RV 17/2017 - Zasedání RV 22. 4. 2017

Republikovému výboru je svěřena moc zákonodárná. Republikový výbor schvaluje stranické předpisy, programové dokumenty a kandidátní listiny.

Moderátoři: Republikovy vybor, Jednatele

Pravidla fóra
Do fóra mohou psát členové skupin Republikový výbor, Vedoucí orgánů, Garanti a Účastníci. Do skupiny Účastníci se přidává na základě oprávněné žádosti v podatelně RV nebo jednateli, eventuálně předsedajícímu. Jednáním předsedají Jednatelé eventuálně Předsedající.
Do fóra hlasování píšou jen členové republikového výboru a předsedající.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Frantisek.Kopriva
Poslanec Parlamentu ČR
Příspěvky: 2186
Registrován: 10 říj 2013, 20:37
Profese: poslanec
Bydliště: Mladá Boleslav / Praha
Dal poděkování: 4684 poděkování
Dostal poděkování: 2734 poděkování
Kontaktovat uživatele:

RV 17/2017 - Zasedání RV 22. 4. 2017

Příspěvek od Frantisek.Kopriva » 21 dub 2017, 14:33

Průběžný zápis (ke čtení): https://pad.pirati.cz/p/r.228e1b0a181e7 ... ace15bccf9
Stream: není

Program:

1) Kodex Pirátského poslance, s usnesením - Lukáš Bartoň (20 minut)*

2) Zpráva z volebního výboru, bez usnesení - Jan Lipavský (30 minut)

3) Zpráva o výsledku analýzy v rámci RV 10/2017, bez usnesení - Ljuba Poláková (15 minut)

4) Nepodmíněný příjem pirátských zastupitelů, bez usnesení - Olga Richterová (20 minut)

5) Zpráva republikového předsednictva o plnění celostátní strategie, bez usnesení - RP (20 minut)**

* Hlasování k bodu Kodex Pirátského poslance bude zahájeno cca v 11:30 na místě.
** Bod zařazuji na základě § 10 JŘRV. Strategie na letošní rok není stále schválená.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Kopriva za příspěvky (celkem 4):
Jan.Lipavsky, Dalibor.Zahora, Alexandr.Mansurov, Vojtech.Pikal
sněmovní profil |< >| veřejný kalendář |< >| Facebook |< >| Twitter

* člen výboru pro evropské záležitosti a výboru pro obranu
* delegát PS PČR v Parlamentním shromáždění Rady Evropy
* jednatel republikového výboru Pirátů

Uživatelský avatar
Frantisek.Kopriva
Poslanec Parlamentu ČR
Příspěvky: 2186
Registrován: 10 říj 2013, 20:37
Profese: poslanec
Bydliště: Mladá Boleslav / Praha
Dal poděkování: 4684 poděkování
Dostal poděkování: 2734 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 17/2017 - Zasedání RV 22. 4. 2017

Příspěvek od Frantisek.Kopriva » 23 dub 2017, 23:13

Na zasedání byla zahájena hlasování:
Předmět: RV 18/2017 - Kodex Pirátského poslance - r.h.1.k.
Předmět: RV 15/2017 - Schválení volebního rozpočtu a zámerů - r.h.1.k

Vznikly pracovní týmy k dlouhodobému programu a stanoviskům: alimenty, exekuce, věda, přímá demokracie, NATO, novelizace PraH. Podporu pro projednání získaly podněty: Nepodmíněný příjem pirátských zastupitelů a Usnadnění vydání předběžného opatření. Dnes byla ovšem předložena 1. vlna letošního programu, který má prioritu.

Zápis:
OFFTOPIC[shrnuti]Zasedání Republikového výboru 22. 4. 2017 v Českých Budějovicích

Začátek: 11:11

Předsedající: František Kopřiva, Jan Lipavský, Josef Janů

Zapisovatel: František Kopřiva, Elizabet Kovačeva + kolektiv

Přítomní - členové: František Kopřiva, Jan Lipavský, Josef Janů, Lenka Kozlová, Olga Richtrová, Dana Balcarová, Simon Konstantinov, Petr Tkadlec, Ondřej Češík, Lukáš Bartoň, Giuseppe Maiello, Lydie Bartošová, Ivo Vlasatý, Ljuba Poláková, Lukáš Černohorský, Alex Mansurov

Přítomní - hosté: Vojtěch Pikal(RP, PPI), Mikuláše Peksa(ZO), Karel Světnička, (REGP) Jan Novák(PO), Lukáš Kolařík(PKS JčK), Jana Rohová (KoDo JčK), Elizabet Kovačeva (asistentka AO, RP), Ondřej Kolek (PKS LbK), Štěpán Štrébl (manažer), Pavel Hájek, Zbyněk Konvička, Tibor Vansa, Martin Hrdlička, Renata Žďárková, Zuzana Jíchová 12.55, Bára Hrůzová 12.45, Romana Klimešová 12.45, po 14 hod. Milan Vosátka, Dominik, Sejko

Sledující nahlášení Stream: Tom Vymazal

Schválení programu: jednomyslné

VP Spouští přenos na mumble strany.

Program:

1) Kodex Pirátského poslance, s usnesením - Lukáš Bartoň (20 minut)

Návrh usnesení:
Republikový výbor
schvaluje kodex Pirátského poslance ( https://redmine.pirati.cz/attachments/d ... slance.pdf ),
schvaluje změnu volebního řádu,
ukládá republikovému předsednictvu provést změnu formuláře pro volby do Poslanecké sněmovny v souladu s bodem 2.,
schvaluje teze pro jednací řád poslaneckého klubu,
schvaluje změnu rozhodčího řádu.

