CF 15/2017 Odvolání členů kontrolní komise

Celostátní fórum tvoří všichni členové a je nejvyšším orgánem Pirátské strany.


Moderátor: Předsedající

Pravidla fóra

Na celostátním fóru se vyjadřujte slušně a k věci. Nepřístojnosti budou vykázány do samostatného vlákna.
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.

Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 10308
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4199 poděkování
Dostal poděkování: 18242 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 15/2017 Odvolání Rostislava Řehy z Kontrolní Komise

Příspěvek od Ivan.Bartos »

Dalibor.Zahora píše:Já bych se rád navrhovatele zeptal, zda má za sebe představu, kdo měl případně uvolněné místo šéfa KK obsadit.
Samozřejmě to není podmínkou odovolání, ale čekal bych v tomto ohledu projeví jistou konstruktivnost, plus víme jak vypadala a dopadla minulá dovolba.
Se divím, že ses neptal ve vláknech na odovolání celého RV nebo RP okolo vánoc. Jsem OffTopic. Sorry. Prosím zmoderujte mě.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Bartos za příspěvek:
Ondrej.Profant
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 21689
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: auditor počítačové bezpečnosti
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 5189 poděkování
Dostal poděkování: 12547 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 15/2017 Odvolání Rostislava Řehy z Kontrolní Komise

Příspěvek od Lukas.Novy »

Martin.Kucera píše:
Ivan Bartoš ve vedlejším vlákně píše:Já pořád za sebe tvrdím, že KK vyzobává to, co se jí hodí (ne ty) a za to je mimo jiné podán návrh na odvolání Rosti Řehy,
Mohl by Ivan nebo někdo jiný, kdo takový názor sdílí, doložit to "vyzobávání"?

Demokracie je diskuse.
| ‒ | – | — | ― | … | „ | “ | ‚ | ‘ | » | « | ½ | ¼ | ¾ | × | ‰ | ® | © | ™ | Tel: 777-5-KRTEK

Uživatelský avatar
ItoldYouSo7227
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2710
Registrován: 14 črc 2012, 00:45
Bydliště: London
Dal poděkování: 3183 poděkování
Dostal poděkování: 2614 poděkování

Re: CF 15/2017 Odvolání Rostislava Řehy z Kontrolní Komise

Příspěvek od ItoldYouSo7227 »

fasismus.png
Toto považuji za obyčejný orwellistický fašismus. Pánové Záhora a Řeha nemají v KK co dělat. Obávám se, že si možná spletli i stranu. Podobně jako ti, co za to dali poděkování.

Tahle pokoutná fašizace některých členů požadujících postupné omezování našich osobních svobod ve prospěch nějakých soudružských principů je už je fakt na pováženou. Teď už čekám, že příjde jen nějaká pirátská obdoba znárodnění statků mezi členy Pirátů. Kdo má víc, ten bude muset vydat KK své prostředky, která je spravedlivě a posoudružsku rozdělí... ani bych se nedivil, kdyby to přišlo. A bohužel soudruzi drží spolu.

PS: Na trolly (krtečka a spol.) nereaguju.
Nikdy plně nezměníte věci bojem s existující realitou. Abyste něco změnili, vytvořte nový model, který udělá současný model zastaralým. -- z článku o bitcoinu
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13420
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34735 poděkování
Dostal poděkování: 17607 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 15/2017 Odvolání Rostislava Řehy z Kontrolní Komise

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Jindřichu, je sympatické vidět, že se ještě někdo bouří kvůli šmírování - já už měl občas dojem, že si na to všichni tiše zvykli. Paradoxní je to teda zrovna na z podstaty šmírovacím Facebooku, ale budiž. Já vím, že je to kontroverzní, ale začalo to tím, že se na FB začalo pracovat, a v oznámení je dána možnost, začít pracovat na foru (klidně v uzavřených skupinách).
Rád bych to vyřešil jinak, ale nemyslím, že by v diskuzích zaznělo nějaké řešení (kromě toho nechat to tak, jak to je teď). KK na foru má odjakživa přístup téměř všude, a nikomu to nidky pokud vím nevadilo. Nebo ste si to neuvědomovali? Nevím...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 4):
Rostislav.Reha, Michaela.Nepejchalova, Ivo.Vlasaty, Janek.Wagner

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 21689
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: auditor počítačové bezpečnosti
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 5189 poděkování
Dostal poděkování: 12547 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 15/2017 Odvolání Rostislava Řehy z Kontrolní Komise

