Evidence kontaktů a schůzek

Informace podle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím.


Zamčeno
Uživatelský avatar
Radek.Holomcik
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 900
Registrován: 07 srp 2014, 16:47
Profese: Člověk
Dal poděkování: 433 poděkování
Dostal poděkování: 2020 poděkování

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Radek.Holomcik »

Mám 3 zápisy:

V sobotu 16. 4. jsem se potkal na koštu vína v Lidovém domě ve Vnorovech (tuším, že to bylo někdy okolo 17:00, bylo ještě světlo) s Radkem Poláškem. Je sadař a trápí ho sucho, které jsme probírali. Zaujalo ho, že jsme to řešili v programu ke krajským volbám. Řekl jsem mu, že v tenhle okamžik by bylo ideální, kdyby se domluvili sadaři, vinaři apod. a organizovaně začali vyvíjet nátlak na politiky, ať to řeší. Pak jsme změnili téma. Do registru jsem to nepsal, protože to byla standardní diskuze u vína. Jenže se mi včera ozval, že to začal ve větším organizovat a chce, abych se zapojil. Proto to píšu až teď. Domluvili jsme se, že se domluvíme, budu informovat.

Poskytnuté výhody: 0
Přijaté výhody: 0

Ve čtvrtek 20. 4. jsem se od 15:30 v brněnské kavárně La Váza setkal s Ivanem Jiříčkem. Pan Jiříček je v penzi a dlouhodobě se věnuje lokálním kauzám na brněnsku. Chtěl by spolupracovat s Piráty, na této schůzce nic konkrétního nezaznělo, jen jsme se domluvili, že se cca v květnu potkáme a on připraví výběr toho nejzajímavějšího, co vypátral, k dalšímu rozpracování.

Poskytnuté výhody: 0
Přijaté výhody: malý Birel

Dnes jsem se od 18:30 potkal v brněnské kavárně Ponava s Vítem Kalvodou. Diskutovali jsme o možnostech řešení legislativy v oblasti "finančních šmejdů" (prodej nevýhodných finančních služeb) a jejich medializaci. Bavili jsme se také, na žádost Tibora Vansy, o otázkách exekuce, slíbil mi, že bude konzultovat naše stanovisko. Domluvili jsme se, že se ještě potkáme.

Poskytnuté výhody: 0
Přijaté výhody: příslib konzultace mediálních výstupů na téma "finanční šmejdi" a exekuce

Radek Holomčík

Někdo z JmK

tel.: 728 034 460, mail: radek.holomcik@pirati.cz

"Na počátku byl stvořen vesmír. Spoustu lidí to naštvalo a většinou se to považovalo za chybný krok." Douglas Adams

Uživatelský avatar
Ivo.Vlasaty
Místní předsednictvo
Příspěvky: 2233
Registrován: 31 led 2012, 09:15
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 8754 poděkování
Dostal poděkování: 3667 poděkování

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Ivo.Vlasaty »

V úterý 18. února jsem se účastnil zakládající pražské buňky schůze DiEM25.
Zúčastnili se (z těch co znám): Jiří Šteg, Adam Skořepa, Janka Michalilidu, Karel Paluš, Alena Krempaská, Jiří Guth a Petra [nepamatuju si příjmení] ze Zelených, tuším Jiří Silný a Bohumil Macháček a pár dalších.

Založili jsme místní buňku, zvolili koordinátory, dohodli se na společném fungování "federálního" DiEMu pro Čr a Slovensko, řekli si, jakým tématům se chceme věnovat (avizoval jsem, že nebudu mít čas se tomu výrazněji věnovat, ale nejvíce mě zajímají témata související s demokratizací EU), diskutovali nad pravidly, podle kterých fungovat. K manifestu DiEM jsme se již dříve přihlásili jako strana, prototže máme společné cíle na evropské úrovni, a měli jsme zástupce na několika jejich zahraničních akcích. Bez přijatých a poskytnutých výhod.
Naposledy upravil(a) Ivo.Vlasaty dne 26 dub 2017, 15:28, celkem upraveno 1 x.