2) Zpráva z volebního výboru, bez usnesení - Jan Lipavský (30 minut)
+ smír KK + záměr online panel + volební rozpočet
3) Zpráva o výsledku analýzy v rámci RV 10/2017, bez usnesení - Ljuba Poláková (15 minut)
3) Nepodmíněný příjem pirátských zastupitelů, bez usnesení - Olga Richterová (20 minut) Odkaz: / https://redmine.pirati.cz/issues/5723
4) Zpráva republikového předsednictva o plnění celostátní strategie, bez usnesení - RP (20 minut) https://redmine.pirati.cz/issues/3377
5) Stanovisko NATO (20 minut) - Alex Mansurov
6) Alimenty (15 minut) uloženo od CF
7) Usnadnění vydání předběžného opatření odhad 15
8) Exekuce - Olga Richterová (20 minut) viz návrh program. bodu spravedlnost: https://www.pirati.cz/program/psp2017/spravedlnost/
9) Věda - Ondra Kolek (20 minut)
10) Program, obecně (Giuseppe Maiello) 30minut

Zbývající čas: 175? minut

podatelna: https://redmine.pirati.cz/projects/repu ... bor/issues


1) Kodex Pirátského poslance, s usnesením - Lukáš Bartoň (20 minut)
odkaz na dokument: https://redmine.pirati.cz/attachments/d ... slance.pdf
úkol v redmine: https://redmine.pirati.cz/issues/5395
LB: schválený kodex bude na webu a podepíše jej každý kandidát (zaváže se jak k demokratickému minimu, tak k plnění kodexu)


Návrh usnesení:
Republikový výbor
schvaluje kodex Pirátského poslance ( https://redmine.pirati.cz/attachments/d ... slance.pdf ),
schvaluje změnu volebního řádu,
ukládá republikovému předsednictvu provést změnu formuláře pro volby do Poslanecké sněmovny v souladu s bodem 2.,
schvaluje teze pro jednací řád poslaneckého klubu,
schvaluje změnu rozhodčího řádu.

Bartoň: čte návrh usnesení
Olga Richterová: předložení majetkového přiznání straně? Vydefinujme, aby to někdo nepovažoval za "zveřejnění".
Tkadlec: nedělejme z toho fascikl
V bodu 3.3 se mění "straně" na "rozhodčímu orgánu strany".
4.4. dotace nárokové, nenárokové (Lukáš Černohorský)

TomVymazal: Proc je v bodu 5.1. napsano "Pokud se věrohodně dozvím o korupčním jednání, budu reagovat zcela neutrálně."
TomVymazal: OK, takze je to poker face. S tim jsem schopnej zit.
Bartošová: změnila bych formulaci "špinavé prádlo", evokuje, že nějaké existuje.
Bartoň: má to být to, co poškozuje mediálně stranu.
Mansurov: Lituju ty lidi v rozhodčí komisi, kteří tyhle termíny budou vykládat.
Olga Richterová. Je to frazém, ale všichni mu rozumíme.
Peksa: Tohle snad nebude vymahatelné.
Češík: Kodex se mi příliš nezamlouvá, protože jsem obecně pro snižování byrokracie.
Richterová: Musíme si vzít ponaučení od jiných malých stran. Díky kodexu budeme čitelní. Ale udělala bych ho pozitivní.
Bod 1.1 se přesouvá před nadpis a přidává se text:
Přidaný text: Chceme, aby naši poslanci posilovali dobré jméno strany a byli čitelnými partnery sobě i ostatním.
František Kopřiva zahajuje hlasování 22.4. 12.35
Hlasování: hlasovani-republikoveho-vyboru-f578/rv- ... 36668.html

PŘESTÁVKA 12.37 10min.
zasedání resumed 12.50

2) Zpráva z volebního výboru, bez usnesení - Jan Lipavský (30 minut)
+ smír KK + záměr online panel + volební rozpočet
byl vybrán stratég kampaně Jakub Horák a volební manažer Štěpán Štrébl
témata je potřeba dobře prezentovat (např. placená reklama na facebooku), voliče přesvědčit o jejich důležitosti a šíři a o tom, že jsme strana relevantní
máme skvělou dobrovolnickou kampaň a jsme v ulicích, což žádná jiná strana nemá

Štěpán Štrébl: Jakmile se schválí rozpočet, rozpohybujeme další výběrová řízení, rozpočty, výběry dodavatelů, a je potřeba mít daná plnění, možnost zaplatit zálohy.
Giuseppe: Rád bych věděl, co se dá dělat už teď, "kde to vázne" a nemyslím, že se měly penalizovat chudé kraje za neúspěch ve volbách. Například u facebooku jsme na rozpočet nečekali a rozběhli jej úspěšně nezávisle na schválení krajských rozpočtů. Za tři měsíce bude pronájem dobrých billboardů, napříkald, zcela nemožný.
20. května byl posunut výkop kampaně z 1.5., kdy to není vzhledem k rozpočtu proveditelný.

