novy »

O prestup do jineho KS musis pozadat nejdriv cileho sdruzeni, dle predpisu se clenstvi v KS vzdat dobrovolne nelze.

Demokracie je diskuse.
| ‒ | – | — | ― | … | „ | “ | ‚ | ‘ | » | « | ½ | ¼ | ¾ | × | ‰ | ® | © | ™ | Tel: 777-5-KRTEK

Uživatelský avatar
Jaroslav.Nemec
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 1894
Registrován: 24 dub 2009, 08:47
Profese: výtvarník
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 3120 poděkování
Dostal poděkování: 2192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukončení členství v KS MSK

Příspěvek od Jaroslav.Nemec »

Lukas.Novy píše:O prestup do jineho KS musis pozadat nejdriv cileho sdruzeni, dle predpisu se clenstvi v KS vzdat dobrovolne nelze.
OK, dík za radu. Vše je jednou poprvé ;-)

edit: zajemci-o-clenstvi-praha-f434/jaroslav- ... 36210.html
předseda zastupitelského klubu Piráti Praha 2 / výtvarník, kurátor architektonických výstav
https://praha2.pirati.cz/lide/jaroslav-nemec/ / http://jarnemec.cz
Uživatelský avatar
Jaroslav.Nemec
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 1894
Registrován: 24 dub 2009, 08:47
Profese: výtvarník
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 3120 poděkování
Dostal poděkování: 2192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukončení členství

Příspěvek od Jaroslav.Nemec »

Jelikož od 10. 3. 2017 mi KS Praha nebyla schopna na mou žádost odepsat, tak tímto dávám na vědomí mému původnímu KS, že jsem nepřestoupil. Aneb jak se z formality OFFTOPIC(tak jsem to vnímal, jen jsem netušil, že to je nějaký zásadní problém) stane věda :roll: :lol:

A zároveň žádám předsednictvo KS MSK o ukončení členství dle bodu bodu 5 b stanov strany ke dni 26. 5. 2017. Děkuji za vyřízení.

Doplnění: OFFTOPICTa formalita výše není důvodem mého rozhodnutí, ačkoliv jistou mikromnožinu zastupuje.
Naposledy upravil(a) Jaroslav.Nemec dne 26 kvě 2017, 14:31, celkem upraveno 3 x.
předseda zastupitelského klubu Piráti Praha 2 / výtvarník, kurátor architektonických výstav
https://praha2.pirati.cz/lide/jaroslav-nemec/ / http://jarnemec.cz
Uživatelský avatar
Michal.Breskovec
Člen KS Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 833
Registrován: 22 dub 2009, 12:58
Profese: IT
Bydliště: Ostrava - Bělský les / Osek nad Bečvou
Dal poděkování: 597 poděkování
Dostal poděkování: 676 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukončení členství v KS MSK

Příspěvek od Michal.Breskovec »

:weep:
Michal Breškovec (mojeID vizitka)

Jsi správný Pirát? Pojď na Zulip.
Uživatelský avatar
Michal.Gill
Zahraniční odbor
Příspěvky: 1909
Registrován: 06 kvě 2012, 07:20
Profese: Copywriter, volejbalový rozhodčí
Bydliště: Praha 3 - Žižkov
Dal poděkování: 3871 poděkování
Dostal poděkování: 3266 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukončení členství v KS MSK

Příspěvek od Michal.Gill »

A nechceš to ukončení ještě přehodnotit a zůstat aspoň nominálně u nás?

Bc. Michal Gill • vedoucí ZO • asistent radních Prahy 3 • mobil: +420 603 590 571 • pevná linka: +420 222 116 782 • michal.gill@pirati.czgill.michal@praha3.cz

Uživatelský avatar
Jaroslav.Nemec
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 1894
Registrován: 24 dub 2009, 08:47
Profese: výtvarník
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 3120 poděkování
Dostal poděkování: 2192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukončení členství v KS MSK

Příspěvek od Jaroslav.Nemec »

Michal.Gill píše:A nechceš to ukončení ještě přehodnotit a zůstat aspoň nominálně u nás?
Nevidím pro sebe jediný důvod.

Důvod: Úplné znechucení... OFFTOPICNechci Piráty podporovat svým členstvím a na podzim velmi zvážím, zda aspoň svým hlasem, ale to bych si nejspíš musel vyřídit voličský průkaz a odjet volit do jiného volebního kraje, což se mi nebude chtít, jak se znám. Tohle však ještě zvážím. Ohledně členství již nevidím důvod to zvažovat. Myšlenka tohoto řešení ve mě zrála dlouho. Ještě v březnu jsem chtěl situaci nějak ovlivnit, nebýt jen pasivní a v tomto mě primárky v MSK pozitivně nakoply, ale od té doby, tak jak to vnímám, se událo několik věcí, které způsobily opak. Po letošním CF jsem si říkal, dobře, tak neznám pozadí, forum jsem delší dobu pravidelně až tolik nečetl, asi to má nějaký důvod (pár věci se mi na CF nezdálo). Pak jsem si pročetl forum, pokecal s pár lidma a zjistil jsem, že se za ty 2 roky, co jsem se zaměřoval v rámci strany jen na úzký okruh svého osobního zájmu a dával si víceméně od strany pauzu, nic nezměnilo, jen přibilo dost lidí, které názorově nemusím. Vnitrostranické žabomyší války mě nebaví. Vnitrostranickou byrokracii nesnáším a považuji ji za čím dál horší, nepřehlednou a zničující.

