RV 26/2017 - Program 2017 (Finance)

Republikovému výboru je svěřena moc zákonodárná. Republikový výbor schvaluje stranické předpisy, programové dokumenty a kandidátní listiny.

Moderátoři: Jednatele, Republikovy vybor

Pravidla fóra
Do fóra mohou psát členové skupin Republikový výbor, Vedoucí orgánů, Garanti a Účastníci. Do skupiny Účastníci se přidává na základě oprávněné žádosti v podatelně RV nebo jednateli, eventuálně předsedajícímu. Jednáním předsedají Jednatelé eventuálně Předsedající.
Do fóra hlasování píšou jen členové republikového výboru a předsedající.
Zamčeno
Alexandr.Mansurov
Zahraniční odbor
Profese: programátor
Dal poděkování: 5094 poděkování
Dostal poděkování: 1993 poděkování

Re: RV 26/2017 - Program 2017 (Finance)

Příspěvek od Alexandr.Mansurov » 08 kvě 2017, 01:20

Doba pro navrhovani byla konsensualne prodlouzena.
Registruji aktualizaci navrhu RP.
Uvodni prispevek aktualizovan.

Ivo.Vlasaty
Člen KS Jihočeský kraj
Dal poděkování: 6913 poděkování
Dostal poděkování: 2681 poděkování

Příspěvek od Ivo.Vlasaty » 08 kvě 2017, 19:10

Protože včera došlo ještě k podstatným změnám v některých bodech (sektorové daně například) a zůstala nám nevyjasněná palčivá otázka EET, navrhuji prodloužení rozpravy o dva dny do středy 12.května.

Moje připomínky v chatu na mumblu nebyly brány v potaz, proto si nemohu pár připomínek odpustit nyní.
  • Nahrazení textu "Zavedeme skutečně rovnou daň" tímto "Daně: Jde to i jednoduše!" mi připadá nepochopitelné a nešťastné.
  • Nesouhlasím s tím, že zrušení stropů na odvody je snad něco, čemu volič čtoucí program nerozumí a nezajímá ho to, s tím, že byla z programu zmínka jakoukoliv formou vypuštěna a volič by ji snad měl hledat v podrobné analýze.
  • Drobný návrh úpravy: "Jednoduchý daňový formulář budete moci vyplnit online do 10 minut." (nyní "během 10 minut.)
  • Nová formulace sektorových daní je v principu asi přijatelná, i když nevidím zlepšení oproti tomu, co tam bylo ještě včera (kdy jsem rozuměl námitkám proti "supervelkým", ale překopání celého odstavce nerozumím) a se dvěma výhradami:
  • Existuje takový stupidní pravicový citát OFFTOPICPokud se to hýbe, zdaň to. Když se to stále hýbe, reguluj to. A když se to přestane hýbat, dotuj to., na který si nevyhnutelně vzpomene každý, kdo si přečte "Více zdaníme regulovaná odvětví"
  • Zvýrazněná formulace je špatná. "Podpoříme sektorovou daň pro ... firmy, které tvoří monopolní zisk a typicky ho
    odvádí do zahraničí."
  • EET. Navrhoval jsem nejdřív prohodit věty v původním návrhu "Současné EET omezíme jen na smysluplné případy: Podpoříme elektronické výkaznictví u velkých subjektů", protože chápu argument, že nechceme EET komplet zrušit, když už se zavedlo a nebyl čas zhodnotit dopady. Na druhou stranu jsme kritizovali buzeraci a šmírování drobných podnikatelů a plno dalších věcí a pak bychom k němu v programu měli být smířliví? nyní je tam toto: "Omezíme EET:​ Podle nás by se EET nemělo vztahovat např. na e-shopy,
    platby kartou a drobné podnikatele."
  • První dvě slova jsem ochotný schválit. "Podle nás"? :roll: Co aspoň takto? "EET nebude povinné např. pro e-shopy,
    platby kartou a drobné podnikatele." Nutné je ale stanovit i tu hranici drobného podnikatele, protože se na ni každý bude ptát. Drobným podnikatelem je prý myšlen neplátce DPH. Myslím, že většina neví, kde hranice plátce DPH leží (já to nevěděl), zato to podtrhne přesně ten pocit většiny, že EET je proti nepoctivcům, kterého se někteří bojí (*jo tak oni neplatí ani DPH?*), proto je nutné ji v programu určit jinak. Taky tam padla zmínka, že v další vlně EET dopadne i na soukormé lékaře.
Změním formulace v gůgle dokumentu, pokud budu ujištěn, že to ještě někdo bude brát v potaz. Zatím nechávám připomínky jen tady.