Pikal: Štěpáne, mohl bys vydefinovat, na které záměry nelze pořádat výběrko?
Štrébl: Plochyb big board, Facebook - tam nelze dělat výběrka. A potřebujeme to zrychlit.
Mansurov: Zásadní věc - chápu, že prioritou je volební výsledek. Nesmíme ale pošlapat principy z programu, které aplikujeme na sebe. Nemůžeme prosazovat něco, co u sebe ohneme. Navrhuju držet balanc mezi tímhle. Volební výbor nás má průběžně informovat.
Lipavský: VV funguje tak, že vyrábíme záměry a předkládá hned RP.
Mansurov: Když nemá RV informace, tak rozhodnutí odročí.
Bartošová: VV zpomalí, RV zrychlí.
Štrébl: VV průběžně komunikuje s dodavateli. Musí jednat s péčí řádného hospodáře. Měl by mít důvěru.
Olga Richterová: 13.4. jsme odhlasovali dořešení právě na dnešek.
František Kopřiva: další hlasování má být 24.4.
TomVymazal: Pokud dostaneme od agentury sluzby za osminovou cenu, tak nam realne dali 7/8 z ceny darem, coz by nekde melo byt videt. Pokud je pro nas okay dostat nekolik stovek tisic na kampan darem a nikam to nevykazat, tak jsme pokrytci jak prase.
Petr Tkadlec navrhuje schválit návrh postupu zkrátit rozpravu RV 15/2017 odhlasovat teď, na zasedání.
Olga Richterová: předložit RV vždy s důvodovým prohlášením;
Návrh postupu: Zařadit Štěpána Štrébla mezi účastníky, aby mohl vystupovat na RV. Nikdo není proti - zařazen.
Olga: Abychom všichni věděli, jak schvalovat věci, které budou na stole PO schválení rozpočtu:
Vojtěch: je potřeba schvalovat pouze výjimky (bez usnesení)

eshop
Světnička: Mítinky jsou zastaralý formát, nejlepší dobrovolníky mají Lidovci. Zkraťme lhůty.
Mansurov: Vojta Pikal by měl být ve VV, protože zná stranickou byrokracii. Namazal by ten stroj tak, aby šlapal.
Bartoň: Je požadavek, aby usnesení procházela rychle. Navrhuju, abychom schválili rozpočet i se záměry.
Mansurov: Tohle je přesně příklad, jak se to zadře ještě více, tohle není dobré řešení.
Štrébl: Do PraH bych zapracoval větší důvěru ve VV a osobní hmotnou zodpovědnost hospodáře - to už je stejně v zákoně.
Tkadlec: A nemůžeme nabídky spadající do výjimky publikovat?
Štrébl: To vždy nelze, protože pro firmu je to citlivý údaj, ten cost breakdown. Náklady jsou obchodní tajemství.
Mansurov: Předpisy umožňují jednat neveřejně a po volbách zveřejnit.
Štrébl: Ano, benchmark trhu se může zveřejnit.

Olga: Navrhuji:
Chceme pravidla pro poptávková řízení během volebních kampaní tak, aby bylo vše dostatečně flexibilní. RV ukládá Vojtěchu Pikalovi, aby

Kopřiva sumarizuje: 11.4: jsme dostali k projednání, projednali v referendu, odročili na jednání RV a rozprava pokračuje do 23: 4. Hlasování bude probíhat do pondělí 24.4. Ivan online doporučuje připomínkovat, ale rozhodně něco schválit.

Lipavský prezentuje návrh usnesení (toto je návrh A, viz níže) a rozpočet samotný: https://redmine.pirati.cz/attachments/d ... 2&#41;.pdf
Diskuze:
Maiello: Propagační materiály, eventy a videoprodukce mají málo. Online je naopak příliš. Chtělo by to ty položky srovnat.
Štrébl: Řešíme cenu příležitosti. Za méně jak milion se online kampaň nedá udělat.
Giuseppe: Zcela chybí finanční podpora krajských akcí - frgále, koncerty, žádné akce "pro věrné," ale naopak pro všechny..
Štěpán Štrébl: poměr cena/zisk u takovýchto akcí je pro nás velice nevýhodný. online kampaň z průzkumů vychází lépe. Jakmile by vyplýval opak, prostředky přelijeme.
Alex: Noviny mi přijdou, jako že mají příliš nízký náklad, viz můj příspěvek na fóru. Rád bych doporučil dávat výzvy na fóru: např. sbíráme grafické návrhy, atd., poté po schválení výběrka na grafickou práci lze k těmto návrhům přímo od lidí přihlédnout a postupovat ve větší shodě.
Štrébl: kodo mají teď na starosti: 1. akce 2. dobrovolníci 3. přiznivci a členové
Alex: Po dlouholeté čistě dobrovolnické práci nahrazujeme jiným modelem, který, bude-li proveden příliš rázně, vyvolá vlnu odporu. Do rozpočtové tabulky můžeme "přidat" daleko větší zapojení členů do celého procesu, aniž by se tím samotná tabulka změnila.
Štrébl: A přibyde pirátská měna.
Alex: netřeba čekat měsíc: dáme návrh, nástřel na týden k připomínkování.
Bartoň: event lidi nezíská, tam se natáčí materiál. na 600 obcí 600 akcí neudělám; nelíbí se mi myšlenka vkládání peněz původně určených pro online kampaň na tyyto události.
Kopřiva: Bohatší kraje (Praha, SčK, KvK) jsou ochotné půjčit chudším krajům. Počítejme se vzájemnou solidaritou.
Štrébl: Pokud kraje budou chtít outdoor, tak jim dodáme grafiku, když si to zaplatí.
Olga RIchterová: Nepodcenit efektivitu směrování "komunikace dovnitř"

