Námitky k jednání CF 15/2017

Vlákno pro námitky, které se týkají procedury a také pro samostatné řešení procedurálních otázek jednotlivých jednání.

Moderátor: Předsedající

Pravidla fóra
  • Námitku proti proceduře lze podat, pokud nastaly při jednání okolnosti, které by mohly rozhodnutí zpochybnit.
    Námitku je třeba podat bezprostředně, který dá procedurálně hlasovat o námitce. Všechny obdobné návrhy k danému jednání se uplatní najednou.
  • Pokud je usnesení přijato i přes námitku správnosti, může se ten, kdo má hlasovací právo, obrátit na rozhodčí komisi stížností, a požadovat, aby se tato okolnost uvedla do zápisu.
  • Nevykazuje-li usnesení neodstranitelnou vadnost způsobenou absolutním nedostatkem působnosti nebo pravomoci, považuje se za přijaté a může vstoupit v platnost (čl. 6(1) a 6(4) St), což nebrání rozhodčí komisi ve vyslovení neplatnosti, pokud zjistí odstranitelnou vadnost, která by měla vliv na výsledek hlasování.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Zdenek.Hrib
Republikový výbor
Příspěvky: 1623
Registrován: 03 říj 2013, 09:43
Profese: konzultant
Dal poděkování: 1057 poděkování
Dostal poděkování: 3286 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 15/2017 Odvolání členů kontrolní komise

Příspěvek od Zdenek.Hrib »

Dominika.Michailidu píše:Zabývat se námitkou, že se hlasování o odvolání členů KK nemohli zúčastnit noví členové, to mi přijde trochu divné. Ještě jsem to asi nikam ofiko nepsala, ale už jsem o tom s pár lidmi mluvila, třeba v Holandsku to mají prý tak, že hlasovat smí člen až pro roce. Proč? Aby se vidělo, že ví, co a jak. Ne, že mu někdo natroubí, co a jak.

Můžu se zeptat těch, co lajkují Ondrův příspěvek, jak si představují, že noví členové získají deminimum k věci KK, aniž by se museli probírat fórovou historií? Když je to teda tak nepřátelské? Nebo vám nevadí, že naprosto nemají ánunk o tom, o čem by případně hlasovali? Nebo víte, co ví, protože jste jim to vysvětlili?
to máš těžký - mohli být třeba doteď příznivci a jen to sledovat. já bych třeba podpořil návrh, že musíš být nějakou dobu přiznivec než budeš se staneš členem. aby bylo vidět, jestli chceš i něco dělat nebo jen hlasovat. nemám ale kapacitu na to to formulovat jako členský podnět na úpravu předpisů (nebo možná dokonce stanov?)

PS: u mě ta lhůta kdy jsem byl RegP, byla asi 3,5 roku
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zdenek.Hrib za příspěvky (celkem 4):
Dominika.Michailidu, Michaela.Nepejchalova, Dalibor.Zahora, Vojtech.Pikal
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18636
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33830 poděkování

Re: CF 15/2017 Odvolání členů kontrolní komise

Příspěvek od Martin.Kucera »

Lukas.Novy píše:Opakovuji: pokud nejsi v databazi clenu, nemas pravo jako clen hlasovat. Zadna prava poslapana nebyla.
Bylo pošlapáno právo (byť není takto explicitně písemně formulováno) být po splnění podmínek členství bez zbytečných průtahů (prodleva 1 měsíc rozhodně pod "zbytečné průtahy" spadá) do seznamu členů zařazen.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 2):
Vojtech.Pikal, Lukas.Dubec

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Dominika.Michailidu
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 3691
Registrován: 28 črc 2011, 22:13
Profese: výtvarník
Bydliště: Krnsko
Dal poděkování: 8302 poděkování
Dostal poděkování: 6372 poděkování

Re: CF 15/2017 Odvolání členů kontrolní komise

Příspěvek od Dominika.Michailidu »