Příspěvek od Lukas.Novy »

Bartík nechápe rozdíl mezi špehováním a transparencí? Se ani nedivim.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Novy za příspěvek:
Janek.Wagner

Demokracie je diskuse.
| ‒ | – | — | ― | … | „ | “ | ‚ | ‘ | » | « | ½ | ¼ | ¾ | × | ‰ | ® | © | ™ | Tel: 777-5-KRTEK

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26151
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36900 poděkování
Dostal poděkování: 30038 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 15/2017 Odvolání Rostislava Řehy z Kontrolní Komise

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Prosím o přejmenování vlákna jednání na "Odvolání členů kontrolní komise" (orgány píšeme s malým, je to dobré pro ego.)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 3):
Ondrej.Kallasch, Mikulas.Peksa, Zdenek.Hrib

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Rostislav.Reha
Republikový výbor
Příspěvky: 5254
Registrován: 15 říj 2013, 12:16
Profese: informatik
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 7637 poděkování
Dostal poděkování: 8838 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 15/2017 Odvolání Rostislava Řehy z Kontrolní Komise

Příspěvek od Rostislav.Reha »

Me je z toho osobne dost smutno. Ja mel za to, ze lidi se nedeli (aspon u Piratu) na aktivni a neaktivni. A ze ti "aktivni" nebudou pozadovat nejaka privilegia a vyjimky z predpisu, protoze "Quod licet Iovi, non licet bovi." Vzdy u vsech podani jsem premyslel nad tim CO se stalo a ne KDO to udelal. OFFTOPICS jednou malou vyjimkou, kdy jsme jednomu zaslouzilemu clenovi strany nechteli po skonceni jeho funkce delat neprijemnosti, protoze by ho to nejspis polozilo a strane by to nepomohlo.
Ja nechci pouzivat ten vyraz, protoze ma velmi pejorativni efekt, ale dycha na me fakt stara doba (kterou jsem bohuzel zazil, i kdyz jen jako dite). Kdy se ceni aktivita a ne efektivita, kdy se ceni vysledky a ne cesta k nim. Protoze tohle odvolani tu bylo ani ne pred mesicem a tehdy to bylo od Adama naprosto rovne, rekl proc me nechce (i kdyz jeho podporovatele az tak rovni nebyli uz tenkrat). Dneska uz tu neni Adam a navrhovatel nema ani ty koule, aby rekl - nechceme Rehu, protoze nam pinda do voleb a brzdi nas (nasima vlastnima) predpisama. Chceme mrtve KK, ktere bude pracovat vylucne jen na objednavku RP a RV (takovou peknou statni bezpecnost). Nalada je vyborna a my si ji nedame kazit.

To by melo aspon urcity smysl. Tenhle navrh smysl nema, protoze se nezaklada na faktech.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Rostislav.Reha za příspěvky (celkem 6):
Michaela.Nepejchalova, Lenka.Wagnerova, Janek.Wagner, Lukas.Novy, Dalibor.Zahora, Michael.Polak

Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.
exJunior clen KK.
Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Ivo.Vlasaty
Místní předsednictvo
Příspěvky: 2231
Registrován: 31 led 2012, 09:15
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 8754 poděkování
Dostal poděkování: 3666 poděkování

Re: CF 15/2017 Odvolání členů kontrolní komise

Příspěvek od Ivo.Vlasaty »

Já budu stručný, nebudu si vylévat srdíčko, ani upozorňovat na fauly diskutujících na obou stranách OFFTOPIC(i když nutkání k tomu mám silné). Pokud se Rosťa vzdá předsednictví KK - ať už to po něm převezme kdokoliv - budu hlasovat proti jeho odvolání. Jinak budu hlasovat pro. Pro Daliborovo odvolání hlasovat nebudu už proto, že je tam nově zvolený a měl by dostat příležitost se předvést.