Petr Tkadlec: Z položky dobrovolnická kampaň (bod 1) odečíst minimálně 150 tisíc, a přidělit je do nové položky Events a outdoor. Vzít 200 tisíc a vytvořit novou položku Akce a Events pro kraje ve výši 0 až 200 tisíc.
Skupina členů je PRO projednání Tkadlecova návrhu (B)
Vojtěch: Půjčky či dotace mezi kraji rozhodně vyřizovat jako Půjčky. Bude to přehledné, budeme vědět, kam které prostředky šly. Jsou-li se kraje s
Josef Janů: Zazněl návrh mezikrajských půjček.
Jan Lipavský: PR bude celorepublikové a stejně tak propagační předměty, které půjdou do každého kraje, kde je vždy položka Koordinátor--nejedná se tedy o výdaje, ze kterých by kraje nic nemly.
Tkadlec: Já nechci kraj zadlužovat.
Maiello: Mezipůjčky nemají smysl. Pokud někdo nemá peníze, předloží se návrh vám (VV) a vy rozhodnete, zda prostředky přidělit nebo ne. Hotovo.
Vojtěch: Tento pozměňovací návrh lze zařadit do původního a řešit jej. Tolik k předpisům. Jinak nevím, zda je rozumné vynakládat prostředky na akce, když nemáme pořádně "oblepené" kraje. Rozdávat propisky 20lidem na akci nemá takový efekt.
Pavel Hájek: My náš přebytek například samozřejmě poskytneme centru přesně k těmto účelům. Lze to řešit. Věci jako PaRo jsou oproti tomu mimořádně těžce proveditelné.
Petr Tkadlec: Nemáme-li jistotu peněz, nebude se to nikomu ani chtít začít plánovat.
Hájek: 150000 Prosím vyčlenit na tyto krajské akce.
Námitky: Vojtěch a další: vše lze provést pomocí půjček, jelikož pak budou peníze po volbách.
Černohorský: chybí-li krajům peníze, ať si o další prostředky zažádají u RP jednotlivě a dle potřeby.
Vojtěch Pikal: Máme celostátní, nikoli krajské cashflow. Zjistím, co tam je.
Bartoň: Takže rozdělujeme jednu položku na dvě? Není to komplikace?
Richterová: Má to smysl.
Kopřiva: Prosím, aby se předkladatelé návrhů domluvili na případném sloučení návrhů. Pikal zastupuje navrhovatele RP, protože zpravodajové Bartoš a Ferjenčík nejsou přítomní.

Hlasování: hlasovani-republikoveho-vyboru-f578/rv- ... 36670.html

Pauza do 15:30

Návrh: Snižuje se maximální limit (záměru) dobrovolnická kampaň o 200 000,-. Přidává se položka "Akce a events v krajích" s limity minimální: 0, maximální (záměr) 200 000,-
Petr Tkadlec stahuje svůj návrh a RP ho bere za svůj.

Pokračování 15:31
FK: Vojta Pikal vzal návrh Petra Tkadlece za svůj. Petr Tkadlec svůj návrh stahuje.

Černohorský: Pojďme schválit ten rozpočet.
Pikal: Někdo musí založit vlákno k hlasování.
Olga: Pojďme hlasovat až od pondělí, a odhlasovat tím pádem vše vcelku, se všemi změnami.
Tkadlec: přerušme bod na dvě hodiny a do té doby nám přibydou podklady (Vojtěch, Štěpán odchází návrh napsat).

POslední části bodu 2.
Smír KK. Usnesení 15 lom. 2017:
Jednání běží na internetu do 26. 4. (návrh A od KK - zrušit usnesení 13/2017)
Druhý návrh Alexe Mansurva (B) získal podporu členů.
Alex: Řešením by mohlo být: posunout limit pro odsouhlasování záměrů 50-100 tisíc kdy není potřeba vyloženě hlasovat, ale projednávat. Zůstává kontrola a zároveň přibývá flexibilita.
Petr Tkadlec: Navrhneme RK že tato pravidla brzy přibydou.
Ivo: rozhodnutí bylo dle mého názoru správné a i rozhodnutí komise by přece jen bylo možné ještě přezkoumat. Nikdo z komise nepředložil žádnou důvodovou zprávu. Potvrzení bych rád doplnil o konkrétní rešerši, kterou provedli Lipavský a Bartoš.
Ljuba: Výběrko již proběhlo a byla potřeba udělat pouze změnu. Nešlo o novou zakázku.
Alex: Předpis byl porušen a bylo to proti tomu, co i jako strana hlásíme.
Kopřiva: leží nám tady návrh smíru. Pojďme řešit, co KK navrhuje a zda s tím souhlasíme, nebo ne. Nevykládejme ten předpis.
Maiello: Nemyslím si, že měl kdokoli úmysl porušit předpis.
Pavel Hájek: Také chci zvednout částku, a to kvůli inflaci.
Ivo, Tkadlec spíš proti zvýšení.
Kopřiva: Rozšiřme výjimky kromě navýšení limitu.
Lydie: Nesouhlasím s tím, že jsme porušili předpis. Podle mě tento záměr spadal do výjimky a dle něj jsem informovaně rozhodla. Jak jej četli ostatní?
Poláková: Jednali jsme o těch výjimkách v jiném duchu. Nevztahuje se na nové zakázky.
Olga: My zde vykládáme význam. Teď řešíme navýšení limitu a zajímá mě, zda tím komisi akorát zbytečně nerozčílíme.
Mansurov: Celý tenhle spor je o výkladu předpisu. Předpisy vykládá Rohzodčí komise a výbor by se měl řídit předpisy již schválenými.
Vlasatý: Beru to v potaz. Navrkal nám tenhle kontext ale neuvedl. RK vykládá předpisy, ale tento kontext nedodali.
Černohorský: Na výzkum je unikátní metodika. Tam se výběrko nedá dělat.
Alex: K tomuto účelu máme pro konkrétní výběrko konkrétní pravidla
černohorský: pravidla nejde specifikovat, protože metodiku ladíš až při kontaktu se specifickou firmou o konkrétní zakázce. nelze paušálně dohadovat metodiku, pak se nám nikdo neozve, pak se vybere stejná firma, protože je metodika psaná na ni.
tkadlec: nezvedejme limit, ale doplněme řád o výjimky
kopřiva: ivo, alex, petr t, lukáš č : vytvořte akční skupinku, sepište návrh změny, rozšíření výjimky bez navyšování limitu.
olga: kde máme tedy ten smír, v tom návrhu smír?na to se chci zeptat. pokud bude jednotná reakce RV, mohu ji osobně KK předložit.