Ivo Vlasatý
České Budějovice
ivo.vlasaty@pirati.cz
792446700

Uživatelský avatar
Olga.Richterova
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 751
Registrován: 12 čer 2009, 20:40
Profese: expertka na sociální politiku/poslankyně
Bydliště: Vršovice, Praha 10
Dal poděkování: 722 poděkování
Dostal poděkování: 2077 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Olga.Richterova »

Náhodné setkání v pondělí 24.4. odpoledne na dětském hřišti: šla kolem uvolněná předsedkyně výboru pro kulturu a památky na Praze 10 a bývalá radní pro sociální záležitosti, paní Lešenarová (dříve byla v klubu ANO, nyní nezařazená), a cca 15 minut jsme probíraly místa, jež prošla ve Vršovicích a nazvala je "Hříchy Prahy 10", hlavně jsme se pak věnovaly tématu pronajímání (v současné době prázdných) obecních nebytových prostor neziskovým organizacím: vysvětlovala jsem, že v procedurách současné Komise majetkové není prostor na posuzování "kvality návrhu" resp. "veřejného zájmu": neziskovky mají šanci prostor získat pouze za podmínky, že se o danou věc nepřihlásí komerční zájemce. Jinak je v současnosti v realitě jediným kritériem pro rozhodování cena (i když by současná pravidla umožňovala veřejný zájem zohlednit).

Přijaté výhody: myslela jsem, že 0, ale zjistila jsem, že pytlík s kešu ořechy, který synkovi nabízela, nechala na kočárku :-)

Poskytnuté výhody: 0
Tito uživatelé poděkovali autorovi Olga.Richterova za příspěvky (celkem 3):
Ivo.Vlasaty, Filip.Krska, Pavel.Hajek

Kontakt: nejlépe SMS či zpráva přes Signál nebo WhatsApp nebo Zulip. - Čtrnáctidenní osobní dopisy zde: www.olgarichterova.cz - Pirátská expertka na sociální a rodinnou politiku a trh práce.

Janek.Wagner
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 3215
Registrován: 26 úno 2012, 19:46
Profese: ICT konsultant, novinář
Dal poděkování: 3870 poděkování
Dostal poděkování: 4291 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Janek.Wagner »

V rámci přípravy iniciativy pro založení Pedagogické komory jsem se spolu s Radkem Sárközi v pátek 21. dubna 2017 v budově MŠMT sešel s Petrem Pavlíkem, vedoucím Kabinetu ministryně. Vyměnili jsme si názory na možnou roli Pedagogické komory a situaci na MŠMT a ve školství.

Dále jsme se v pondělí (navíc s Janou Kunštekovou) sešli v budově KSČM s Martou Semelovou, poslankyní za KSČM a členkou školského výboru Sněmovny. Prodiskutovali jsme situaci ve školství a další postup diskuse o Pedagogické komoře ve Sněmovně a Senátu. Paní poslankyně měla připravenu rešerši parlamentního institutu k problematice, kterou nám poskytla.

Přijaté výhody: čaj, minerálka.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Janek.Wagner za příspěvky (celkem 4):
Petr.Tkadlec, Filip.Krska, Radek.Holomcik, Pavel.Hajek
Uživatelský avatar
Olga.Richterova
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 751
Registrován: 12 čer 2009, 20:40
Profese: expertka na sociální politiku/poslankyně
Bydliště: Vršovice, Praha 10
Dal poděkování: 722 poděkování
Dostal poděkování: 2077 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Olga.Richterova »

Volal mi dnes pan Daniel Dvořák z organizace Meta culture, přes mé články o nebytových prostorách na Praze 10 se chtěl poradit, jak to funguje a jestli je šance pro neziskovku u nás prostory získat.
Dala jsem mu tip na objekt fary v Hvozdnici za Prahou - zdálo se mi, že víc než centrální pražskou lokalitu potřebují objekt na občasné víkendové akce.