EDIT: Na Alexovo doporučení jsem návrh prodloužil o další dva dny.
Ivo Vlasatý
toho času řadový člen :)
ivojr@seznam.cz
733224619

Frantisek.Kopriva
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: poslanec
Dal poděkování: 4720 poděkování
Dostal poděkování: 2768 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frantisek.Kopriva » 08 kvě 2017, 19:16

Podávám námitku proti návrhu prodloužit rozpravu.

Ivo.Vlasaty
Člen KS Jihočeský kraj

Příspěvek od Ivo.Vlasaty » 08 kvě 2017, 19:31

Prosím tedy o palcování jako podporu návrhu prodloužit rozpravu o dva dny do pátku 12.května.
EDIT: Na Alexovo doporučení jsem návrh prodloužil o další dva dny.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vlasaty za příspěvky (celkem 2):
Simon.Kostadinov, Lenka.Kozlova
Ivo Vlasatý
ivojr@seznam.cz
733224619

Alexandr.Mansurov
Zahraniční odbor
Profese: programátor
Dal poděkování: 5094 poděkování
Dostal poděkování: 1993 poděkování

Příspěvek od Alexandr.Mansurov » 08 kvě 2017, 20:18

Registruji navrh Iva Vlasateho prodlouzit rozpravu, zde mi chybi informace do kdy. Prosim neprodlene doplnit. - EDIT: Takto je to formalne ok, realne podotykam, ze posouvame dobu doprostred kola hlasovani, kde se bude pripadne rozhodovat o prodlouzeni.

Registruji vyjadreni Frantiska Koprivy, ktere interpretuji jako hlas proti navrhu prodlouzit rozpravu. Navrh tak nelze prijmout vseobecnou shodou. Jelikoz je mene jak 24 hodin do zahajeni rozhodujiciho hlasovani, tak vyzyvam Ivo Vlasateho, aby mi predlozil svuj doplneny navrh (viz vyse) podporeny skupinou clenu a to do 9. 5. 2017 20:00, kdy ma zacit rozhodujici hlasovani. Stane-li se tak, bude navrh zarazen jako dalsi moznost v hlasovani.

Dale se vyzyvam Frantiska Koprivu, aby doplnil, zda mam jeho vyjadreni interretovat take jako proceduralni namitku proti postupu a v tom pripade popsal jaky postup namita.OFFTOPICViz [quote="JdR"]§ 11 Námitka

(1) Námitka je návrh postupu, kterým celostátní fórum zvažuje návrat k předchozímu stavu při zpochybnění správnosti jeho postupu. Všechny námitky je třeba podat bezprostředně po tom, co nastala namítaná skutečnost.

(2) Pokud celostátní fórum námitce vyhoví, obnovuje se stav před namítanou skutečností a k namítané skutečnosti a následujícímu postupu se nepřihlíží. Jinak celostátní fórum v postupu pokračuje a k další stejné námitce nepřihlíží.
[/quote]
Tito uživatelé poděkovali autorovi Alexandr.Mansurov za příspěvek:
Ivo.Vlasaty

Frantisek.Kopriva
Poslanec Parlamentu ČR
Dal poděkování: 4720 poděkování
Dostal poděkování: 2768 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frantisek.Kopriva » 08 kvě 2017, 20:42

Alexandr.Mansurov píše:Registruji navrh Iva Vlasateho prodlouzit rozpravu, zde mi chybi informace do kdy. Prosim neprodlene doplnit.

Registruji vyjadreni Frantiska Koprivy, ktere interpretuji jako hlas proti navrhu prodlouzit rozpravu. Navrh tak nelze prijmout vseobecnou shodou. Jelikoz je mene jak 24 hodin do zahajeni rozhodujiciho hlasovani, tak vyzyvam Ivo Vlasateho, aby mi predlozil svuj doplneny navrh (viz vyse) podporeny skupinou clenu a to do 9. 5. 2017 20:00, kdy ma zacit rozhodujici hlasovani. Stane-li se tak, bude navrh zarazen jako dalsi moznost v hlasovani.