Nepodmíněný příjem pirátských zastupitelů:
V podatelně: https://redmine.pirati.cz/issues/5723
Nápad vznikl s Pavlem Hájkem cca před rokem. Já zast. na P10 a on na P10 a 11 pozoruje práci zastupitel.
Hájek: návrh jsem zadal do redmine. Zastupitelé, berete určité částky za vaši zastupitelskou práci. Místní zastupitelstva: buď máte možnost jít ke koalici (a vzít si od nich trafiku... za podporu návrhů), v opačném případě máte na svou aktivitu naprosté minimum: 1500? Polovinu dáte do svého místního řízení a je z toho dobrovolnická práce jako jediná alternativa. Navrhoval jsem částku bez nutnosti pojištění, aby náklad byl pro stranu příznivý (2000 čistého, pro stranu tedy výdaj 300-700 tisíc na rok za všechny pro stranu). V Praze si zastupitelé vypisují své aktivity zcela nepřiměřeně výši této částku. Navrhuji 1000-2500 měsíční podpory pro vaše zastupitele paušálně měsíčně, jako podpora pirátským zastupitelům. Na CF by každý zastupitel předložil krátký výpis své činnosti za rok, aby s tím opravdu bylo co nejméně brokracie.
Olga: doplňuji, že je to vázané na mandát, tzn. všichni nově zvolení za Piráty poprvé, a na další rok již by si jednotlivě žádali o další.
Pavel: Navíc je ta A4 akorát výstup a přehled činnosti, který drobně vyváží nulovou medializaci. Je to pro mě zároveň alternativa k PaRo, které bylo určené místním buňkám s nepoměrnou administrativou, která byla mnohem komplikovanější než samotné provedení dané akce (z vlastní zkušenosti).
Olga: Máme i nezávislé zastupitele a budou-li Piráti motivovat takto fixní částkou, třeba se k nám přikloní.
Alex: Účinnost?
Hájek: od října letošního roku a akorát to vyjde před komunálkami.
Ljuba: schválení?
Alex: RV navrhne předpis
Černohorský: je tam pár měsíců, než budou peníze na účtě.
Dana B: Jako zastupitelka nemohu chtít PaRo na svou vlastní práci, pouze na nějakou aktivitu mimo. Tuto zcela základní podporu proto velice vítám.
Tkadlec: Opatrně s prostředky takto vyloženými takto těsně před volbami, navíc s účinností až od listopadu. Kraje by měli hledat prostředky přímo u sebe, aby tuto činnost zaplatily. Počkal bych si do voleb a navrhl to až s účinností od ledna. Bojím se, že nás to poškodí, že nás vyhejtí.
Hájek: Chce-li kraj, má. Peníze nám chybí na obecní zastupitele.
Lipavský: Byl jsem skeptický, ale tyto argumenty mne přesvědčují. V těchto lidech je síla strany a bylo by zajímavé to alespoň zkusit.
Olga: Netřeba se bát hejtu, pokud to navíc skutečně nazveme Nepodmíněný zastupitelský příjem.
Vojtěch: Ano, kritiku samozřejmě čekám, ale nápad se mi líbí. Připravme tedy argumenty. Neschvalujme to ale tady: máme napjatý rozpočet a musí být zcela potvrzené, že to nesahá do současných peněz.
Olga: Jedná se pouze o členy strany se zastupitelským mandátem.
Peksa: návrh se mi líbí. není však potřeba vířit vody teď před volbami.
petr: naše členy v kraji ten návrh naštve.
vojta: mějme připravené odpovědi a vysvětlení.
hájek: již tu máme spoustu poměrně nově vzniklých placených funkcí a já raději podpořím zastupitele, kteří pracují již dlouho, nesou velikou odpovědnost, nejsou nově vstoupivší do strany.
olga:
vojta:




Návrat bodu 2: Předkládá Vojta
republikovy-vybor-f248/rv-15-2017-schva ... ml#p503799

Návrh postupu: odhlasovat návrh Vojty Pikala zde na jednání - Pro optická většina

Pauza 4.48-4-53

4) Zpráva republikového předsednictva o plnění celostátní strategie, bez usnesení - RP (20 minut)
https://redmine.pirati.cz/issues/3377#change-20256 Predstavuje dle týmů Vojta Pikal
Rozhodně bych vypíchnul potřebu urychlit správu webu.
Moderuje Josef Janů
Pikal: RP schválilo, RV ovšem ne. Chce RV plnění neschválené strategie?
Alex: 3 měsíce neschváleno, takže již mělo běžet jednání nové.

