Pirátská e-škola

Pomozte nám splnit aktuální úkoly nebo se zapojte do našich projektů. Nebo sami navrhněte nějakou užitečnou činnost.
Není potřeba být členem, abyste pomohli.


Moderátoři: Vedoucí centrálních orgánů, Republikové předsednictvo - asistenti, Personální odbor - celý

Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pirátská e-škola

Příspěvek od Roman.Kucera »

Jasně že na kompletní kapelu potřebuješ sluchaře. Mě žádný stroj zatím nenahradí, ale na jednoduchou jedno-dvouhlasou skladbu ano. A tím se dostáváme k jádru problému:
Skladnu si v mp3 kopírovat můžeš, noty, jakožto jeden ze způsobů záznamu, ne. MIDI ano. Je to naprosto absurdní.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 2):
Jakub.Stacke, anonym53077
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
anonym53077
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 805
Registrován: 13 čer 2009, 20:51
Dal poděkování: 874 poděkování
Dostal poděkování: 279 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pirátská e-škola

Příspěvek od anonym53077 »

Prosím o kontakt na někoho, kdo řeší technické řešení webů filmy/serialy/hry, díky! Ideálně na Jabber (OTR mám).
anonym53077
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 805
Registrován: 13 čer 2009, 20:51
Dal poděkování: 874 poděkování
Dostal poděkování: 279 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pirátská e-škola

Příspěvek od anonym53077 »

Rozjel se tento projekt nějak?
Tito uživatelé poděkovali autorovi anonym53077 za příspěvek:
Lukym
anonym53077
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 805
Registrován: 13 čer 2009, 20:51
Dal poděkování: 874 poděkování
Dostal poděkování: 279 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pirátská e-škola

Příspěvek od anonym53077 »

Když tak v čase předvolebním zkoušíte poxté vyloučit Krtka, zkuste se také podívat prosím na tento projekt. Dík :)
anonym53077
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 805
Registrován: 13 čer 2009, 20:51
Dal poděkování: 874 poděkování
Dostal poděkování: 279 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pirátská e-škola

Příspěvek od anonym53077 »

O projekt projevil zájem jediný člověk. Kdo to nakonec zhotoví a spustí není podstatné. Jedno je jisté. Dřív, nebo později a je úplně jedno, jestli za pět, deset, dvacet let, nebo déle budou všechny skripta, studijní materiály, výsledky testů, dokonce prezentace, notové zápisy apod. dostupné online. Přímo to vybízí k vzniku nové služby (něco jako MEGAupload)) pro studující všeho věku. Osobně se v tom nechci angažovat.
Uživatelský avatar
Vit.Fux
Příspěvky: 1319
Registrován: 24 led 2012, 16:41
Profese: Programátor
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 9886 poděkování
Dostal poděkování: 2538 poděkování

Re: Pirátská e-škola

Příspěvek od Vit.Fux »

Tomas Babicky píše:Kdo to nakonec zhotoví a spustí není podstatné.
...
Osobně se v tom nechci angažovat.
Vycházíš z naprosto mylného předpokladu - je naprosto zásadní kdo to zhotoví a spustí. Podle toho bude vypadat technické řešení a kvalita obsahu.

Pokud se nechceš angažovat, neangažuj se. Ale nechápu pak jaký smysl pak má necílené uhánění skupiny lidí, aby realizovali tvůj velmi vágní nápad. Proč bysme to měli dělat? Vždyť jsi nepřišel ani s analýzou pro koho by to bylo, ani jak by to mělo vypadat ani kde to vezme obsah. A dělal jsi pořádnou rešerši a jsi si jistý, že něco takového neexistuje? Proč bysme měli pustit svoje projekty a pouštět se do tvého? Proč se do toho nepustíš ty? #sorryjako ale pokud si svoje nápady nerozjedeš sám, nikdo to za tebe neudělá.
anonym53077
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 805
Registrován: 13 čer 2009, 20:51
Dal poděkování: 874 poděkování
Dostal poděkování: 279 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pirátská e-škola

Příspěvek od anonym53077 »