Dale se vyzyvam Frantiska Koprivu, aby doplnil, zda mam jeho vyjadreni interretovat take jako proceduralni namitku proti postupu a v tom pripade popsal jaky postup namita.OFFTOPICViz [quote="JdR"]§ 11 Námitka

(1) Námitka je návrh postupu, kterým celostátní fórum zvažuje návrat k předchozímu stavu při zpochybnění správnosti jeho postupu. Všechny námitky je třeba podat bezprostředně po tom, co nastala namítaná skutečnost.

(2) Pokud celostátní fórum námitce vyhoví, obnovuje se stav před namítanou skutečností a k namítané skutečnosti a následujícímu postupu se nepřihlíží. Jinak celostátní fórum v postupu pokračuje a k další stejné námitce nepřihlíží.
[/quote]
Neuvědomil jsem si, že námitka proti Ivově návrhu postupu nemá v tomto případě smysl. Takže to berme tak, že jsem prostě vyjádřil nesouhlas s dalším prodlužováním jednání.
sněmovní profil |< >| veřejný kalendář |< >| Facebook |< >| Twitter

* místopředseda výboru pro evropské záležitosti
* jednatel republikového výboru Pirátů

Jakub.Michalek
Republikové předsednictvo
Dal poděkování: 4986 poděkování
Dostal poděkování: 17472 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jakub.Michalek » 08 kvě 2017, 20:46

IMHO z žádných názorů nevede k zásadnímu zlepšení návrhu, jsou to v zásadě drobné formulační nuance, které jsou značně subjektivní. Rádi bychom program k oblasti daní představili co nejdříve spolu s představením kampaně a proto potřebujeme, aby ho už republikový výbor schválil.
Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů a místopředseda strany

Ivo.Vlasaty
Člen KS Jihočeský kraj

Příspěvek od Ivo.Vlasaty » 08 kvě 2017, 21:18

Jakub.Michalek píše:IMHO z žádných názorů nevede k zásadnímu zlepšení návrhu, jsou to v zásadě drobné formulační nuance, které jsou značně subjektivní. Rádi bychom program k oblasti daní představili co nejdříve spolu s představením kampaně a proto potřebujeme, aby ho už republikový výbor schválil.
Vy jste včera provedli dost změn do programového bodu, dle mého taky nevedly k zásadnímu zlepšení návrhu. Bod "Více zdaníme regulovaná odvětví" je objektivně špatně formulovaný a bodu EET nebyla věnována pozornost, kterou si tak citlivé téma zaslouží. Ostatní body jsou možná drobnosti, tohle ne. A na detailech taky záleží. Samozřejmě můžeš tlačit na pilu a protlačit to i přes můj hlas proti, ale fakt si nemyslím, že to bude ku prospěchu strany.

Fakt to nedělám pro radost z oddalování schválení, taky bych chtěl, abychom to už mohli prezentovat.
Ivo Vlasatý
ivojr@seznam.cz
733224619

Jakub.Michalek
Republikové předsednictvo
Dal poděkování: 4986 poděkování
Dostal poděkování: 17472 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jakub.Michalek » 09 kvě 2017, 00:31

Tak proč nenavrhneš konkrétní změnu?
Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů a místopředseda strany

Ivo.Vlasaty
Člen KS Jihočeský kraj

Příspěvek od Ivo.Vlasaty » 09 kvě 2017, 03:49

Jakub.Michalek píše:Tak proč nenavrhneš konkrétní změnu?
Nevím kde a jestli se vůbec mám namáhat :( :
Ivo.Vlasatý píše:Změním formulace v gůgle dokumentu, pokud budu ujištěn, že to ještě někdo bude brát v potaz. Zatím nechávám připomínky jen tady.
Tak jsem to tam pozměnil i bez ujištění. Nic radikálního.
Ivo Vlasatý
ivojr@seznam.cz
733224619

Zamčeno

Zpět na „Republikový výbor“