Politiky, kterou bych chtěl obhajovat, se v rámci strany již asi nedočkám, resp. se směr od mého názorového spektra spíše odvrací.

Pokud jsem tedy zvážil pozitiva a negativa, OFFTOPICkrom několika přátelských vztáhů, které přetrvají jistě i nadále, žádné pozitiva pro sebe nenacházím. Naopak nachámím jen to znechucení.
předseda zastupitelského klubu Piráti Praha 2 / výtvarník, kurátor architektonických výstav
https://praha2.pirati.cz/lide/jaroslav-nemec/ / http://jarnemec.cz
Uživatelský avatar
Rostislav.Reha
Republikový výbor
Příspěvky: 5254
Registrován: 15 říj 2013, 12:16
Profese: informatik
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 7637 poděkování
Dostal poděkování: 8838 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukončení členství v KS MSK

Příspěvek od Rostislav.Reha »

Jardo, ja registruju tvou znechucenost po celou dobu, co se strane venuju (tedy posledni 2 roky). Asi se to nema jak zlepsit, tedy celostatne, pokud k tomu neprispejeme sami. Minimalne ale v MSK je dobra parta a na lokalnich projektech je mozne udelat spoustu dobre prace, staci jen chtit a mit ten prostor. Coz asi ted neni pro tebe schudne, nevim jak je na tom Praha (nebo nejaka jeji cast), zkusil bych se byt tebou zamerit na jeji komunal. Kdyz te ale ani to neuspokoji, tak chapu tvoje argumenty...

Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.
exJunior clen KK.
Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Jaroslav.Nemec
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 1894
Registrován: 24 dub 2009, 08:47
Profese: výtvarník
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 3120 poděkování
Dostal poděkování: 2192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukončení členství v KS MSK

Příspěvek od Jaroslav.Nemec »

Rostislav.Reha píše:Jardo, ja registruju tvou znechucenost po celou dobu, co se strane venuju (tedy posledni 2 roky). Asi se to nema jak zlepsit, tedy celostatne, pokud k tomu neprispejeme sami. Minimalne ale v MSK je dobra parta a na lokalnich projektech je mozne udelat spoustu dobre prace, staci jen chtit a mit ten prostor. Coz asi ted neni pro tebe schudne, nevim jak je na tom Praha (nebo nejaka jeji cast), zkusil bych se byt tebou zamerit na jeji komunal. Kdyz te ale ani to neuspokoji, tak chapu tvoje argumenty...
Kdybych byl přítomen v MSK, je situace jistě jiná, tak jak popisuješ. Ano 2 roky jsem si dával víceméně pauzu OFFTOPIC(minimalizoval jsem svou činnost u Pirátu na hlasovánín a občasnou pomoc na požádání). Rozhodnutí odejít nemá s MSK nic společného, reaguji na celorepublikovou vnitrostranickou situaci a programové směřování. V lokálnních tématech a aktivitách jsem aktivní, jak v mé rodné Ostravě, tak postupně i zde v Praze. Jen tak trochu mimo Piráty, že :-)

Takže na komunální politiku čtvrti, ve které bydlím, se zaměřuji, ale necítím podporu a nakonec vlastně ani potřebu to dělat v rámci Pirátů OFFTOPIC(ani v rámci jiné strany, aby nedošlo k mýlce).

Jak jsem již naznačil, důlvodů je mnohem více. Např. i když v rámci programového bodu ve středu mého zájmu, se nakonec sice podařilo jistého kompromisu, takže již aspoň nemám potřebu se od něho demonstrativně odvrátit, přesto pachuť na jazyku přetrvává. Pokud bych to měl zjedodušit, Michálkův přístup, který v tom případě zvolil, nepovažuji za správný a to nejen v této oblasti. Mé přestavy o vnitrostranickém fungování byly a jsou jiné. Toto téma vcelku výstižně zhodnotila Dominika v SčK jinde na foru, během své nedávné rezignace... A podobných (mikro)důvodů je hodně, postupně se to nakupilo a nenacházím cestu z této vnitrostranické bramboračky. A jak jsem napsal, v mnoha bodech se mé názorové spektrum od současné pirátské politiky rozchází.

OFFTOPICPokud máte v MSK s rozhodnutím nějaký "formální" problém, nabízí se ještě varianta bodu 5a dle stanov strany, to nastane někdy v srpnu. ;-)
předseda zastupitelského klubu Piráti Praha 2 / výtvarník, kurátor architektonických výstav
https://praha2.pirati.cz/lide/jaroslav-nemec/ / http://jarnemec.cz
Odpovědět

Zpět na „Moravskoslezský kraj“