1) Není to můj projekt, ale nápad. Jsem si jistý, že dříve či později se realizuje, nezávisle na tom, kdo, kde a kdy to spustí. V době, kdy jsem se začínal učit PHP jsem si myslel, že dřív, nebo později někdo zapne sociální síť, kde by bylo možné napsat v reálném čase přes echo cokoliv, co se zobrazí ostatním uživatelům. Za pár let byl spuštěn Facebook. :)
2) Jde o web od lidí pro lidi, podobně jako Wikipedie, zde se jedná o studenty a lidi s motivací se učit, ať už cokoliv.
3) Obsah by nahrávali lidé sami, nebo by byl tvořen autory webu, umím si však představit problémy s "autorskými právy" lidí, kterým by zaručeně mohly některé nahrané scany, dokumenty, nebo jiné soubory a informace vadit. Projekt by měl vzniknout pod zastřešením subjektu, který to jen tak nevypne.
Uživatelský avatar
Vit.Fux
Příspěvky: 1319
Registrován: 24 led 2012, 16:41
Profese: Programátor
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 9886 poděkování
Dostal poděkování: 2538 poděkování

Re: Pirátská e-škola

Příspěvek od Vit.Fux »

Tomas Babicky píše:1) Není to můj projekt, ale nápad. Jsem si jistý, že dříve či později se realizuje, nezávisle na tom, kdo, kde a kdy to spustí. V době, kdy jsem se začínal učit PHP jsem si myslel, že dřív, nebo později někdo zapne sociální síť, kde by bylo možné napsat v reálném čase přes echo cokoliv, co se zobrazí ostatním uživatelům. Za pár let byl spuštěn Facebook. :)
2) Jde o web od lidí pro lidi, podobně jako Wikipedie, zde se jedná o studenty a lidi s motivací se učit, ať už cokoliv.
3) Obsah by nahrávali lidé sami, nebo by byl tvořen autory webu, umím si však představit problémy s "autorskými právy" lidí, kterým by zaručeně mohly některé nahrané scany, dokumenty, nebo jiné soubory a informace vadit. Projekt by měl vzniknout pod zastřešením subjektu, který to jen tak nevypne.
Nevymýšlíš http://www.wikiskripta.eu?

Ad 1) od nápadu "sociální síť" do realizace facebooku je hooodně dlouhá cesta., která opravdu rozhoduje jaký bude výsledek, protože ty zásadní věci jsou schovány v detailech. A to říkám jako člověk, který podobných nápadů chrlí pravidelně mraky a naprostá většina je během pár let realizována někým jiným.Je to tím, že úspěšné produkty jsou formovány širší potřebou, kterou je možné vnímat při trochu rozšířeném vnímání.
anonym53077
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 805
Registrován: 13 čer 2009, 20:51
Dal poděkování: 874 poděkování
Dostal poděkování: 279 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pirátská e-škola

Příspěvek od anonym53077 »

Vit.Jurasek píše: Nevymýšlíš http://www.wikiskripta.eu?
Tohle bude víc pirátský web. Budou tam ke stažení výsledky testů, písemek, skripta, prezentačky, noty na klavír, akordy na kytaru... Prostě všechno na co si člověk zrovna vzpomene k výuce, případně do školy, sdíleno lidmi pro lidi.
Vit.Jurasek píše:od nápadu "sociální síť" do realizace facebooku je hooodně dlouhá cesta
Což neznamená, že se jednou nenajde někdo, kdo to spustí. Pravděpodobně bude z USA, odtud většinou pochází opravdu velké internetové projekty a to i pirátské. OFFTOPICŠkoda toho megauploadu, byla to super služba. Kdo ví
anonym53077
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 805
Registrován: 13 čer 2009, 20:51
Dal poděkování: 874 poděkování
Dostal poděkování: 279 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pirátská e-škola

Příspěvek od anonym53077 »

Co takhle to po příštích volbách spustit, pokud se dostanou Piráti náhodou ke školství? Jinak pomalu by to šlo přesunout do úkolů a projektů...
Odpovědět

Zpět na „Úkoly a projekty“