Jo, to beru. Nicméně stejně mi přijde pochybné zpochybňovat už tak celkově pochybné hlasování. My, v sčk, když jsme chtěli, aby se Dalibor účastnil dovolby KK jako člen, tak jsme to zvládli zprocesovat za 4 dny. Takhle zpětně a ještě fakt otevřeně kvůli výsledku, který se mi nelíbí.. nevim. Kdyby mi nešlo hlasovat a moc bych o to stála, tak se starám hned první den, proč to nejde. Ale tak.. každej jsme jinej žaludek, to je jasný.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dominika.Michailidu za příspěvky (celkem 4):
Michaela.Nepejchalova, Dalibor.Zahora, Lenka.Wagnerova, Lukas.Dubec

Svobodný internet nedáme. Ale vemte si místo něj válku proti drogám.
Me gusta myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Zdenek.Hrib
Republikový výbor
Příspěvky: 1623
Registrován: 03 říj 2013, 09:43
Profese: konzultant
Dal poděkování: 1057 poděkování
Dostal poděkování: 3286 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 15/2017 Odvolání členů kontrolní komise

Příspěvek od Zdenek.Hrib »

Lukas.Novy píše:Opakovuji: pokud nejsi v databazi clenu, nemas pravo jako clen hlasovat. Zadna prava poslapana nebyla.
stanovy https://wiki.pirati.cz/rules/st praví:
Čl. 3 Členství
(3) ... Členství vzniká po zaplacení členského příspěvku.
(7) Člen strany má právo
e) účastnit se s hlasovacím právem rozhodování orgánů, jichž je členem,

Čl. 8 Celostátní fórum
(2) Celostátního fóra se podle možností účastní každý člen strany.
a pak je tu jednací řád CF https://wiki.pirati.cz/rules/jdr, který praví
Hlasovací právo náleží členovi, který je při hlasování zapsán v seznamu členů.
Jenomže se neříká, kdy v tom JdŘ jde ve zmínkách o "členovi" o "člena strany" nebo "člena orgánu celostátního fóra" a ten čl.8 stanov není postavený tak, že každý "člen strany je automaticky členem orgánu celostátního fóra".

Zní to asi trochu divně, ale skutečně je asi pro hlasování nutné aby se "člen strany stal členem orgánu celostátního fóra", což se asi děje zápisem do aplikace/databáze tohoto phpBB fóra.
Dodávám, že přítomen na jednání celostátního fóra může být i registrovaný příznivec a dokonce se může i vyjadřovat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zdenek.Hrib za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Lukas.Dubec
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13421
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34735 poděkování
Dostal poděkování: 17610 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 15/2017 Odvolání členů kontrolní komise

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Martin.Kucera píše:
Lukas.Novy píše:Opakovuji: pokud nejsi v databazi clenu, nemas pravo jako clen hlasovat. Zadna prava poslapana nebyla.
Bylo pošlapáno právo (byť není takto explicitně písemně formulováno) být po splnění podmínek členství bez zbytečných průtahů (prodleva 1 měsíc rozhodně pod "zbytečné průtahy" spadá) do seznamu členů zařazen.
To ano, na druhou stranu je na zvážení, že se dotčený ozývá až po hlasování - urgoval to někde prokazatelně alespoň v průběhu hlasování? (prokazatelné bych bral třeba SZ na systémech strany, ne nějaké tel. které nejdou prokázat)

Pokud ano a nebyl vyslyšen, může to být relevantní, i když mu nic nebránilo to napsat sem podobně jako to udělal nyní.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 3):
Michaela.Nepejchalova, Lenka.Wagnerova, rst

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Michal.Jokes
Člen KS Praha
Příspěvky: 650
Registrován: 02 zář 2016, 21:04
Profese: organizátor, režisér, herec
Dal poděkování: 257 poděkování
Dostal poděkování: 784 poděkování

Re: CF 15/2017 Odvolání členů kontrolní komise

Příspěvek od Michal.Jokes »

Zdravím,
asi bych se tu k tomu měl vyjádřit.