P.S.: Můžete si to aktualizovat?
Naposledy upravil(a) Ivo.Vlasaty dne 03 kvě 2017, 19:07, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vlasaty za příspěvky (celkem 6):
Janek.Wagner, Vojtech.Pikal, Roman.Kucera, Petr.Vileta, Frantisek.Kopriva, Dalibor.Zahora

Ivo Vlasatý
České Budějovice
ivo.vlasaty@pirati.cz
792446700

Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 10308
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4199 poděkování
Dostal poděkování: 18242 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 15/2017 Odvolání Rostislava Řehy z Kontrolní Komise

Příspěvek od Ivan.Bartos »

Rostislav.Reha píše:Me je z toho osobne dost smutno. Ja mel za to, ze lidi se nedeli (aspon u Piratu) na aktivni a neaktivni. A ze ti "aktivni" nebudou pozadovat nejaka privilegia a vyjimky z predpisu, protoze "Quod licet Iovi, non licet bovi." Vzdy u vsech podani jsem premyslel nad tim CO se stalo a ne KDO to udelal. OFFTOPICS jednou malou vyjimkou, kdy jsme jednomu zaslouzilemu clenovi strany nechteli po skonceni jeho funkce delat neprijemnosti, protoze by ho to nejspis polozilo a strane by to nepomohlo.
Ja nechci pouzivat ten vyraz, protoze ma velmi pejorativni efekt, ale dycha na me fakt stara doba (kterou jsem bohuzel zazil, i kdyz jen jako dite). Kdy se ceni aktivita a ne efektivita, kdy se ceni vysledky a ne cesta k nim. Protoze tohle odvolani tu bylo ani ne pred mesicem a tehdy to bylo od Adama naprosto rovne, rekl proc me nechce (i kdyz jeho podporovatele az tak rovni nebyli uz tenkrat). Dneska uz tu neni Adam a navrhovatel nema ani ty koule, aby rekl - nechceme Rehu, protoze nam pinda do voleb a brzdi nas (nasima vlastnima) predpisama. Chceme mrtve KK, ktere bude pracovat vylucne jen na objednavku RP a RV (takovou peknou statni bezpecnost). Nalada je vyborna a my si ji nedame kazit.

To by melo aspon urcity smysl. Tenhle navrh smysl nema, protoze se nezaklada na faktech.
Takže děláš (v tomot příspěvku) přesně to, proč já hlasuju pro tvé odvolání už poněkolikáté. Nejsi Rosťo mučendík. Nekazíš nikomu volby našima vlastníma předpisama. Já tenhle pocit nemám. Podle mě se chováš jako nějaký vykladač pravé Pirátské víry, jak ty ji rozumíš. Shazuješ RP a RV protože máš jiný názor. Nemyslím si, že kdokoliv z RV je puzený proti tobě v osobní rovině. A já fakt řadu lidí znám a řadu lidí znám rozhodně něž ty z fora. Celou tuhle věc si postavil jako nějaký souboj s tebou a o klid na práci. Přitom, když skutečně někdo žádá o to, aby ho jiní neprudili, tak na to podle tebe ani nemá nárok.

Nechci mrtvé KK, ale funkční KK (což podle reportu, který jsi mi poslal pro výroční zprávu podle mě nemáme). KK, terý mi dokáže říct, jak si určuje priority. Tvrdíš, že máš nedostatek času, ale angažuješ se chytrým slovem v desítkách aktivit zde i na FB a velmi často podle mě ani ne moc přínosně.

Nechci Rostislava Řehu v Kontrolní komisi, protože je dle mýho názoru hrubě neobjektivní a vkládá furt každýmu do hlavy nějaký svý představy co se stalo a jak ten druhý myslí, předjímá záměry, zlé úmysly apod ve smyslu předpokládej nehorší. Já nevím, jaký máš životní zkušenosti, ale já teda předpokládám většinou to dobrý a proti špatnýmu se jistim pravidly nebo smlovuami.

Do Rosťa litery "zákona" promítá své osobní výklady hodnot. Hele nejsi sám, dělá to docela hodně lidí. Ale v KK to podle mě nemá co dělat.

Naopak k poskleskům některých je shovívavý a má tendence je omlouvat. Ačkoliv je osobně přesvědčený (a já si toho cením, že to není zlý umysl, ale nastavení), že je spravedlivý a dokáže oddělit jen takové povídání od práce v KK, podle mě toho schopen není. U lidí (nebo aktivit), kteří nejsou dle jeho modelu správně Pirátský a u jejich aktivit podle mě převažuje osobní zájem na přísnější a halvně proaktivní akci, zatímco u jiných "co se vleče neuteče".