poskytnuté výhody: 0
přijaté výhody: 0
Tito uživatelé poděkovali autorovi Olga.Richterova za příspěvky (celkem 2):
Filip.Krska, Vojtech.Pikal

Kontakt: nejlépe SMS či zpráva přes Signál nebo WhatsApp nebo Zulip. - Čtrnáctidenní osobní dopisy zde: www.olgarichterova.cz - Pirátská expertka na sociální a rodinnou politiku a trh práce.

Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7811 poděkování
Dostal poděkování: 11919 poděkování

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Na MMM jsem potkal Terezu Sladkovskou z SSO (zname se z LARPu). Kratce jsme kecali o situaci u Svobodnych.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvky (celkem 2):
Filip.Krska, Vojtech.Pikal
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26200
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36977 poděkování
Dostal poděkování: 30114 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Dvě věci

První úplně nesouvisí s mým postavením v pirátské straně, ale za svého politického mládi jsem zakládal s dalšími lidmi občanské sdružení Pro Referendum, které pak prakticky nevyvíjelo činnost a teď jsem se rozhodl provést jeho zrušení (protože tam mám pozici přesluhujícího zapisovatele a sídlo je psané na mě.)
V rámci likvidace je třeba vybrat nějakou organizaci, která se zabývá podobnými věcmi, takže jsem kontaktoval HzPD (Jaroslav Plucar), Diem25(Ivo Vlasatý) a ZET 21(Zdeňka Wagnerová) jestli fungují a jestli je ta jejich organizace vhodným kandidátem na přijetí zůstatku.
Nakonec jsem vybral primárně HzPD a když se jim nebude chtít nebo toho nebudou schopni tak tu částku větší než zanedbatelnou obdrží Diem21, pokud už bude existovat. Pokud ne, dostane to stát.

Druhá věc je, že na cestě tramvají v Olomouci jsem potkal D. Dvořáka, který mě oslovil, že má na ústavním soudě 10 ústavních stížností, že konopí není prekurzor, že by jsme se k tomu měli postavit čelem a mediálně ho podpořit. Že by radši spolupracoval, než nás strhnul. Tak to sem píšu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 3):
Ivo.Vlasaty, Petr.Vileta, Filip.Krska

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 10309
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4200 poděkování
Dostal poděkování: 18246 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Dvě schůzky s Karlem Janečkem ve věci softwaru D21

Příspěvek od Ivan.Bartos »

Dvě schůzky s Karlem Janečkem ve věci softwaru D21 v Mariánských Lázních

V sobotu 13.5. večer (večeře) a v neděli 14.5. ráno (brunch) jsme se sešli ve složení Ivan Bartoš, Lydie Bartošová, Vojta Franta a Petr Třešňák v Mariánských Lázních s Karlem Janečkem. Schůzka byla dlouho plánovaná a informoval jsem o tomto záměru již dříve v rámci fóra.

A to zde:
vstupy-a-vystupy-f570/evidence-lobbisti ... ml#p495240

Krátká diskuse pak probíhala zde:
vnitrostranicka-diskuse-f75/diskuse-o-d ... it=janečka

Navazovali jsme na úspěšné využívání D21 v rámci politické praxe zastupitelů Pirátů ve vedení Mariánských lázní a diskutovali možnost implementace systému v rámci testování do procesů vícemožnostního hlasování
a) nejen v Pirátské straně, ale i jako
b) možný vstup „hlasu veřejnosti“, pokud uspěje v rámci hlasování o povolební strategii platforma „stínové sněmovny“ viz
https://docs.google.com/document/d/1PES ... H3PI/edit#
nebo viz
vnitrostranicka-diskuse-f75/zpusob-prac ... 36563.html

Představili jsme Karlovi Janečkovi Piráty i naše principy. Řešili jsme výhody a nevýhody různých hlasovacích systémů a převážně jejich srozumitelnost a akceptaci veřejnosti, kde je žádoucí, aby uplatňování demokratického hlasu bylo online budoucím trendem.