Systém přihlašování asi není optimální a rozhodně není rychlý.
Z mojí perspektivy vypadá takto:
- člověk podá přihlášku na schůzi
- tu předsednictvo schválí (nebo neschválí, nebo odloží, ideálně hned na schůzi, ale není to pravidlo)
- já pak členům pošlu návod, jak zaplatit členský příspěvek (kde je prosím aby mě upozornili až tak učiní)
- po nějakém čase jsem buď upozorněn, nebo sám zjistím, že byl příspěvek zaplacen (nekontroluji každý den), doplním datum do přihlášky, tu naskenuju a pošlu AO
- po nějakém čase jim AO nastaví práva (což se děje mám pocit cca jednou týdně).

Je patrné, že tam na různých fázích a z různých důvodů mohou vznikat prostoje. Rychleji než za týden se to stihne málokdy, snažím se novými členy komunikovat a vysvětlovat, co to jde.

K jednotlivým zmíněným případům, které tu zazněly (a jak se zasekly):
Martin - nemám jeho přihlášku, tudíž nemám jak jí poslat AO. Pokud podával přihlášku v listopadu, tak to jsem ještě nebyl koordinátor. Možná se to zaseklo někde mezi mnou a Míšou. Jeho zprávu na FB jsem přehlédl, což mě mrzí ale na FB narozdíl od mailu SZ či telefonu nedokážu zaručit, že se to prostě čas od času nestane. Pokusím se situaci co nejrychleji napravit.
Ivor - nebyl schválen PKS hned na schůzi, ale až později na schůzi PKS
Zdeněk - nebyl schválen PKS hned na schůzi, ale až později na schůzi PKS
Aneta - podala přihlášku tento čtvrtek, dnes jsem jí poslal AO. Vzhledem k tomu, že o víkendu jsem byl plně zaměstnán MMM a volebním štábem, jsem to opravdu dříve nestihl. Možná jsem to mohl lépe komunikovat, ale opravdu jsem toho měl moc - promiň Aneto.

Rozhodně se nesnažím se hájit. Je možné, že jsme někde udělal chyby a mohl postupovat lépe nebo rychleji (budu rád, když mě někdo poučí) - jen popisuji situaci. Jsem rozhodně pro ten proces optimalizovat a zlidštit a rád při tom budu pomáhat.

Krásný den všem :-)
77O 113 642
Krajský koordinátor Praha
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18636
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33830 poděkování

Re: CF 15/2017 Odvolání členů kontrolní komise

Příspěvek od Martin.Kucera »

Dominika.Michailidu píše: Takhle zpětně a ještě fakt otevřeně kvůli výsledku, který se mi nelíbí.. nevim. Kdyby mi nešlo hlasovat a moc bych o to stála, tak se starám hned první den, proč to nejde.
Plus když se mi neozývá koordinátor, tak zkusím kontaktovat někoho z předsednictva, které mě přijímalo, ne?

ANo, je to celkově trochu podivné, nicméně i pro tuto situaci máme k dispozici postupy, jak se s ní vypořádat. Takže jestli má dojít na opakování hlasování, to je v této chvíli na členech.
Dalibor.Zahora píše:na druhou stranu je na zvážení, že se dotčený ozývá až po hlasování - urgoval to někde prokazatelně alespoň v průběhu hlasování?
U předsedajícího zřejmě ne, to by se předsedající ozval.
U AO taky ne.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 3):
Dalibor.Zahora, Lenka.Wagnerova, Vojtech.Pikal

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Ondrej.Kallasch
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 2047
Registrován: 02 říj 2010, 13:37
Profese: Integration Developer
Bydliště: Pod Markétou 82, Praha 22 - Hájek
Dal poděkování: 2523 poděkování
Dostal poděkování: 2104 poděkování

Re: CF 15/2017 Odvolání členů kontrolní komise

Příspěvek od Ondrej.Kallasch »

Martin.Kucera píše:
Dominika.Michailidu píše:
Dalibor.Zahora píše:na druhou stranu je na zvážení, že se dotčený ozývá až po hlasování - urgoval to někde prokazatelně alespoň v průběhu hlasování?
U předsedajícího zřejmě ne, to by se předsedající ozval.
U AO taky ne.
Potvrzuji, projistotu jsem si prošel zprávy a nikdo si nestěžoval, že nemá hlasovací právo.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Kallasch za příspěvek:
Dalibor.Zahora