A jestli mi zase Martin Kučera řekne, ať něde hledám případy, tak prosím a't si prolistuje mé reakce tam, kde se to dělo a kde jsem na to nejen já upozorňoval:-)
Rosťa napsal obvinění o osobní "mstě" a nějakýmu džihádu proti KK. Tohle není halsování o rozpuštění KK, ale osobnostní halsování, jakým si už každý z řady lidí v pozicích volených prošlo. No big deal ne. Přímá demorkracie.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Bartos za příspěvky (celkem 3):
Ivo.Vlasaty, Mikulas.Ferjencik, Jan.Lipavsky
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 15/2017 Odvolání členů kontrolní komise

Příspěvek od Roman.Kucera »

Vážené celostátní fórum,
velmi se přimlouvám, abyste použili své bystré mozky. V úvodní řeči je konstatováno, že KK některá podání nestíhá. To je pravda. Tento stav nastal už před rokem 2010, kdy jsem do strany vstoupil. KK je neustále přetěžována nesmyslnými podáními a průměrná doba vyhoření člena KK se počítá v řádu měsíců. V podstatě existují dva důvody, proč se tam lidi hlásí:
1. Nastoupí tam v dobré víře, že pomůžou straně, bývavše ukecáni, ať do toho jdou, že je nedostatek lidí. Záhy zjistí, že je to ještě horší a nevděčnější práce, než byly jejich nejpesimističtější odhady. Je to nesmírně nevděčná a nepopulární práce. Jakmile KK zjistí nějakou nepravost, nedodržení našich špatných předpisů, hned je okřikována, že brzdí naši cestu ke světlým zítřkům. Tohle většina lidí neunese a buď resignuje formálně (vzdá se funkce), nebo vnitřně (začne na to srát, za dobrotu na žebrotu...). Být policajt na oblíbenosti v kolektivu nepřidá.
2. Jde tam proto, že v tom vidí MOC, a "moc chutná"OFFTOPICjak výborně popsal Mňačko. Tento případ je nebezpečný, protože je-li takový člověk chytrý, neupozorňuje na sebe. Nevydává nápadná "šmírovací usnesení", nejde proti proudu. Škodí skrytě, získané informace používá pro svůj prospěch.
Jsem si jistý, že to, co se tu řeší, není druhý případ. Za dobu, co ty kluky znám, jsem si na ně stihl udělat názor. Oni jen dělají svou práci. Jestli se vám nelíbí, že vyžadují dodržování předpisů, změnte předpisy, ne kontrolory.

Kromě toho, naše kontrolní mechanismy jsou dvoustupňové. Kontrolní komise plní funkci policie. Rozhodčí komise plní funkci soudu. A aby to fungovalo, musí být policie aktivní, horlivá, trochu i nepříjemná. Naproti tomu soudní moc musí být uvážlivá, shovívavá, přihlížet k polehčujícím okolnostem. Zmiňované usnesení KK o "šmírování" byl přešlap, to nepopírám. Jako RK bychom ho uvedli na pravou míru, ostatně už jsem se k tomu vyjadřoval. Ale chápu KK, proč ho vydala.

Jejím členǔm vadí, stejně jako i mně, postupující odtrhování výkonné moci od členské základny. RP utíká z fóra (povinného stranického systému!) do uzavřených skupin na FB, což není dobré. Přesvědčilo se o tom i samo RP, když byly některé jeho tam upečené výstupy tvrdě kritizovány a dokonce byl vyvolán mimořádný přezkum CF. To mělo být pro RP dostatečně varujícím signálem.

Místo abychom zkultivovali fórum, utíkáme z něj. Je to částěčně zaviněno dlouhodobým trendem, kdy AO nevynucuje důrazně pořádková opatření. Možná bychom se měli zamyslet právě nad tím... Tím nechci vinit současné vedení AO, Martina obdivuju, že to vůbec dělá.

Myslím, že důvody pro odvolání RŔ jsou zástupné. Jde o to, zbavit se nepohodlných ve jménu "klidu na práci". Prosím členy CF, aby se zamysleli, než kliknou pro odvolávání. Dají tím mimořádně špatný signál všem, kteří by chtěli tuto nevděčnou práci dělat podle bodu 1)

A pokud vám vadí vulgarity, prosím, neklikejte na následující OT, není to pěkné čtení.
Děkuji.
OFFTOPICVy kokoti, fakt si myslíte, že odvoláním nejaktivnějších členů KK bude víc vyřešených podání?! Ste se posrali?!
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Zamčeno

Zpět na „Celostátní fórum“