5) Stanovisko NATO (20 minut) - Alex Mansurov

žádná ze tři předložených verzí nezískala potřebnou většinu. Bod je tu proto, abychom se rychle domluvili na jednotném návrhu, který bychom opět předložili a pokusili se schválit.
Návrh Lukáše Černohorského s některými úpravami
Lukáš Bartoň:
Ivo: Pojďme říct, jak bychom se zachovali, kdyby na nás v Parlamentu záviselo vyhlášení referenda ohledně NATO. Rád změním některé věci např. pomocí ankety.
Vojta: Chci jasný program k přímé demokracii, a chtělo by to k tomu účelu např. stránkový dokument ohledně této přímé demokracie: referenda, změny volebních zákonů. Chceme pouze stanovisko k referendu, anebo čekáme na stanovisko k přímé demokracii?
Vojta: Referendum probíhající za přítomnosti cizích vojsk není legitimní...
Alex: Výstup: stanoviska tedy někdo připravuje. lze brzy předložit nové stanovisko.
karel: oddělit ekonomickou stránku od té obranné. jsme součástí obranného celku a proti němu jsou nejvíc ti, kdo službou neprošli a neprojdou.
peksa: Eu je spolek jak ekonomický, tak obranný. článek 42 lisabonské smlouvy.
bartoň: neprofilujme se tímto tématem

6. alimenty předloží někomu, aby si to vzal na starost. napsat Lence Kozlové

7.) Usnadnění vydání předběžného opatření: Ivo
řeší Ivo a Vojta

8.) Exekuce: Olga
mapyexekuci.cz
chystá se velká akce (Vzorkovna) v květnu, kde se budou exekuce probírat.
je potřeba se k tomu vyjádřit, doba je zralá. Máme něco k bodu Spravedlnost, RV by mělo schválit, je to pouze v návrhovém panelu a webu. O exekucích je jediná věta. Pokud se většina shodne, že to téma stojí za to vypíchnout v rámci našeho programu, vytvořme tým a proberme to. Olga, Tibor Vansa, kontakty od Jakuba Michálka,
Tibor: mám sepsané stanovisko. Janečka měl být garantem spravedlnosti.
Janů: já se připojuju k týmu a už mám u sebe v kraji rozběhnutou rešerši.
Tibor: Kalivoda půjde k nám na kandidátku.
Tibor: bere si na starost a domluví se s novým garantem (našel Michálek)

Kopřiva: zahájil jsem hlasování o rozpočtu a záměrech. Potřebujeme absolutní většinu, hlasujte. od 17.25 do pondělí 24. do 17.25

9.) Věda a výzkum Ondřej Kolek
Chci vědu a výzkum zařadit stabilně do našeho dlouhodobého programu. Chci změnit obsah i strukturu. To nutně zasáhne i do dalších programových bodech. Několik vrstev: pár hesel, další struktury (vysvětlení hesel), podrobný dokument (odborná veřejnost apod.). Sháním podporu mezi námi (vámi--pirátskými zákonodárci) i mezi odbornou veřejností. Kontakty včetně telefonu na foru, na wiki.

10.) Program (Giuseppe)
Giuseppe:
ČERNOhorský: potřebujeme podrobné "omáčky" ke každému programovému bodu, nemáme je připravené.
František Kopřiva, Ondřej KOlek, Profant... se shodnou, že chceme (pověřen Zábranský) tříúrovňový program: hesla ve spolupráci se stratégem, pak program na A4, pak každý programový bod na A4, a pak neomezené množství vysvětlení a stanovisek.

RV děkuje organizátorům a všem, kdo se podíleli na hladkém průběhu zasedání!

Konec: 18:30[/shrnuti]
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Kopriva za příspěvky (celkem 2):
Alexandr.Mansurov, Ivo.Vlasaty
sněmovní profil |< >| veřejný kalendář |< >| Facebook |< >| Twitter

* člen výboru pro evropské záležitosti a výboru pro obranu
* delegát PS PČR v Parlamentním shromáždění Rady Evropy
* jednatel republikového výboru Pirátů

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Poslanec Parlamentu ČR
Příspěvky: 19466
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: poslanec, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 25263 poděkování
Dostal poděkování: 18369 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 17/2017 - Zasedání RV 22. 4. 2017

Příspěvek od Vojtech.Pikal » 23 dub 2017, 23:15

Dovolil jsem si ohlásit KK: https://redmine.pirati.cz/issues/6125
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 3):
Frantisek.Kopriva, Rostislav.Reha, Alexandr.Mansurov
člen RV, AO, ZO, FT a předsedající CF;
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj, člen AO OlK
Profil|fb| Tel: 776635258

Elizabet.Kovaceva
Asistent pro administrativu
Příspěvky: 67
Registrován: 12 zář 2016, 09:08
Profese: překladatelka
Bydliště: Praha 10
Dal poděkování: 43 poděkování
Dostal poděkování: 79 poděkování

Re: RV 17/2017 - Zasedání RV 22. 4. 2017

Příspěvek od Elizabet.Kovaceva » 24 dub 2017, 12:42

Zkrácená verze zápisu z jednání RV 22.4. v Budějovicích--přehledná, bez diskuzí. Úplnou verzi (ke čtení) sem již dal František, viz výše.

Zasedání Republikového výboru 22. 4. 2017 v Českých Budějovicích

Začátek: 11:11
Předsedající: František Kopřiva, Jan Lipavský, Josef Janů
Zapisovatel: František Kopřiva, Elizabet Kovačeva + kolektiv
Přítomní - členové: František Kopřiva, Jan Lipavský, Josef Janů, Lenka Kozlová, Olga Richtrová, Dana Balcarová, Simon Konstantinov, Petr Tkadlec, Ondřej Češík, Lukáš Bartoň, Giuseppe Maiello, Lydie Bartošová, Ivo Vlasatý, Ljuba Poláková, Lukáš Černohorský, Alex Mansurov
Přítomní - hosté: Vojtěch Pikal(RP, PPI), Mikuláše Peksa(ZO), Karel Světnička, (REGP) Jan Novák(PO), Lukáš Kolařík(PKS JčK), Jana Rohová (KoDo JčK), Elizabet Kovačeva (asistentka AO, RP), Ondřej Kolek (PKS LbK), Štěpán Štrébl (manažer), Pavel Hájek, Zbyněk Konvička, Tibor Vansa, Martin Hrdlička, Renata Žďárková, Zuzana Jíchová 12.55, Bára Hrůzová 12.45, Romana Klimešová 12.45, po 14 hod. Milan Vosátka, Dominik, Sejko

Sledující nahlášení Stream: Tom Vymazal

Schválení programu: jednomyslné

VP Spouští přenos na mumble strany.