Řešili jsme také zápory systému, který v podstatě blokuje radikální řešení, ale po společné diskusi jsme roli „vysvětlování“ a překonávání bariér mezi „rozhodně ne v žádném případě“ po „tak zas až tak mi to nevadí“ identifikovali jako gró skutečné politické práce.

Prošli jsme některá východiska, prezentovaná Janečkem např.
https://www.d21.me/assets/d21.pdf

Dále jsme volnými komentáři hodnotili politickou situaci v ČR, a to v řadě oblastí a témat.

Pokud je můj závěr správný, ze strany týmu D21 by byl zájem nám systém poskytnout k testování a v případě, že by se Piráti rozhodli tuto platformu využít interně či pro sběr vstupů, ale i v rámci řešení technické platformy pro ověřování názorů nepolitické veřejnosti při výkonu parlamentní funkce.

Vše je k jednání. Možnosti synergie, implementace, customizace či modelu spolupráce jsou věcí případného budoucího vývoje.
Kalovi Janečkovi jsem sdělil, že tyto závěry předložím v rámci evidence kontaktů i k samostatné diskusi Pirátské straně s tím, že pro mě osobně v tom není problém a využití platformy AsIs nebo s případnými úpravami a že bych to uvítal, protože implementaci vlastního nástroje nevidím příliš jako realistickou (testování Hellios interně apod.). Sdělil jsem mu také, že naše setkání chápu jako krok 2, ve smyslu zjištění zda je cesta ze strany týmu D21 ke spolupráci případně otevřena a že věc musíme probrat v rámci RP nejdříve a pak RV i CF.

Komunikaci via emaily, kterou plánuji (např. zaslání povolební strategie po schválení, či modely, které chceme v hlasování naplňovat), budu reportovat jako dílčí kroky případně do redmine, kde bych debatu na poli RP chtěl vést. Případná další fyzická setkání pak v registru, jak je naším standardem.

Účelem setkání byla diskuse o možnosti technologických řešení pro různé typy hlasování v rámci agendy Pirátů (interně) či sběr zpětné vazby či validace navrhovaných řešení ze strany veřejnosti online. Z tohoto setkání neplynou žádné straně jakékoliv závazky.

Přijaté či poskytnuté výhody: viz výše. Vzájemně jsme tak nějak šulnul poplatili jednotlivé útraty za občerstvení
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Bartos za příspěvky (celkem 6):
Filip.Krska, Jiri.Ulip, Petr.Vileta, Andrej.Ramaseuski, Vit.Fux, Ivor.Kollar
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 10309
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4200 poděkování
Dostal poděkování: 18246 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Ivan.Bartos »

Dnes jsem se na základě telefonického kontaktu sešel v 18:30 v RadostFX s youtuberem MikeJePan na základě předtím nespecifikované výzvy.
Přišel s ním také Martin Vajc (ČSSSD), který dříve působil na magistrátě? a je mi znám spíše z médií kvůli 106kové akci, kde zahltil radnici Prahy 17 žádostmi. Pozadí kauzy neřeším.

Mike se zajímal o možný vstup do Pirátské strany, jejím fungování a možnosti v budoucnu kandidovat za Piráty na magistrát v Praze.
Sám poukázal na fakt, že je osoba kontroverzní a v něketrých věcěch napříkald taxislužby je i v ideovém střetu se současými Piráty na Magistrátu.

V rámci tématu kontroverze jsme se bavili o tom, že já tenhle styl "na hulváta" neuznávám, takžě asi primárně nejsem jeden z jeho fanoušků, ale každému co jeho jest.

Řešili jsme různé cesty boje se systémem a metody dosashování třeba i podobných cílů.

Popsal jsem mu, jak se u nás příapdně přijímají členi do KS, jak se musí představit na shcůzi, pravděpodobně obhájit svůj styl a své kroky v profesním životě a jak fungují u nás standardně vždy primárky.

Projevil zájem setktat se s vedením KS Praha, což klidně domluvím.

Následně jsme se bavili různými přiběhy z natáčení o dopravě, Uberu, Interentu s Mikem a politice, smart cities a kauzách AB s Martinem Vajcem.
Nic zásadního v uvolněné debatě nezaznělo. Historky absurdit stejně vždycky napráskáme zde v evidenci nebo rovnou v online komunikaci.

Nabídnuté výhody: Míke - případné zapojení do kampaně
Přijaté výhody: Nic

Protože schůzka proběhla na "mém území" zaplatitl jsem jim sodovku a kolu, nebo tak něco.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Bartos za příspěvky (celkem 4):
Ivo.Vlasaty, Filip.Krska, Frantisek.Kopriva, Ivor.Kollar
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Uživatelský avatar
Daniel.Mazur
Republikový výbor
Příspěvky: 746
Registrován: 25 lis 2013, 10:23
Profese: fyzik
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 744 poděkování
Dostal poděkování: 1572 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Daniel.Mazur »

Dne 17.5. v case 18-19:20 se se mnou a Ivanem Bartošem sešel pan Radek Sárközi. Snaží se založit profesní sdružení Pedagogická komora http://www.pedagogicka-komora.cz/ a představuje ho všem politickým stranám.

Pedagogická komora (PK) by měla v budoucnu hájit zájmy pedagogického stavu nad rámec odborů a být partnerem MŠMT pro konzultace zákonů a jiných připravovaných změn v systému. Zatím je ve stádiu získávání podpory a hledání společných témat napříč pedagogy. Do budoucna ale jednoznačně chce, aby PK byla nejpočetnějším profesním sdružením pedagogů, chce usilovat o ustavení ze zákona po vzoru lékařské a z toho vyplývající vliv na školství jako celek. Například by rád, aby se zákony dotýkající se školství musely (!) prohnat připomínkováním PK. Říká, že chce mít PK maximálně transparentní a demokratickou, stanovy připravuje. Nechce PK (v kontrastu s odbory) přimknout k nějaké straně.

Dále připomínkoval stávající návrh na reformu školského zákona a zejména kritizuje návrh karierního řádu: prováděcí předpisy chybí, systém karierních aprobací prý hlavně hodně zvedne papírování a o něco ztíží lidem cestu k zaměstnání pedagoga. Rozbor zde: http://www.pedagogicka-komora.cz/2017/0 ... rniho.html . Ptal se, jestli o tom můžeme informovat "naše" senátory. Slíbil jsem přeposlání informace tím směrem, ta analýza vypadá rozumě.

Navíc nám ukázal výsledek průzkumu mínění v nějakém vzorku pedagogů o tom, co je ve školství teď špatně a mělo by se zlepšit. Průnik s naším programovým bodem Vzdělání je celkem očekávaný: chybějící finance. Jinak je trápí hlavně byrokracie a zpackaná implementace inkluze, ne ale transparentnost a modernost výuky. Mimo rámec průzkumu jsme se rámcově shodli, že pro vytváření tříd a škol s více či méně inovativním charakterem je podstatný zájem o to v populaci (mezi rodiči) a že lámat něco přes koleno jedním nebo druhým směrem shora je špatně.

Přijaté výhody: nula
Poskytnuté výhody: nula (Ivan zaplatil moje a svoje kafe)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Daniel.Mazur za příspěvky (celkem 4):
Filip.Krska, Petr.Vileta, Ivo.Vlasaty, Pavel.Hajek

Daniel Mazur

+420-602-439-639
daniel.mazur@pirati.cz

"Hey, what does this button do?" (Curiosity)

Zamčeno

Zpět na „Povinně zveřejňované informace“