Telefon: 720474822 ondrej.kallasch@pirati.cz
člen zastupitelstva MČ Praha 22

Martin.Strupek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 19
Registrován: 24 lis 2016, 19:37
Profese: student IT
Dostal poděkování: 37 poděkování

Re: CF 15/2017 Odvolání členů kontrolní komise

Příspěvek od Martin.Strupek »

Dominika.Michailidu píše:
MasterOfBunnies píše: Nejsem ve straně až tak dlouho, na fóru se nevyznám.. ..prostředí tady na fóru je nepřátelské a já to nemám zapotřebí.. To, že zrovna můj hlas by mohl rozhodnout je důvod, proč jsem se rozhodl se ozvat..
Můžu se zeptat, kdo ti řekl, že je prostředí na foru nepřátelské, když nejsi ve straně dlouho a na foru se nevyznáš? Nebo je pro tebe znakem nepřátelského prostředí to, že ho neznáš a nevyznáš se v něm?

O čem jsi chtěl tedy hlasovat, když ve straně nejsi dlouho? Nemůžu se tě ptát, jak a proč bys hlasoval, ale není mi jasné, proč pro tebe bylo zásadní až toto hlasování, když ses neozval u 2 předchozích hlasování CF, jak píše Martin.

OFFTOPICFakt WTF už tady. A to mi ještě dnes přišla upomínka kvůli zaplacení příspěvku. HAHAHA.
Tahle otázka tu padla už několikrát a myslím, že odpověď na ni je srkyta v postech mezi jejími výskyty. Stačí si otevřít fórum na třech náhodných místech a člověk vždycky okamžitě narazí na hate. Bez ohledu na to, co za téma se řeší. Vždyť už jen to, že se ozvu, protože mi nebyl po víc než měsíci zpracován členský příspěvek a přidělena práva, je podnětem k tomu abych byl hned osočen z podvodného členství a bůhví čeho všeho. Mělo mi být jasné, že když něco napíšu tak to pravděpodobně hned skončí špatně. Celkový dojem - negativní.

Ohledně "proč jsem se ozval až teď" - jak již jsem psal. Při tomto hlasování mi došlo, že i jeden můj hlas má váhu, a že má smysl se účastnit aktivně, což lze ovšem jen pokud je na to člověku přiděleno právo. Ovšem pokud bych se neozval tak se vsadím, že by mi ty práva na fóru nebyla přidělena ještě pěkně dlouho. Jak je vidět, nejsem ojedinělý případ, který se začne možná řešit, jen když se někdo ozve. Nevím, jestli je tak nepochopitelné, že bych se chtěl ozvat v okamžiku, kdy jsem si uvědomil, že chci abych měl právo mluvit do věcí, když jsem splnil všechny procedurální podmínky k tomu. To jsem si uvědomil díky tomu, že jsem viděl, že fakt, že jsem to právo v době hlasování neměl, mohlo ovlivnit výsledek hlasování.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Strupek za příspěvky (celkem 3):
ItoldYouSo7227, Vojtech.Pikal, Ivo.Vlasaty
Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 21689
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: auditor počítačové bezpečnosti
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 5189 poděkování
Dostal poděkování: 12547 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 15/2017 Odvolání členů kontrolní komise

Příspěvek od Lukas.Novy »

Martin.Kucera píše:
Lukas.Novy píše:Opakovuji: pokud nejsi v databazi clenu, nemas pravo jako clen hlasovat. Zadna prava poslapana nebyla.
Bylo pošlapáno právo (byť není takto explicitně písemně formulováno) být po splnění podmínek členství bez zbytečných průtahů (prodleva 1 měsíc rozhodně pod "zbytečné průtahy" spadá) do seznamu členů zařazen.
Treba by to nebyl jeden mesic, kdyby na to upozornil? Mimochodem, z ktereho predpisu to pravo vychazi?

Demokracie je diskuse.
| ‒ | – | — | ― | … | „ | “ | ‚ | ‘ | » | « | ½ | ¼ | ¾ | × | ‰ | ® | © | ™ | Tel: 777-5-KRTEK

Zamčeno

Zpět na „Procedurální námitky a jednání“