Program:

1) Kodex Pirátského poslance, s usnesením - Lukáš Bartoň (20 minut) hlasování: Hlasování: hlasovani-republikoveho-vyboru-f578/rv- ... 36668.html
2) Zpráva z volebního výboru, bez usnesení - Jan Lipavský (30 minut)
+ smír KK + záměr online panel + volební rozpočet
3) Zpráva o výsledku analýzy v rámci RV 10/2017, bez usnesení - Ljuba Poláková (15 minut): vyškrtnuto z programu
3) Nepodmíněný příjem pirátských zastupitelů, bez usnesení - Olga Richterová (20 minut) Odkaz: / https://redmine.pirati.cz/issues/5723
4) Zpráva republikového předsednictva o plnění celostátní strategie, bez usnesení - RP (20 minut) https://redmine.pirati.cz/issues/3377
5) Stanovisko NATO (20 minut) - Alex Mansurov
6) Alimenty (15 minut) uloženo od CF
7) Usnadnění vydání předběžného opatření odhad 15
8) Exekuce - Olga Richterová (20 minut) viz návrh program. bodu spravedlnost: https://www.pirati.cz/program/psp2017/spravedlnost/
9) Věda - Ondřej Kolek (20 minut)
10) Program, obecně (Giuseppe Maiello) 30minut

podatelna: https://redmine.pirati.cz/projects/repu ... bor/issues

1.) Kodex Pirátského poslance, s usnesením - Lukáš Bartoň (20 minut)
odkaz na dokument: https://redmine.pirati.cz/attachments/d ... slance.pdf
úkol v redmine: https://redmine.pirati.cz/issues/5395
LB: schválený kodex bude na webu a podepíše jej každý kandidát (zaváže se jak k demokratickému minimu, tak k plnění kodexu)

Návrh usnesení:
Republikový výbor
schvaluje kodex Pirátského poslance ( https://redmine.pirati.cz/attachments/d ... slance.pdf ),
schvaluje změnu volebního řádu,
ukládá republikovému předsednictvu provést změnu formuláře pro volby do Poslanecké sněmovny v souladu s bodem 2.,
schvaluje teze pro jednací řád poslaneckého klubu,
schvaluje změnu rozhodčího řádu.
Projednání: Bartoň: čte návrh usnesení, následuje diskuze.
František Kopřiva zahajuje hlasování 22.4. 12.35
Hlasování: hlasovani-republikoveho-vyboru-f578/rv- ... 36668.html

PŘESTÁVKA 12.37 10min.
zasedání resumed 12.50

2.) Zpráva z volebního výboru, bez usnesení - Jan Lipavský (30 minut)
+ smír KK + záměr online panel + volební rozpočet
  • byl vybrán stratég kampaně Jakub Horák a volební manažer Štěpán Štrébl
  • témata je potřeba dobře prezentovat (např. placená reklama na facebooku), voliče přesvědčit o jejich důležitosti a šíři a o tom, že jsme strana relevantní
  • máme skvělou dobrovolnickou kampaň a jsme v ulicích, což žádná jiná strana nemá
  • eshop
  • Kopřiva sumarizuje: 11.4: jsme dostali k projednání, projednali v referendu, odročili na jednání RV a rozprava pokračuje do 23: 4. Hlasování bude probíhat do pondělí 24.4. Ivan online doporučuje připomínkovat, ale rozhodně něco schválit.
  • Lipavský prezentuje návrh usnesení (toto je návrh A, viz níže) a rozpočet samotný: https://redmine.pirati.cz/attachments/d ... %20(2).pdf
  • Kopřiva: Prosím, aby se předkladatelé návrhů domluvili na případném sloučení návrhů. Pikal zastupuje navrhovatele RP, protože zpravodajové Bartoš a Ferjenčík nejsou přítomní.
  • Hlasování: hlasovani-republikoveho-vyboru-f578/rv- ... 36670.html
  • Pauza od 15:30
  • Návrh: Snižuje se maximální limit (záměru) dobrovolnická kampaň o 200 000,-. Přidává se položka "Akce a events v krajích" s limity minimální: 0, maximální (záměr) 200 000,-
  • Petr Tkadlec stahuje svůj návrh a RP ho bere za svůj.
  • Pokračování 15:31
  • FK: Vojta Pikal vzal návrh Petra Tkadlece za svůj. Petr Tkadlec svůj návrh stahuje.
  • Tkadlec: přerušme bod na dvě hodiny a do té doby nám přibydou podklady (Vojtěch, Štěpán odchází návrh napsat).
  • Poslední části bodu 2.
    • Smír KK. Usnesení 15 lom. 2017:
    • Jednání běží na internetu do 26. 4. (návrh A od KK - zrušit usnesení 13/2017)
    • Druhý návrh Alexe Mansurva (B) získal podporu členů.
3.) Nepodmíněný příjem pirátských zastupitelů, bez usnesení - Olga Richterová (20 minut) Odkaz: / https://redmine.pirati.cz/issues/5723
2.) návrat bodu: Předkládá Vojta
republikovy-vybor-f248/rv-15-2017-schva ... ml#p503799
  • Návrh postupu: odhlasovat návrh Vojty Pikala zde na jednání - Pro optická většina
Pauza 4.48-4-53

4.) Zpráva republikového předsednictva o plnění celostátní strategie, bez usnesení - RP (20 minut) 5.) Stanovisko NATO (20 minut) - Alex Mansurov
  • žádná ze tři předložených verzí nezískala potřebnou většinu. Bod je tu proto, abychom se rychle domluvili na jednotném návrhu, který bychom opět předložili a pokusili se schválit.
  • Proběhla diskuze bez přijatého usnesení
6.) Alimenty si berou na starost Lenka Kozlová a Petr Tkadlec. Elizabet je propojí emailem

7.) Usnadnění vydání předběžného opatření: Ivo Vlasatý
  • řeší Ivo a Vojta
8.) Exekuce: Olga Richterová
  • mapyexekuci.cz
  • chystá se velká akce (Vzorkovna) v květnu, kde se budou exekuce probírat.
  • Tibor: bere si na starost a domluví se s novým garantem (našel Michálek)
Kopřiva: zahájil jsem hlasování o rozpočtu a záměrech. Potřebujeme absolutní většinu, hlasujte. od 17.25 do pondělí 24. do 17.25

9.) Věda a výzkum Ondřej Kolek
  • Chci vědu a výzkum zařadit stabilně do našeho dlouhodobého programu. Chci změnit obsah i strukturu. To nutně zasáhne i do dalších programových bodech. Několik vrstev: pár hesel, další struktury (vysvětlení hesel), podrobný dokument (odborná veřejnost apod.). Sháním podporu mezi námi (vámi--pirátskými zákonodárci) i mezi odbornou veřejností. Kontakty včetně telefonu na foru, na wiki.
10.) Program (Giuseppe)
  • Z diskuze:
  • Černohorský: potřebujeme podrobné "omáčky" ke každému programovému bodu, nemáme je připravené.
  • František Kopřiva, Ondřej Kolek, Profant... se shodují, že chceme (pověřen Zábranský) tříúrovňový program: hesla ve spolupráci se stratégem, pak program na A4, pak každý programový bod na A4, a pak neomezené množství vysvětlení a stanovisek.
RV děkuje organizátorům a všem, kdo se podíleli na hladkém průběhu zasedání!

Konec: 18:30
Tito uživatelé poděkovali autorovi Elizabet.Kovaceva za příspěvky (celkem 2):
Frantisek.Kopriva, Alexandr.Mansurov

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Poslanec Parlamentu ČR
Příspěvky: 19466
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: poslanec, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 25263 poděkování
Dostal poděkování: 18369 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 17/2017 - Zasedání RV 22. 4. 2017

Příspěvek od Vojtech.Pikal » 24 dub 2017, 16:44

Mám za to, že pokud se jedná o hlasování hlasovaná na zasedání, měla být v hlasování použita značka zasedání.
Asi nemám moc to prosadit, je to jen můj názor jako člena AO. Nějakou platnost to samozřejmě nenarušuje a narušovat nemůže.
člen RV, AO, ZO, FT a předsedající CF;
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj, člen AO OlK
Profil|fb| Tel: 776635258

Uživatelský avatar
Frantisek.Kopriva
Poslanec Parlamentu ČR
Příspěvky: 2186
Registrován: 10 říj 2013, 20:37
Profese: poslanec
Bydliště: Mladá Boleslav / Praha
Dal poděkování: 4684 poděkování
Dostal poděkování: 2734 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 17/2017 - Zasedání RV 22. 4. 2017

Příspěvek od Frantisek.Kopriva » 24 dub 2017, 16:59

Vojtech.Pikal píše:
Mám za to, že pokud se jedná o hlasování hlasovaná na zasedání, měla být v hlasování použita značka zasedání.
Asi nemám moc to prosadit, je to jen můj názor jako člena AO. Nějakou platnost to samozřejmě nenarušuje a narušovat nemůže.
Ale ona to nejsou hlasování hlasovaná na zasedání, jen zahájená na zasedání (s možností odvolit si u volební komise na místě). Přítomní jednatelé se shodli na tomto postupu a nikdo ze členů RV nebyl proti.

Jestli chceš pokračovat v diskusi o spisových značkách, tak prosím založ nové vlákno.

Děkuji Elizabet za korekturu, naformátování a shrnutí zápisu!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Kopriva za příspěvek:
Vojtech.Pikal
sněmovní profil |< >| veřejný kalendář |< >| Facebook |< >| Twitter

* člen výboru pro evropské záležitosti a výboru pro obranu
* delegát PS PČR v Parlamentním shromáždění Rady Evropy
* jednatel republikového výboru Pirátů

Uživatelský avatar
Frantisek.Kopriva
Poslanec Parlamentu ČR
Příspěvky: 2186
Registrován: 10 říj 2013, 20:37
Profese: poslanec
Bydliště: Mladá Boleslav / Praha
Dal poděkování: 4684 poděkování
Dostal poděkování: 2734 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 17/2017 - Zasedání RV 22. 4. 2017

Příspěvek od Frantisek.Kopriva » 24 dub 2017, 22:08

Obě usnesení byla přijata velkou většinou a byla předána exekutivě. Členové RV dnes dostali přístup do složky, kde se připravují výběrová řízení a získávají se podklady k nabídkám dodavatelů. Kodex byl publikován. Tímto považuji zasedání RV za úspěšně uzavřené.

Odkazy na žádosti o proplacení posílejte mně nebo Honzovi Lipavskému

Děkuji všem za pomoc a účast!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Kopriva za příspěvek:
Vojtech.Pikal
sněmovní profil |< >| veřejný kalendář |< >| Facebook |< >| Twitter

* člen výboru pro evropské záležitosti a výboru pro obranu
* delegát PS PČR v Parlamentním shromáždění Rady Evropy
* jednatel republikového výboru Pirátů

Zamčeno

Zpět na „Republikový výbor“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů